Автор Тема: Прост експеримент с магнити  (Прочетена 44064 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Прост експеримент с магнити
« -: Април 08, 2020, 06:50:48 pm »
Във връзка със състоялата се снощи в чата ползотворна дискусия, публикувам "поне за втори път"  резултатите от експеримент който проведох преди доста време. Споделял съм го вече тук в този форум, но не го намирам. Смятам, че би трябвало да бъде отбелязан от админа или модераторите като важна тема и да бъде винаги в началото на раздела.
Сега
На долната скица мисля, че достатъчно ясно се вижда за какво иде реч, но все пак:
Имаме два еднакви магнита, в случая бяха от заключването на старият ми лаптоп "MSI" не че има значение, просто два еднакви магнита. Рамката е направена  от алуминиев електрод ф3 винкела е ясен. Рамката е от алуминиев електрод защото това ми попадна под ръка. Със същият успех можеше да се ползва примерно единичен меден проводник 4 квадрата. Магнита означен със "3" е залепен за рамката с някакво лепило. Аз използвах автокит защото ми беше под ръка и имах достатъчно количество. Магнита означен със "2"  е свободен не е прикрепен с нищо освен неговата сила на привличане.
Какво се случва:
Ами магнит "3" се привлича към винкела и премества залепената рамка която през отворите във винкела избутва магнит "2" от винкела и той пада от него. Единствената разлика между двата магнита е,  че магнит "2" се придвижва по винкела странично а магнит "3" се привлича челно. След като си поиграх известно време отлепих магнит "3" от рамката. При което я унищожих кита беше хванал прекалено здраво. Направих същата идентична рамка и залепих за нея магнит "2"  тоест размених им местата.  Експеримента протече по абсолютно същия начин и със абсолютно същия резултат. След още няколко опита взех да се питам не дали ами със колко ще се подобри ефекта ако намажа винкела с масло или грес. Какво се случи ли?  Това ще научите ако повторите експеримента. Елементарен е и съвсем лесно повторяем. Какви са изводите от този експеримент???

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Прост експеримент с магнити
« Отговор #1 -: Април 08, 2020, 07:04:52 pm »
Изводите са ясни или по скоро никакви защото тава е стар класически опит, но ти понеже не знаеш основната теорема на магнетизма та да ти я повторя, работата извършена от сила приложена към магнита при радиално отместване на магнита спрямо повърхнината е равна на работата при тангенциалното отместване.

Неактивен Pegas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Всичко е една голяма лъжа!!!
Re: Прост експеримент с магнити
« Отговор #2 -: Април 08, 2020, 07:12:47 pm »
Изводите са ясни или по скоро никакви защото тава е стар класически опит, но ти понеже не знаеш основната теорема на магнетизма та да ти я повторя, работата извършена от сила приложена към магнита при радиално отместване на магнита спрямо повърхнината е равна на работата при тангенциалното отместване.
Това не е вярно :)
Има тема:"НАПРАВИ СИ САМ МАГНИТНА ТУРБИНА"
Има  :Halbach array
Така че основната теорема за магнетизма-да си гледа работата :)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Прост експеримент с магнити
« Отговор #3 -: Април 08, 2020, 08:04:31 pm »
Изводите са ясни или по скоро никакви защото тава е стар класически опит, но ти понеже не знаеш основната теорема на магнетизма та да ти я повторя, работата извършена от сила приложена към магнита при радиално отместване на магнита спрямо повърхнината е равна на работата при тангенциалното отместване.
Абе Димитре това е ебати наглостта от твоя страна и ти го пишеш това като първи пост директно под чертежа и обясненията. Пред очите ти е бялото и ти пак викаш черно е. Аре повтори  го експеримента и докажи че това е така. Стар класически експеримент било стара класическа лъжа е. Нагла до безобразие.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Прост експеримент с магнити
« Отговор #4 -: Април 08, 2020, 08:05:09 pm »
За ваше съжаление не аз съм го казал това, Pegas и Радико, а много по-умни хора от мен.
Ако това е така, както казваш или както искаш да внушиш  Радико, то тайната на магнитния мотор е разкрита!

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Прост експеримент с магнити
« Отговор #5 -: Април 08, 2020, 08:39:32 pm »
dmitarp каза каквото и аз мисля .....
А Радико пак нищо не каза - или по-точно премълча защото нал трее се прайме на велики шамани.
Бре Радико - кажи в прав текст до какви изводи си стигнал или постигнал и тогава ш говорим .....

На практика щом магнитите са еднакви ефекта ш е 0 - просто силата на единия покрива силата на другия - дали ш го местиш напречно или надлъжно няма никакво значение.
Силата на привличане в началния момент на магнит 3 е нищожна
Ако не приложиш външна сила в въргу него там господ ш си го убие и нищо нема да мръдне.
За да мръдне конструкцията трябва да приложиш усилие(тоест да натрупаш енергия в системата) която да преодолее силата на прилепяне на магнит 2
Идва момент в който силите на двата магнита се уравняват и тръгва процс на освобождаване на вече натрупаната енергия.
Следва отлепяне и ускорение на магнит 2 докато се прилепя магнит 3.
Ш рече щрак! и готово - натрупаната енергия с която си притискал магнит 3 се е освободила си я отдал в формата на топлина и звук при удърът на магнит 3 У винкелО.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Прост експеримент с магнити
« Отговор #6 -: Април 08, 2020, 08:58:46 pm »
Монтанар измисляш си някакви смешни обяснения които нямат нищо общо с реалността.
 
Цитат
Ако това е така, както казваш или както искаш да внушиш  Радико, то тайната на магнитния мотор е разкрита! 

Ами да така излиза разкрита е. И то преди около четири пет години и е публикувана от мен поне още два пъти в този форум. И освен това не искам да внушавам нищо. Просто искам да накарам още някой да прояви интерес и да повтори този експеримент за осъществяването на който имате нужда от точно петнайсет лева.
Монтанар елементарно е ама кво да ти обяснявам само да тролиш. Тези които трябва да ме разберат ще ме разберат.
Векторе единствената причина да не тръгне магнитната турбина е, че кинематиката и не е съобразрна с принципите на горната схема. Същото важи и за двигателя на майстора.
Всичко опира до кинематика. И един магнит е достатъчен за експеримента ако се приложи маховик.
Противниците Монтанар и Димитър някак си забравиха за последното изречение от обяснението на експеримента а то е много важно.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Прост експеримент с магнити
« Отговор #7 -: Април 08, 2020, 09:24:49 pm »
Радико - кое от написаното от мен не е вярно? Или сподели своите изводи в прав текст.

Цитат
На практика щом магнитите са еднакви ефекта ш е 0 - просто силата на единия покрива силата на другия - дали ш го местиш напречно или надлъжно няма никакво значение.
Силата на привличане в началния момент на магнит 3 е нищожна
Ако не приложиш външна сила в въргу него там господ ш си го убие и нищо нема да мръдне.
За да мръдне конструкцията трябва да приложиш усилие(тоест да натрупаш енергия в системата) която да преодолее силата на прилепяне на магнит 2
Идва момент в който силите на двата магнита се уравняват и тръгва процс на освобождаване на вече натрупаната енергия.
Следва отлепяне и ускорение на магнит 2 докато се прилепя магнит 3.
Ш рече щрак! и готово - натрупаната енергия с която си притискал магнит 3 се е освободила си я отдал в формата на топлина и звук при удърът на магнит 3 У винкелО.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Прост експеримент с магнити
« Отговор #8 -: Април 08, 2020, 09:41:03 pm »
Ами бих казал, че всичко е невярно, но най фрапиращо е това:
Цитат
Ако не приложиш външна сила в въргу него там господ ш си го убие и нищо нема да мръдне 
Точно обратното прилагам външна сила за да го задържам "със ръка"
Имаше едно време една песничка доста любима на екстремните планинари:
Оооо Сузана ти за мене не тъжи
Джо намаза релсите със грес
И се преобърна бързият експрес
Ооо Сузана....
И така нататък.
Срщаш ли се на къде отива работата.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Прост експеримент с магнити
« Отговор #9 -: Април 08, 2020, 09:47:02 pm »
А на обратно ко става?  ::)
Или и тва като на дедо Сърл - ръмДжи святка и къса шпилки?

Неактивен Altium

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 172
  • Неведоми са пътищата на глупака.
Re: Прост експеримент с магнити
« Отговор #10 -: Април 08, 2020, 09:53:37 pm »
Изводите са че автора на този експеримент е абсолютно неграмотен, не знае какво е закон за съхранение на енергията и си е изгубил времето.
А и за пръв път в живота си виждам магнит да се чертае по този начин без да му се укажат полюсите!!!

Ако този експеримент представлява така търсеното "доказателство" за СЕ, то авторът му се нуждае от психиатриатрична помощ.
Защото единственото доказателство за СЕ е работещ прототип, който реално отдава енергия за дълго време и не ползва външна енергия.
Аз тук не видях такъв, а вие?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Прост експеримент с магнити
« Отговор #11 -: Април 08, 2020, 10:08:30 pm »
А на обратно ко става?  ::)
Или и тва като на дедо Сърл - ръмДжи святка и къса шпилки?
Ами на обратно не става неще демек.
Нито святка нито къса шпилки къса само нервите на тролове.
Алтиум
Всичко го има във форума, който търси намира.
Не си въобразявай, че тази тема е започната в твоя чест. Още с първите изречения обясних причината за започването и.
И това въобще не е доказателство за това което е представата ти за "СЕ" Не са напъвай нищо няма да научиш в този форум хеле пък в тази тема. Няма шанс твърде много е извън границата на твоята некомпетентност. Надявам се, че поне този термин знаеш какво значи.

Неактивен Altium

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 172
  • Неведоми са пътищата на глупака.
Re: Прост експеримент с магнити
« Отговор #12 -: Април 09, 2020, 01:29:55 am »
Радико, това че си направил някакъв си експеримент с магнити не означава нищо.
СЕ ще има само ако го направиш да се е върти и се самозахрани и не спира дълго време!

Но ти това няма да го направиш никога, искаш ли да се обзаложим? :)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Прост експеримент с магнити
« Отговор #13 -: Април 09, 2020, 08:12:33 am »
Алтиум Това са разсъждения от преди десетина години. Почти всички потребители във форума вече разбраха, че самозахранващи се устройства не може да има и че ЗЗЕ е напълно верен. Опитваме се вече да създадем устройство което преобразува енергия а не такова което произвежда енергия. Освен това вече добре знаем къде има достатъчно количество енергия която да преобразуваме.
Значи тук говориме вече за "преобразувател на свободна енергия"
Аз това устройство за което описвам тук принципа няма да го направя. Поне не и в близко бъдеще. Не защото е невъзможно а защото съм избрал друга разработка в която вече съм в много напреднал стадий.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Прост експеримент с магнити
« Отговор #14 -: Април 09, 2020, 08:38:55 am »
Значи първият етап вече е преминал ЗЗЕ е напълно верен, сега трябва да се измине и вторият етап да се потвърди действието на вторият закон на термодинамиката. Виждам че тук много хора се съмняват в него, но и това ще премине.
И защото не ми става ясно от твоят прост експеримент, обясни ми като за прости хора какво в какво преобразуваш при него?