Автор Тема: Започват игрите на глада  (Прочетена 29893 пъти)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 512
  • Невежеството ражда химери...
Re: Започват игрите на глада
« Отговор #75 -: Април 08, 2020, 12:49:23 pm »
Новините за кокономиката на САЩ от 2 април (днес сме 8-ми). Как скача безработицата: 6 600 000 души.


В КГБ едно време идваше един норвежки учен и разправяше 5-те причини, по които ще рухне соц. лагера и СССР, но шефовете не вдянаха.
Предсказа точно кога. Предсказа терористичните актове в САЩ, предсказа кризата в САЩ през 2020-та и каза, че до 2025 г. САЩ ще бъдат бай Никой.
Приятно гледане на нещо с по-голяма точност от Ванги и Нострадамуси:
<a href="https://www.youtube.com/v/Luv7EiYAgFE" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/Luv7EiYAgFE</a>
Просто наука.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Започват игрите на глада
« Отговор #76 -: Април 08, 2020, 02:57:33 pm »
Ако през 2025 г. САЩ ще бъдат бай Никой, кой ли ще е бай Някой ми е много интересно?

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 512
  • Невежеството ражда химери...
Re: Започват игрите на глада
« Отговор #77 -: Април 08, 2020, 03:07:12 pm »
Сега вируса удари Иран, кое ще рече спря супер-проекта "Един пояс, един път" - за експанзия на Китай към европейските пазари по суша.
Ако си върнат и Тайван, то се отпушват и морските пътища...
Ето ти един пример, как тия, които реално произвеждат (а не икономика на услугите), могат да сложат половината свят в джоба си.
И понеже ЕС не произвежда нищо 100% свое (капитализма търси 100% печалба), то за тия китайци, които мислят с десетилетия напред става оная песен:
- Нас не догонят, нас не догонят...

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Започват игрите на глада
« Отговор #78 -: Април 08, 2020, 03:16:33 pm »
Китай реално НЕ произвежда или ако го прави го прави в малки количества, реално в Китай произвеждат стоки само големите мултинационални корпорации, което е още един пример, че глобализацията галопира.
Китайците са най-големите мизерници на този свят, ако ги няма технологиите от Западна Европа и САЩ ще си умират от глад и студ като африканците.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 512
  • Невежеството ражда химери...
Re: Започват игрите на глада
« Отговор #79 -: Април 08, 2020, 03:24:53 pm »
Напред си с пропагандата, но си назад с реалността.
Един колега инженер бе в Китай. Показва ми как набира влака-стрела до над 500 км/ч. мисля, показа това-онова и на място се е чудел:
- Аджеба, кой реално е 3-тият свят....?
А той идвал от западна фирма да поръчва.

Когато вече и екологията им е задача, когато към момента имат в пъти по-добра инженерна школа от САЩ (които все повече си купуват сиво вещество отвън, що масовото им образование е shit!), когато направиха показно на целият свят как за нула време се справят с пандемия -
вземи си новия firmware и си залей чиповете...

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Започват игрите на глада
« Отговор #80 -: Април 08, 2020, 03:30:23 pm »
Не с пропагандата с фактите съм далеч, те и японците си мислеха, че ще са много напред но стигнаха едва до 70% от производителността в САЩ и Западна Европа, ако китйаците стигност до 50% сигурно ще подскачат от радост, но едва ли.
Никога не са имали, а и нямат да имат технологичния потенциал, има си дълбоки причини затова, те се коренят далеч в миналото Деревна Гърция, Рим т.н.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 512
  • Невежеството ражда химери...
Re: Започват игрите на глада
« Отговор #81 -: Април 08, 2020, 03:40:17 pm »
За Китай ти казах, няма да се обяснявам. След 5 години си свери часовника. И за САЩ тоже.
Япония е друга бира.
Когато стана 2-ра икономика в света, САЩ се сетиха, че имат там достатъчно военни бази и заповядаха на гордите самураи да си направят
икономическо харакири!
И ония си направиха!
Няма да ти се обяснявам кое и как. Само ми обясни, как Германия, бидейки съюзник по НАТО, не може да си вземе златото от САЩ и как търпи над 170 военни американски обекта на територията си, вкл. ядрено оръжие. Канцлеракт пък изобщо не питам какво е.
И защо им е на САЩ да са там, да пазят от СССР ?

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Започват игрите на глада
« Отговор #82 -: Април 08, 2020, 03:42:24 pm »
Мммм, според мен се пазят от Македония...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 512
  • Невежеството ражда химери...
Re: Започват игрите на глада
« Отговор #83 -: Април 08, 2020, 03:43:32 pm »
Мммм, според мен се пазят от Македония...
И Македония е вече в НАТО. Значи ще си ходят. А дали?

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Започват игрите на глада
« Отговор #84 -: Април 08, 2020, 04:00:22 pm »
Германия, както и Япония и Италия са окупирани държави и са под управлението на съюзниците, так че няма какво да ти обеснявам защо Германия не може и няма да си взема златото. Но това не пречи Германия да се развива по-добре от Япония, въпреки че САЩ я спънаха по същия начин както и Япония, Китай ще е следващата, въпреки че е от съюзниците, затова там подхода е малко по-друг. Ние трябва да сме благодарни на Горбачов, че ни освободи от неговата окупация, но си давам сметка, че не ни освободи а ни предаде на друг окупатор.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 529
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Започват игрите на глада
« Отговор #85 -: Април 12, 2020, 11:51:21 am »
Не само в тази тема, а по всички теми се забелязва една тенденция на нетърпимост към чуждото мнение с отправяне на обиди и квалификации към опонента. Atos вече предупреди, че спорът и несъгласието трябва да бъдат насочени не към субекта, а към обекта на темата.

Разбирам, че колониалните официални медии са ви промили мозъците последните 30 г. с погрешно разбиране за демокрация и там в тях самите не се търпят опоненти, но тук няма да е така. Тук ще се спазват основните принципи и права на ДЕМОКРАЦИЯТА, а именно свободата всеки да изразява мнението си, независимо дали то се харесва или не, без да се накърнява доброто име и честта на събеседника, независимо по каква тема - техника, религия, политика, конспирация, уфология и т.н. И това не е някаква прищявка на администрацията на форума, а конституционно право, т.е. трябва всеки да спазва закона и във форума.

КОНСТИТУЦИЯ на РБ
Чл. 39.
(1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин.
(2) Това право не може да се използва за накърняване на правата и доброто име на другиго и за призоваване към насилствена промяна на конституционно установения ред, към извършване на престъпления, към разпалване на вражда или към насилие над личността.


Никой няма право и не е упълномощен да изразява мнение на други и да говори от тяхно име - студенти, пенсионери и т.н. Подобни прояви на колективен изказ са недопустими. Всеки дееспособен участник във форума сам може да прецени, кое е пропаганда, кое не, а ако не може си остава за негова сметка. Пълномощниците на мними "студенти" да го имат предвид, да не ги назовавам поименно!

Отправянето на заплахи към участници във форума също са недопустими под каквато и да е форма.

Всеки, който не се съобразява с изискванията, за да се спазва добрия тон в общуването, най-напред ще му бъдат изтривани постовете и ако се окаже твърдоглав и не се усети, ако проявява типичната съвременна колониална квазидемократична диктатура в общуването си, ще му бъде "спрян тока" за известно време, като за начало.

ГЛОБАЛ МОДЕРАТОР

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Започват игрите на глада
« Отговор #86 -: Април 12, 2020, 04:20:47 pm »
Накрая пак ще СЕ окаже, че „новия/те” месия е брат на Дева Мария.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Започват игрите на глада
« Отговор #87 -: Април 12, 2020, 07:27:08 pm »
EDM, Atos
Винаги предпочитам да "атакувам" тезата на даден колега. Във състояние съм да го нсправя обаче само при едно глобално условие. Условието е  колегата, опонент да има теза. Та в този ред на мисли ви предлагам:
Съвсем справедливо би било да триете и публикации без изразена теза. Не мисля, че пизицията "трол" е логична и приемлива за този форум. Може и да греша знам ли, но до сега така си мислех.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 512
  • Невежеството ражда химери...
Re: Започват игрите на глада
« Отговор #88 -: Април 23, 2020, 06:03:25 pm »
Вече молбите за обещетения при безработица в САЩ са 26 000 000.....
Малко стара графика по-долу:

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Започват игрите на глада
« Отговор #89 -: Април 24, 2020, 09:39:22 am »
VITAN защо толкова се притесняваш за САЩ, те някак си ще се оправят, но какво ще стане тук, да не мислиш че положението ще е по-розово.
Извинявай сега се сетих, все пак колониите трябва да се интерасуват от състоянието на майката.