Автор Тема: Анти корона вирус  (Прочетена 541898 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 528
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Анти корона вирус
« Отговор #645 -: Май 28, 2020, 11:06:16 am »
На Бил Гей ваксините са най-добри, американско качество  ;), не се нуждаят от тестове, слагаш и почват да ти се влачат и двата крака, докато спре да се огъва и гръбначния стълб и почнеш да заекваш, до пълно изгубване на говора.  ;D Ако все пак се размине човек с това, на жените им изсъхва матката и им пораства брада.

Оставете ги тия руски ваксини, те руснаците една кола не могат да направят, вечно пияни, ваксини взели да правят, друго си е американската ваксина - гаранция за качество, като Ф-35.   :D

Неактивен mind

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 382
Re: Анти корона вирус
« Отговор #646 -: Май 29, 2020, 11:34:48 pm »
Церемония на олимпийските игри в Лондон 2012 г. Гледайте внимателно!  :D

<a href="https://www.youtube.com/v/5krD8zJ6-bY&amp;feature=emb_logo" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/5krD8zJ6-bY&amp;feature=emb_logo</a>

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Анти корона вирус
« Отговор #647 -: Май 31, 2020, 12:07:22 am »
Накрая ще се окаже, че от 5 жи, ваксините, вируса и карантината реални са само страховете, които вкараха в хората. Айде да не спазвам карантината и да ме глобят, да видим как ще ми земат тези 5 000 лева?! И айде да ги видя как ще ме ваксинират ако не дам... И на края, как ще направят отровна ваксина при такава силна аларма отвсякъде? Какво означава задължителна ваксинация? Поне две трети от всички хора ще откажат. Какво ще им направят? Колко концлагера като Ловеч им трябват? Не че не могат, ама не сме комунизъм!

Неактивен filchef

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 158
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vfilchef
Re: Анти корона вирус
« Отговор #648 -: Май 31, 2020, 10:35:38 am »
Какво означава задължителна ваксинация? Поне две трети от всички хора ще откажат. Какво ще им направят? Колко концлагера като Ловеч им трябват? Не че не могат, ама не сме комунизъм!
Те толкова ги наплашиха хората с тоя вирус, не им трябва задължителна ваксинация - само да пуснат ваксина и на дълги опашки хората ще чакат да си я платят за себе си и за поколението - не гледай себе си мен или други по информирани които четат - масата се информира от БНТ,БНР,битиви,нова и други медии под контрола на управляващите.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 371
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Анти корона вирус
« Отговор #649 -: Май 31, 2020, 03:08:20 pm »
Няма медия, която да не лансира "социална дистанция", ами каде остана физическата, то реално тя пази.
И какво значение има набитата в главите на хората "социална дистанция".
Това се прави заради отчуждението между хората, което е необходимо на някого, и то много.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 512
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #650 -: Май 31, 2020, 03:12:48 pm »
Атомизираното (отчуждено от себе си) общество се управлява с много по-малко усилие и ресурси...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 528
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Анти корона вирус
« Отговор #651 -: Май 31, 2020, 03:33:29 pm »
През омразния социализъм, който днес някои наричат "комунизъм", и сочат за основна причина на повсеместните им несгоди /трябва някой и нещо да е виновен  :)  ;)/, хората живееха задружно, нямаше битова престъпност, ходеше се на гости често - на познати и непознати, буквално децата израстваха в махалата, никаква завист, хората общуваха лице в лице, бяха добри, безгрижни и спокойни - така съм чувал, разказвали са ми по-възрастни от мен, защото аз съм млад и не съм ги виждал тия неща  ;). Днес, ако не са социалните мрежи, няма къде и за какво да се общува, за завистта да не говорим. Няма и къде половете да се запознават, флиртуват, да си намерят партньор в живота. Прави ми впечатление колко много блогери в Ю-Туб има, особено руснаци в САЩ. Има, защото просто няма с кого да общуват - скука и самота със западна кола. Голямо щастие!  :)

Неактивен nasko

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Анти корона вирус
« Отговор #652 -: Май 31, 2020, 08:17:38 pm »
Пример от живота ми. Сега съм на 65 години.
Израсъл съм в Бобов дол. Миньорско селище. Преобладаващата част от населението беше от изтърпели присъдите си затворници, интернирани (неудобни за тогавашната власт хора, включително и баща ми!), ... като се стигне до желаещи по-рано пенсиониране и отбиване на военната служба. Пълно разнообразие от етноси.
Освен редките детински спречквания не сме имали никакви ядове. Живеехме на първия етаж и често баща ми използваше прозореца като бар-плот. На по чашка ракия с цигани (а те и тогава си бяха много музикални!), българи, помаци, турци (от добруджанско).
Зад блока ни хората си имаха градини. Между тях сковани пейки с масичка. Там пък какви запивки правеха родителите ни лятно време!!! Гайдата на бай Стоян, акордеона на Цецо циганина (беше най-добрия в селището!), тамбура, тарамбуки и барабанчета....
Изобщо нищо общо със сегашното съществуване!!!

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Анти корона вирус
« Отговор #653 -: Юни 01, 2020, 08:56:26 pm »
А преди комунизма по селата как е било.... Еххх!!!

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 512
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #654 -: Юни 02, 2020, 02:31:55 pm »
https://bgr.news-front.info/2020/06/02/ruski-ucheni-s-neobichaen-podhod-za-lechenie-na-koronavirus/

Руски учени с необичаен подход за лечение на коронавирус

"Специалисти от един от водещите научни центрове на държавната руска корпорация „Росатом“ в Обнинск, Калужка област, предприеха необичаен подход за лечение на коронавирусна инфекция — чрез дезинфекция на белите дробове с ултравиолетови лъчи. Това съобщи директорът на центъра Андрей Говердовски.

    «Ние наричаме проекта «светещ газ». Досега никой не е успявал да извърши дезинфекция с ултравиолетови лъчи вътре в човек. Открихме начин как да направим това», каза Говердовски.

Според него, учените са селектирали молекули и газови компоненти, които са в състояние да останат активни при вдишване и излъчват ултравиолетови лъчи директно в белите дробове.

„Надяваме се, че освен за лечение на коронавируса, нашият метод ще позволи лечение и на туберкулоза, онкологични и други заболявания“, добави директорът на центъра, съобщи Труд......"

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 528
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Анти корона вирус
« Отговор #655 -: Юни 02, 2020, 09:18:22 pm »
Интересен диалог за коронавируса, посмях се доста  ;D:
Генерал Годжи вика: "Очаквам да измрат много хора, яко ше измрат, ша видиш"  ;D

<a href="https://www.youtube.com/v/yKFHT_Wjtgc" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/yKFHT_Wjtgc</a>

Неактивен mind

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 382
Re: Анти корона вирус
« Отговор #656 -: Юни 03, 2020, 03:14:13 pm »
На есен с песен...

<a href="https://www.youtube.com/v/WFI0WNHHImo&amp;feature=youtu.be&amp;fbclid=IwAR1X2E9fehyPsorKTKCEuf0NDLPWi9zZVqUEyg5FOxi1JV964JsEOznATLQ" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/WFI0WNHHImo&amp;feature=youtu.be&amp;fbclid=IwAR1X2E9fehyPsorKTKCEuf0NDLPWi9zZVqUEyg5FOxi1JV964JsEOznATLQ</a>

Неактивен nasko

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Анти корона вирус
« Отговор #657 -: Юни 03, 2020, 11:14:58 pm »
Корона чао!
А сега на къде?
Италия: массовые протесты "против всех"! Ответ правительства.
https://www.youtube.com/watch?v=F1D5tUcNPc4

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 919
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Анти корона вирус
« Отговор #658 -: Юни 04, 2020, 10:47:43 am »
На есен с песен...
mind, успяхте да ме разсмеете с това видео. Не е кой знае какво но при събститюцията на думите и подробността на звученето на  "World Heath Organization" с "World Hell Organization" е приятна смешка, която за съжаление е много правилна ( поне в този случай ).

Когато "лидерите" на хората по света ( а във видеото може да се каже че имаше и лидер на някои четящи примрати ... ) започнат да пеят в един глас, време е овцете да се замислят че е дошло време за стригане.

Много е вероятно че ще има 2-ра та и 3-та (доста) по-големи вълни (освен ако вируса не се самоубие  ;D) както при испанския ( или по скоро Американския ) вирус от 1918 година: https://www.theguardian.com/commentisfree/2020/apr/29/us-responses-1918-flu-pandemic-offer-stark-lessons-coronavirus-now#img-1
(за тези които гледат 1-вата вълна е малкото възвишение в най-лявата страна на графиката).
Но какво да се прави, това значили да спрем всичко или повечето от работата (и да си разбием икономическата система), и да чакаме правителството да раздава помощи като взема заеми от Европейската система (като те само това чакат някой на днешно време да дърпа заеми от тях ). Това е 100%-ва рецепта за заробване. Да оставим на страна че заемите са 1 и 0 (електронни "пари", или по скоро електронен рекет налаган от системата) и те не правят стоките и услугите които ще изчезват ако никои не ги произвежда (точно както изчезваха в началото на прехода въпреки че хората имаха много пари, които разбира се имаха все намаляващо, на онези времена, покритие. Като този процес нормално се знае като инфлация.

Лично за себе си вече забравих за какво е тази дандания, изкарах вируса ( както споделих във форума ) преди 2 месеца сравнително леко (като чувам че има доста хора го изкарват даже без да го забележат), та даже и пропътувах половината свят (снимков материал от летището приложен), като имах тайна надежда да ме хване повторно за да разсея и тези снаждани суеверия, но уви явно нямам (вирусов) късмет.

Интересно е че на летището се чувствах като че се качвам на Space X совалка до Марс  ;D, имайки предвид "скафандрите" на пътуващите (забележете на снимката), а не са самолет. 

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 528
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Анти корона вирус
« Отговор #659 -: Юни 04, 2020, 12:18:50 pm »
....като взема заеми от Европейската система (като те само това чакат някой на днешно време да дърпа заеми от тях ). Това е 100%-ва рецепта за заробване.

Учудвам се да го чуя това от теб!  :)
Ми тя капиталистическата система се олицетворява най-вече с лихвата /лихварството/.
И понеже нали знаеш, заради икономическата криза дълго време банките на запад имаха нулева или дори отрицателна лихва по бизнес кредитите, което направо стана, като социалистическа дотация  ;), та взеха, че направиха лихвите по депозитите и тях отрицателни, да дават вложителите на банките пари, за дето им ги съхраняват.

Понеже в САЩ всичко е на кредит - къща, кола, жена  :D и т.н., те 100% роби ли са?
/Вчера гледах един клип една лекарка от САЩ на 53 г. едва сега е изплатила студентския си кредит! - смятай, ще си живурка сега на старини без кредит/  :D
Аз като ревностен капиталист  ;) не намирам нищо лошо не точно ЕС, а частните банки  ;), които са институции на ЕС , да ни дават кредити, защо не?

Целият ЕС и целият Запад, барабар със САЩ, Гърция, Италия, Германия и Япония е задлъжнял с трилиони, те затова са богати, дали и ние няма да станем така богати?  :D

Ние второ качество ли сме, че да не станем богати със заеми, друга категория ли сме?