Алтернативни енергоизточници > Генератори на Tariel Kapanadze и Donald Smith

ПървоАприлска: Генератора на Капанадзе. Мит или реалност?

<< < (2/3) > >>

montanar:
Една камара глупости вързани в стила на ми68 - за да бъде казано на края че няма парамеричен усилвател  ;D е аджиба баш тоя усилвател няма как да се реализира без добавяне на енергия  ::)

mi68:
Здравей колега montanar,
Без променливотокова енергия, параметричния усилвател не работи, но ако се взима от околното пространство ето го СЕ-то.
Параметричните усилватели се реализират с нелинейни капацитивни елементи варикапи. Друг тип нелинейни капацитивни елементи са варикондите. Към тях спадат кондензаторите със сегнетодиелектрик или бариев титанат. Ако се погледне книгата на Пол ЛаВиолет там правят много експерименти с вариконди от  бариев титанат заедно с трионообразно напрежение, но там опитите са за електрогравитационно задвижване. 
Ако тези варикондите са недостъпни за шир потреба, обръщам нещата и правя нелинейни индуктивности с ферити.
При нелинейните индуктивни елементи освен статичната индуктивност, важен параметър е диференциалната индуктивност. Ниската диференциална индуктивност води до ниска дивиация и съответно ниско усилване на параметричния усилвател.
Като перспективно направление смятам палачинковите бобини ала Тесла, защото имам влияние на центробежната сила върху заряда и лесно може да се получи висока диференциална индуктивност + висока честота. Разбира се това е въпрос на теория, правилно проектиране на схеми и опити, включително изгорели установки и разочарования.

montanar:
Може Аз да съм тъпичък но според мен нищо не каза  :)

Altium:
Мontanar не си тъп, аз също не го разбирам.
Просто човека от 10 години пише едни и същи абсолютно несвързани неща, които само той си ги разбира.

Дори и да го попитам какво е "диференциална индуктивност" няма да може да ми отговори.
А какво изобщо е "влияние на центробежната сила върху заряда" - от пръстите ли си го измисли това?
Въобще случаят е тежък, но не искам да обиждам никого, всеки може да си прави изводите сам.

alvion:

(19:51:53) GMG: ето качвам
(19:52:07) GMG: СЕ-то
(19:53:28) GMG: това СЕ на Динатрон е пробвано и работи

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия