Автор Тема: ОТКРОВЕНИЕ НА СВЕТИ ИОАНА БОГОСЛОВА  (Прочетена 10532 пъти)

van

  • Гост
ОТКРОВЕНИЕ НА СВЕТИ ИОАНА БОГОСЛОВА
« -: Април 03, 2020, 10:56:46 pm »
СВЕЩЕНО ПИСАНИЕ, Нoвий Завет на Господа Нашего Иисуса Христа

http://www.pravoslavieto.com/bible/nz/otkr.htm

Тълкувание:
https://youtu.be/NCopLEQ2Ang
https://youtu.be/cPq94hJYdEQ
https://youtu.be/FNF9Bz12HaU
https://youtu.be/YdZs5uvdfhw

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: ОТКРОВЕНИЕ НА СВЕТИ ИОАНА БОГОСЛОВА
« Отговор #1 -: Април 03, 2020, 11:42:50 pm »
VANчо  има ли някъде в тубата тълкувание на ей тази извадка от горния линк:
Цитат
  Затръби и третият Ангел, и от небето падна голяма звезда, горяща като светило, и падна върху третата част на реките и върху водните извори;
11. и името на тая звезда е пелин  ; и третата част от водите стана на пелин, и много човеци умряха от водите, понеже се бяха вгорчили. 
Дали да пояснявам как звучи на руски език името на билката Пелин.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: ОТКРОВЕНИЕ НА СВЕТИ ИОАНА БОГОСЛОВА
« Отговор #2 -: Април 03, 2020, 11:50:44 pm »
И тая кака в първото клипче ... била гледала вируси в училище, с училищния микроскоп... загуби ме като зрител :)

Неактивен Altium

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 172
  • Неведоми са пътищата на глупака.
Re: ОТКРОВЕНИЕ НА СВЕТИ ИОАНА БОГОСЛОВА
« Отговор #3 -: Април 09, 2020, 09:43:58 pm »
juliang, ами нали именно чрез микроскоп се изследват всички вируси и бактерии??

Нали първият човек видял микросвета, го е направил през капка вода, която служи като леща, а впоследствие и през стъклени лещи.
Ти в училище не си ли гледал строежа на клетките през микроскоп?

Ето за такива случаи важи хипотезата, че на обърканият ум му пречат очите.
Реални, живи примери мога да дам много.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: ОТКРОВЕНИЕ НА СВЕТИ ИОАНА БОГОСЛОВА
« Отговор #4 -: Април 09, 2020, 10:10:25 pm »
juliang, ами нали именно чрез микроскоп се изследват всички вируси и бактерии??

Потърси в нета колко е размера на вируса. После потърси пак в нета колко е дължината на вълната на видимата светлина. Като ги сравниш, ще разбереш че нещо не се връзва.
Упражнението с виждането на вируса ще е много подобно на опита да просвириш грамофонна плоча ползвайки кирка вместо игличка.

Реални, живи примери мога да дам много.
Тоя пример не е от тях, повярвай ми :) Пробвай с нещо друго.

Ето за такива случаи важи хипотезата, че на обърканият ум му пречат очите.
А на заблудения ум кое му пречи да събере две и две?

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: ОТКРОВЕНИЕ НА СВЕТИ ИОАНА БОГОСЛОВА
« Отговор #5 -: Април 09, 2020, 10:26:19 pm »
Ъ, спомням си щот беше втория срок по чуряши време, другарката  по химия ни показваше атомите на азота и кислорода на въздуха под микроскопите, които бяха на всеки чин. И много ясно си спомням, че беше написала на дъската и точната им дължина на вълната и резонансната честота. Утре ще погледна записката от тетрадката да ви кажа конкретните стойности.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: ОТКРОВЕНИЕ НА СВЕТИ ИОАНА БОГОСЛОВА
« Отговор #6 -: Април 09, 2020, 11:06:17 pm »
Ъ, спомням си щот беше втория срок по чуряши време, другарката  по химия ни показваше атомите на азота и кислорода на въздуха под микроскопите, които бяха на всеки чин.
Да не е бил спектроскоп? Че има малка разлика...

Неактивен Altium

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 172
  • Неведоми са пътищата на глупака.
Re: ОТКРОВЕНИЕ НА СВЕТИ ИОАНА БОГОСЛОВА
« Отговор #7 -: Април 12, 2020, 12:22:47 am »
Juliang, ти да не си от онази категория хора, които твърдят че и Земята е плоска освен, че има бог?

Според теб вирусите не могат да се видят с микроскоп и всичките тези учени, които ги изучават са некомпетентни, така ли? :)
Интересно каква е твоята професия - може би си сериозен учен от много висок ранг някъде по лабораториите...

А какво пише тук:
Цитат
A scanning transmission electron microscope has achieved better than 50 pm resolution in annular dark-field imaging mode[1] and magnifications of up to about 10,000,000×
Тоест вирусите са от 20nm (нано метра) нагоре, а електронният микроскоп вижда от 50pm (пико метра) нагоре.
Според мен ти си вярващ (понеже църквата и вярващите презират науката).

Ама то щом си вярващ не е и чудно де. :)
Много ми е странно как абсолютни лаици в дадена област се имат за много компетентни и пишат невероятни глупости, на които други такива лаици им вярват.
« Последна редакция: Април 12, 2020, 12:45:46 am от Altium »

Неактивен filchef

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 158
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vfilchef
Re: ОТКРОВЕНИЕ НА СВЕТИ ИОАНА БОГОСЛОВА
« Отговор #8 -: Април 12, 2020, 12:31:38 am »


А какво пише тук: Тоест вирусите са от 20nm (нанометра) нагоре, а електронният микроскоп вижда от 50pm (пико метра) нагоре.
Този текст е пряко доказатество, че не разбираш абсолютно нито от вируси, нито от микроскопи.


А ти мислиш ли, че някое училище в България има електронен микроскоп или, че има бюджет да си го позволи.Тук не става въпрос за ширпотребата дето и казват електронен микроскоп а за такъв със способност да вижда пикометри тоест не типичните 1000 пъти увеличение а със 1000000 увеличение - десет на 12 степен в метри или десет на шетста в микрометри

Ама то щом си вярващ не е и чудно де. :)
Много ми е странно как абсолютни лаици в дадена област се имат за гурута и пишат невероятни глупости, на които други такива лаици им вярват.
Ума ми не може да го побере как е възможно това.


 Ти като не си лаик виждал ли си, какво представлява поне на картинка електронния микроскоп способен да вижда пикометри - до колкото знам в България има няколко такива в големите университети и в БАН и заемат цяла стая.
« Последна редакция: Април 12, 2020, 12:59:35 am от filchef »

Неактивен Altium

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 172
  • Неведоми са пътищата на глупака.
Re: ОТКРОВЕНИЕ НА СВЕТИ ИОАНА БОГОСЛОВА
« Отговор #9 -: Април 12, 2020, 12:36:36 am »
А това на снимката какво е? Според мен е електронен микроскоп от средата на 70-те, а сега разбира се има и много по-модерни.
И какво общо имат българските училища с тези сериозни професионални прибори, които се ползват в световните лаборатории, с които изследват вирусите?
На училищата задачата им е друга: да учат подрастващите на съвременните постижения на науката и естествено те не са учени.

А колегата Van след като пуска толкова сериозно религиозни теми, смятам че напълно и безвъзвратно е загубен за науката, понеже религия и наука са абсолютно несъвместими и взаимно отричащи се неща. :)

На тази нагла врачка Джули По която той цитира, предлагам да й бъдат изпитани способностите - да я пуснат през минно поле!
Само тогава ще се разбере истината дали може да предказва или лъже хората само.
Защото врачуването и предсказването са едни от най-древните методи за измама, те ползват свойството на индивидите с по-недоразвити мозъци да вярват на всякакви митове и легенди.
« Последна редакция: Април 12, 2020, 12:55:44 am от Altium »

Неактивен filchef

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 158
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vfilchef
Re: ОТКРОВЕНИЕ НА СВЕТИ ИОАНА БОГОСЛОВА
« Отговор #10 -: Април 12, 2020, 01:09:38 am »
Да нещо такова представлява - при съвременните може управляващия блок да се събере в един сървър но оптиката, а то даже не е и оптика ами е установка с електронни лъчи и във вакуум - https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D0%BD_%D0%BC%D0%B8%D0%BA%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%BF - заема горе долу същия обем

Неактивен Altium

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 172
  • Неведоми са пътищата на глупака.
Re: ОТКРОВЕНИЕ НА СВЕТИ ИОАНА БОГОСЛОВА
« Отговор #11 -: Април 12, 2020, 01:22:14 am »
Ама темата е за откровението на свети Йоана, тоест цитира се текст от една измислена преди 2000 години книга с неверни истории в нея. :)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: ОТКРОВЕНИЕ НА СВЕТИ ИОАНА БОГОСЛОВА
« Отговор #12 -: Април 12, 2020, 08:04:43 am »
Juliang, ти да не си от онази категория хора, които твърдят че и Земята е плоска освен, че има бог?

Според теб вирусите не могат да се видят с микроскоп и всичките тези учени, които ги изучават са некомпетентни, така ли? :)

А ти не виждаш какво съм цитирал ли, или пишеш без да четеш?
Чакай да ти ги подчертая, че явно имаш проблем...

И тая кака в първото клипче ... била гледала вируси в училище, с училищния микроскоп... загуби ме като зрител :)
Ъ, спомням си щот беше втория срок по чуряши време, другарката  по химия ни показваше атомите на азота и кислорода на въздуха под микроскопите, които бяха на всеки чин.

Разбирам ... когато си си поставил за задача да се изтропаш в поне 10 теми за час, нямаш много време да четеш всичко, но все пак направи опит...

Неактивен Altium

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 172
  • Неведоми са пътищата на глупака.
Re: ОТКРОВЕНИЕ НА СВЕТИ ИОАНА БОГОСЛОВА
« Отговор #13 -: Април 12, 2020, 11:57:48 am »
Добре де, с това се съгласих, че вирусите не могат да се видят с оптичен микроскоп, понеже са под разделителната му способост - и официално ти се извинявам.
Но с електронен се виждат и то пределно ясно.

Когато се обсъждат подобни толкова интересни теми за мен като религиите, просто желая да си кажа мнението като равноправен участник, това ми желание е много силно! :)
И не разбрах в крайна сметка - религиозен ли си?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: ОТКРОВЕНИЕ НА СВЕТИ ИОАНА БОГОСЛОВА
« Отговор #14 -: Април 12, 2020, 09:53:18 pm »
И не разбрах в крайна сметка - религиозен ли си?
Така като гледаш Атос какъв ранк ми е дал под аватара ... дали съм вярващ? :)