Автор Тема: Анти корона вирус  (Прочетена 535634 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 504
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Анти корона вирус
« Отговор #165 -: Март 26, 2020, 02:25:21 pm »
https://money.bg/economics/ikonomist-nay-veroyatniyat-stsenariy-e-hiperinflatsiya.html

П.П. EDM electronics, защо кацат в Рим, 'кво има там? Що не кацнат направо в Бергамо или Милано?

Не мога да ти отговоря поради какви съображения. Ще разберем така или иначе. Не знаем никакви подробности, но е факт, че са извикали именно руснаците, не американци. Нещо ги кара да не се доверяват на американците. Каквото и да кажем ще е някакво предположение и само косвено фактите говорят.

Четох сутринта една интересна хипотеза. Считат, че истерията се използва и е нагласена, за да вкарат хората у дома от по-страшното бедствие - американската икономическа криза. Явно финансовия балон се е пукнал или ако не е почнал да дава ясни сигнали за това. И за да не настъпи гражданска война, канибализъм и т.н., са решили да посрещнат новината вкъщи, докато властта успее да овладее положението.

Живеем в интересни времена на драматични развръзки, ще видим какво ще се случи.

И да ви кажа един факт на местна почва:
Преди короната имаше 1,5 милрд. лв. бюджетен излишък. Две седмици по-късно, сега, имало 3 милирд. бюджетен дефицит. Това прави 4,5 милирд. липса само за две седмици!!! Въпросът е къде се дянаха? В болниците ли отидоха, дето имало в цяла България 200 човека заболели и май нито един не е умрял? Къде се изпариха тия пари? Имам чувството, че сме в началото на демократическата Тръмпова перестройка. Явно предстои някакво ограбване, че не се знае утре какво ще е .

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #166 -: Март 26, 2020, 02:38:16 pm »
Фед: Мунициите ни няма да свършат

За който не разбра, частните банки на Федералният резерв на САЩ ще напечатат
2 200 000 000 000 USD - или най-вече ще ги нацъкат на сървъра.

Защо кацнаха руските транспортни самолети в Рим - гледах май вчера по руска телевизия обяснението (логично беше), но ако знаех, че някой приритва за правда, щях да го запомня.
Ядец, не съм гений....

Бомбата цъка: https://usdebtclock.org/

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Анти корона вирус
« Отговор #167 -: Март 26, 2020, 02:43:26 pm »
Минди, военни самолети могат да кацат само на военни летища. Това е принцип, но има и изключения.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #168 -: Март 26, 2020, 02:47:39 pm »
Военно-транспортен самолет с 11-14 камиона военно-полеви болници не е
чартър с 100 туриста с 2 куфара.
Не каца навсяка писта.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анти корона вирус
« Отговор #169 -: Март 26, 2020, 05:01:49 pm »
Абе те кацат ако се налага и в полето особенно руските, но не на всяко летище имат необходимата техника за насочване на военни самолети. Военните ползват различни честоти.  А на гражданско летище и то голямо никой нама да ти позволи да кацаш на ръчен режим.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #170 -: Март 26, 2020, 05:42:40 pm »
Абе те кацат ако се налага и в полето особенно руските, но не на всяко летище имат необходимата техника за насочване на военни самолети. Военните ползват различни честоти.  А на гражданско летище и то голямо никой нама да ти позволи да кацаш на ръчен режим.
Изводът? Значи са отишли да превземат Италия! Дано да е по-скоро, че не съм ходил там, а не ми се учи парларе италиано 8)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анти корона вирус
« Отговор #171 -: Март 26, 2020, 05:48:15 pm »
Изключително бляскаво умозаключение силно съм впечатлен от анализаторските ти способности Витане. Адмирации, Евала.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Анти корона вирус
« Отговор #172 -: Март 26, 2020, 05:56:19 pm »
Pratica Di Mare Air Base
Само това летище може да приеме 11+ още 4 самолета заедно.
Честоти, връзки, радарен контрол, автопилот, ръчен режим и др, нямят значение в случая.
Транспондерите на самолетите при такива мисии са включени, за да могат да се виждат от наземния граждански контрол и да им се осигури коридор за прелитане. А Радико е прав, могат да кацат и на къра.

https://www.google.bg/maps/place/Mario+De+Bernardi+Military+Airport/@41.6556696,12.4433197,3013m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x1325934905cb627d:0x79f269d0dac5384f!8m2!3d41.654446!4d12.446111?hl=bg

Витане, защо дразниш Радико, той си има свои виждания, (ориентирасе по GPS), а кото гледам ти си по ГЛОНАС.
Поздрави.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #173 -: Март 26, 2020, 06:24:32 pm »
Витане, защо дразниш Радико, той си има свои виждания, (ориентирасе по GPS), а кото гледам ти си по ГЛОНАС.
Да ти кажа бе, що да не ти кажа.
Изпървом ти ми кажи, има ли проблем, че руснаците са пратили без пари военни лекари барабар с болниците си или не. После ти казвам.

Поздрави.

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: Анти корона вирус
« Отговор #174 -: Март 26, 2020, 07:58:06 pm »
Защо Руснаците или, който и да е задължително трябва да кацнат в епицентъра на заразата.
 Така не е прието. След пристигането на (конвоя) всичко се дезинфекцира. И след това, може да се продължи по маршрута.И не маловажно, хората трябва да си починат от пътя.
 Не може да кацнеш в епицентъра на заразата, без предпазните мерки, след като има и друг начин. Ако случайно (гостите) носят друг вирус, ще стане мазало. Или обратният вариянт.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Анти корона вирус
« Отговор #175 -: Март 26, 2020, 09:43:28 pm »
Хубаво е че проявявате чувство на хумор в тези напрегнати времена, но нека внесем и малко конструктивност в дебата. Излезнаха доста публикации за опити за предпазване от корона вируса с помощта на чист спирт, които са приключили летално. От друга страна необходимата доза алкохол която би повлияла на вируса в дробовете (а не в кръвта) също се оказва смъртоносна. Но пък добре си спомням детските години по бай Тошово време когато за лечение на ангина се ползваше най обикновено намазване на гърлото с йод. Оказва се че йода е най добрият антисептик и дезинфектант.
Цитат
Йодната тинктура е 5% разтвор на йод в 70% етанолен разтвор на калиев йод. Тя има силно антисептично действие. Използва се в медицината, основно за дезинфекция на кожата, преди хирургични интервенции (инжекции, операции). За антисептична обработка на рани и лигавици се използват по-ниски концентрации: 0,5%, 1%, 2%, 5% и 7%. Използва се още за дезинфекция на ръцете на хирурга, преди операция (особено на ноктите и междупръстните пространства).

При бедствия може да се използва за обеззаразяване на вода от неконтролирани водоизточници, в доза 2 – 10 капки/литър.
От друга страна йода като химичен елемент е жизнено необходим като препоръчителната дневна доза за прием е 150 mg, а максималният дневен прием - 1100 mg. Това като количество се равнява на един флакон от 20 ml йодна тиктура. Струва ми се невероятно някой да успее да предозира с този елемент. Единственото условие е да се разрежда, защото концентрираният разтвор довежда до изгаряне на гърлото стомаха и т.н. https://apteka-optima.com/blog/yod/
Известно е че основният начин за навлизане на вируса в организма е през устата и носа а след това гърлото. Според мен най удачният начин за дезинфекция (прием) е гаргара със силно разреден разтвор на йодна тинктура: 3 - 4 капки на 100 ml вода. Няма смисъл течността да се поглъща защото ми се вижда малко вероятно преминавайки в кръвта тя да достигне до вирусите в дробовете. Но пък част от изпаренията при гаргарата ще достигнат все пак до вируса в дробовете и със сигурност ще имат някакъв ефект.
Тази схема на гаргара с йод съм я ползвал много пъти за лечение на възпалено гърло и винаги е действала безотказно и надеждно.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #176 -: Март 26, 2020, 10:02:04 pm »
"а максималният дневен прием - 1100 mg"
Айде пак!
Да, ама не. Става дума за органичен йод, а не за калиев йодит, още по-малко за калиев йодат!
чУек, т'ва е грам и нещо сухо вещество. Капиш?

Иначе това, попаднало в хранопровода не е особено опасно, еле пък ако няма някоя друга гад заедно с която да работи.
Трябва да се варди особено носоглътката.
Ако при 100 примерно човека: за 2 европееца това се лепи на дробовете, за 10 китаеца това е вярно.
Има нещо, че това е избирателно оръжие. Хваща и мъжете повече.
Джендъри не знам, явно ги мрази - няма данни.

Аз съм си фреш. Но редовно си ям органичен йод. Сори. Не ви влизам в терзанията.
Даже трудно зимата заболявам - основно карам light версия на каквото да прихвана.

Неактивен mind

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 382
Re: Анти корона вирус
« Отговор #177 -: Март 26, 2020, 10:07:42 pm »
Минди, военни самолети могат да кацат само на военни летища.
Повечето големи летища имат двойно (гражданско и военно) предназначение, макар че не се оповестява (сещате се защо). Можеха да кацнат примерно във военновъздушната база Ghedi-Torre, която е къде-къде по-близо.
МТМ, от какъв път да си починат, като ги чака 600 км. друсане с камиони?
Просто ми стана любопитно, но това не е важно... поне за сега.

.. има ли проблем, че руснаците са пратили без пари военни лекари барабар с болниците си или не.
Всички разбраха, че този вирус и цялата паника покрай него, беше един фарс. От което следва, че изпратената помощ от Русия, също е фарс. Но този привидно благотворителен акт, може да ѝ донесе положителни дивиденти в политически аспект. Например да повлияе на референдума за конституцията, с чиято промяна се узаконява сегашната диктатура.
Знам ли, просто чета и разсъждавам...
https://www.dw.com/bg/%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD-%D1%83%D1%81%D0%BF%D1%8F-%D0%B4%D0%B0-%D0%B3%D0%B8-%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D0%BB%D1%83%D0%B4%D0%B8/a-52922273
   

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Анти корона вирус
« Отговор #178 -: Март 26, 2020, 10:38:11 pm »
Така е Витане, става въпрос за органичен йод, при съединението "калиев йодид" дозата е 1,3 пъти по голяма. А и тука става въпрос само за гаргара а не да го пиеш вместо вода. Но ти май нещо не си допрочел:
Цитат
Продуктът съдържа:
Активно вещество: Йод - 5 %;
Помощни вещества: Калиев йодит - 1,0 гр., етанол 96 % - 26,3 мл и пречистена вода до 50 мл.
Много ясно е написано "калиев йодит" - 2% и Йод - 5 %
Цитат
5.3. Предклинични данни за безопасност

Според скалата на Hodge & sterner,  калиев йодид приложен перорално е слабо токсичен с LD50 от 500 до 5000 mg/kg.
За повече информация: https://ramcopharm.bg/product/k%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B9-%D0%B9%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%B4%D1%83%D0%BC/
В понеделник направих една голяма обиколка по търговските вериги и във вторник вечерта гърлото започна да ме дращи. Не знам какво е било, но си направих една гаргара, в сряда сутринта още една и до обяд всичко изчезна.
А относно терзанията ти - не бързай да се радваш никой не е вечен.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #179 -: Март 26, 2020, 10:48:20 pm »
Човека бъркаше "щатите" Хасково и Хюстън, не му течеше гладко мисълта.
Прочети го пак цялото, аз цитирам малко:
"Йодната тинктура е 5% разтвор на йод в 70% етанолен разтвор на калиев йод."
Къде тук е органичният йод не разбрах.

Има нещо по-важно:
Командно-щабно учение на задкулисието по овладяване на човечеството - рече този руски полковник от ГРУ за т.н. короновирусна пандемия

https://youtu.be/SZJC9JM2u70


Кой е ходил в казарма знае какво е: командно-щабно учение.

(Умират по 300 човека от това на ден за над 7 000 000 000 земно население)