Автор Тема: Анти корона вирус  (Прочетена 535146 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Анти корона вирус
« Отговор #735 -: Август 20, 2020, 09:44:57 am »
Ето това ти е проблема. ОФИЦИАЛНО нищо не е излезнало. Официално всички документи за катастрофата са засекретени поне до 2030-та година. Предполагам че и след това нищо няма да излезе наяве.

Истината за потъването за Курск според мен е представена във филма на един френски разследващ журналист, единствен публикувал снимки на торпилираната подводница във филма си /има го в Ю-Туб/. Американския филм-лъжа няма нищо общо с действителността, както 99,9% от филмите им. Курск е торпилирана от американска подводница, защото е пречила, слухтяла и накрая ударила Курск в задната й част, докато се готви да пусне торпедо Шквал, което да демонстрира на китайски висши военни - евентуални купувачи.
След като американците удрят Курск, екипажът се изплашва, че руснаците могат да пуснат торпедо и решават те да пуснат първи превантивно. Торпедото е от най-обикновените и то винаги удря подводницата в торпедния отдел - в предната част. Точно там е големия отвор на Курск - има го филма в Интернет.

Сега, защо не са извадили моряците е друга тема и не е хубаво да се правят сравнения, защото мога да дам в пъти по безчовечни сравнения на американци. Няма как да знаем каква е била същинската истина, а не тая с която са ти напълнили главата соросоидните медии, та да правим генерални изводи.

Та като си се закахърил за руската безчовечност при Курск, къде забравяш КОЙ причини тази авария, кой уби руските моряци, кой торпилира Курск от ЗЛОБА?

Русия получи 10 млрд. долара обезщетение от американците за Курск?
Защо?
Защото Курск беше повод за война, а виновни бяха американците. Не са го направили нарочно, не са искали, просто са пуснали торпедото от уплаха.



Технологията им се надявам че стига да си произвеждат поне калцуните, престилките и маските...ама и това не е сигурно. Самия Путин при посещението си в болницата за лечение на Ковид облече костюм "DuPont Tychem C", а не някоя гордост на руското производство: https://i.guim.co.uk/img/media/134cda4ff8ae2af8eb56260d8141464d6ab33f6c/787_173_2130_1279/master/2130.jpg?width=1200&height=630&quality=85&auto=format&fit=crop&overlay-align=bottom%2Cleft&overlay-width=100p&overlay-base64=L2ltZy9zdGF0aWMvb3ZlcmxheXMvdGctZGVmYXVsdC5wbmc&s=9a0335319b65eaea89e4a4daaa64c145


Нима сравняваш някаква престилка от мушама, кардиограф, легло и обдухващ апарат с направата на ваксина?  :D

Сещам се американците дори нямаха маски, не произвеждат дори маски от лигнин и дамски превръзки  :D, че окрадоха италианските внесени от Китай.  :D

Няма логика руснаците да правят космически технологии, а де ме могат да направят една мушама или кардиограф, звучи доста наивно и лековато.

Не бива и да сравняваш, не само ти руснаците с целия запад, който по численост е 10 пъти по-голям. Няма как руснаците да произвеждат всичко, което им е необходимо и да са самодостатъчни. По законите на икономиката самодостатъчно общество може да има само, когато числеността му е не по-малко от 1,5 милрд., хайде сега с напредването на технологиите може и да е 0,5 млрдл, както са го изчислили илюминатите, да го съкращават.

Та сега не ме карай и аз да ти показвам снимки от Интернет, как богата Америка получи цял самолет медицинска техника от Путин и да ти напомням как медицината им с много лъскави апарати заби, а руската сами те признаха работи доста по-ефективно.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #736 -: Август 20, 2020, 11:21:16 am »
@juliang
"руското правителсто задължи всички руски мобилни оператори да не обработват СМС-и на латиница"

Има 7 признака за национален суверинитет.
1-вият е общопризнат флаг и герб.
7-мият е културен суверинитет. Злобей си, тях не ги бърка.

Напоследък все повече се убеждавам, че всеки русофоб е недебил. Нещо откачено, самоизмислящо си удобни нему факти.
Айде гледай документалният филм за Курск и не се възвисявай какво можело, какво ставало....:
-
<a href="https://www.youtube.com/v/PUS3F8wnIxM" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/PUS3F8wnIxM</a>
Филмът е пресен, пресен - с разсекретени факти.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Анти корона вирус
« Отговор #737 -: Август 20, 2020, 12:09:10 pm »
технократ , ти от некадърност, нищо правене, философстване, тази "умнотия" ли успя да измислиш?

Разбери, докато не започнеш да правиш нещо, няма де ти се получат нещата в живота.
Нямаш нито един пост от който де се види, какво ти е родила простата глава. Некадърен и гъзорък до краен предел.  :)


Забравих: и много мързелив и оплакващ се....

Казал един путинофил с путкин мозък, че взел и се задавил от злоба. ;D

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Анти корона вирус
« Отговор #738 -: Август 20, 2020, 12:54:01 pm »
... Няма как да знаем каква е била същинската истина, а не тая с която са ти напълнили главата соросоидните медии, та да правим генерални изводи.
Така, така ... няма как да знаем истината, но моята глава са я напълнили соросоидните медии? А твоята глава кой я напълни, да попитам аз?

Никога не съм оплювал категорично някоя държава, но изцепките на Витан ми идват малко в повече. Ти поне си държиш мнението за Русия малко по-навътре, не го размяташ във всяка тема, но Витан просто ме кара да избухвам, честно ...

Няма логика руснаците да правят космически технологии, а де ме могат да направят една мушама или кардиограф, звучи доста наивно и лековато.

Какви космически технологии правят бе ЕДМ... застинали са на това което са откраднали от ФонБраун... Да, работи, ма по тая логика и Жигулата вози... И рашките точно по тая логика продължават да я правят, подлагайки на изтезание народа си...
А някои други хора се развиват, измислят нови неща. Ето ти едно видео само от преди няколко часа: https://youtu.be/oTH3mq7SsK4
Да, в момента изглежда смешно, изглежда наивно... но ако помислиш малко ще разбереш колко много предимства ще има едно такова решение. И това ще се внедри само за няколко месеца или макс 1-2 години.
Това което виждаш на клипа е едната половина от аеродинамичния обтекател на горната част на Фалкън-а, който се откача при излизане от атмосферата, но няма проблем технологията да се ползва за приземяване на всяка кацаща част... включително и на капсулата със завръщащия се от полет екипаж.
Няма братче ... от 60 години руснаците кацат в една и съща пустиня в Казахстан... имам чувството че дори хеликоптера с който отиват е същия дето е прибрал Юри Гагарин...

7-мият е културен суверинитет. Злобей си, тях не ги бърка.
ЗАЩО НАДПИСИТЕ НА УРЕДИТЕ НЕ СА НА РУСКИ?!? Това питам, ти пак скачаш...
Ние дето сме 3-ма човека в България, накарахме германците да поставят табелки на горелките за България на БЪЛГАРСКИ и в момента се превежда менюто на дисплея на горелката с БЪЛГАРСКИ съобщения... Защо руснаците не си произведоха уредите в заводите дето правят супермодерните си космически апарати или свръхтехнологичните си подводници, или поне да бяха ги поръчали с руски надписи, като са толкоз патрЕоти?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Анти корона вирус
« Отговор #739 -: Август 20, 2020, 01:26:15 pm »
Казал един путинофил с путкин мозък, че взел и се задавил от злоба. ;D
технократ , освен всичко което казах в предния си пост, впрочем същото са ти го казвали и близките хора - просто няма как, виждам, че си и инфантилен. Намираш ли за оригинално да ми казваш, че съм путинофил, като за никого не е тайна, дори го афиширам?
Не виждам и какво оригинално намираш, да споменаваш и Сталин, видно целта ти е пряко дразнене, което иначе е забранено от правилата на форума, но ще си затворя очите, не че не мога да те заглуша, като радио "Свободна Европа".

Забелязал съм, че основно участието ти във форума е дразнене. Дразниш се с всички, вкл. с хора които те превъзхождат в пъти в техническо отношение /нямам предвид себе си, това не подлежи на съмнение/. Много ми приличаш на неудачник, неуспял да осъществи мечтата си да стане студент по физика и сега тук във форума се изживяваш на ядрен експерт-физик, а реално си шлосер ли, дърводелец ли, не знам какво - то пази Боже от такива шлосери...
Има много такива, като теб, кой искал да стане лекар, кой юрист, не успял, не се оженил дори и после обществото ги търпи, да се правят на лекари и юристи в реалния живот или постоянно да търсят конфликт с някой, разбиратели, пускат жалби до институциите тъпаците от безделие и себедоказване, като не ги е оценило достойно обществото, и така подхранват недоволството си от живота.

Някога в този форум имаше изискване за минимален технически ценз. И като те разбереше управата, че си гол и бос, това да не можеш да направиш разлика между електрожен, оксижен, поялник и аргон е не само недопустимо за човек на твоята все още инфантилна възраст, но направо престъпно небрежно и некадърно, покриващ всички предпоставки по устав за форумно шкартиране.

Съветвам те, не започвай война, която не можеш да спечелиш, не си ми на нищото, келеш такъв. Не се дразни за няма и нищо, само и само де се подмажеш на бате си juliang, като го подкрепяш в споровете му. Той едва ли би искал такъв "ерудит" като теб - за срам и антиреклама, че ти нямаш нищо общо с него.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #740 -: Август 20, 2020, 01:28:52 pm »
ЗАЩО НАДПИСИТЕ НА УРЕДИТЕ НЕ СА НА РУСКИ?!? Това питам, ти пак скачаш...
Ние дето сме 3-ма човека в България, накарахме германците да поставят табелки на горелките за България на БЪЛГАРСКИ и в момента се превежда менюто на дисплея на горелката с БЪЛГАРСКИ съобщения...
Браво, печелиш дъвка.
А колко от надписите на другите уреди в България не са на български?
Ай да скочиш и за тях? Нас ни остави, ние сме мнооо назад, защото:
... от 60 години руснаците кацат в една и съща пустиня в Казахстан... ...
Еми Мъск ги приземява в морето, защото така е по-евтино.
От края на 60-те години руснаците вече не ги приземяват в морето, а на сушата.
По-скъпо е, но е много по-щадящо за здравето на космонавтите.
Нищо лично, просто бизнес...

Спете спокойно деца....
(темата приключена, защото тук е за коронобесие, има си други нишки за технологии)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #741 -: Август 20, 2020, 04:22:45 pm »
Китай също направи ваксина и ще си сътрудничи с Русия (Руслан Осташко)

Отначало има обяснения, как на YouTube им омръзнало да играе с бившият им канал по ютубските си правила
и ги банват накрая...
По същество от 4-та минута:
<a href="https://www.youtube.com/v/l3m21eWIxjM" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/l3m21eWIxjM</a>

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Анти корона вирус
« Отговор #742 -: Август 20, 2020, 05:43:02 pm »
Браво, печелиш дъвка.
А колко от надписите на другите уреди в България не са на български?
Ай да скочиш и за тях?
За едно нещо аз скочих (и то стана). Ти за колко си скочил?

лллЕми Мъск ги приземява в морето, защото така е по-евтино.
От края на 60-те години руснаците вече не ги приземяват в морето, а на сушата.
По-скъпо е, но е много по-щадящо за здравето на космонавтите.
Нищо лично, просто бизнес...
Кое е по-евтиното, че не разбрах? И цената за наемането на хеликоптера или кораба (макс 10 000 долара да е и за двете) ли ще я брои някой, който влага 100 млн за едно изстрелване?
 Кое е по-щадящото? Да паднеш на земята или да паднеш във водата?

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #743 -: Август 20, 2020, 06:10:41 pm »
Не мога да се меря с твоите велики дела, НО
тази нишка е за коронобесие, не за космос или каквото там. Капиш?!

Космонавтите, когато ги изваждат от капсулите едва ли не ги носят на ръце.
Безтегловността, особено, ако е била много дълга се оказва вредна за опорният апарат и мускулатурата.
А сега си представи един полутруп да го лашкат вълните половин-един час, докато дойдат да го изватят.
Найс, а?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Анти корона вирус
« Отговор #744 -: Август 20, 2020, 08:56:50 pm »
Безтегловността, особено, ако е била много дълга се оказва вредна за опорният апарат и мускулатурата.
А сега си представи един полутруп да го лашкат вълните половин-един час, докато дойдат да го изватят.
Найс, а?
Ако тоя плоутруп е имал проблем с лашкането, никога нямаше да го пуснат да лети в космоса - в безтегловност ще оповръща всичко в рамките на 15 минути.
Да не говорим че при балистичното спускане и спиране с помощта на триенето в атмосферата вътре в апарата е такова веселие, че след него морска буря ще е като хамак в градината...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #745 -: Август 20, 2020, 09:00:48 pm »
На чужд гръб и 100 тояги са малко.

И какво не разбра, че тази нишка не е за космос?!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анти корона вирус
« Отговор #746 -: Август 20, 2020, 09:59:22 pm »
Цитат
VITAN, руснаците направиха показно на света как се прави ваксина, технология за която богатия запад не е чувал. Аз лично не съм по ваксините, но имам доверие на руското. Който иска да си тури на Бил Гейц, да му свети лампата в главата цял живот.  :D 
Точно това е целта да се мисли. Щом е руско може да му се има доверие.
Забравяте обаче простичкият факт, че над Тръмп и над Путин стоят едни и същи господари. Особено когато става дума за такива неща като повсеместна ваксина. Не и на руснаците не им вярвам. Това е инструмент за нещо друго. Не знам за какво, но не е за добро.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #747 -: Август 20, 2020, 10:04:10 pm »
...Особено когато става дума за такива неща като повсеместна ваксина....
+
Напоследък все повече се убеждавам, че всеки русофоб е недебил. Нещо откачено, самоизмислящо си удобни нему факти.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анти корона вирус
« Отговор #748 -: Август 21, 2020, 01:01:51 pm »
Цитат
Напоследък все повече се убеждавам, че всеки русофоб е НЕдебил.   
Чисто логически погледнато това изказване ме кара да заключа, че всеки НЕрусофоб трябва да е НЕНЕдебил. И понеже двете не в българския език означават Да, то излиза "Да, дебил"
Нямах такова мнение по въпроса, но щом Витан настоява ще трябва да си ревизирам възгледите.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Анти корона вирус
« Отговор #749 -: Август 21, 2020, 01:46:16 pm »
Колеги, може ли някой да ми обясни това необяснимо явление, как така руската ваксина не била достатъчно изпитана и те лошите раши я пуснали преждевременно, само и само да изпреварят запада, да му натрият носа дет се вика, а от край време чета и днес също, че: "Макрон: Скоро можем да имаме ваксина за К-19!".

https://blitz.bg/svyat/makron-skoro-mozhem-da-imame-vaksina-za-k-19_news765169.html

Сега, дали един месец по-рано или по-късно, все тая. Да не би времето във Франция да тече два-три пъти по-бързо от Русия?
Аз по аналогия си мисля, че щом руската ваксина можела да е твърде опасна, макар и по технология която Франция не е чувала - няма грам материал от коронавируса, а от аденовирус, който не може да се размножава в човешкия организъм, нещо като ашлама  ;), то и френската май ще да е опасна, а?
Ами утре като излезе английската и американската, ми те със сигурност няма да са опасни щото ще са минали голям срок на изпитание, а?

 :D