Животът- начин на употреба! > Политика, религии, себеосъзнаване

Парадоксите на конспирациятя - Харалан Александров

<< < (2/19) > >>

Радико:
А много добро попадение Иване. Потсети ме точно навреме.
Джулиане, за световните конспирации може да попиташ и адаша си. Фамилията му е Асандж.

juliang:
Добре де ... едва ли някой не знае с какво се занимава ОПЕК. Едни хора се събират и решават колко ще струва петрола. Няма никакво значение колко струва да се добие. Това за вас конспирация ли е? Ами ... не, елементарен картел.

Големия рев за Сноудън примерно беше, че той разобличи правителството на САЩ че подслушва своите граждани. Голяма новина, няма що... а бусовете с антените по времето на Цвъки не правеха впечатление на никой. Ние си приемаме като нещо нормално който поиска да се навира в личния ни живот. Та някакви келеши задигнаха почти цялата база данни на НАП... и нищо не се случи, дори не знам дали има някой в затвора за това. Но знам че в НАП си раздадоха бонуси за добра работа в началото на годината ... :)

П.С. Някой знае ли каква е тая сграда и какво се работи в нея? :) Аз знам, ма нямам право да ви кажа... :)
https://www.google.bg/maps/@42.6968285,23.3471413,3a,53.7y,92.83h,99.38t/data=!3m6!1e1!3m4!1sbASgmF-LMZwgTTFKd807pg!2e0!7i13312!8i6656?hl=bg

mind:
Какво е "теория на конспирацията" - хипотеза, която ако бъде потвърдена  (верифицирана) от факти, тя става истина.
Или: "ще познаете истината и истината ще ви направи свободни."

Я да видим единият от участниците в разговора, каква конспирация нищи:
https://www.dw.com/bg/%D1%82%D1%83%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D1%80%D0%BE%D0%B1%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE-%D0%B5-%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B0%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%B0-%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D0%B5-%D0%B4%D1%80%D1%83%D0%B3%D0%B0/a-48327918
Я сега да видим, възпитаник на кое учебно заведение и член на кой институт е: https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D0%BD_%D0%90%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%80%D0%BE%D0%B2
Лека справка, колко "нов" и колко "български" е НБУ:

--- Цитат ---Личности със световна известност са почетни доктори и почетни професори на НБУ, сред които – Александър Фол, Вера Мутафчиева, Жан-Пиер Вернан, Жил Липовецки, Милчо Левиев, Ричард Рорти, Робърт Йънг, Райна Кабаиванска, лорд Ралф Дарендорф, Волфганг Изер, Томас Сибиък, Стив Форбс и др.
--- Край на цитат ---
Къде е член сами си цъкнете, но не съм изненадан, че има такива приятели:

--- Цитат ---И след като аз и един мой приятел, впрочем евреин, го убедихме, че такова нещо като световен заговор е крайно неправдоподобно, той много се натъжи и въздъхна: „Ей, вие ме съсипахте. Аз сега кого да мразя?!"
--- Край на цитат ---
Браво...много добре. :D
А дали е чувал нещо за писателят на тази книга: https://bulgarianhistory.shop/product/-balgarskite-uzhasi-i-iztochniyat-vapros-urotsi-po-klane/4/225
Или може би неговият опонент му е по-симпатичен, предвид корените си: https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D0%B6%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%BD_%D0%94%D0%B8%D0%B7%D1%80%D0%B0%D0%B5%D0%BB%D0%B8


Не ми обръщайте внимание, пиша си ей така, колкото да не скучая.  :D

dmitarp:
Конспирация винаги е съществувала, когато дваме човека се наговорят срещу трети, при се че и тримата се имат за приятели това е конспирация. Един пример от близкото минало, макар и не много показателен. САЩ заедно с Израел и Великобритания, години наред са подслушвали Германските министри и висши чиновници, това си е чиста конспирация, защото те са могли да формират в последствие решенията на немското правителство. Този пример не е най добър защото Германия не е сувернна страна, в този смисъл е съвсем законно подслушването и не би следвало да учиди никого, но немското общество беше много обидено от този факт. Втори пример, Монсанто произвежда и използва дестилетия наред без никакви проблеми round up във САЩ, но малко точно след като Байер ги купи, започнаха колективни съдебни дела, за вреди понесени от използването на round up от преди 50 години за милиарди долари. Ако някой си мисли че това е случайност значи, че той сигурно живее в друг свят, всичко е било предварително наговорено, но нито Германия нито Байер могат да подслушват САЩ и няма как да знаят за този номер предварително.

EDM electronics:
Колеги, извинявам се, че се намесма в разговора ви, защото се движите в правилната посока, но като чуя "суверенитет" и "демокрация" ставам много чувствителен, т.к. Радико, като чуе комунист и Лада  ;).

Майтапа настрана,
Какво значи суверенитет? - това е право на самостоятелна власт при вземане на всички решения, касаещи държавата.
Какво значи демокрация? - това е управление от народа, народовластие, плурализъм и т.н. - това са основните принципи.

Какво значи Германия не е суверенна държава? - това значи, че тя няма самостоятелна власт - Кнацлеракт, не може да взима самостоятелни решения, тя не е субект на геополитиката, т.е. върху нея се упражнява чужда на държавата власт, значи това няма общо с демокрацията и народовластието.
Има ли демокрация в Германия? - щом й е отнет суверенитета, за каква демокрация въобще можем да говорим?

България има ли суверенитет? Ако Германия не е суверенна, то България не е умножено по 100.
Как се нарича това управление, което лишава гражданите и държавата от суверенитет и няма демокрация? - нарича се КОЛОНИАЛНА ДИКТАТУРА!
Как се прокарва такава диктатура? - с цветни революции, с лозунги "Ей сега, ей сия ще им спретнем една демокрацийка". Каже ли се така, да знаете, че вече сте колониален анклав.

Като си ги кажем тия неща ще имаме ПОВЕЧЕ ДЕМОКРАЦИЯ!  :D

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия