Автор Тема: Започват игрите на глада  (Прочетена 29940 пъти)

Неактивен geordgeo

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 63
Re: Започват игрите на глада
« Отговор #60 -: Април 03, 2020, 11:05:14 pm »
Да, затъвате в теории (конспиративни) , които са еднакво (не) възможни, фантазирате и т. н. по реда си, но всичко това е една говорилня. Много съм наясно с факт като този, че световната икономика не може да върви все нагоре и постоянно да има растеж, цикличността е нещо нормално. Ама да се обяснява от някой (разбирач) как Путин и Русия са едва ли не панацеята за оцеляване на тази цивилизация е не просто смешно, то е плашещо. И най-лошото е, че се опитва да убеди и останалите участници в дискусията колко е прав като уж само правел прогноза... Това е несериозно...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Започват игрите на глада
« Отговор #61 -: Април 03, 2020, 11:23:35 pm »
Значи това за Путин и Русия са неговите пристрастия, неговата слабост. Моята пък слабост е че ги мразя. Ама какво да направиш всеки със слабостите си. Който е безгрешен нека пръв хвърли камъка нали така. А ръста на икономиката е важен " за едни добри хора" заради простото икономическо правило, че парите в обръщение трябва да са равни по стойност на стоките в обръщение. Сещаш ли се на къде бия.

Неактивен geordgeo

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 63
Re: Започват игрите на глада
« Отговор #62 -: Април 03, 2020, 11:49:58 pm »
Сещам се, да, но реално покритие на парите няма, така, че остава натуралната размяна на стоки и услуги. Това все пак се практикува често, от мен също. Погледнато в глобален мащаб обаче ще е трудно осъществимо, но пък тези, които могат само да печатат хартийки и нищо друго, ще останат с пръст в устата... или някъде другаде...  ;)

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Започват игрите на глада
« Отговор #63 -: Април 04, 2020, 09:42:15 am »
Понеже сме под "карантина" :) и не мога да си направя разходката в гората, ще си запълня времето с малко шляене из форума. ;D
Та не знам мили другари и другарки, господинчета и господарки, какви конспирации, гадания, предсказания и всякакви възвишени мисловни напъни ви се въртят из главите но, искам да ви светна че, индустриалното робство ще продължи. И то вече в много по-контролирана и злокобна форма! Те първа се нагаждат процесите за това предварително нагласено мероприятие. Независимо от коя страна на барикадата сме!!!Нищо не можем да направим!  Много са хитри тия манипулатори и никога не правят големи грешки!За това им се плаща и осигурява луксозен живот, нали. А вие продължаваите да си чешете мозъчните гънки с гадателски колби и нищо казващи видеа. Наблюденията ми от три седмичната карантина са че, плановете им работят безпогрешно и за сега всичко върви по-план. Просто да се чудиш и маеш на безпогрешните им ходове! Браво, гениални са!!! 
За какво намеквам!!!
Само погледнете през прозореца какво става около вас??? Не в мозъците ви, там е АД знам, аз имам впредвид света около Нас.
Навън е пролет, птички пеят и подбират партньори за следващото домочадие, всичко се възражда за живот под лъчите на греещото слънце и си търси място в природата за да продължи жизненият си път, дърветата   напират за живот и разцвет след зимният си сън, тревичките надигат глави и с младежка жизненост се устремяват към нов живот, червейчетата активно се възраждат за новата пролет и слънцето безплатно ни дарява със своята светлина и топлина за новата деятелност. И жизнерадостно и безмълвно шепне - ей живи твари, дарявам ви със своята благодат, със своята жива сила и енергия за да продължите своето развитие да я използвате , да и се радвате и да работите за своето лично щастие и благополучие, нека бъде пролет!!!
А какво става в стадата човешки!?!? Какво?
Застанали пред джамавете на собствените си затвори и заробени от собствените си мисли хора, клечат пред прозорците, компютрите, и смартфоните двуноги невежи и треперят за жалкото си съществуване маниакопитеци, защото там навън ГИ дебнела смъртта. И всичко това защото някъде, някой им е казал от екрана на телевизора с възможно най-дълбока трогателност и обучена ерудиция че, по-света има болни от еди си какво микробче хора, също като тях натикани във свъремените концлагери носещи модерното наименование ГРАДОВЕ и СЕЛА. Ей, маниакопитеци събудете се, вече не сте разумни хора който сами определят своя жизнен път и работят за своето лично щастие и благополучие човеци а, едни добре дресирани марионетки който сами са се натикали в килийките на матрицата за самотормоз!Като спазват и най-малката запетая на закона!  Не се ли усещате! Ние може и да не се усещаме но имам една новина за НАС - на природата не и пука за нашите концлагери, не и пука за нашата хрема, не и пука също и за "нашите" закони който спазваме само ние и в голяма степен са в разрез със природните такива. Не и пука дори и дали ще умираме или ще продължиме жалкото си живуркане в системата за все по-концентриран тормоз. Защото ние сме нищо в този огромен свят, нищо във сравнение със безпределността на природата, нищо в сравнение със нейната сила и нейното могъщество. Това осъзнавате ли го! Ако осъзнаем само тези последни изречения, тогава наистина имаме шанс, ако ли не, здраве да е, навън е пролет!
С интерес наблюдавам целият процес на тотален самоконтрол, който наложиха и да ви кажа за сега, губим всички! Загубихме, свободата си да живеем според собствената си воля, загубихме свободата си да бъдем самоопределящи се хора, сега губим и свободата си да се движем свободно и сами да определяме жизненият си път! Честити да са ни новите превилегии на матрицата!? Знам че, много хора няма да разберат за какво говоря, но навън е пролет и живота продължава, аз съм с природата, вие на къде сте!? Едни към руската, други към американската, трети към европейската хегемония. Но, независимо каква сурдинка ще си избереме, всички сме в големият кюп на матрицата! А всичко останало е "огромният" избор който ни предоставя ТЯ ГОРКАТА!   

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Започват игрите на глада
« Отговор #64 -: Април 04, 2020, 09:57:17 am »
Plcsoft
Много възвишено много патетично с изключително перфектен стил на изказ, не каза нищо.
Добре го владееш изкуството да говориш без да кажеш нищо.
Пожелавам ти успех по пътя очертан от Русо. Очевидно докато не го извървиш няма да повярваш, че е без изход.  Поне постарай се да викаш "тръгвайте след мен"  а не " тичайте напред"  че последното е много неетично въпреки, че много хора го практикуват дори и тук в този форум, даже бих казал най вече.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Започват игрите на глада
« Отговор #65 -: Април 04, 2020, 10:14:12 am »
Plcsoft
Много възвишено много патетично с изключително перфектен стил на изказ, не каза нищо.
Добре го владееш изкуството да говориш без да кажеш нищо.
Пожелавам ти успех по пътя очертан от Русо. Очевидно докато не го извървиш няма да повярваш, че е без изход.  Поне постарай се да викаш "тръгвайте след мен"  а не " тичайте напред"  че последното е много неетично въпреки, че много хора го практикуват дори и тук в този форум, даже бих казал най вече.

Благодаря за признанието Радико! Ти ме разнищи на молекулярно ниво! Голям психолог си!  :D :D
Не съм пророк и не се наемам с такава задача, още повече философската, пък била тя и на Русо, тя е бесмисленна! Нали, разбираш! Не щ` нито някой да тича след мен нито пък аз да тичам след някого, опазил ме Господ от такова мъчение! Но, логично възниква въпроса ти защо искаш да "тръгнеш" " да тичаш" след някого. Да не използвам патосната форма на изказ на ЕДМ.
Това найстина трябва да те тревожи, теб, не мен!  Този въпрос задаваш ли си го, или си се самоблокирал в това направление?!?!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Започват игрите на глада
« Отговор #66 -: Април 04, 2020, 11:07:17 am »
Ами не, аз никога  не съм изпитвал желание да тръгна да тичам след някого. Като изключим разбира се две три фусти на младини, но това е съвсем друга бира. Дори доста хора хора смятат че имам известно количество мания за величие. Слава богу навреме успях да схвана от къде идват всички успехи и гениални прозрения на хората и приключих с тази мания още на младини. А относно Русо имах в предвид прословутият му призив "назад към природата"

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Започват игрите на глада
« Отговор #67 -: Април 04, 2020, 12:06:34 pm »
А относно Русо имах в предвид прословутият му призив "назад към природата"

Не, имам предвид - "Напред към природата" това е разликата за която се опитах да намекна.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 512
  • Невежеството ражда химери...
Re: Започват игрите на глада
« Отговор #68 -: Април 04, 2020, 01:22:32 pm »
А относно Русо имах в предвид прословутият му призив..
Ако ти си за Русо, аз за термидорианците.
Айде хващай се за работа. Имаш проект да правиш, да документираш, после аз да дерибействам - как за 10 минути съм се сетил за неща, които ти си мислил с месеци.
Стига се разлайва - на работа......

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Започват игрите на глада
« Отговор #69 -: Април 04, 2020, 01:38:02 pm »
Съжалявам Витане, аз не РАБОТЯ по този проект. Аз се забавлявам със него. Но не се притеснявай последния час час и половина точно с това се забавлявах. Дори със още по голям ентусиазъм от преди, нали съм обещал да отмъстя.

Неактивен Pegas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Всичко е една голяма лъжа!!!
Re: Започват игрите на глада
« Отговор #70 -: Април 04, 2020, 02:03:06 pm »
Ай стига циркове-щял да отмъщава ... тоз форум май само отмъстители сте се събрали-един дол дренки
Измислете нещо ново



Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Започват игрите на глада
« Отговор #71 -: Април 04, 2020, 02:15:45 pm »
Ще отмъстя бе ще направя СЕто и ше го пусна за свободно репликиране това ше е най ужасното отмъщение.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 512
  • Невежеството ражда химери...
Re: Започват игрите на глада
« Отговор #72 -: Април 04, 2020, 02:21:10 pm »
Ще отмъстя бе ще направя СЕто и ше го пусна за свободно репликиране това ше е най ужасното отмъщение.
И кога това, че включих вече брояча?

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Започват игрите на глада
« Отговор #73 -: Април 04, 2020, 02:26:35 pm »
Да, ама ще ти кажат че не работи! Пък ти после се напъвай да обясняваш! Синдром бе Радико, ползвай си го със здраве, и само се хвали! РЗбиш майна?
Витан вече чака!!

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 512
  • Невежеството ражда химери...
Re: Започват игрите на глада
« Отговор #74 -: Април 07, 2020, 11:34:05 am »
Премествам един отговор тук, защото тук му е мястото:
...Щом като това е голяма новина за вас явно абсолютно нищо не разбирате от кокономическата матрица в САЩ ( а и по принцип за икономическата матрица на света)....
не ги разбираме тия работи - кокономики и друго.
Нас в КГБ ни учат по картинки, като тая по-долу:
1. Икономика на САЩ = 80% услуги, тотална криза >> супата;
2. Икономика на Китай, ОК = тотална криза, няма износ >> няма разтеж, стагнация;
3. Икономика на Русия = тотална криза >> нищо особено.

П.п. Не ходя особено никъде, но покрай мен с малкото хора, с които се виждам лице в лице >> 2-ма уволнени. Игрите на глада....