Автор Тема: Какво ни трябва за да сме независими от монополите?  (Прочетена 39109 пъти)

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Независимост от монополите значи ......
Мога да споделя моите постъпки и планове каквито са на тоя етап.
Нужно е наличие на собствен недвижим имот. - налично
Първата и най важната независимост е енергийната - по тая тема поне аз съм се спрял основно на 4 варианта които в някаква степен са реализирани.
1. Соларни панели
2. Разграждане на алуминии и получаване на водород
3. Пиролизна установка за получаване на горим пиролизен газ от отпадъци от всякакъв вид.
4. Получаване на био метан от сещате се какво. Вторичен продукт обеззаразени торове ;)
Тия неща в една или друга степен ги имам реализирани и не търся никакви СЕта каквито много хора бленуват тук.
Всички изброени са на практика СЕ в най сигурна и доказана форма.

Втората предпоставка за незавсисимост от монополите е независимо водоснабдяване
Наличен кладенец - нужни са установка за водоподаване омекотяване на водата.

Третото е независимост от хранителни продоволствия.
Реализира се сравнително лесно при наличие на селскостопански двор.
Но на тоя етап нямам намерение да се занимавам с това нещо.

Четвъртото - финансова независимост.
Който както може и в каквато степен може ...... при наличие на горните независимости каквото и начинание да бъде започнато би било по-рентабилно от конкуренцията.

При налични тия блага с размножаването няма да има проблеми самките сами ш се появят :D
Събираме се няколко самишленици и си Дживуркаме доволно и щастливо - мое си направим и полигамия .... да е по-весело......



Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Третото е независимост от хранителни продоволствия.
Реализира се сравнително лесно при наличие на селскостопански двор.
Мда ве, 4 декара минимум > за продоволствие > за година.
На калпак!

2. Разграждане на алуминии и получаване на водород = тук нещо не разбрах: де е Киро на кирия, но и не твърдя да съм в час.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
VITAN
отпадъчен алу. + сол + вода ..... водоредец и си го гориш.....
Някъде тук бях пускал тема по темата ако я намеря ш ти пратя на лични.
Доказах че работи по емпиричен път и съм доста доволен така че поне според мен е решение.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
4. Получаване на био метан от сещате се какво.

СЕ-щаме СЕ, че ще е от сутрешните ти напъни, но при твоето заявление че нямаш намерение да ядеш, тази година нобела за къде и как серат гладните е вечно твой.
Третото е независимост от хранителни продоволствия.
Реализира се сравнително лесно при наличие на селскостопански двор.
Но на тоя етап нямам намерение да се занимавам с това нещо.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Съществува даже съм го разисквал в други теми, и това не е механична система а флуидна такава. От друга страна обаче съм съгласен с твърдението ви:Въпроса е че вие си представяте само "генератор от този тип", и то по начин по който се правят, докато моето изказване (върнете се и го прочетете точно) е за физическия принцип на един първичен двигателен механизъм ( "prime mover" ), а не точно за принципа на действие на тези генератори. Може би е моя грешката (въпреки че изказването ми определено беше генерално, а не конкретизирано върху определения модел), понеже трябваше да спомена че (първо-)двигателния механизъм, който имам в предвид, се базира на центробежен флуид а не на (този) ДВГ тип който вие си представяте.
epwpixieq-1 ясно е на къде биеш, та да ти припомня пък ако не я знаеш да те науча една българска народна поговорка. А тя гласи:
По добре врабче в ръката отколкото орел в небето. Та мисълта ми е ти си тури един  агрегат, дали дизелов, дали бензинов в някой шкаф в мазето пък после си прави на воля и на спокойствие проектите за орловата турбина дет хвърчи в небесата. Знам че е напълно реална и работеща, той и орела е напълно реален. Колкото ще се наядеш с орела толкова и ще си сготвиш яденето на ток от турбината. И за двете има шанс де ама шанса да умреш от глад е еднакво голям и в двата случая.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
epwpixieq-1, проблема е че ние нищо не си представяме а коментираме конкретно и точно определен вид генератори, човека който си представя нещо си ти. И изобщо дори не става ясно какво си представяш, ама със сигурност няма много общо с това което коментирахме.
Не мисля че това е проблема е доста по-дълбок от това което вие си мислите.
При положение че бяхте прочели предишния ми коментар, точно по тази тема, (вероятно) би ви се изяснило: https://mazeto.net/index.php/topic,11139.msg111472.html#msg111472.

Но, както много често се случва, при много теми във форума, хората (включващи се по-късно) нямат време да четат предишните коментари по темата която коментират въпреки, че това е основно за развиване на някаква смислена дискусия, и пишат коментари със полезрение 2-3 коментара преди тяхната лична изява

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Ето няколко идеи за определена независимост от монополите ( най-вече за къщи, понеже при апартементите нещата са доста плачевни в това отношение ):
https://www.youtube.com/watch?v=B_HUhlyjOoU
https://www.youtube.com/watch?v=6xQjlIYO-X4
Като бонус клипчетата са на руски. За съжаление от едни монополи, поне с тези идеи се минава на друг, може да се каже слънчев монопол  :). Но винаги може да се дълбае в земята за повече топлина и ли да търсим други вид енергиини източници като от разлагане на органична материя. Разбира се в това всичкото основното е земята.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
epwpixieq-1 ясно е на къде биеш, та да ти припомня пък ако не я знаеш да те науча една българска народна поговорка. А тя гласи:
...
Радвам се че вие (както предполагам и други следящи разискванията колеги) виждате на къде "бия" понеже krasias явно не следи разискванията.

За поговорката съм съгласен, но с условието че това е решение в краткосрочен план. Не си мисля че тук някой пише за неща от днес за утре или от този месец за следващия. При положение че ние, на този форум, нямаме поглед върху тези неща минимум 3-5 (та даже и 10) години напред, какво си мислите че става със цялото стадо? ( реторичен въпрос разбира се).

Знам че това може да е непосилно за много колеги, но в крайна сметка, това е целта на този форум а не, коментарите от днес за утре или откъде да си купим нещо та да си "мислим" че сме независими.

И ето един истински случай от историята който може да се разглежда и като поговорка: Попитали Фарадей, за какво може да служи "това негово изобретение", първия електромагнитен двигател ( което всъщност е бил това:  https://www.youtube.com/watch?v=MRFqYRHT3Wk само флуида е бил живак или mecury ). Той отговорил с обратен въпрос: "А вие ми кажете  за какво служи едно новородено дете."

Надявам се да си представите че ако нямаше хора, през историята, с такова напредничаво виждане и интелект, готови да следват техните, налудничави на пръв поглед, идеи, сега със сигурност нямаше да пишем на страниците на този форум.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Точно така, това е решение в краткосрочен план нещо като застраховка защото не можем да предвидим колко точно време ще ни е нужно за достигане на основната  цел. Сегашните събития  обаче показват, че нямаме безкрайно време. Ако събитията ни изпреварят какво правиме

Неактивен scarface

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 51
Аз мисля, че събитията доста ни изненадаха и сега трябва да се работи при много кофти условия.

Неактивен geordgeo

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 63
От дискусията до тук (която следя най-внимателно) не разбрах какво да направя с къщата си на село, което да ми даде независимост от монополистите. Все пак имам кладенец, соларни панели (1kWp), солар за топла вода (с 200 литров бойлер), 2 декара двор и къща с 2х81м2 площ. Е, сега какво друго да направя? Тия два декара са с перфектна почва, садят се чушки, домати, тикви, краставици, дини... Имам 45 плодни дръвчета, имам и жена, която не иска да живее там. И к'во прайм ся?

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
...имам и жена, която не иска да живее там. И к'во прайм ся?
:) Деца  8)
Поддържай си нещата да не западнат, ъпдейтвай постигнатото, като дойде "време разделно", тя сама ще поиска да живее на село.
Тухли и панели не се ядат.

Неактивен макс1962

  • Активен
  • **
  • Публикации: 253
  • Пол: Мъж
geordgeo, смени жената. Всичко друго ти е ОК.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
VITAN мноооу верно - сама ш дойде  ;D

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Браво за къщата, двора и другите неща които си направил.  И каква причина изтъква жена ти против живота на село. Дано имаш и интернет в двора щото тогава е лошо. Ние като се пренесохме на село първата работа ми беше да прекарам интернет. Ся остава да изясним кои са монополите от които трябва да се откъснем.