Автор Тема: Парадоксите на конспирациятя - Харалан Александров  (Прочетена 27746 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Монтанар започваш добре, но после се объркваш малко защото ти влияят насадените онществени дресировки. Някой хора мътят водата в главите на хората за да могат да ловят риба "душите им"  има едно такова понятие силно избягвано от водомътниците
 То е "свободен сговор" или сговор между свободни хора. От друга страна имаме принудително наложени правила. Хватката е че тия хора представят правилата като сговор и правят присъединяването задължително което вече не е свобода. Във едно доста разширено общество има множество такива свонодно сговори и несвободни норми, че е невъзможно да бъде прекарана граница между тях като една права линия. Границата лъкатуши като река из равнина. И това е много объркващо за хора като Витан. Отгоре на това има и такива които се стараят постоянно да поддържат объркването възможно най високо. За разлика от нас.
Ние тук мислиме за технически и научни постижения. Ония хора живеят "и то добре" от мътенето на водата и не мислят за нищо друго освен как и със какви красиви думи да размътят главата на такива като Витан. И успяват все още.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Ние тук мислиме за технически и научни постижения.
Нищо кой знае какво техническо не мислите, особено ти - от теб не съм видял до сега техническа грамотност.
Ония хора живеят "и то добре" от мътенето на водата и не мислят за нищо друго освен как и със какви красиви думи да размътят главата на такива като Витан. И успяват все още.
В тия 2 изречения убий ме, не схванах логиката.

Потроших 13 години свободно време и няколко хилядарки да създам Райф машина, която като приложение последно не ми е дала еднозначен резултат. Имах намерение тия дни да пусна нова Райф тема (няма в електрониката такова понятие като: Райф генератор (това бяха измишльотини на Gogo55)).
Обаче отново се отказах. Няма на цената на това, което съм направил, всеки трол и/или дебил да може да се "изходи" по въпроса. Не мога ли да трия на поразия, аз нито имам нужда някой да ми обяснява материята, нито кое как работи, нито кое до къде може да стигне. Капиш?
« Последна редакция: Март 19, 2020, 10:27:46 am от VITAN »

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Не СЕ притеснявай, в таз немотия за тоалетна хартия, а тук все още не сме отрили и топлата вода, не ни остава нищо друго освен да СЕ стискаме.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Измислих го на секундата - виж картинката като прикачен файл...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Цитат
  Потроших 13 години свободно време и няколко хилядарки да създам Райф машина, която като приложение последно не ми е дала еднозначен резултат.
Щом нямаш еднозначен резултат значи е необходимо да промениш методологията на събиране на данни и обработката им. Ама не съм достатъчно грамотен да ти давам акъл как да го направиш. Или пък ти ме си достатъчно грамотен за да ме разбереш. И в двата случая резултата е един и същ
 Виж ако насреща ми беше примерно Монтанар бих го посъветвал да прочете "Окончателната диагноза" на Хейли. Но на теб горещо не ти я препоръчвам. Чувствам, че е  далеч под нивото ти.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Щом нямаш еднозначен резултат значи е необходимо да промениш методологията на събиране на данни и обработката им.
Ъм да ве, подаряваш ми 55 USD и на лято сменям методиката. Даже ще ти докажа за какво съм ги похарчил.
Стиска ли ти?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Ц. Въобще нямам интереси в тази насока. Предпочитам да харча парите за моите изследвания.

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Радико 
Динев факта, че синовете на хан Кубрат са разделили по между си народа като стадо говори, че думата КАТО е само за благозвучие. Иначе си почти прав защото тогава са били ПОсвободни от последващите периоди                                                                               Радико, никой не е разделял народа като стадо в онези времена...Темата ще стане прекалено дълга , но безспорен факт е, че БатБаян като наследник на Кубрат и поради това предводител на средната най важна част на Българската държава извършва държавна измяна и приема върховенството на Хазарският каганат! Другите синове на Кубрат се възпротивяват на този предателски акт и правят всичко възможно да защитят свободата на българите намиращи се под тяхно ръководство.В резултат на това и във война едновременно срещу две могъщи сили-Източната Римска Империя и Хазарският Каганат Великият Български Хан Аспарух успява да надделее и създаде още една Българска държава-Дунавска България,която много скоро ще се превърне/за ужас на мижитурки като Монти/ във велика сила-една от трите във тогавашна Европа!Другите две са Византийската империя,оцеляла в много голяма степен благодарение на помощта българите и Франкската Империя...По това време Монти българите са имали силата и потенциала да изтрият доста народи от картата на Европа и за тях да се пише като за птицата додо от остров Св.Мавриций! Но истински благородните и достойни люде каквито са българите никога не са постъпвали по този начин...Та така Радико-по тези времена българският народ е бил наистина свободен и за това е бил способен на чудеса!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Динев Завоевателните, демек агресорски успехи на владетеля на определена група хора въобще не са доказателство за свободата на тия хора. Свободните хора свободно си избират водач. Когато се съюзяват за дадена кауза, макар и престъпна. Овцете се предават по наследство от наща на син. Овцете не са свободни нали. Виж пиратите като не им изнася как управлява капитана, зад борда на акулите и ИЗБИРАТ нов. Ти имаш ли информация за някой пиратски главатар станал такъв по наследство от баща си.

Неактивен sorrry

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 145
 Радико, водач не се избира. Водач се стева с множество испитения и доказвания в трудни моменти.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Спомените на капитан Дагоберт Енглендер

"На 29 май 1876 г. пощенският параход "Радецки" на първо императорско и кралско Дунавско параходно дружество пътуваше към обяд между Ряхово и Лом Паланка. Ние акостирахме на всички пристанища, без да забележим нещо особено. В Гюргево наистина имаше голям наплив от пътници, които очевидно много бързаха. Това се обясняваше обаче с извънредно голямото закъснение на турския пътнически параход... Към обяд съдържателят на параходния бюфет ни съобщава, че във втора класа били съгледани пътници с оръжие. Понеже подобно нещо беше нарушение на правилника, заповядах на контрольора да направи нужното, а сам побързах да отида след него, за да наблюдавам лично предаването на оръжието срещу разпискa. В палубния салон на II класа всичко беше в ред. Никой нямаше оръжие. Пътниците спокойно и прилично представиха пътническите си билети. Същото сториха и ония, които срещнахме по стълбата към мъжкия салон. Когато обаче се приближихме до вратата, от там излезе един човек с военна шапка. Отвътре чувахме много гласове. Поканен да покаже пътническия си билет и да предаде револвера, той отговори: Моля, тук е тъмно - дръпна се крачка назад, силно открехна вратата и ни каза да го последваме в салона, като вървеше при това гърбом. Тук ни се представи наистина една изненадваща гледка... Върху масата в ъгъла имаше оръжие и снаряжения... Смаян от 20 души, които се облякоха във форма и се въоръжаваха, намислих да се опитам с едно енергично действие да възпра това, което се готвеше. Затова, и да си призная, за да окуража себе си, извиках с висок глас, като посочих с ръката си на въоръжените хора, която ръка неволно трепереше - аз заповядах: Тука на парахода има правило, всеки да си дава оръжието на съхранение! Вие трябва да се подчините на това общо правило!
Както е казано в протокола, аз бях минутно заобиколен от въстаници и един от тях, който беше облечен в униформа, ми каза: Г-н капитане, оръжието няма да предадем. Ние сме 200 души, параходът е вече във властта на въстаниците, и вие непременно трябва да се покорите на тая власт! Той говореше свободно немски...
...Аз поканих тия, които ме бяха заобиколили, да идем горе. За мое учудване не ми се направи никакво възражение. И тъй излязохме всички набързо в безпорядък, а говорещият немски следваше отзад по петите ни... На палубата се откри една неописуема гледка. Забелязах няколко души, които с такава бързина трошеха и отваряха сандъците, щото кръв течеше от ръцете им. При това мунициите им, а особено патроните, се бяха разпръснали по кувертата в толкова голямо количество, щото и след излизането на инсургентите останаха неприбрани. Един от въстаническите водители, който бил наблизо до един от моите хора, извика: А бе, брате, пазете фишеците! За нас всеки куршум е по-скъп от една турска глава!
Кой беше тоя водител, аз не можах да се науча точно... Когато аз се върнах назад с моя ескорт, сполучих набързо да извикам на английски на машиниста от парахода Хасдел: Никаква команда да не се слуша освен от мене! И чух отговор: Аll right, sir.
    Един стар турчин, види се, доста влиятелен, като се беше спрял тъкмо в това време при машината в горния джамлък, чул тези бързо разменени между нас думи и аз вярвам, че следствие на неговото свидетелство, турските пътници на парахода и населението в Лом и Видин ме считаха за съучастник на въстаниците и не ме разкъсаха на парчета, ако и да гледаха на мен подозрително и мрачно, обаче стояха спокойни. Сцената за предаването на Ботевия манифест (писмото) на мене пак не вярваха. Тоя манифест се даде най-напред на моя помощник, след като ме търсили мене навсякъде в парахода и не могли да ме намерят скоро. Когато въстаниците видяха мене, ме заобиколиха близо до салона. В такова положение ние говорихме няколко минути с Ботев, който отхвърли всички мои предложения и неуклонно стоеше на своето: Немедленото ти съгласие да ни извадиш на това място, което ще ти посочим...     
    ...Като исках да спася положението със съзнание за вярно изпълнен дълг и вече в последната минута, аз отговорих: Хайде да бъде така! Аз ще ви извадя където искате, но само за вашия собствен интерес искам да се подчинявате на моите заповеди и аз самичък да водя командата, както я водех напред. Още наполовината на моята фраза, всичките насочени отгоре ми оръжия се сложиха. Това стана по знак на Ботевата сабя, която той най-напред сне... Аз поисках нито един от въоръжените да не се показва на борда, да бъде свободно движението по главната палуба, което беше необходимо, за да се вземат всички мерки за акостирането. После ги помолих да се пусне надолу зеленокопринения байряк с ушития от злато български лъв, който беше дигнат високо над парахода, и да забулят оръжията си да не блестят на слънчевите лъчи, защото, ако забележат, турските брегови вътрешни стражари могат да ни направят големи препятствия за дебаркирането.
Ботев се съгласи с мене, на минутата още ми стисна ръка, даде своята заповед... С една реч, ние работехме ръка под ръка с въстаниците. Те виждаха, че аз вярно изпълнявам своите длъжности. По преди аз се съпротивлявах на техните предложения, доколкото ми позволяваше здравият разум. После приех това предложение открито и честно и им се притекох на помощ... Аз се убедих, че тези "посветени на смърт" хора инстинктивно усещаха, че ако и да имаха моментно власт в ръцете си, обаче една грешка, направена от моя страна, за зло намерение, разбира се, не можеше и дума да става, може да има такива последствия, че не само ще възпрепятствува на излизането на брега, но можеше даже да докараме работата до сражение борд към борд с някой турски военен кораб и т.н. и тяхното дело щеше да загине.
...Във време на нашето пътуване до Козлодуй Ботев показваше в своите действия твърда енергия и прозорливост. Ние като военни хора говорехме си на ухото помежду си, че тоя човек знае и разбира как да вдъхне сила и кураж на слабите и неопитните.    Впрочем навсякъде се въдвори такава решителност и спокойствие, като че ли параходът оставаше да направи едно "parti de plaisir", не замислен високо политически удар...
...Въстаниците тръгнаха вече на походен марш, но подир няколко разкрача пак се извика:
- Да живей Франц Йосиф!
- Да живей Андраши!
- Да живей капитанът!
Тъжно усмихнат, аз слушах  това ласкателство, тези "ура" с отложена шапка и като чух своето име, произнесено с толкова други високи хора, нещо, което никога не е ставало през живота ми, аз им благодарих и извиках в отговор: На добър час! - и направих няколко движения с шапката си, което всеки път се придружаваше с ура от моите хора.
...Молбата ми да ме оставят на "Радецки" беше удовлетворена... Бързо се върнах пак назад в Оршова. За да приготвя "Радецки" за следното пътуване. Тук 12 дена след онова разтоварване чух, че всички българи били убити. Но ако шансът за тия шепа хора, които дори не бяха успели да се обучат за борба с турското владичество, беше почти безпощаден, ако и както чух населението тогава не се присъединило към тях, а ги оставило на произвола на съдбата, те все пак бяха герои, достойни за вечната памет, което отечеството им е запазило за тях. От това време произлиза високото ми уважение, което храня към българите..."

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Е, те това не е парадокс.
https://www.youtube.com/watch?v=C3FUG4VyCRU

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
И ко стана ся?
Ето го двореца на Путин!!!!

https://www.youtube.com/watch?v=-sgA-h3wMuc
« Последна редакция: Януари 30, 2021, 09:03:56 am от Ksurnev »

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Това с двореца е ясно от години! Не е от вчера.
Ето как можете да проследите сами колко чувала долари изсипват на Навални от Запад за тия и подобни изпълнения.
С биткойни естествено.
Жалко, че тукашните вършат всичко без пари, а тоя отдавна е мултимилионер. В зелено!
-
<a href="https://www.youtube.com/v/SzXBeNVzFPw" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/SzXBeNVzFPw</a>
Ще взема предвид воплите на всеки трол, само, ако има нужната адекватна контра аргументация.

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 220
Огромно впечатление ми направи един коментар под видеото, който се отнася и за нас българите и това е печално:

"Oleg Stadnik
преди 1 ден
- Что надо продавать, чтобы так жить?
- Родину, сынок, Родину...."