Автор Тема: Анти корона вирус  (Прочетена 534795 пъти)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #825 -: Октомври 21, 2020, 10:30:39 pm »
Предното видео е много поучително...

Русия вече има 3 ваксини за т'аа гадъ:
- Класическа с претрепани вируси.
- С носител на код в/у пептиди/белтъци.
- По нова технология с носител скопен аденовирус с носител на код коронавирусен.

Науката до сега в природата не е намерила Covid-19.
Изобщо.
От думата съвсем!

Напомням, Световната Банка ще се бори с това до 2025-та.

Да дишаме вече тряба да си плащаме (през маска) - това и не съм си го представял.
Вече и на улицата!!!
А на операционната маса хирурзите, ако използват маски - статистикана неумолимо казва - % възпаления след това са малко по-големи.
Вероятно иде от това, че с маска хирурзите са по-склонни да си говорят...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Анти корона вирус
« Отговор #826 -: Октомври 22, 2020, 12:15:07 am »
Русия вече има 3 ваксини за т'аа гадъ:
- Класическа с претрепани вируси.
- С носител на код в/у пептиди/белтъци.
- По нова технология с носител скопен аденовирус с носител на код коронавирусен.
... и затова е на 3-то място по брой заразени в света... добре де... на 4-то... а е едва 9-та по брой на населението.

Науката до сега в природата не е намерила Covid-19.
Изобщо.
От думата съвсем!
Малко трудно се взима секрет от прилепите, а и в момента все си мисля че точно тия учени имат много по-важна работа от това да изследват всички животни за наличе на вируса.

Да дишаме вече тряба да си плащаме (през маска) - това и не съм си го представял.
Вече и на улицата!!!
Можеш да ползваш шал, дори стара партенка се приема. Въпрос на избор. Как беше вица... "Въпрос на вкус - казало кучето и ... " :)

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Анти корона вирус
« Отговор #827 -: Октомври 22, 2020, 08:07:03 am »
Vitan, и онази ваксина с конска доза антигени ли броиш?

juliang, ти като разбирач по конспиративните теории да те питам нещо, двама известни и популярни лекари в България явно твърдят, че този вирус е "пипнат", та се чудя дали те са жертва на конспирациите, или нещо има липсва на тези хора та си ги измслят тези конспирации. А и не разбрах кой стои на върха на тези конспирации.
« Последна редакция: Октомври 22, 2020, 08:23:02 am от dmitarp »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Анти корона вирус
« Отговор #828 -: Октомври 22, 2020, 08:51:35 am »
За мен този вирус е обгърнат в мистерия. Има го, не е измислица, смъртоносен е и това е вярно, но че има и конспирация - това също е видно. Тези ПСР-тестове се оказа, че могат да дадат положителен резултат, а да няма вирус или вируса да е друг от семейство корона и това обяснява, защо повечето хора нямат симптоми - ами те въобще или нямат вирус или има и друго, не знам още какво. Те, лекарите са в неведение.

Но има и стремеж да се получават и съобщават по-голям брой заболели с някаква цел.
Ако се сравни статистиката /световната/ на починалите се вижда, че спрямо други години няма увеличения, като се има предвид грипа и пневмониите, които така или иначе си ги има и взимат най-много жертви. Има стремеж всеки починал от нещо да го запишат първо беше от КОВИД, сега И с КОВИД.

Според мен истината е по средата. Вирус има, но НЯКОЙ е яхнал вълната на вируса и е решил да направи я пари, я да постигне някакви геополитически глобални цели.
« Последна редакция: Октомври 22, 2020, 11:24:21 am от Аtos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Анти корона вирус
« Отговор #829 -: Октомври 22, 2020, 11:40:04 am »
Естествено, че го има вируса, това е най-обикновен грипен вирус!
Дали е смъртоносен? Не, разбира се!
Няма в света случай на здрав (преди заразяването) човек, който да е починал от този вирус!
Това, че някой решил в световен план да проследи разпространението му, да го обяви и да раздуха нещата е най-голямата интрига в глобален мащаб!
Представете си ако се проследи в същия мащаб една обикновена "хрема"? Тя е адски заразна и по-лесна за разпространение. Дори и тя може да предизвика усложнения при хора със сериозни хронични заболявания, някои от които да доведат до...летален изход!

Въпросът е, че изчезнаха всички останали грипове - къде се скриха?
Никой никъде не публикува статистика от общата смъртност за никоя страна!!! Тези данни също се крият, защото статистиката е железен показател - няма ли нарастване на общата смъртност спрямо други години, всичко е добре организиран блъф, просто е!
Направо не мога да повярвам колко е затъпял народът и каква масова наивност цари навсякъде??? Но...нали са казали "по телевизора"...ужассссс...
За мен и тази тема е пълен абсурд - мерки против корона вирус? Ами "маайте" чесън, пийте витамини (основно "С") и...това е всичко!

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Анти корона вирус
« Отговор #830 -: Октомври 22, 2020, 11:51:37 am »
Умиранията в България не се различават от други години. https://www.nsi.bg/bg/content/18121/basic-page/%D1%83%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%B2-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F-%D0%BF%D0%BE-%D1%81%D0%B5%D0%B4%D0%BC%D0%B8%D1%86%D0%B8
Но преди 2 дена излезе едно изследвание в Западна Европа, мисля че се разпострани от евростат,  което тврдеше че смъртните случаи в Европа са със 170 000 повече от други години.
А  и за какви очквания може да имаш за смъртността след като тази болест е преминала през не повече от 2, 3 процента, на места 5% от хората. Когато засегнатите станат 20% процента и нагоре тогава може да се съди по общите умирания дали болестта е значима.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #831 -: Октомври 22, 2020, 12:13:49 pm »
Доброволец почина при изпитание на ваксината срещу COVID-19 на AstraZeneca

"....През септември доброволецът се разболял от коронавирус, а през октомври състоянието му се влошило.

По-рано в Обединеното кралство опитите за аденовирусна ваксина срещу коронавируса, създадена в Оксфордския университет в сътрудничество с AstraZeneca, бяха възобновени след спиране поради неадекватна реакция на доброволец — той бе диагностициран с възпалително заболяване на гръбначния мозък. Лекарите подозират, че това може да е страничен ефект от ваксинацията."

juliang - ти си...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Анти корона вирус
« Отговор #832 -: Октомври 22, 2020, 04:43:18 pm »
juliang - ти си...

Начи от коронавируса никой не умира... на практика това е вярно, хората умират от това че остават без дробове с които да дишат, т.е умират от задушаване или от удавяне, кой както иска да го приема. Другата голяма част умират от придружаващите заболявания - естествено човек който има проблем със сърцето, не може да издъжи 24 часа с темпратура от 39-40 градуса.
Вече го писах - със същия успех може да се твърди, че няма умрели от челен удар при ПТП. Те умират от претоварването, от ускорението... само малка част умират от това че другата кола ги е ударила директно. Или пък при удара са излетели от колата на платното, където трети автомобил ги е прегазил... погледнато реално удара не ги е убил, нали? :)

Обаче в момента в който един от доброволците умира - абсолтно сигурно е че именно ваксината го е убила. Ама той умрял от коронавирус (което пак е странно - от него не се умира, нали?), обаче ваксината го е убила.
Интересно ... ако беше паднал по стълбите, много бъро можеш да се намери връзка - ваксината влияе на вестибуларния апарат, смущава възможностие на мозъка да определя разстоянията до обектите и на практика именно ваксината е виновна за това, че човека не е успял да "съобрази" стълбата. Падането и съответно смъртта му са единствено вследствие на ваксината - от ясно по-ясно е! Ваксината убива!!!
Витане, извинявам се че ползвам твоите изразни средства, но се надявам така да ти стане по-ясно ... :)

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: Анти корона вирус
« Отговор #833 -: Октомври 22, 2020, 09:58:51 pm »
Не знам, но болничните легла в БГ. Вече се задъхват. Даже и нямат места. И Хората си мрат, щот няма, кой да им помогне..
 Ако сте Лекари им помогнете. Ако не, не им пречете..

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Анти корона вирус
« Отговор #834 -: Октомври 22, 2020, 10:04:57 pm »
Не знам, но болничните легла в БГ. Вече се задъхват. Даже и нямат места. И Хората си мрат, щот няма, кой да им помогне..
 Ако сте Лекари им помогнете. Ако не, не им пречете..
Места има. Ако не се сещате вече - в Арена Армеец бяха наслагали легла за хиляди пациенти. После ги прибраха.
Легла има. Лекарства има. Аспиратори има. Проблема е че няма доктори. А без тях всичко друго е просто безполезен интериор. А доктори не можем да си купим.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #835 -: Октомври 22, 2020, 10:10:33 pm »
Не можем, но можем да нюхаме нови религии:

"Коронавирус е религия! Ковид се казва техният бог, а Бил Гейтс е неговият велик пророк на земята.
Вярващите в Ковид са длъжни да носят маска на лицето, подобно на евреите, които носят шапчица, по този начин се различават и неверниците, които са без маска. Други придружаващи символи на вярата са ръкавици и шлемове.

Ковид религията е много агресивна, учи на това да се обявава джихад и да се напада всеки неверник и да бъде насилствено заставян да приеме ковид религията, в противен случай да бъде линчуван, арестуван или най-добре убит.

Свещениците на Ковид са облечени в бяло расо (по старому престилка) вместо песнопения, те танцуват ритуално и после качват видеата в тик-ток, също така са длъжни постоянно да всяват страх сред вярващите от страшната съдба, която може да ги сполети, ако не носят животоспасяващата маска. Техният бог обещава да спаси всеки маскиран и вярващ в него.

Централата на ковидианството е СЗО и те определят догмите, които всички ковидианци трябва да спазват. Отделно във всяка държава има назначени ръководители на местно ниво, които трябва да управляват местната "църква". За главен свещеник на България е определен негово високопреосвещенство Венцислав Мутафчийски Първи. Той проповядва смърт и чували с трупове за всички неверници. Всеки четвъртък в 10 часа Българската Ковидианска Църква провежда централна меса, която се излъчва по всички телевизии. На нея обикновено се съобщават всичките загинали неверници и по този начин се предупреждава народа, какво ще стане ако си неверник (... и си на 80+ и имаш болно сърце, диабет или и двете..., но това са подробности, важното е да се плаши народът).
Важен ритуал за ковидианците е поливането на ръцете със спиртен разтвор, те вярват, че по този начин си измиват греховете и гневът на бог Ковид ще ги подмине. Минимум 5 пъти на ден трябва да се извършва този ритуал, а ако ръцете започнат да се напукват от спирта се счита за благословия на бог Ковид. Ковид също благославя със стафилококи и всякакви бактериални инфекции около устата, това се счита за голяма награда за най-правоверните. Най-голямото щастие за всеки ковидианец е да се задуши с CO2 докато например шофира сам с маска. Вярва се, че тогава отива право в Ковид рая.

Ковидианците са длъжни да спазват дистанция от 2 м. един от друг и много повече от неверниците. Смъртна заплаха за всеки ковидианец е да се доближава до неверник. (Това не важи в случаите, в които ковидианец се доближава до неверник, за да го арестува, глобява или бие.)

Ковидианството проповядва скорошното идване на голямото щастие, когато само правоверните ковидианци ще получат спасение чрез инжектиране на божествена течност, която ще бъде дар от бог Ковид към неговия пророк на земята Бил Гейтс, както самият пророк е пророкувал, че ще стане.

Ковидианството е религия, която изисква изключително силна вяра, защото за разлика от другите религии, които трудно могат да бъдат доказани по научен път, но и трудно могат да бъдат опровергани от науката - ковидианството е единствата религия, която всъщност науката оборва безпрецедентно. Разбира се, Ковидиантската Инквизиция подлага на жестоки гонения и заклеймява всеки учен, дръзнал да изобличи лъжата на тази религия. Освен това изгаря на виртуалната клада всички изобличаващи материали и църковните служби наречни - “fact checkers” им слагат клеймо - “false fact” за всеки случай.

Въпреки противоречието с науката, фактите и здравата логика, Ковидианството набра страшна сила и бързо се превърна в религия номер 1 в света. Това говори за изключителната вяра на ковидианците, сляпа вяра, но много силна!

Автор: Julian" (без g)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Анти корона вирус
« Отговор #836 -: Октомври 22, 2020, 10:51:22 pm »
Да ви разказвам к'во се случвва с мен като един примерен гражданин...
В събота бях ОК, само дет вечерта се чувствах малко  скапан, но го отдадох на това че слагах зимните гуми на колата ...
Събуждам се в неделя, и ... абе не моа да отлепя. До 2 следобед в леглото. Слагам термометъра - ти да видиш ... 39 градуса... и така до 6 вечерта.
Метнах един аспирин, сложих 3 одеала и след 2 часа вече бях що-годе човек.
Понеделник ... като блъснат от камион, температура ту има, ту няма ...
Вторник ... сутринта същото. Писна ми, звъня на личния лекар. Отсреща: "Хич не ми идвай, ще заразиш другите пациенти. Пий Aзитрокс, да видим к'во ще ти стане... Ако ти стане много зле, викай Бърза помощ... " Ае ... а рецепта за антибиотика?? Отсвирих я, отворих една бутилка уиски от тия дет ми ги носят за благодарност.Сещам се че втори ден не съм ходил на работа, ма нали съм съвестен - не трябва да заразявам колегите. Звъня им, отсреща: "Абе седи си в къщи, тук е мъртвило..." както винаги демек. Обаче радостта е кратка, в Домлян нещо е дало фира, и на другия ден трябва "ако може преди 8 сутринта" да съм там... Добре, ще покашлям малко върху кофичките с кисело мляко ... :)
Отивам в Домлян (е, към 9 естествено ;) ) някви доста мургави германци обикалят около новата поточна линия и от време на време дочувам "Шайсе!"... ясно, не съм единствения... Естествено, проблема пак не е в нас, на една "времянка" едната фаза се е изгубила... в 12 тръгвам да се прибирам, в 3 съм у дома.
Днес пак съм си у дома... от уискито вече нищо не остана. А утре отивам пак да видя какво са осрали в завода за джепане в Казанлък...

Та ... ако съм пипнал короната в неделя... хем съм социално отговорен... представям си ония от малцинствата кво разнасят.
За цирка другата седмица ще си пусна бърз тест за антитела да видим к'во ще покаже...
Болничен... чудя се изобщо дали да питам джипито ... кой ще ми плати тия 5 дни? А ако си бях направил ПСР и беше положителен ... да си стоя 2 седмици в къщи ... а ония в Домлян или в Арсенал к'во щяха да правят? А жена ми? Фандъкова ще удари г*за в тавана ако ремонтите на училищата или детските градини се забавят с 2 седмици...
Само сина щеше да е доволен - 2 седмици без училище ...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #837 -: Октомври 22, 2020, 11:08:37 pm »
За цирка другата седмица ще си пусна бърз тест за антитела да видим к'во ще покаже...
Чистак-бърсак здрави хора, кози и папая

дават положителни тестове.
Това реагира на отрязъци генетичен код.
Някой нещо нацъкал/нарязал на компа, предполагайки нещо.
Използваха такива тестове за откриване на СПИН.
Спин-а взе да изчезва, защото спряха да тестват...

Нали, ако трябва да премериш нещо важно, не вземаш това:

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Анти корона вирус
« Отговор #838 -: Октомври 22, 2020, 11:13:47 pm »
Бързия тест е за антитела - той е сигурен, но е "след дъжд качулка", хваща само че си преболедувал и имаш антитела. Ако си носител, нищо не показва. Затова и го недолюбват.
Това което си описал е за ПЦР тестовете. Отчасти съм съгласен с това което казваш, и дори бих допълнил, че ако имаш вируса в носоглътката, то това не значи че той е влезнал в организма ти. Носоглътката с нейната слуз и власинки е точно за да задържа всякакви мизерии да не влизат, а да останат там.

А за СПИН-а... тази година само за януари има нови 28 заразени. Общо болни са към 4 000 души. Но вече не е новина ...

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Анти корона вирус
« Отговор #839 -: Октомври 23, 2020, 10:03:17 am »
Проблема е че няма доктори. А без тях всичко друго е просто безполезен интериор. А доктори не можем да си купим.
Може да е добре че няма доктори понеже само "Dead Doctors do not lie" ("Мъртвите доктори не лъжат") : https://www.youtube.com/watch?v=wYRZGFFYqWo
Видеото е описва това което е написано в книгата "Dead Doctors do not lie", написана от патолога, преди почти 30 години. Господ да не дава да трябва да ходите на доктор. Минах през коронтата преди 8 месеца, както описах в предишни коментари по тази тема, изобщо даже и не съм си помислял да се консултирам с доктори, само натурални имуностимулатно питие:

300 мл вода от сварен червен лук
1 1/2 чаена лъжичка сух джинджифил
1 1/2 чаена лъжичка куркома
1 изстискан лимон
черен пипер (до колкото може да се понесе от човека)
сол на вкус

и това не е отворена рецепта като човек може да си добави още каквото си помисли.

абсолютно никакви хапчета или какво и да е лекарство не съм вземал освен това питие и нормална храна. Токова ми помогна и ми хареса като на вкус че вече си го правя по 2-3 пъти на седмица даже и да не съм болен особено сега когато времето се захлажда.