Автор Тема: Анти корона вирус  (Прочетена 550423 пъти)

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
Re: Анти корона вирус
« Отговор #900 -: Ноември 06, 2020, 10:27:04 pm »
Не Радико, моето е реализъм. Аз работя както се казва "на първа линия", постоянно се срещам с различни хора къде с маска, къде без... И аз изкарах нещо, не миналата година а миналата седмица. Една седмица с болки в гърлото, два дена хрема и един ден без мирис и обоняние, но не се възгордявам че съм прекарал короната защото не е доказано - никой друг около мен не се разболя. Когато започне някой да кашля насреща ми предпочитам да се отдръпна а не да се правя на супермен.
И по време на втората световна война (предполагам не отричаш нейното съществуване) както е сега има хора които печелят от смъртта на другите. С тази разлика че тогава са ги наричали "мародери", докато ти сега им викаш "бизнесмени". Трябва ли да се хваля че познавам такива хора.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анти корона вирус
« Отговор #901 -: Ноември 06, 2020, 11:22:15 pm »
Ха сега, и къде видя да наричам тия хора, пардон, тия същества бизнесмени.
Това, че не съм употребил думата мародери не означава, че я смятам за погрешна.  В същност да погрешна е защото не е достатъчно изразителна.


Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
Re: Анти корона вирус
« Отговор #902 -: Ноември 07, 2020, 10:04:22 am »
Та  Бат Ванко за разлика от мен ти не познаваш нито един човек които да е получил пари срещу съгласието му да бъде писан, че е болен от коронавирус въпреки, че въобще не е болен. Надявам се схващаш разликата.
Радико ти сериозно ли вярваш че някой на някого плаща за да се пише болен (починал) от корона вирус. Ковчезите с починалите пристигат затворени и на церемонията присъстват най близките (ако и те не са карантинирани). Дори и да разбираш няма как да познаеш от какво е починал човека без аутопсия. А аутопсии на починали от корона вирус никой не прави. Каквото пише в смъртният акт това е... Ти не си никакъв фактор, от къде на къде някой трябва да идва да те купува. Не го пишеш ти смъртният акт.
И за твоя информация ще ти дам насрещният пример от живият живот: мой познат кашля буха и директора го изпраща да се лекува в къщи с надеждата че жена му е джи-пи, но не му позволява да си прави PSR тест. Втора седмица този човек не се е оправил. Колко други има според тебе в подобно състояние, които не смеят да се изследват защото ако излезне положителен теста ще затворят в карантина не само семействато им, но и офиси, цехове та и цели заводи. Разбираш ли сега защо сме с толкова висока смъртност при тази ниска заболеваемост.
И пак за заплащането: съветника на президента дето до вчера отричаше съществуването на този вирус влезе в болница. Нинова дето най демонстративно се разкарваше из парламента без маска сега е на системи. Гришо дето го изкара отдавна... На тези хора кой им плаща да се пишат болни и по колко според тебе.
П.п. То хубаво да пишеш постояно за да изглеждаш интелегентен (иначе казано "на всяко гърне мерудия"), ама взимай под внимание всички факти а не само тези дето ти изнасят.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Анти корона вирус
« Отговор #903 -: Ноември 07, 2020, 11:28:14 am »
Bat_Vanko, в борбата с вятърни мелници, не е успял и самият Дон Кихот!

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Анти корона вирус
« Отговор #904 -: Ноември 07, 2020, 12:12:14 pm »
Цитат
Радико ти сериозно ли вярваш че някой на някого плаща за да се пише болен (починал) от корона вирус
На една моя комшиика в България са и платилили да пишат съпругът и починал от корона и тя е доволна .......
Запечатани ковчези и прочее глупости не е имало - а е чиста формалност.
И на акттовете изобщо не се пише причината за смъртта - това се пише на епикризата.

Бат ванко според мен поведението ти е чисто паникьорско и е резултат точно от медииното влияние. Да вирус има, да опасен е, да има рисков контингент за който вирусът може да е фатален ако не се профилактират въпросните хора, но да се съсипват цели икономики и да страдат 95% зарад рисковите 5% е малко тъпо.
Подхода към проблема е неправилен а не самият проблем е такъв голям проблем.

Сега малко факти.
Публикувам сравнителна статистика на по-опасните грипове де е имало в историята.


И ако седнем да помислим чисто критично това сега е толко липово скалъпено че няма на къде.
Щото е факт че имаме много по-големи епидемии в историята и никой не се е затварял и блокирал както сега.
Факт е че в днешно време имаме огромен контингент възрастно и с всякаква патология население което определено не му трябва много за да измре и да ви формира страшна статистика.
Факт е че имаме надисване и преекспониране на проблема и тая статистика която виждаме смея да твърдя че е най малко 5 пъти завишена.

Да не е приятно че умират хора но да се запитаме кои са тия хора и кой им е виновен че са стари или болни и не могат да понесат поредната ситуация?
Според мен 80 годишен човек с камара болежки да ограничава свободата на здрав човек от който самия той старият е зависим е пълен нонсенс.
Да света е такъв и вируси и болести има и няма да изчезнат ако се затворим и си заврем главите еди къде си.



А кой има интерес от тази ситуация смятам че се казаха доста верни хипотези и целия тоя комплекс от хипотези носи голяма полза за ограничен кръг и за сметка на всички останали.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Анти корона вирус
« Отговор #905 -: Ноември 07, 2020, 02:05:01 pm »
Монти, ако ти дойде на главата, ще признаеш, или ще мълчиш като посран?

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
Re: Анти корона вирус
« Отговор #906 -: Ноември 07, 2020, 02:11:29 pm »
montanar-e ето точно тука ти е разковничето, ама кой да го види:
Щото е факт че имаме много по-големи епидемии в историята и никой не се е затварял и блокирал както сега.
Ако не бяха всички тези мерки по изолация, дезинфекция и т.н., ако не беше толкова напред медицината спрямо началото на миналият век, сега (за по малко от година от появата на ковид-а) да бяхме достигнали смъртността на испанският грип за целият му период на действие.
Да вирус има, да опасен е, да има рисков контингент за който вирусът може да е фатален ако не се профилактират въпросните хора, но да се съсипват цели икономики и да страдат 95% зарад рисковите 5% е малко тъпо.
.........
А кой има интерес от тази ситуация смятам че се казаха доста верни хипотези и целия тоя комплекс от хипотези носи голяма полза за ограничен кръг и за сметка на всички останали.
Според тебе решението е да изтребим всички възрастни и болни. Е да така ще олекне на пенсионната и социалната системи. Докторите ще имат по малко работа. Мениджърите на частните пенсионни фондове и застрахователните агенции ще си делят по големи хонорари... Хм май разбирам кой имаше интерес от създаването на подобен вирус.
П.п. опс пропуснах че и ти ще отделяш по малко за пенсионна вноска...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анти корона вирус
« Отговор #907 -: Ноември 07, 2020, 02:43:14 pm »
Цитат
Радико ти сериозно ли вярваш че някой на някого плаща за да се пише болен 
Бат Ванко представи си следната ситуация:
Ти току що си изтеглил от банкомата една хартийка с надпис 100 лв. На нея. Демек държиш в ръката си банкнота от 100, СТО лева. И аз те питам:
Бат Ванко ти сериозно ли вярваш, че съществуват банкноти от по 100 лева на цяло???
Как ще реагираш????
Не мога да разбера защо твърдо не желаете да асимилирате какво точно твърдя а ми приписвате някакви крайни изказвания. Може би защото "отнася се за поне няколко човека това" ви е по лесно да мислите по този начин, нещо като булева аритметика. Има само цели положителни числа и това е. Няма средни положения даже нещо повече има само две такива числа "Всичко е вярно" и другото "всичко е лъжа" много удобно при ограничен мисловен ресурс. Или има някаква друга неизвестна за мен причина.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 526
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #908 -: Ноември 07, 2020, 04:24:34 pm »
Как би го изпял това Висоцки (за короната демек):
-
<a href="https://www.youtube.com/v/QmG3FC3qmU8" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/QmG3FC3qmU8</a>
Изходът и от най-страшните болести се определя главно от... психическата настройка (тя пък поражда съответните движения на волята).
Доказателства да иска човек...

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Анти корона вирус
« Отговор #909 -: Ноември 07, 2020, 05:44:33 pm »
Ако изобщо някога си слушал Висоцки, нямаше да пускаш тази пародия, гавра с паметта му!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анти корона вирус
« Отговор #910 -: Ноември 07, 2020, 05:44:51 pm »
Изходът и от най-страшните болести се определя главно от... психическата настройка (тя пък поражда съответните движения на волята).
Доказателства да иска човек...
Виж това е много точно. Напълно съм съгласен с теб.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
Re: Анти корона вирус
« Отговор #911 -: Ноември 07, 2020, 05:50:23 pm »
Радико, не мога да схвана какво е общото на вирусите с банкнотите, но схващам логиката ти - колкото по неясно говориш толкова по интелигентен изглеждаш. Щом оприличаваш корона вируса на 100 лв банкнота, защо да не добавим останалите грипни вируси и да ги оприличим на 5, 10 и 20 лв. Мисля че няма никакъв проблем за това? А защо не и останалите вируси (безвредни и непознати) да бъдат банкноти по 101 и 99 лв. Дори 99.99 лв. И така нататък, и така нататък...
Би ли ми пояснил сега какво е общото между банкнотите и смъртността от вируса, освен че ще трябва да ги използваме при погребенията?

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Анти корона вирус
« Отговор #912 -: Ноември 07, 2020, 06:09:40 pm »
Ребята, минавали сме през всякакви партенки, кои от кои по-миризливи, включително и моите. Но миризмата на ей тая не мога да я понеса -  JP да дава пари. Няма земна и небесна сила която да го накара да бръкне и да даде, пък ако ще и на детето си затова, да напише нещо си, което и той самия не може да разчете. Ма и ний сме ора, може поне веднъж да сбъркаме, дано да ни простят.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анти корона вирус
« Отговор #913 -: Ноември 07, 2020, 07:23:27 pm »
Какво е общото ли общото е, че както ти виждаш банкнотата изтеглена от банкомата и заради това е неуместно да се каже че ВЯРВАШ в съществуването на тия банкноти така и аз съм ВИЖДАЛ парите дадени за тази цел. И ти ме питаш наистина ли вярвам. Човек миже да вярва когато не е виждал. Този който е виждал е ВИЖДАЩ а не ВЯРВАЩ.
Та аз съм виждал фактите ти си вярвай на думите на разни.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
Re: Анти корона вирус
« Отговор #914 -: Ноември 07, 2020, 08:01:01 pm »
Радико, един път твърдиш че ПОЗНАВАШ човек, който ТВЪРДИ че е получил пари...
Та  Бат Ванко за разлика от мен ти не познаваш нито един човек които да е получил пари срещу съгласието му да бъде писан, че е болен от коронавирус въпреки, че въобще не е болен. Надявам се схващаш разликата.
А другият път че си виждал парите ДАДЕНИ ЗА ТАЗИ ЦЕЛ.
Какво е общото ли общото е, че както ти виждаш банкнотата изтеглена от банкомата и заради това е неуместно да се каже че ВЯРВАШ в съществуването на тия банкноти така и аз съм ВИЖДАЛ парите дадени за тази цел.
Усещаш ли къде е разликата... И аз мога да бръкна в джоба и да кажа "Ей сега ми ги дадоха..." Кой ми ги е дал и за какво ми ги е дал, и дали някой ми ги е дал или са си мои само аз си знам... Ти можеш само да ВЯРВАШ на думите ми.