Автор Тема: Започват игрите на глада  (Прочетена 29860 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Започват игрите на глада
« Отговор #45 -: Април 03, 2020, 08:23:17 am »
Цитат
  Заводите и технологиите от Москва - пак собственост на НРБ/quote]
И кои бяха тези технологии, ГАПСовете на ЗММ ли, или турбините на ПАВЕЦ Чаира, или завода в Червена Могила, или МДК Пирдоп, или Завода за тежко машиностроене в Русе, или ДЗУ Стара Загора, или заводите за електроника в Ботевград и Правец. Първите български компютри ли бяха с руски процесори или съветските бяха с български?
Нямам думи Витане,
Поклон пред гения на Съветските психотронни инженери ти си поразителен пример за успехите им. Ти си уникално дълбоко зомбиран, почвам даже да се съмнявам, че е необратимо.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 511
  • Невежеството ражда химери...
Re: Започват игрите на глада
« Отговор #46 -: Април 03, 2020, 09:58:49 am »
Ай не се прави на разбирател!!
Първите компютри Правец са копие на какво? Apple? Yesss?
Виж, опитвал съм се да ремонтирам ИЗОТ - чисто наше, го'уем боклук ти к'ааам.
Естествено имахме инженерна школа, естествено имахме и постижения.
Естествено НЕФТОХИМ не сме го проектирали ние.
Или поне аз не знам.
Естествено АЕЦ не сме.... Нито пък изработката на реакторите и пр. основни агрегати.

Къде иде разликата?

radiko >> Моите блогове
Отрасъл    Инженерни услуги

Да де, но аз съм инженера, а не ти.... Ти си миньор и повече от това не си пораснал.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 528
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Започват игрите на глада
« Отговор #47 -: Април 03, 2020, 05:53:01 pm »
.... когато някой започне да се превъзнася по нещо, което не е разбрал от собствен опит, а гради представи по думите на други хора (макар и от неговото семейство) - ми да, тогава вече се дразня, нормално...
Колега, недей ляга на тая кълка с личното впечатление и възрастта, че много ги разбираш нещата. Не си дал нито един контрааргумент, само се правиш на критик и цапаш ефира. Нагледал съм се на такива с възраст, дето са по-наивни и от деца, неумеещи да организират живота си и неразбиращи процесите в него, да не каже по-силна дума.

Какво може да си видял ти от 1-во лице, та това е било преди 30 г., тогава най-много да си бил на 20 г. келеш, дето и 5 лв. не си изкарал. Тук във форума има само 2-3 които са видели какво е тогава. Сигурно са ти забранили да отидеш на екскурзия, а сега всички ги пратиха на екскурзия - милиони. Те не искат хората, ама какво да правят, от много хубаво се принудиха да емигрират. Знаел той от лични впечатления....таратанци знаеш....

Колеги, всички вие на които им сече пипето...има такива, макар и от противниковия или полупротивниковия отбор,  :D

Всичко което казах в първия си пост, днес го описва Пламен Пасков, дори много по-подборно от мен с тази разлика, че той твърди, че всичко това е организирано не от Ротшилд и компания, а от техните врагове - клинтановите либерали-бангстери. Гледайте видеото и ще разберете, че съмненията ви за телевизионна постановка е вярна. Но истината е винаги по средата - вирус има, не е като да няма, не е измислен, но целта е предизвикване на глобална икономическа криза и хиперинфлация, а и започване игрите на глада:D

Аз смятам, че целия спектакъл е организиран именно от клана Ротшилд, защото именно неговите капитали са вложени в Азия и Китай, а не на бангстерите. Но паживьом - увидем.  ;)

<a href="https://www.youtube.com/v/AecYacqQ1jI" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/AecYacqQ1jI</a>

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Започват игрите на глада
« Отговор #48 -: Април 03, 2020, 07:59:13 pm »
Ай не се прави на разбирател!!
Първите компютри Правец са копие на какво? Apple? Yesss?
Е точно за това иде реч, че са ейпъли, уж братска съветска помощ пък Ейпъли. ква стана тя
А ти големиьо индженер случайно да знаеш дали Български индженери не са построили някъде по света българско копие на "ДЗУ Стара Загора"
Аре стига съм се заяждал че от тук нататък става много грозно да се заяждам с теб. Честно не знаех, че си инженер. Моите най искрени съболезнования за това. Всеки може да го сполети такава беда.  Чудех се защо след като твърдиш, че си един от първите в този форум пък няма нищо на лице от твое име. То защо било. Нищо обещавам, че ще им отмъстя за това което са ти причинили, и не само на теб. Но аз им се изплъзнах и все още мога да разсъждавам а не само да помня. Ще отмъстя. Знам как. От днес ставам "черния отмъстител" 
Треперете олигарси.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 511
  • Невежеството ражда химери...
Re: Започват игрите на глада
« Отговор #49 -: Април 03, 2020, 08:37:20 pm »
Е точно за това иде реч, че са ейпъли, уж братска съветска помощ пък Ейпъли. ква стана тя А ти големиьо индженер случайно да знаеш дали Български индженери не са построили някъде по света българско копие на "ДЗУ Стара Загора"
Леля ми като малък ме е водила в ДЗУ, братовчедите работеха там. По-добре от теб знам какво беше ДЗУ.
Чудех се защо след като твърдиш, че си един от първите в този форум пък няма нищо на лице от твое име..
Дали? Търси vitan с малки букви. Току виж и проект от мен си открил. Ако ми обясниш и как работи - имаш евала от мен!
Нищо обещавам, че ще им отмъстя за това което са ти причинили, и не само на теб. Но аз им се изплъзнах и все още мога да разсъждавам а не само да помня. Ще отмъстя. Знам как. От днес ставам "черния отмъстител". Треперете олигарси.
И това в коя вселена?

Айде нещо за любителите на запада: Измамата „Коронавирус“
<a href="https://www.youtube.com/v/AiieQAMdTYg" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/AiieQAMdTYg</a>

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Започват игрите на глада
« Отговор #50 -: Април 03, 2020, 08:52:06 pm »
Не те попитах дали знаеш какво е това.
Попитах те дали знаеш за съществуването на друг такъв завод. Дали "близнак" дали "копие" все едно каква е думата. Очевидно не знаеш. Това, че ти не знаеш обаче не значи че няма такъв завод. Сега остава да познаеш коя е държавата от три опита а да  имаш и жокер:
Не е във Либия.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 511
  • Невежеството ражда химери...
Re: Започват игрите на глада
« Отговор #51 -: Април 03, 2020, 09:02:35 pm »
Помня от малък, че това е бил един от 5-те завода в целият свят.
И какво, една птичка да прави пролет?
Не издребнявай.
Ако е да си мерим знанията, имам повече да ошашкам публиката с наши постижения, които се знаят и помнят от много малко хора.
Минало, добре свършено време.

За Уауу! сензации ли си тук, или за какво?
Ай дай твой проект, мой вече имам тук.
Или какво, само дрънкаш, що няма какво да правиш?
Риторичен въпрос. Докато не видя твоя анализ на моя проект или не дадеш твой за моя рецензия -
дрънкай си на воля... няма да ти преча.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Започват игрите на глада
« Отговор #52 -: Април 03, 2020, 09:11:48 pm »
Значи от от осно завода те попитах по повод братската съветска помощ която ти навря в темата. Та българските специалисти са построили такъв завод. За справка попитай чичко ти гугъл за " Проект Нева"
Ще ти дам мое мнение относно твой проект когато ми кажеш къде да го намеря. Потребител с име "vitan" или "витан" не намирам.
Проекта върху който аз работя можеш да разгледаш тук:
https://mazeto.net/index.php/topic,6745.0.html 

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 511
  • Невежеството ражда химери...
Re: Започват игрите на глада
« Отговор #53 -: Април 03, 2020, 09:24:22 pm »
Като станеш готов ми се обади... дай и документация.

Моята: https://mazeto.net/index.php?action=dlattach;topic=4938.0;attach=23601

Започва тук, ама свършва по-нататък: https://mazeto.net/index.php/topic,4938.0.html

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 528
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Започват игрите на глада
« Отговор #54 -: Април 03, 2020, 09:35:40 pm »
VITAN, откъде го изрови това видео, браво!
Американеца потвърждава същите мои разсъждания - коронавируса е пътя към световния икономически колапс и хиперинфлация.
Много добре аргументирано видео, както и за тестовете от вируса. Интелигентен човек.
Но не съм съгласен с него само с едно: той смята, че трябвало да се предотврати кризата, като се защити долара и не се емитират повече, да се спрял тоя процес. Е как да стане това? Това означава, че от утре американците да минат на българската минимална заплата - кой ще се съгласи без да види реална заплаха?  :D
Това ще стане само с голяма криза и ще бъде обвинен не кой да е, а гадния вирус. Той, той срина икономиките. Хайде сега отначало.  :D

Но искам да ви споделя едни други мои мисли по темата, които няма да чуете все още от видеа:

Според мен в този заговор са замесени всички велики сили, в т.ч. Русия и Китай.
Защо Русия и Путин? Ами през последната година се отърва от дълговите облигации на САЩ, разтовари всички долари, взе да купува злато, укрепи така икономиката, че тя вече не е така зависима от петрола, както тук някои нечели и неразбиращи си мислят. Само 10% от петрола формират бюджета и то изчислен на 25-30 $ за барел.
Започна нефтена война в която по разчети на руснаците ще издържи повече от 6 г. при 23-30 $.

Всичко това говори за едно: или Путин е извънземен  ;), или разговаря с Ванга от отвъдното, или чете Акашиевите записи, или второ - стискал си е ръката с Ротшилд  :D с обещание при съдействие в схемата - коронавирус, Русия да стане една от водещите икономики, защото и има потенциал - огромно количество суровини. Руснаците и те под карантина и по къщите. Ще се вдигне стандарта на руснаците, но лъвския пай и контрол ще е на същите, които бяха в САЩ. Интуицията ми и кристалната ми колба го потвърждават.  ;)

За Китай горе-долу положението в схемата е същото. Те ще са новия лидер, ще заместят САЩ. А ЕС ще се насочат търговията предимно на изток, но ще е в пъти по-добре от САЩ.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Започват игрите на глада
« Отговор #55 -: Април 03, 2020, 10:04:57 pm »

Всичко това говори за едно: или Путин е извънземен  ;), или разговаря с Ванга от отвъдното, или чете Акашиевите записи, или второ -
Мдааа, щом не знаеш откъде Путин знае какво да прави значи не си от КГБ.....

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 528
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Започват игрите на глада
« Отговор #56 -: Април 03, 2020, 10:09:20 pm »
Мдааа, щом не знаеш откъде Путин знае какво да прави значи не си от КГБ.....
Важното е, че аз фалирах сервиза на Радико и само чакам да се разсея и пак ще го фалирам, ще му срина, обезценя капитала, който натрупа от Германия.  :D

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Започват игрите на глада
« Отговор #57 -: Април 03, 2020, 10:26:32 pm »
Няма да успееш да ми обезцениш капитала. Всичко инвестирам правилно. Преди да разбереш как да ме сринеш аз ще отмъстя.
За това което причинихте и причинявате на всички  доверчиви и беззащитни студенти. Те идват за знания а биват зомбирани, ще отмъстя!!!

Неактивен geordgeo

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 63
Re: Започват игрите на глада
« Отговор #58 -: Април 03, 2020, 10:30:11 pm »
До EDM electronics:

Много си смешен и наивен, човече, пък после що тоя форум бил осмян от всеки що-годе нормален човек, който е влизал тук и чел писанията на такива като теб. Нямаш никаква представа кой съм, през какво съм преминал в тоя живот и на какво ниво съм сега, ама ти си "голям" мозък, разбирач и ме нареди за нула време, евалата. Виждам, че Путин и Матушката ти са всичко за теб, та не е лошо да хванеш да се попреселиш в някое от безбройните североизточни блата и там да се радваш на "анализите", които ръсиш тук. Няма по-жалка нация от ватниците, няма и да има, пълни мизерници. И вместо всяко второ изречение да ти е хвалба за тия некадърници, не е лошо да пуснеш  снимка на някое  истинско тяхно изобретение, ако ще и кафеварка да е, ако намериш де. Щото мозъка ти е много размътен от литературата, която четеш, а може и да си напушен, кой те знае... Путин бил говорил с Ванга... Боже, Боже, ела си прибери вересиите...  ;)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Започват игрите на глада
« Отговор #59 -: Април 03, 2020, 10:55:21 pm »
Geordgeo
Въпреки че политическите пристрастия на ЕДМ са "По мое мнение "Силно погрешни"  Това не значи, че във размишленията които прави няма голяма доза истина. Опитай се да разделиш пристрастията от фактите, не говоря само за написаното от ЕДМ а изобщо принципно. Дори а и най вече в новините по медиите.
ЕДМ ще си позволя да ти обърна внимание на един факт от последните няколко години. Мисля, че би придал още доста тежест на разсъжденията ти.
Та в последните години постоянно се набляга в икономическите новини какъв бил ръста на световната икономика. Даже имаше такова едно фрапиращо изказване, че компютрите били в застои и само скока на търсенето на смартфони спасило ръста на световната икономика. Защо ръст на икономиката е толкова важен. То ти го даде отговора де.