Автор Тема: Анти корона вирус  (Прочетена 535681 пъти)

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Анти корона вирус
« Отговор #660 -: Юни 04, 2020, 03:42:54 pm »
Разбира СЕ че сТМе друга категория. Ти кво очакваш, да те пуснат и във VIP салона ли?
Интересно е че на летището се чувствах като че се качвам на Space X совалка до Марс   

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Анти корона вирус
« Отговор #661 -: Юни 04, 2020, 09:18:54 pm »
Учудвам се да го чуя това от теб!  :)
Ми тя капиталистическата система се олицетворява най-вече с лихвата /лихварството/.
EDM electronics, явно не четете това което пиша, или когато четете виждате само това което сикате да видиге в написаното.

Лихвата е "цена" на капитала, и тя както всяка дуга цена във икономиката, с едно условие, тя е много важна цена която не може да бъде манипулирана, овсен ако манипулатора не се нарича централна банка, е подвластна на пазарните принципи. Тази цена (лихвата) не е нито капиталистическа, нито социалистическа, комунална или комунистическа. Лихва е имало и при фараоните, и в древния Китай и месопотамия, те да не са били и те капиталисти ( пък кои знае може и да са били ), но със сигруност не са били социалисти или комунисти.
Понеже в САЩ всичко е на кредит - къща, кола, жена  :D и т.н., те 100% роби ли са?
Който не се усеща е роб в една или друга степен. Робството е в това че е има насъдено желанието за това да се притежават неща които не са необходими.
Повечето хора живеят на кредит понеже така са ги научили. Те искат да имат неща и единствения начин да ги имат, без спестени пари, е да ги купят на кредит.  Лошото е че искат повече и повече, и затова им трябват все повече и повече кредити.
Най-скъпата покупка е на кредит независимо какво се купува.
Ние второ качество ли сме, че да не станем богати със заеми, друга категория ли сме?
Щом като ви се иска вземайте, и станете "първо" качество, но знайте какво е казал един от най-върлите капиталисит ( ще ви оставя да се замислите кой е бил той ): "Златото е пари, всичко останало е кредит".

Неактивен nasko

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Анти корона вирус
« Отговор #662 -: Юни 10, 2020, 04:21:09 pm »
Една измама на СЗО по-малко!
В понедельник ВОЗ признала, что бессимптомные носители не заразны, и по сути обесценила карантин.
https://www.youtube.com/watch?v=W7Jamxhy6CA

Неактивен tranteev

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 65
Re: Анти корона вирус
« Отговор #663 -: Юни 10, 2020, 07:49:12 pm »
Мили съфорумници, не след прочитане от началото на тази тема , се убедих , че 99 процента от вас не си дават сметка , за това  какво точно е коронавирус..но няма страшно носете си лигавниците и си мийте ръцете, ще отмине....

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: Анти корона вирус
« Отговор #664 -: Юни 10, 2020, 10:48:44 pm »
Ми айде да ни кажеш какво точно е тоя вирус.

Неактивен tranteev

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 65
Re: Анти корона вирус
« Отговор #665 -: Юни 11, 2020, 07:10:01 am »
това е една от гегите на овчарите....

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Анти корона вирус
« Отговор #666 -: Юни 11, 2020, 11:32:53 pm »
Да, на Овачря, който наричаме "природа".

Неактивен tranteev

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 65
Re: Анти корона вирус
« Отговор #667 -: Юни 12, 2020, 06:06:03 am »
Да, на Овачря, който наричаме "природа".
не на на ония няколко овчари , които дърпат конците на глобалните събития

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Анти корона вирус
« Отговор #668 -: Юни 12, 2020, 07:58:57 am »
tranteev, ако си подчиняваш живота на "техните" правила, ще бъдеш един от добитъците им. Живей си твоя живот, а не "техния" и ще забелижиш, че все по-малко ще те вълнуват.

GMG

  • Гост
Re: Анти корона вирус
« Отговор #669 -: Юни 12, 2020, 08:05:13 am »
ако си подчиняваш живота на "техните" правила, ще бъдеш един от добитъците им. Живей си твоя живот, а не "техния" и ще забелижиш, че все по-малко ще те вълнуват.
Добре казано.  ;)

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Анти корона вирус
« Отговор #670 -: Юни 12, 2020, 10:09:14 am »
- От какво е починал този пациент?
- От Covid-19!
- А какви са тези 4 огнестрелни рани в гърдите?
- Съпътстващо заболяване...

GMG

  • Гост
Re: Анти корона вирус
« Отговор #671 -: Юни 12, 2020, 10:16:47 am »
    Сега освен Меркурий ами и Венера била в някакъв си дом и тя ретроградна.... бах маа му, кат малък що ги нямаше тез нива на "обратни импулси", ами си ядяхме чесъна откъснат от градинката и зимата ни се зачервяваха бузките от бягането по пързалката със шейните?

За мен е ясно, че някой кравар иска да Ви вземе козичката която малко дава, но да завладее пасището ѝ, понеже сина му са разболял от онкоболна болест и трябва да рециклира състоянието...

  Добре, всички сме хора, но не трябва така да подхождаме - да избиеш няколко човека за да предпочетеш само себе си или другарите - това е садистично и неумело занятие което се връща като бумеранг, това е пак чуждица привзета от австралийските туземци които сега на тяхно място Мелбърн е спокойно място и както в америка англоговорящите направиха уж революция с местното население.... ние така сме от векове - не казвам всичко което знам, но и не виждам смисъл, още от фараонско време нещата вървят към.....

Така, че някои работи са ясни, просто Живота е един синус и трябва само да го надграждаме, а не да го кривим.  ;)

Кривия сигнал избушва транзистора.  ;D

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 504
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Анти корона вирус
« Отговор #672 -: Юни 12, 2020, 04:08:42 pm »
Развитие по темата:  :D

<a href="https://www.youtube.com/v/-91_yiXLRBk" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/-91_yiXLRBk</a>

Неактивен tranteev

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 65
Re: Анти корона вирус
« Отговор #673 -: Юни 12, 2020, 07:30:56 pm »
tranteev, ако си подчиняваш живота на "техните" правила, ще бъдеш един от добитъците им. Живей си твоя живот, а не "техния" и ще забелижиш, че все по-малко ще те вълнуват.
да така е, никога не съм се подчинявал на подобни сценарии, просто дразни когато се опитват да те принудят да носиш лигавник или каквито и де други правила да спазваш.
 живея моя - не слагам лигавник...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Анти корона вирус
« Отговор #674 -: Юни 13, 2020, 09:55:13 am »
да така е, никога не съм се подчинявал на подобни сценарии, просто дразни когато се опитват да те принудят да носиш лигавник или каквито и де други правила да спазваш.
 живея моя - не слагам лигавник...

Ми влезни в насрещното на магистралата кат си такъв ербап - как така някой ще ти казва къде да си караш колата...

Писнало ми е от селяндури, дето "само за малко" спират колите си където си искат. Писнало ми някой да реши че може да си гледа 10 бездомни котки във входа. Писнало ми е някой да си оставя строителните отпадъци в коридора на мазето. Писнало ми е да си изхвърлят старите гуми от москвича или гардероба до контейнерите за боклук. Писнало ми е някой да си изкара кучето което да се изсере в пясъчника на децата в градинката.

Когато си сам - ако щеш дрискай в средата на хола. Обаче когато влезнеш в помещение в което влизат и други хора - бъди така добър да спазваш някакви правила.
Ти не щеш да досиш маска. А що ти е неприятно като в автобуса се намърда някой некъпан с години клошар, който си обърсва сополите от носа с ръка, и после със същата тая ръка се хване за дръжките на автобуса? Ще седнеш ли на стола, от който той току-що е станал? Е, малко се е бил изпуснал в гащите преди да седне ма ... к'ъв си ти че ще му казваш как да живее?