Автор Тема: Анти корона вирус  (Прочетена 534989 пъти)

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Анти корона вирус
« Отговор #3480 -: Май 08, 2023, 08:23:41 pm »
Идея си нямаш колко по-големи далавери са се случвали миналото столетие, че и това.
И кое е далаверата? 10 милиарда ваксини по 10 евро бройката?
не е само европейска далаверата, и не е само финансова.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Анти корона вирус
« Отговор #3481 -: Май 08, 2023, 08:58:56 pm »
не е само европейска далаверата, и не е само финансова.

Да, "далавера" в която Русия, Китай, Германия и САЩ сядат на една маса и си поделят електората - кой колко да изтреби... А Северна Корея, Франция, Турция и още една камара огрмони държави се правят че нищо не забелязват...
Как си го представяш да се случи това?

Или е някаква далавера, от която всички без изключение печелят? Ми това наистина ще си е далавера - толкова векове всички икономисти се опитват да постигнат това на икономическата сцена, а то било толкоз просто... :)

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: Анти корона вирус
« Отговор #3482 -: Май 09, 2023, 05:38:53 am »
Юлиане, ма ти сериозно ли верваш, че тия ваксини беха за нашето здраве.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Анти корона вирус
« Отговор #3483 -: Май 09, 2023, 09:13:54 am »
Юлиане, ма ти сериозно ли верваш, че тия ваксини беха за нашето здраве.
Много малко лекарства нямат странични ефекти. Операциите също не са абсолютно безопасни. Десетки пъти съм го писал вече в този форум - ваксините бяха нужни, за да не се срине цялата държава. Когато 30% или 50% от популацията се разболее едновременно, спира градския транспорт, в болниците няма лекари и сестри, няма кой да докара хляб и бензин, няма кой да дойде с пожарния автомобил да изгаси къщата ти... хората почват да умират от елементарен апендицит просто щото няма здрав лекар който да им обърне внимание. Хора умират от глад просто щото няма магазин от който да си купят хляб.
Как мислиш, колко дни щеше да просъществува държавността ако всичко беше спряло? Една седмица щяхме ли да издържим? А 1 месец? Колко души щяха да загинат не от коронавирус за това време при такава ситуация?
Затова бяха нужни и ваксините, и маските, и затварянето на моловете и ресторантите... Те ни дадоха време, разтегнаха пандемията в рамките на година като позволиха държавите да продължат да функционират.

Така че да - ваксините бяха за нашия живот и здраве, макар и не по толкова директен начин, по който си го представяте. Съгласен съм, че това не беше обяснено на простия човечец, тук вина имат и лекарите и медиите.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Анти корона вирус
« Отговор #3484 -: Май 09, 2023, 09:18:26 am »
Много малко лекарства нямат странични ефекти. Операциите също не са абсолютно безопасни. Десетки пъти съм го писал вече в този форум - ваксините бяха нужни, за да не се срине цялата държава. Когато 30% или 50% от популацията се разболее едновременно, спира градския транспорт, в болниците няма лекари и сестри, няма кой да докара хляб и бензин, няма кой да дойде с пожарния автомобил да изгаси къщата ти... хората почват да умират от елементарен апендицит просто щото няма здрав лекар който да им обърне внимание. Хора умират от глад просто щото няма магазин от който да си купят хляб.
Как мислиш, колко дни щеше да просъществува държавността ако всичко беше спряло? Една седмица щяхме ли да издържим? А 1 месец? Колко души щяха да загинат не от коронавирус за това време при такава ситуация?
Затова бяха нужни и ваксините, и маските, и затварянето на моловете и ресторантите... Те ни дадоха време, разтегнаха пандемията в рамките на година като позволиха държавите да продължат да функционират.

Така че да - ваксините бяха за нашия живот и здраве, макар и не по толкова директен начин, по който си го представяте. Съгласен съм, че това не беше обяснено на простия човечец, тук вина имат и лекарите и медиите.

Отново, както винаги говориш глупости.
България е държавата в ЕС в която има най-малко поставени ваксини, бих казал нищожно количество. Държавата не само не се срина, но по показателите на ЕВРОСТАТ има най-ниската смъртност след ковид-пландемията. Всички онези държави в които бяха поставяни поголовно ваксини, като Германия примерно, освен че имат нехарактерно висока смъртност извън средната обичайна статистика, но и икономиките им почнаха да се сриват - точно обратното на това, което ти твърдиш.

Ама ти освен, че си специалист по хиперзвукови рекати, знаеш на каква пределна дълбочина могат да проникнат и как да бъдат свалени, се изявяваш и като специалист по управление на зарази. Има официални статистики, накъде си тръгнал.....

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Анти корона вирус
« Отговор #3485 -: Май 09, 2023, 09:49:09 am »
България е държавата в ЕС в която има най-малко поставени ваксини, бих казал нищожно количество. Държавата не само не се срина, но по показателите на ЕВРОСТАТ има най-ниската смъртност след ковид-пландемията.
EDM - ти си абсолютен лъжец. Казвам ти го в очите, както го казвах на Витко преди време.
https://www.worldometers.info/coronavirus/
Цъкваш сортиране по смъртни случаи на милион жители и с изненада ще разбереш че България е ВТОРА В СВЕТА по смъртност от Ковид с показател от 5 602 души на милион. Само Перу е пред нас... В челните места ни правят компания другите дебелоглави балкански субекти - Босна, Македония, Черна гора, Хърватска...
Да, другите държави имат нехарактерна смъртност, щото при тях хората не мрат кат мухи от всякакви болести. При нас да се гътнеш от ковид, грип или апандист е в реда на нещата.

Ама ти освен, че си специалист по хиперзвукови рекати, знаеш на каква пределна дълбочина могат да проникнат и как да бъдат свалени, се изявяваш и като специалист по управление на зарази. Има официални статистики, накъде си тръгнал.....
Дай я тая твоя статистика да се образоваме и ние. Или пак ще се изсулиш кат пръдня из гащи?

В сравнение с теб съм наистина специалист. Интересувам се, събирам информация, съпоставям източниците. Не декламирам само лозунгите, спуснати ми от партията.
Ползвай главата си и достъпа до огромния интернет, не вярвай само на Пламен Пасков и Киро Скалата...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Анти корона вирус
« Отговор #3486 -: Май 09, 2023, 10:01:31 am »
EDM - ти си абсолютен лъжец. Казвам ти го в очите, както го казвах на Витко преди време.
https://www.worldometers.info/coronavirus/
Цъкваш сортиране по смъртни случаи на милион жители и с изненада ще разбереш че България е ВТОРА В СВЕТА по смъртност от Ковид с показател от 5 602 души на милион. Само Перу е пред нас... В челните места ни правят компания другите дебелоглави балкански субекти - Босна, Македония, Черна гора, Хърватска...
Да, другите държави имат нехарактерна смъртност, щото при тях хората не мрат кат мухи от всякакви болести. При нас да се гътнеш от ковид, грип или апандист е в реда на нещата.
Дай я тая твоя статистика да се образоваме и ние. Или пак ще се изсулиш кат пръдня из гащи?

В сравнение с теб съм наистина специалист. Интересувам се, събирам информация, съпоставям източниците. Не декламирам само лозунгите, спуснати ми от партията.
Ползвай главата си и достъпа до огромния интернет, не вярвай само на Пламен Пасков и Киро Скалата...

Американците - твоите хора го казват, аз съм бил лъжец. Статистиката на Евростат го казва, аз съм бил лъжец:

https://www.flagman.bg/article/275900

България се оказа с най-малка свръхсмъртност в ЕС
България отчита най-малка свръхсмъртност в края на пандемията от ковид-19. Това сочат последните данни на Евростат. Статистическата служба към Европейската комисия събира информация за страните в Европейския съюз и хармонизира статистическите методи за събиране на данни в различните страни членки.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Анти корона вирус
« Отговор #3487 -: Май 09, 2023, 10:23:46 am »
Сега остава и да помислиш какво означават тия данни в светлината на факта, че България има най-висока смъртност в целия ЕС от десетилетия.
Вече се опитах да ти го обясня - в България хората мрат от неща, отдавна забравени като причина за смъртта в другите държави. Ние сме една изключително болна нация. Ако тези умрели от Ковид в България не бяха пипнали ковид, пак щяха да умрат в рамките на годината, но от нещо друго, просто щото медицината тук е под всякаква критика.
И като погледнем реално - 30 000 от Ковид, и 2 000 в ПТП-та...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #3488 -: Май 20, 2023, 07:08:13 pm »
Или кой не мре, що не се е ваксал  :)

https://www.facebook.com/stoyanov.bulgaria/videos/558224959833367/?extid=NS-UNK-UNK-UNK-AN_GK0T-GK1C&mibextid=2Rb1fB&ref=sharing

Най-умните са българи  :D 8)  М'а и най-простите не се ваксинираха!
Еуропска униа, Еуростат драги граджане...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #3489 -: Май 30, 2023, 09:28:14 am »
Либерасти, сороспии, ибрикчии и полезни идиоти трябва да знаят езика на господаря.
Ето един перфектен английски, с вградени български субтитри.
И гледайте, че фейсфук-а настръхва на тема COVID и генетично оръжие. Гледайте, че скоро ще го кил-нат:

https://m.facebook.com/story.php/?story_fbid=680727280527691&id=100005568638092
И не, не е конспиративно видео, а най-официално такова...

П.п. Можете да прескочите първите 2 минути... Висок, аргументиран научен стил.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Анти корона вирус
« Отговор #3490 -: Май 30, 2023, 11:22:42 am »
С'я остава да разберат кой го пусна... щот другаря Мечо Пух едва ли е взел такова решение. А без негово одобрение нищо не може да се случи в Китай.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #3491 -: Май 30, 2023, 12:16:52 pm »
То си го пише между редовете.

Но понеже там не можеш да четеш, ще ти дам жокер:
Във видеото по едно време става дума, че ще се образува тренд и на "инвеститорите" по някое време ще им светне, ще се възползват от него и ще реализират печалба...

Значи 1-во имаме производители на ваксини, 2-ро правоверни инвеститори, които за кратко ще ги наречем домашни животни. Измежду тях освен домашни кучета има овце и свини, които стопанина ще заколи, когато му дойде времето... Значи, търсим стопанина (на инвеститорите).

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Анти корона вирус
« Отговор #3492 -: Май 30, 2023, 12:20:44 pm »
Мнго тъпи тия инвеститори... напечелиха ли се вече че спряха театрото? Аз ако бях на тяхно място поне едно 10 години щях да го играя.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #3493 -: Май 30, 2023, 01:51:29 pm »
Мнго тъпи тия инвеститори... напечелиха ли се вече че спряха театрото?
Перфектно знаеш, че театрото го развали дядя Вова.

Аз ако бях на тяхно място поне едно 10 години щях да го играя.
Парите са 1-вата евроатлантическа ценност. Знаем, че за тях не е проблем да продадеш майка България. За собствената ти майка - нямам наблюдения.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Анти корона вирус
« Отговор #3494 -: Май 30, 2023, 03:42:49 pm »
Перфектно знаеш, че театрото го развали дядя Вова.
Вече забрави Спутник-а ли? Или там цицаха държавни пари, дет не се броят?