Автор Тема: Анти корона вирус  (Прочетена 545141 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Анти корона вирус
« Отговор #3165 -: Януари 23, 2022, 07:55:49 pm »
Първо на Юлиян
Не не е така, чети внимателно статията.  Резултата се получава от приложение което трябва да си инсталирал в телефона От антивирусната фирма коментираха, че са успяли да променят резултата от теста както и хеша удостоверяваш верността преди въпросното приложение да го прати на сървъра на фирмата разработила приложението и сървъра е приел променения резултат като напълно верен.
Да, Радико, но тоя "сървър на компанията" е официално господин Никой.
Ти си купуваш от УолМарт една такава джаджа с 50 теста към нея и се тестваш у дома. Можеш да изключиш интернет връката и сървъра никога няма да разере какъ е резултата от теста. Можеш да сложиш папая вмето твой секрет в мястото за проби и съгласно конспиративните теории резултата ще е положтелен.
Тая джаджа е за домашна употреба и съответно не е защитена по никакъв начин. Все едно аз сега да вземе ПДФ-a на серификата от отрицателния ми тест и с редактор за ПДФ файлове да променя датата на издаването му. Ще е ОК визуално, но това няма да промени информацията в сървърите. Ще върши работа на практика навсякъде, докато не ме гепцат някъде патрулите от РЗИ-то.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анти корона вирус
« Отговор #3166 -: Януари 23, 2022, 08:11:04 pm »
Я прочети пак Юлияне.
Има още едно редче там.
Говорят за задължителен тест който да е само такъв за всички влизащи в Щатите със самолет.
Вече писах по горе не е ужасното самият този тест. Ужасен е прецедента който прави. Това е само началото.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
Re: Анти корона вирус
« Отговор #3167 -: Януари 23, 2022, 08:23:46 pm »
Дейте са кара, както едни наши лидери твърдят - Промяната Продължава! Тази година тока - 5 лв, догодина 10. Всички се надявахме да е към добро, ама май са объркали посоката.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #3168 -: Януари 23, 2022, 08:24:30 pm »
Нобелова награда по химия за 2020 г.

С ваксини може да се редактира човешкото ДНК !!!

За какво ли им е задължителната ваксинация?! Имам и видео, но май е голямо за тук.

https://nauka.bg/nobelovata-nagrada-himiya-2020/

"Нобеловата награда за химия 2020 беше присъдена съвместно на Еманюел Шарпентие и Дженифър А. Дудна „за разработването на метод за редактиране на генома“. Илюстрации: © Johan Jarnestad/The Royal Swedish Academy of Sciences

Генетичните ножици: инструмент за пренаписване на кода на живота

Еманюел Шарпентие и Дженифър Дудна откриха един от най-острите инструменти на генната технология: генетичните ножици CRISPR/Cas9. С тяхната помощ учените вече могат да променят ДНК на животни, растения и микроорганизми с изключително висока точност. Тази технология оказа революционно въздействие върху науките за живота, допринесе за нови терапии на рак и може един ден да сбъдне мечтата за излекуване на наследствени заболявания.

Изследователите трябва да модифицират гените в клетките, за да разберат за вътрешното функциониране на живота. Преди това отнемаше много време, и представляваше трудна и понякога невъзможна работа. Използвайки генетичните ножици CRISPR/Cas9, вече е възможно да променим кода на живота в рамките на няколко седмици.

„В този генетичен инструмент има огромна сила, която засяга всички нас. Той не само доведе до революция в основната наука, но също така до създаването на иновативни култури, а в бъдеще ще доведе и до новаторски медицински лечения“, казва Клаес Густафсон, председател на Нобеловия комитет по химия.

Както често се случва в науката, откриването на тези генетични ножици беше неочаквано. По време на проучванията на Еманюел Шарпентие на Streptococcus pyogenes, една от бактериите, причиняващи особено голяма вреда на човечеството, тя открива неизвестна досега молекула – tracrRNA. Нейната работа показа, че tracrRNA е част от древната имунна система на бактериите; CRISPR/Cas, която обезоръжава вирусите чрез разцепване на тяхната ДНК."

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анти корона вирус
« Отговор #3169 -: Януари 23, 2022, 09:01:35 pm »
Дейте са кара, както едни наши лидери твърдят - Промяната Продължава! Тази година тока - 5 лв, догодина 10. Всички се надявахме да е към добро, ама май са объркали посоката.
Така е Бат Ванко така е. Всичко се прави за доброто на човека.
Само така и не ни казаха името на човека.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Анти корона вирус
« Отговор #3170 -: Януари 23, 2022, 09:37:59 pm »
Я прочети пак Юлияне.
Има още едно редче там.
Говорят за задължителен тест който да е само такъв за всички влизащи в Щатите със самолет.
Вече писах по горе не е ужасното самият този тест. Ужасен е прецедента който прави. Това е само началото.
Радико, за да влезеш в Щатите трябва да има виза. Ако ти откажат виза, дори не разбираш защо са го направили, и нямаш право да обжалваш това решение. В прав текст ти казват "Ти не си желан тук" и толкоз.
А ти се притесняваш, че на идващите някой можел да хакне комуникацията с тестера...
Ас отново ще го кажа - ако някой успее да направи уред, който на достъпна цена и  минимални неудобства може да потвърди дали човек носи вируса или не - това ще го направи неприлично богат, а пандемията ще изчезне за няколко месеца. Да, сори - хората с вируса ще трябва да изкарат няколко дни или седмици в изолатор. А не да ми се разхождат с фалшифи сертификати или изобщо без такива на места, където ходят стотици души.
Не става, разбери го - не става доброволно. Кат детето ти хване шарка или заушка - някой пита ли те дали желаеш да те поставят под карантина? Що не ревеш че ти ограничават правото на придвижване? Не, идват и ти лепят една бележка на вратата и толкоз.А тоя вирус е по-гаден от шарката, щото нито ти личи, нито тисамия разбираш че го носиш, докао го предаваш на другите.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Анти корона вирус
« Отговор #3171 -: Януари 23, 2022, 09:43:25 pm »
Нобелова награда по химия за 2020 г.

С ваксини може да се редактира човешкото ДНК !!!
Да, може. От поне 10-тина години. А от поне 30 се прилага масово при растенията. Нали се сещаш - Монсанто, ала-бала...
И к'во от това?

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #3172 -: Януари 23, 2022, 09:45:13 pm »
А не да ми се разхождат с фалшифи сертификати или изобщо без такива на места, където ходят стотици души.
Не става, разбери го - не става доброволно.
Така е! Затова е нужно те вържат и надупчат насила!

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #3173 -: Януари 23, 2022, 09:46:24 pm »
Да, може. От поне 10-тина години. А от поне 30 се прилага масово при растенията. Нали се сещаш - Монсанто, ала-бала...
И к'во от това?
Да, преди 10-тина години беше ала-бала...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анти корона вирус
« Отговор #3174 -: Януари 23, 2022, 09:57:55 pm »
Юлияне аре спри с тия демагогии.
Едно е да  спрат болен човек. А съвсем друго е да задължат доказано здрав човек да си инжектира недоказани течности за които производителя им отказва да поеме каквато и да е отговорност. Много хора прекарват тежко ваксинирането. Кой ще поеме отговорността за евентуална загуба на Джокович защото не е във форма поради ваксинирането. Хайде холан бе.  Аз като знам, че съм рисков за ваксината и за вируса ще се пазя от вируса както мога. Но като ме задължават да умра от ваксината какво да направя. За другите не знам, но аз съм мъж и ще кажа така и така ще се мре поне да взема със себе си и някой виновен за това, че си отивам. Двама трима пет колкото прибера все ще е справедливо наказание за тях.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #3175 -: Януари 23, 2022, 10:05:56 pm »
Юлияне аре спри с тия демагогии.
Не може. Той това работи.
Други възможности няма открити, няма открити...
(защото няма категорични признаци на шизофрения)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Анти корона вирус
« Отговор #3176 -: Януари 23, 2022, 10:49:54 pm »
Юлияне аре спри с тия демагогии.
Едно е да  спрат болен човек. А съвсем друго е да задължат доказано здрав човек да си инжектира недоказани течности за които производителя им отказва да поеме каквато и да е отговорност.
Ма никой не те кара да ходиш у Щатите насила бре... Нито някой ти е обещавал, че ще те пусне.
А Ноле да идва да тупа топката на кортовете у Борисовата градина кат е толкоз принципен...
Някъде да съм се оплакал че не мога да отида да си купя нещо от Практикер или от някой МОЛ? Че не мога да отида на кръчма? Не, нали? Кат ме изгони шефа щот не съм ваксиниран - купих си компресор, пистолет за болядисване разни други инструменти... ще преживея някак си. Имам две ръце, гладен няма да остана. Само кой ще бачка за германците не знам...

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Анти корона вирус
« Отговор #3177 -: Януари 24, 2022, 12:06:05 am »
Ма никой не те кара да ходиш у Щатите насила бре... Нито някой ти е обещавал, че ще те пусне.
А Ноле да идва да тупа топката на кортовете у Борисовата градина кат е толкоз принципен...
Някъде да съм се оплакал че не мога да отида да си купя нещо от Практикер или от някой МОЛ? Че не мога да отида на кръчма? Не, нали? Кат ме изгони шефа щот не съм ваксиниран - купих си компресор, пистолет за болядисване разни други инструменти... ще преживея някак си. Имам две ръце, гладен няма да остана. Само кой ще бачка за германците не знам...
И що е нужно да го правиш? "Вижте ме, аз съм трол и се съобразявам с тъпаците дето искат да убиват с ваксини"!

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Анти корона вирус
« Отговор #3178 -: Януари 24, 2022, 12:08:16 am »
Ма никой не те кара да ходиш у Щатите насила бре... Нито някой ти е обещавал, че ще те пусне.
А Ноле да идва да тупа топката на кортовете у Борисовата градина кат е толкоз принципен...
Някъде да съм се оплакал че не мога да отида да си купя нещо от Практикер или от някой МОЛ? Че не мога да отида на кръчма? Не, нали? Кат ме изгони шефа щот не съм ваксиниран - купих си компресор, пистолет за болядисване разни други инструменти... ще преживея някак си. Имам две ръце, гладен няма да остана. Само кой ще бачка за германците не знам...
И когато постигнеш резултатите на Джокович, тогава се сравнявай с него. Много си малък още. Не съм чул да си постигнал нещо в световния спорт.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 536
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Анти корона вирус
« Отговор #3179 -: Януари 24, 2022, 12:31:44 am »

А Ноле да идва да тупа топката на кортовете у Борисовата градина кат е толкоз принципен...

Е, давай го малко по-скромно, има и други кортове, и други градини - артък в Борисовата градина, все едно там си израснал.  :)
Пък и тия германци... ако не си ти, направо не знам какво ще правят...  :)