Автор Тема: Анти корона вирус  (Прочетена 534979 пъти)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #765 -: Септември 13, 2020, 06:12:28 pm »
Да го триел модератор, а ти го дублира, за всеки случай.
Отглеждането е само част от процеса - филтрацията на самият вирус си е технология не за маймуняци с/без бради.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анти корона вирус
« Отговор #766 -: Септември 13, 2020, 06:29:27 pm »
Добре Витане съгласих се с теб.
Като дойде и при нас дългоочакваната Руска ваксина. Бъди патриот сложи си я измежду първите. Аз ще почакам да видя как ще ти се отрази.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #767 -: Септември 13, 2020, 06:47:23 pm »
1. Мисля. че го изкарах това - дойде ми нещо като упорито грипче. Сетих се да си взема ампули течен витамин C (по 1-2 на ден) и всичко тъгна бързо към нормализация.
2. Ваксини слагам само под дуло на пистолет  8) Може, но само с личен автограф от Путин  8)
3. Руска ваксина тук няма да докарат. САЩ наложи санкции на съответните руски научни институти.
4. ЕС задели милиарди за политкоректни ваксини. За правилните момчета с правилните банкови сметки, побиращи милиарди...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анти корона вирус
« Отговор #768 -: Септември 13, 2020, 06:52:02 pm »
Хаиде да се обзаложим на каса бира, че в България ще има предлагане на руски ваксини, и не само в България, във цяла Европа ще има.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #769 -: Септември 13, 2020, 07:01:54 pm »
A, преглагане ще има.
И газопровод ни предложиха, от който да цоцаме по 400 000 000 евро годишно далавера,
но правилните сенатори от САЩ дойдоха и набиха правилните оператори
break;
в правилните тикви.
Далавера йок!
Йок во веки, докле сме колония...

A виж как се прави наопъки и после хегемона кляка за газта и водорода:
-
<a href="https://www.youtube.com/v/OAGqOyfBZH0" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/OAGqOyfBZH0</a>

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Анти корона вирус
« Отговор #770 -: Септември 13, 2020, 09:14:22 pm »
И за индустриално производство на ваксина на базата на човешки вирус трябват индустриално количество живи инкубатори на вируси. И къде ги има???  Аз знам само едно такова място:
Гулаг.

Е гати "компетентния" отговор.  :D
А в тоя Гулаг дали не са имали по-голям шанс за оцеляване от атомните бомби над Хирошима, Нагазаки и бомбите в София 43-44 г.? Как да имат колониалните ти господари среда за развъждане на вируси, като те масово са си изтребили материала?
Това в кръга: "Каквото повикало, такова се обадило"  ;)

А сега по същество за руската ваксина
Аденовирусът го ползват, като матрица за създаване на синтетичен фрагмент от вируса - не знам как точно се нарича, защото не съм вирусолог. Т.е. в руската ваксина няма нищо от естествен произход, всичко е синтетика, т.е. няма как случайно във ваксината да попадне жив вирус или чисто хипотетично, ако някой умишлено е турил /примерно като отравянето на Неавални, поръчано от запад/, то ще е аденовирус, който си живее в симбиоза често в здравия човек и разболява само нездравия.

И второ, за твое съжаление, колкото и да ти е неприятно - Русия пуска и 2-ра ваксина на друг принцип. Въобще руските ваксини са като новите им ракетни двигатели - една генерация напред от запада.  ;D
Умното си е умно, трудно се оборва и отрича.  :D

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анти корона вирус
« Отговор #771 -: Септември 13, 2020, 09:21:41 pm »
А ето предполагам още един фен който ще си сложи някоя от първите пристигнали в България руски ваксини.
Ще очаквам с интерес ефекта.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Анти корона вирус
« Отговор #772 -: Септември 13, 2020, 09:29:11 pm »
А ето предполагам още един фен който ще си сложи някоя от първите пристигнали в България руски ваксини.
Ще очаквам с интерес ефекта.
Радико, ако имах нужда да, щях да си поставя руска, а не Бил Гейова ваксина - ти си за неговата ваксина, да ти се надърви косата от нея.  :D

Аз съм спортувал през целия си живот и сега продължавам поне 4 дни в седмицата. Не пия, не пуша и нямам нужда не от ваксини, а дори от хапчета.
Къде ме цаниш за ваксини?
Никога не съм си поставял ваксина, освен тия в детските години - задължителните.
Но за хора с хронични проблеми и аланкат здраве е препоръчително според мен.
Мой приятел и колега почина от коронавирус още в началото на януари, когато не беше разтръбено.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Анти корона вирус
« Отговор #773 -: Септември 13, 2020, 09:46:52 pm »
Дядо Радико, още една неприятна новина за теб:
Ти като чуеш руско или Русия и два боя скачаш, също като мен, аз като чуя "колониален господар" и демократ същевременно - две противоположни и взаимоизключващи се понятия.

Когато заразиха Африка с ебола, колониалистите изпробваха ново биологично оръжие, което да използват евентуално срещу непокорния и силен роб - Русия, те, руснаците създадоха ваксина срещу ебола за съвсем кратки срокове. На същия принцип създадоха и ваксината срещу коронавируса.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Анти корона вирус
« Отговор #774 -: Септември 14, 2020, 12:49:06 am »
...Русия, те, руснаците създадоха ваксина срещу ебола за съвсем кратки срокове. На същия принцип създадоха и ваксината срещу коронавируса.
Кога е създаена руската ваксина за Ебола? Януари 2016: https://www.bbc.com/russian/russia/2016/01/160115_russia_ebola_vaccine
или февруари 2019: https://ria.ru/20190201/1550237177.html
Щото явно и самите руснаци не са на ясно... И какво ми гарантира и че с ваксината за коронавируса работата не е същата?
Става въпрос за 2 статии с разлика в датите от 3 години, не от 3 дена или дори 3 месеца...


Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #775 -: Септември 14, 2020, 07:34:29 am »
В живота си съм имал няколко събития, описани във вестник и 1 дадено по телевизията
(един отворко удавник влизал на 2 метрови вълни).

Това, което съм го виждал с очите си и това в медиите - 50% общо.
Нещо като инфо, минало 2-ра и 3-та ръка по принцип....
А и щом BBC си намесил, то там дезинформацията ти е гарантирана.
Сегашното BBC ииизобщо не е едновремешното!

Това е типичен СМРАД:
Средство за Масова Реклама, Агитация и Дезинформация
Да не го почвам новичок-а, че до довечера не мога го свърши (с лъжите на BBC).

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Анти корона вирус
« Отговор #776 -: Септември 14, 2020, 08:59:09 am »
Кога е създаена руската ваксина за Ебола? Януари 2016: https://www.bbc.com/russian/russia/2016/01/160115_russia_ebola_vaccine
или февруари 2019: https://ria.ru/20190201/1550237177.html
Щото явно и самите руснаци не са на ясно... И какво ми гарантира и че с ваксината за коронавируса работата не е същата?
Става въпрос за 2 статии с разлика в датите от 3 години, не от 3 дена или дори 3 месеца...

Ами нямам време да правя анализи, кога точно, коя. Вероятно става дума в двете статии за различни ваксини, защото Русия не е създала само една, а две ваксини против Ебола.

Иначе кой да е по-наясно от самите създатели на ваксината, ако не са руснаците. Влез в Яндекса и материали колкото щеш. Мен подробности не ме интересуват, само го споменах информативно, защото Радико много се радва на руските неуспехи, вероятно защото "много обича руския народ" и много мрази Путин.  "Много се е закахърил" за клетите руснаци, как диктатора им е стъпил на варта и те не могат да дишат от него. Чак и Гулаг намеси във вирусите и ваксините съвсем провокативно. :D

Доколкото разбрах руските ваксини от Ебола се намират в 3-ти стадий на изпитване по международен стандарт в Гвинея и Сиера Леоне. Трябва десетки хиляди да я поставят и да се обобщят резултатите.

По въпроса за гаранциите:
Гаранция-Франция!  :D
А каква е гаранцията, че ако си поставиш американска прехвалена ваксина, няма да те споходи най-големия кошмар в живота ти, като онези десетки хиляди в Африка от ваксините на Бил Гейц?
3-тата фаза на изпитанията ще покаже колко ефективна е и какви странични ефекти има.

Личното ми мнение за ваксините по принцип е /без значение дали е руска или Бил Гейова/, все едно на прясно инсталиран Виндоус да инсталираш хакната програма с КЕЙ-генератор и ПАЧ. Ще имаш работеща програма, но всичко останало няма да работи както преди - никога. Не е никак добре, но понякога това е по-доброто решение, когато става въпрос за оцеляване.
Като пресен пример може да се даде поставилите 3-валентна ваксина за грип в Италия, направили са си лоша услуга - повечето от тях не са се преборили с коронавируса. Т.е. имат отслабен имунитет.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #777 -: Септември 15, 2020, 07:27:51 am »
Руски молекулярни биолози откриха в клетките на човека и на мишки молекула на РНК, способна да се съединява с частици на различни видове коронавируси и да забавя тяхното размножаване, предаде ТАСС.

Младшият научен сътрудник от Националния изследователски университет в Москва Степан Нерисян изтъкна, че екипът е открил частицата микроРНК miR-21, която е способна да се свързва с всички човешки коронавируси. Предполага се, че вирусът я използва за забавяне на своята репликация в началния етап на заразяването, за да отложи активния имунен отговор на организма. Клетките на човека и на другите живи същества изработват големи количества къси нишки РНК. Те гъвкаво управляват активността на едни или други гени, като се свързват с тъй-наречената матрична РНК, своебразни "работни копия" на дадени участъци на ДНК, които клетките използват в качеството на шаблони за съставянето на белтъците.

Изкуствените копия на подобни микроРНК активно се използват в наши дни в експерименти и се разглеждат като един от възможните способи за борба с рака и други заболявания. Екипът на Нерисян е могъл да отдели четири семейства микроРНК, които се свързват с всички коронавируси, които се срещат при човека. При опити с мишки било установено, че когато са заразени с вируса на атипичната пневмония, концентрацията на цитираните молекули mir-21-3р била осем пъти по-висока в клетките на белите дробове на болните гризачи. С тях патогенът се стреми да бъде по-малко забележим за резкия имунен отговор в първите етапи от развитието на инфекцията, когато той лесно може да бъде унищожен.

От тази особеност на коронавируса учените могат да се възползват по изкуствен начин като се повиши концентрацията на молекули miR-21-3р в организма на болния или чрез блокиране на тяхното изработване.

https://dnes.dir.bg/svyat/ruski-ucheni-otkriha-molekula-na-rnk-koyato-potiska-razmnozhavaneto-na-koronavirusa

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #778 -: Септември 19, 2020, 01:20:27 pm »
От понеделнник без маски  :) ...или как без 1 изстрел
Махатма Ганди от колония е направил независима държава...
-
<a href="https://www.youtube.com/v/Ep7T3lxiPM4" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/Ep7T3lxiPM4</a>

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Анти корона вирус
« Отговор #779 -: Септември 19, 2020, 01:45:45 pm »
Много ме кефи господин Пасков, страхотна риторика. Такава риторика може да има само много начетен човек.  :D
Жалко, че нямаме политици и държавници, като него. Те са противоположни на него - тъпунгери.  :D