Алтернативни енергоизточници > Магнитни мотори/генератори

Прост експеримент с магнити

(1/24) > >>

Радико:
Във връзка със състоялата се снощи в чата ползотворна дискусия, публикувам "поне за втори път"  резултатите от експеримент който проведох преди доста време. Споделял съм го вече тук в този форум, но не го намирам. Смятам, че би трябвало да бъде отбелязан от админа или модераторите като важна тема и да бъде винаги в началото на раздела.
Сега
На долната скица мисля, че достатъчно ясно се вижда за какво иде реч, но все пак:
Имаме два еднакви магнита, в случая бяха от заключването на старият ми лаптоп "MSI" не че има значение, просто два еднакви магнита. Рамката е направена  от алуминиев електрод ф3 винкела е ясен. Рамката е от алуминиев електрод защото това ми попадна под ръка. Със същият успех можеше да се ползва примерно единичен меден проводник 4 квадрата. Магнита означен със "3" е залепен за рамката с някакво лепило. Аз използвах автокит защото ми беше под ръка и имах достатъчно количество. Магнита означен със "2"  е свободен не е прикрепен с нищо освен неговата сила на привличане.
Какво се случва:
Ами магнит "3" се привлича към винкела и премества залепената рамка която през отворите във винкела избутва магнит "2" от винкела и той пада от него. Единствената разлика между двата магнита е,  че магнит "2" се придвижва по винкела странично а магнит "3" се привлича челно. След като си поиграх известно време отлепих магнит "3" от рамката. При което я унищожих кита беше хванал прекалено здраво. Направих същата идентична рамка и залепих за нея магнит "2"  тоест размених им местата.  Експеримента протече по абсолютно същия начин и със абсолютно същия резултат. След още няколко опита взех да се питам не дали ами със колко ще се подобри ефекта ако намажа винкела с масло или грес. Какво се случи ли?  Това ще научите ако повторите експеримента. Елементарен е и съвсем лесно повторяем. Какви са изводите от този експеримент???

dmitarp:
Изводите са ясни или по скоро никакви защото тава е стар класически опит, но ти понеже не знаеш основната теорема на магнетизма та да ти я повторя, работата извършена от сила приложена към магнита при радиално отместване на магнита спрямо повърхнината е равна на работата при тангенциалното отместване.

Pegas:

--- Цитат на: dmitarp в Април 08, 2020, 07:04:52 pm ---Изводите са ясни или по скоро никакви защото тава е стар класически опит, но ти понеже не знаеш основната теорема на магнетизма та да ти я повторя, работата извършена от сила приложена към магнита при радиално отместване на магнита спрямо повърхнината е равна на работата при тангенциалното отместване.

--- Край на цитат ---
Това не е вярно :)
Има тема:"НАПРАВИ СИ САМ МАГНИТНА ТУРБИНА"
Има  :Halbach array
Така че основната теорема за магнетизма-да си гледа работата :)

Радико:

--- Цитат на: dmitarp в Април 08, 2020, 07:04:52 pm ---Изводите са ясни или по скоро никакви защото тава е стар класически опит, но ти понеже не знаеш основната теорема на магнетизма та да ти я повторя, работата извършена от сила приложена към магнита при радиално отместване на магнита спрямо повърхнината е равна на работата при тангенциалното отместване.

--- Край на цитат ---
Абе Димитре това е ебати наглостта от твоя страна и ти го пишеш това като първи пост директно под чертежа и обясненията. Пред очите ти е бялото и ти пак викаш черно е. Аре повтори  го експеримента и докажи че това е така. Стар класически експеримент било стара класическа лъжа е. Нагла до безобразие.

dmitarp:
За ваше съжаление не аз съм го казал това, Pegas и Радико, а много по-умни хора от мен.
Ако това е така, както казваш или както искаш да внушиш  Радико, то тайната на магнитния мотор е разкрита!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия