Автор Тема: Анти корона вирус  (Прочетена 541143 пъти)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 509
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #315 -: Април 08, 2020, 10:56:52 pm »
The Economist - списание на Ротшилд.
Всяка година под лупа разглеждат корицата и гадаят за неща... които си стават.
Тази година:
Англия - брексит.
Путин, Тръмп - ясно.
Панда.... да ама не, Пандемия (вирусна).
Броненосец? Не. Това е пандалин - няма как да се срещне с прилепи, змии и да стане кръстоска на
COVID-19.
Ако на някой китайски пазар не се просне покрай тия гадини.
Нещо като Мона Лиза - Италия.
И това много преди пандемията?
Да, ама не!!!


Мой принос към тълкуванията:
Луна и хеликоптера на Леонардо >> Тръмп нали подписа, че само янките ще добиват ресурси на Луната - тия дни. A самият Тръмп е като скица на Леонардо изтипосан.

Неактивен mind

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 382
Re: Анти корона вирус
« Отговор #316 -: Април 08, 2020, 11:20:34 pm »
А да виждате конниците на апокалипсиса под брадичката на Путин? А в дясно от него дългия нос на Буратино?
https://www.youtube.com/watch?v=QUA53-AaY7w

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 509
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #317 -: Април 08, 2020, 11:41:36 pm »
@mind - благодарско за видеото. По всяка Нова година ще гледам (да не забравя) анализа на новата обложка на Економист.
И благодарско за напомнянето: за 10 години парите са се увеличили 5 пъти, стоките с 15%.
Реалната цена на всички истински активи е по-голяма от 4 пъти сегашната.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 918
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Анти корона вирус
« Отговор #318 -: Април 10, 2020, 05:37:23 pm »
И ние минахме благополучно през вируса. При нас, в сравнение с информацията дадена от mito_kupona https://mazeto.net/index.php/topic,11134.msg111598.html#msg111598 беше по лекичко. Вируса мина през съпругата ми  за 14 дни а през мен за 6. И двамата имахме характерните черти, силна мускулна треска (при мен след 2 дена премина в силна чувствителност по кожата до ниво на болки в определени участъци ), ниска температура ( от време на време, със студени и топли вълни минаващи през тялото ), стягане в главата, липса на обоняние и вкус за няколко дена ( в различна степен при мен и съпругата ми ). Сухата кашлица, което е интересно, дойде след като преминахме през "най-лошото" но вече и при двамата отшумява. При мен характерно беше, че понеже от 25 годни всекидневно правя йога по 5-10 минути сутринта, през цялото време докато траеше "преборването" на вируса от имунната система, имах трудности да правя упражненията си, цялото ми тяло беше много "вдървено". След като преминах през това, на следващия ден, тялото си беше пластично на 100% и упражненията си ги правих както преди. Всъщност това не е характерно само за този вирусен процес понеже когато нещо преминава през организма ми, загубата на пластичност е точна индикация че има някакъв нестандартен процес като това съм го усещал и преди просто не в такава силна форма.

Важно е да се отбележи, че не сме взимали никакви лекарства а само сме се уповавали на лук, чесън, куркома, джинджифил, лимони и мед, както и много сокове от цитрусови плодове. От време на време правихме и гаргара. През цялото време, на този процес консумацията ни е основно на топли зеленчукови супички, като това ще продължи и през следващите няколко седмици.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Анти корона вирус
« Отговор #319 -: Април 10, 2020, 07:04:42 pm »
Еба негова &@€&@ - нещо оргон,моргон вселенка енергия, тва онова нямаше ли бря  :o ::)

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: Анти корона вирус
« Отговор #320 -: Април 10, 2020, 07:11:15 pm »
epwpixieq-1 Браво! Справили сте се с коварния вирус и при това без Лекарства. А тест взеха ли ви?
 Защото може да е бил някой друг Вирус.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 918
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Анти корона вирус
« Отговор #321 -: Април 10, 2020, 08:15:56 pm »
epwpixieq-1 Браво! Справили сте се с коварния вирус и при това без Лекарства. А тест взеха ли ви?
 Защото може да е бил някой друг Вирус.
Не сме ходили за тестове понеже си е голяма разправия (поне където сме ние). След няколко седмици ще погледнем за тестове за антитела не защото ще ми е необходимо, но имаме ли документите ще можем да си ходим свободно поне до колкото властите в различните юрисдикции ги зачитат разбира се. В крайна сметка след някое време всеки ще бъде задължен да има такъв ( вероятно електронен ) паспорт със това дали има имунизация или натурални антитела.

Съгласен съм да има, някаква макар и малка, вероятност да е някой друг вирус, но имайки в предвид характерните черти през които минахме (които минава през такова нещо няма как да ги сбърка), факта че други хора които познаваме и с които имахме контакти имаха точно същите признаци (някои в далеч по-сериозна форма че трябваше да са на легло) и най-вече, че за последните 30-тина години за първи път през мен минава нещо така че да се отрази така, толкова очевидно, на физическото ми състояние, са достатъчно унифициращи фактори за да заключа че това е било ( оставям настрана че около нас е пламнало от такива ).

нещо оргон,моргон вселенка енергия, тва онова нямаше ли бря  :o ::)
с изключение на колоидалната сребърна и медна вода която консумираме редовно ( за която вече дадох иноформация в предишен коментар ) нищо по-специално не правим, въпреки че на няколко пъти си пусках йонизатора на въздух (моята голяма ТС :) ), ей така малко да замирише на озон. Разбира се лука и лучните сокове може да са пълни с такъв оргонайт, но мен не ме интерсува да го излседвам, поне за тази му цел, а просто да го консумирам, така че кой знае.

В такива ситуации мисля че важи в пълна сила поговорката (която е много добре позната на играчите на пазарите): "По добре е да си късметлия отколкото да си прав". Ако има такова нещо като "независим късмет" разбира се.
« Последна редакция: Април 10, 2020, 08:31:51 pm от epwpixieq-1 »

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Анти корона вирус
« Отговор #322 -: Април 11, 2020, 08:55:45 am »
Като чета написаното от вас, за това как сте прекарали това заболяване, ме подсеща да ви кажа че и моето семейство го изкарахме преди няколко седмици. Ако това са истинските симптоми, разбира се! При мен всичко започна със една суха кашлица и веднага започнах да пия сок от лимон и сода бикарбонат и на два пъти си правих инхалации със лайка, а жена ми взимаше парацетамол защото си мислеше че е обикновенна настинка. След това се появи лека хрема като при мен се появи упорито възпаление на дясното ухо. Ходих на доктор  тя ми изписа някакви лекарства за промивка на ушите. В продължение на два три дена чуствах някаква лека умора и болки в мускулите но това не ми е пречило да ходя на работа и да работя в градината. Даже в завода се чувствах значително отпаднал през работният ден, а като се прибирах у дома след два три часа работа в градината и си възвръщах доброто настроение и бодрост. Дори и със жената не сме се карали! :)
Но това ме навежда на една друга мисъл!? А тя е!!!! Ако това е корона вируса за който пропищяха медиите и симпомите са наистина такива, то тогава как аджеба е стигнал до нас? Не съм общувал нито с китайци, нито с италианци нито пък със хора който са излизали от България през последните два три месеца, нито пък жена ми. Този извод ме навежда на мисълта че, явно разпространението на вируса става с помоща на големите планетарни течения и че той не умира в рамките на два три часа или денонощия каквато е официалната информация. Защото много хора говорят за едни и същи симтоми и то на различни места в страната без да имат нищо общо едни със други!? И явно тази официална информация е лъжа или само частично разкрита истина!?!?!? За тези който имат разширено осъзнаване и не са заровени в безконечният кръговрат на собствените си блокажи ще загатна до какъв извод стигнах аз!!! Извода е следният - нищо на тая планета не е самостойно и самодостатъчно както се опитват да ни убедят някой маниакопитеци, всички сме зависими от всичко, от средата която обитаваме, от здравето на другите хора, било то и на хиляди километри от нас, а най-вече сме зависими от природата от нейното благосъстояние от нейната способност да потушава нашата унищожителна дейност с което явно за сега успява да се справи, но ако продължим със тези бесни темпове да я унищожаваме и тровим, идват времена когато и тя няма да може да ни помогне и тогава просто ви е бедна фантазията до какви катаклизми ще доведе това! Има една мъдрост и част от нея гласи - смъртта преравнява всичко!!! Много хора не се замислят за завършека на нашият естествен жизнен път, просто са се самоблокирали в това направление и живеят в илюзията за за своята вечност, но никой и нищо не е вечно!!! Това важи както за отделното живо същество така и за планетарното ниво. Тази мъдрост много хора не са я чували и сигурно въобще няма да загреят за какво иде реч, но който я разбере, разбере, който не я разбере, живот и здраве да е!!! :(

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Анти корона вирус
« Отговор #323 -: Април 11, 2020, 11:56:01 am »
plcsoft, има много начини вируса да дойде.
Единия са парите. Хартиените и металните. Не знаеш кой ги е пипал преди да ти ги върнат като ресто.
Другия са всички повърхности до които се докосваш - дръжки на врати най-вече. Количките и кошниците в магазина. Автобусите и всякакъв друг градски трнспорт. Ако си с кола - дръжката на маркуча за зареждане, ако сам зареждаш.

Изобщо ... няма начин да се предпазиш.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Анти корона вирус
« Отговор #324 -: Април 11, 2020, 01:17:15 pm »
plcsoft, има много начини вируса да дойде.
Единия са парите. Хартиените и металните. Не знаеш кой ги е пипал преди да ти ги върнат като ресто.
Другия са всички повърхности до които се докосваш - дръжки на врати най-вече. Количките и кошниците в магазина. Автобусите и всякакъв друг градски трнспорт. Ако си с кола - дръжката на маркуча за зареждане, ако сам зареждаш.

Изобщо ... няма начин да се предпазиш.

Това също влиза в допусканията ми. Просто в изречението което съм употребил не съм загатнал за тази възможност.
И тук не говоря за това да се предпазя или да предпазя някой друг. Това е невъзможно, но става въпрос че, ако продължим с тези темпове да унищожаваме всичко живо около нас заради безмерната си алчност, в близко бъдеще тази пандемия която се разигра в последните няколко месеца ще ни се стори като безобидно заболяване в сравнение с предстоящите такива! Така си мисля! Защото продължаваме да тровим природата това се отразява на храната и водата която е жизннено важна за здравето и благополучието ни, продължаваме да тровим телата си със все-повече супермаркетна и полуфабрикатна химия което води до развитието на всякакви болести и ранна смърт. Продължаваме да обучаваме децата си в егоманиащина и с нищо неподплатен господарлък а това създава дебили и самозабравили се маниакопитеци, чиято единственна цел в живота е да се докопат до "големите пари с който ще си осигурят рахатлъка сред химията и боклука" постоянно рекламирани от медиите в услуга на чуждите натрапени им цели и в крайна сметка водеща до  всеобщо ощетяване на живота и живата природа. А без живата природа и за човека е невъзможен живота, колкото и да се убеждаваме в противното. За да си жив и да се чустваш добре,трябва да живееш сред жива природа а не във химизирана камера продукт на индустриалните производства наречени с модерното понятие "индустриално развитие". Развитие, ама друг път!!! Единственото което прави това индустриално развитие е че създава все по-зомбирани стада от маниакопитеци, живеещи в жилищни площи отрупани със все повече химия в ущърб на всичко останало. Справка картинката на всеки град или по-голямо село в планетарен мащаб. 

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Анти корона вирус
« Отговор #325 -: Април 11, 2020, 03:23:02 pm »
Живота в хармония с природата включва и смърт от тази природа. Борейки се със причинителите на смъртност, ние сами си отглеждаме все по-сериозни противници. От друга страна напъна да оживее едно непригодно за живот създание води до намаляване на "коравината" на човечеството.
Да, звучи страшно, но разни кампании които събират пари за бебета, които още на няма и година вече се оказва че не могат да "функционират" самостоятелно, без лекарства, операции и грижи ... Ок, ще го запазите, ще порасне, ще създаде семейство ... а неговото потомство дали пък няма да наследи същите "дефекти"? И докога може това да продъжава?

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Анти корона вирус
« Отговор #326 -: Април 11, 2020, 06:32:18 pm »
Живота в хармония с природата включва и смърт от тази природа. Борейки се със причинителите на смъртност, ние сами си отглеждаме все по-сериозни противници. От друга страна напъна да оживее едно непригодно за живот създание води до намаляване на "коравината" на човечеството.
Да, звучи страшно, но разни кампании които събират пари за бебета, които още на няма и година вече се оказва че не могат да "функционират" самостоятелно, без лекарства, операции и грижи ... Ок, ще го запазите, ще порасне, ще създаде семейство ... а неговото потомство дали пък няма да наследи същите "дефекти"? И докога може това да продъжава?

С това съм съгласен! И си е така както го описваш но, изкуственно да завишаваш смъртността на всичко живо само защото в тъпата ти кратуна е набита мисловната щампа на финикийските знаци и да ги обожествяваш само защото така са те дресирали, не ти ли изглежда малко ненормално! От едната страна са хартийките на който НИЕ придаваме стойност, от друга страна живият живот на природата еволюирала милиарди години и за която тези хартийки са боклук с който ТЯ храни бактериите и вирусите! ???  При това говорим за милиарди хора с такова мислене ако не и почти цялата човешка популация! Едва ли повече от 1-2% се усещат че, нещо в този начин на развитие не е наред! Дори и това е голямо допускане! Но кораба е един, нарича се Планетата Земя! Това е все едно в безкрайният Космос на един остров  наречен Земя изкуственно да създаваш условия за все по-хищна надпревара между същества от най-хищният вид създала тази еволюция, което води само до все по-тотално унищожение, не само между самите маниакопитеци, но и на всичко останало и дори на теб самият и потомството ти! Това е крайният резултат към който вървим със бодри стъпки! И дали в крайна сметка ще успеем да се приспособим към естественият подбор на еволюцията, те това е въпроса!? Но това е много дълбока тема и хич не ми се ще да я равунясвам!  :) :) Лека вечер!
« Последна редакция: Април 11, 2020, 06:49:28 pm от plcsoft »

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Анти корона вирус
« Отговор #327 -: Април 11, 2020, 06:47:54 pm »
У феиса четох гневно изказване на една банскалиика- сноубордистка как никой не им обърнал внимание след положителната проба и се излекували у дома си. Та тази банскалиика описва същото, което аз изкарах на крак, даже ме повтори, и понеже съм скиучител през този период съм обучил поне 50 човека.
 Та тази жена описва сънливост, отпадналост, болки в дроба, липса на обоняние, което не е било налично при майка й. Интересното за мен беше, силни болки в белия дроб, но без кашлица, тежест в задната част на главата и как така сливиците ми въобще не реагираха?! Две седмици бях като парцал, едно такова хем те втриса, хем те болят мускулите, а като се покажеш на студа, все едно нямаш температура. Отпаднал си, но като се мобилизираш и ти минава, след което, посмееш ли да починеш, отново те събаря! На мен повече ми заприлича на някакво натравяне от въздуха дето дишам в караваната, която не можех да проветрявам, защото спях в нещо като таван, който не може да се проветри, някой ден ще покажа снимки. Мислех, че съм се натровил с газ от газовия кутлон, но тогава нямаше да ме повтори, а тя ме повтори. Усещах как не мога да си поема много въздух, нито да издишам напълно- болеше и в двата случая! Отдадох го на това, че съм равнинно чедо, а Боровец е на високо и разредено, само че нямах такива ядове миналата година при грипа. Просто капацитета на дроба ми спадна. Не съм взимал лекарства, защото не знаех, че съм болен! Бихте казали, че това не е било корона. Да, може, не съм го тествал и не ми пука, но това беше много странно за грип, само дето съм прекарвал много по- тежки грипове! Значи короната е по- леко нещо от грипа! Принципно през живота си до сега не съм карал грип с такива изтрещяли симптоми- хем имаш температура, хем нямаш. Хем те боли дроба и чувстваш че ще ти се пръснат алвеолите, хем сливиците ти въобще не реагират! И на края- знам ли, медицинско лице съм, но това може и да не е било корона!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анти корона вирус
« Отговор #328 -: Април 11, 2020, 06:53:50 pm »
Цитат
  От едната страна са хартийките на който НИЕ придаваме стойност
Извинявай но това е разсъждение типично за кучето дресирано да улови заека и да го донесе непокътнат на господаря си вместо да го изяде.
Парите са удостоверение, доказателство, че собственика им е положил определено количество труд. Всяко друго тълкуване е със създадено с цел да се забърка каша в главата на такива балъци като теб за да добруват охолно разни тарикати. Докато ви има балъците ще ги има и тарикатите.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 509
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #329 -: Април 11, 2020, 07:31:38 pm »
<a href="https://www.youtube.com/v/ZqaQcIr1_sA" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/ZqaQcIr1_sA</a>