Автор Тема: Анти корона вирус  (Прочетена 564906 пъти)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 591
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #345 -: Април 13, 2020, 10:53:43 pm »
Ще ви разкажа за един по-опасен вирус, нарича се "овча тъпота" и не се предава по въздушно-капков, а по светлинно-звуков път, най-често от едни правоъгълни кутии седящи в хола.
В десятката!

Защо целият свят пищи за пандемия, като никоя страна не разбрах да е обявила епидемия?!

Иначе, ако искате да видите кочина, вижте задната седалка на колата на средностатистическият американец (накои въртят всеки ден по 100 км. да отидат на работа)...

До колкото съм виждал лично и слушал за наши чистачки на англичани - те не падат по-долу от янките.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 591
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #346 -: Април 13, 2020, 11:06:55 pm »
Преразказвам статия. В денят, в който Китай излизаше от изолация, Запада, барабар с нас на 13 март (черен петък) обяви карантина. Тук се въведе "извънредно положение" не срещу вируса, а срещу народа.

"Но по света на същия ден умряха:

    26 283 души от рак;
    24 641 души от сърдечни болести;
    32 439 души от диабет;
    2740 души от комари;
    1137 души от отровни змии;
    1300 души от самоубийства;
    и само... 47 души от коронавирус по целия свят."

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Анти корона вирус
« Отговор #347 -: Април 13, 2020, 11:29:36 pm »

Един човек (луд) вървял и ръсел пясък.
Спрял го един полицай и го питал:
- Каквоо правиш?
- Амииии, ръся пясък!
- Е за какво го ръсиш този пясък?
- Миии... против крокодили!
- Е кви крокодили бе, тук няма крокодили!
- Еми нали ръся пясък!
(Може да се замести носене на маска с ръсене на пясък и коронавирус с крокодили)

Неактивен Altium

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 172
  • Неведоми са пътищата на глупака.
Re: Анти корона вирус
« Отговор #348 -: Април 13, 2020, 11:47:44 pm »
dymelsoft, просто не ми издържаха нервите, моля те прочети внимателно следващите редове.

Защото този индивид много хитро успява така да извърти нещата, че явни истини (примерно да отиде да види на място като доброволец каква е заболеваемостта), е способен да ги извърти на 180 градуса та не само да избегне въпроса, но дори и да ги направи неистини.

Това е стар трик за водене на спорове и изобщо не е в полза на разумния спор.
Прочети какви въпроси съм му задал за религиите и как хем ги избягва хем ги извърта на 180.
С такъв няма никаква полза да се спори изобщо, затова реагирах толкова рязко.

И пак го питам дали според него по телевизията лъжат за точната информация за заболели и той отново хитро избягва въпроса.
И не казва защо не иска да отиде до някоя болница в София да види истината на място, ако толкова не вярва на телевизията и на отговорните по епидемията лица.

А относно Covid19, аз поддържам тезата, че е просто нов за човека и затова прави такива бързи поражения, а наистина физически няма достатъчно легла и доктори и апарати да се грижат за всички болни като се тръшнат хиляди.

Къде ще им се осигурят толкова помещения, откъде да се вземат толкова доктори, откъде толкова апарати за обдишване??
Просто няма такъв капацитет да се приемат толкова много болни.
 
А основната разлика при този вирус е, че първите дни го отделяш и заразяваш, а чак след това почваш да развиваш симптомите!
Ето това е тайната на успеха на тоя вирус и трябва спешно да се вземат мерки да се спре заразяването.
А апелите на докторите че вече изнемогват и то с толкова малко брой заболели някой дали им обръща внимание изобщо?

А относно другите епидемии - и те са гадни, и те са с някаква смъртност, никой не ги омаловажава.
Но доколкото знам, те не са като този - първо заразяваш и после развиваш симптомите и следователно при тях не може да се говори за чак такава степен на опасност.
Тоест при Covid19 най-главният и основен проблем е че няма толкова на брой доктори да се грижат за болните, просто няма капацитет системата!

И друго - нека да разгледаме варианта, в който няма карантина и всички до един се заразят.
Някои въобще няма и да го усетят, а само ще са носители.
Но огромна маса хора ще развият много тежка пневмония в крайна фаза и със съответните проблеми със задушаването.
И без лекарски грижи (просто защото няма толкова  много лекари и условия) ще починат огромен брой хора, може би 30%.

Какво правим в тоя случай, готови ли сме да платим тази цена и да умрат толкова хора за сметка на това, че икономоката щяла да се срине за някой месец?

А и в случаи на такива епидемии моето мнение е, че икономиката си има защитен механизъм и съответните резерви - запаси на продукция, на храна, на пари и т.н.
Също така то и в условия на карантина икономиката може да си работи нормално, хората пак да си ходят на работа както и сега, просто да са с предпазни средства.

И последно - светът в момента работи усилено, за да измисли лекарство, въпрос на време е.
И отново учените ще го измислят, а не религиозните.

И нека за по-голяма обективност да говорим с проценти, примерно за еди кой си вирус - толкова процента заболеваемост и толкова смъртност.
Докторите по този начин говорят и е много правилно.

« Последна редакция: Април 14, 2020, 12:12:24 am от Altium »

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 930
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Анти корона вирус
« Отговор #349 -: Април 13, 2020, 11:52:47 pm »
До преди малко гледах новини и един клип директно от САЩ на тема, защо има толкова много заразени там и болни. ....
И много дебели хора, големи мутации, направо приличат на тюлени. Казаха, че и 70% от населението било на антидепресанти - ненормална работа.
Ех EDM electronics, щом като и вече тази информация достига до БГ новините, значи и вие я знаете :). Ако новините са ви източника на такава истинност за света, не е хубаво да го издавате, а го пазете за себе си. (саркастична шега разбира се).

Че тази статистика е ясна от повече от 20 години, а тенденцията е била ясна още преди 40. Не е важно толкова това което е, а ТЕНДЕНЦИЯТА, тоест какво е породило тази "мутация". А това, както съм го писал много преди се дължи на "монополистичната" медицинска и фармацевтична индустрия в САЩ, която е завзела целия пазар като октопод (между другото тази индустрия е моделирана на база на фармацевтичната индустрия в Нацистка Германия). Знаете ли че могат да ви осъдят на 10-20 години затвор, при положение че продавате боровинки и пишете ( на Интернет страницата си ) че боровинките помагат за лекуването на различни болести.

И на малко по-смешна тема. Преди 2-3 години, когато бях на Каваците, тичахме по плажа (с един приятел с които сме живели дълги години в най-населения град на САЩ), и към края, виждаме една 20-тина годишна дама, с масивно туловище. Двамата се спогледахме,и без да си кажем дума, се засяхме. Дамата се обърна и ни погледна, а ние хитроумно превключихме на (Американски) Английски, и се оказа че тя е Българка на която родителите са имигрирали във САЩ преди 15 години. След краткия разговор ( по обясними причини ), когато се отдалечихме, отново се спогледахме с приятеля ми и си казахме че, независимо откъде е човека, всичко е въпрос на хранителна култура.  В САЩ, (не)културата е такава че позволява човек, много лесно, да придобие лоши хранителни навици. В отделни части на Западна Европа е така също, в Източна Европа все още хората имат сравнително добри навици (като изключим огромната консумация на хляб ) макар че и тук нещата, със навлизане на лошата консумативна култура, започнаха да се отразяват. Така че не бийте по чуждите глави, понеже след 10-20 години както е тръгнало, и лесните лоши навици които се придобиват, страданието може да се принесе и на нашите глави.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Анти корона вирус
« Отговор #350 -: Април 14, 2020, 12:24:01 am »
Изобщо ... работата на санитара е гадна.
Като СЕ налага да търсят такива дето са скъсали синджира... Трябва да пита неговия приятел как СЕ укрива в землянките. Щот ако го докопат ще стане очевидец на писанията за геената.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 614
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Анти корона вирус
« Отговор #351 -: Април 14, 2020, 12:24:38 am »
Ех EDM electronics, щом като и вече тази информация достига до БГ новините, значи и вие я знаете :).
В грешка си. Няма как по БГ новини да дават такива опозоряващи факти за своя колониален господар. По БГ новините се говори или само хубаво за колонизатора, дори натрапчиво, или нищо.

Не че не гледам БГ новини, но с насмешка, ирония и съжаление.  :D

Дебелотията у американците не се дължи на монопола на фармацевтиката, а на чревоугодничеството им, ядат меса в огромни количества, бързи храни - отрови и най-вече защото са много прости според мен, много. Само тъпака не си дава сметка какво яде. Но там нямат и избор. Имам много познати в САЩ, които пътуват стотици километри, да си купят европейска храна, защото казват другото е пластмаса и синтетика. Ама сами са си избрали да са на тоя хал.

Антидепресантите са друга бира. Масово са на тях. И причината е стрес, не е щастие, стрес. Много болен народ са. Ако не са на антидепресанти няма да издържат на болестите, които влачат, защото трябва да работят много, да си осигурят минималния житейски стандарт.

Моя съученичка живее там със семейството си, казва мъжът ми работи на 3 работи по 12-14 часа на ден, за да си покриваме разходите. Виждам го само в неделя за малко. Връща се през нощта, спи 4-6 часа и по тъмно тръгва. Работи и в събота. Те трансформират здравето си в кървави пари, после ще ги дават на доктора.

Активен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Анти корона вирус
« Отговор #352 -: Април 14, 2020, 02:01:05 am »
Здравейте, честно казано не смятах да пиша по тази тема моите наблюдения, но съм леко провокиран и ще ги споделя. Всеки да си прави сам за себе си изводите.

По едно стечение на обстоятелствата една от дейностите ми е свързана с медицината и по специално много GP-та и специалисти в извън болничните практики работят с мой софтуер. В последните месеци имам постоянен контакт с лекари и информацията ми от първо лице е следна:
Пика на заболяванията, каквито и да са били е бил януари и февруари. Много от лекарите са го изкарали, и са убедени в това, но не са си правили тестове. Поне не и тези с които съм разговарял. В момента отделенията по болниците в провинцията са полупразни. По-потресаващ е факта, че в провинцията не е до липсата на доктори, а на реално функционални инфекциозни и интензивни отделения и специалисти работещи в тях. Например, в общинска болница(по разбираеми причини няма да я назова), обслужваща над 45 000 население само едно интензивно отделение и само един кислороден апарат (респиратор), като същия работи 10 мин. и спира. Друго съществено важно е че няма изобщо необходимия брой обучени специалисти за работа с въпросните апарати, поне не и там където имам контакти. Честно казано не виждам с какво ще помогнат някакви доброволци. Особено такива без медицинско образование. Цялата работа с карантината е ясна. Истината е че няма здравна система, която да отговори на тази болест и затова е тази паника във властите и това фанатично ограничаване свободата на хората, под претекст опазването на тяхното здраве. Това не се отнася само за България. Там е работата, че в момента хората са оставени на произвола на съдбата. В момента не можеш да се разболееш от нищо различно от Covit 19. Каквото и да те боли, лекарите ти казват стой си в къщи, ще те лекуваме по телефона. Трагедия. Видяхме до къде я докараха с това лечение по-телефона - починалата от перитонит от Враца. За фрапиращата некомпетентност на някои хора взимащи решенията в нашата държава пък изобщо не ми се отваря тема...  (например поредния здравен министър, който дори не е лекар, а финансист и единственото което му роди главата в момента на неговото встъпване в длъжност, беше да добави поле в амбулаторния лист, в което лекарите да вписват номера на фискалната памет и номера на касовата бележка за потребителската такса, само на пенсионерите ... те това е голямата "реформа".. а и да използва момента да налее 93 мил. с ДДС в дострояването на детската болница в Пловдив ... без коментар. Пък вие търсете доброволци.)

Толкова по темата. Мога да говоря още много, но нямам 20 000 лв. за да си позволя да изкарам цялата истина такава каквото съм и я виждам с очите си. За това пък този вирус за съжаление ще я изкара сам, рано или късно.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Анти корона вирус
« Отговор #353 -: Април 14, 2020, 06:56:30 am »

Защото този индивид много хитро успява така да извърти нещата, че явни истини (примерно да отиде да види на място като доброволец каква е заболеваемостта), е способен да ги извърти на 180 градуса та не само да избегне въпроса, но дори и да ги направи неистини.

Това е стар трик за водене на спорове и изобщо не е в полза на разумния спор. И градивният спор
Прочети какви въпроси съм му задал за религиите и как хем ги избягва хем ги извърта на 180.
С такъв няма никаква полза да се спори изобщо,,,,,,,,,,,,,


  :) :)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 591
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #354 -: Април 14, 2020, 08:22:21 am »
В грешка си. Няма как по БГ новини да дават такива опозоряващи факти за своя колониален господар. По БГ новините се говори или само хубаво за колонизатора, дори натрапчиво, или нищо.
Ммда ве, ей сега от правоъгълната кутия казаха, че американското посолство ни подарили нещичко за борбата с класовият враг, упс, коронавируса.
Ура другари!

«Вирусът освети най-тъмните страни на Америка», — пише американският блогър  Caitlin Johnstone. – Той показа доколко ориентирано към получаването на печалба е американското здравеопазване, показа още, че то не е в състояние да удовлетвори основни изисквания в настоящата ситуация.


Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 591
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #355 -: Април 14, 2020, 08:43:33 am »
Антидепресантите са друга бира. Масово са на тях. И причината е стрес, не е щастие, стрес. Много болен народ са. Ако не са на антидепресанти няма да издържат на болестите, които влачат, защото трябва да работят много, да си осигурят минималния житейски стандарт.
Да, и точно тия американски антидепресанти са коварно нещо. Започва от нищо да не ти пука. Например, че входната врата на апартамента си зее отворена...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 614
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Анти корона вирус
« Отговор #356 -: Април 14, 2020, 09:08:36 am »
dymelsoft, това което казваш е точно така, само ще направя едно уточнение:
Не става въпрос за социален експеримент, защото такива са се провеждали многократно в Азия и Африка с използването на много по-страшни вируси, които пък са по-виролентни, т.е. връщат се по-бързо в дивото си състояние, а става въпрос за практика. Целта на занятието не е да се изследва реакцията и последствията на обществото, а се цели именно определени последствия. И това не е дело на САЩ или Китай, а е дело на хазяите на света, които не могат да си разделят баницата.

Организирана е много мощна медийна кампания в цял свят за тази цел. По всички медии бълват трупове, черна статистика, целта е да се наплаши населението, да си седи вкъщи, за да се срине световната икономика, и тя ще се срине в действителност, въпрос на време е.

Има един много уважаван и харесван от мен български блогар, който много компетентно и детайлно, аргументирано и с много добра риторика описва случващото се и в частност у нас. Слушайки го си викам, дали може бившия ни президент - оная жалка картинка с тъпо изражение и поглед на олигофрен, да говори като него или който и да е министър от колониалната ни администрация, барабар с вожда й? Ми те не са виждали толкова книги, колкото има зад гърба му, докато говори?

Аз препоръчвам да гледате това видео, дори и от ония, които изпитват ненавист към хора, които са се опълчили на колониалния владетел, може да им светне лампата, щото човека никак, ама никак не е проЗД:

<a href="https://www.youtube.com/v/2RK3ezQL-MQ" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/2RK3ezQL-MQ</a>


Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 591
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #357 -: Април 14, 2020, 11:22:19 am »
Малко статистика на Световната Здравна Организация:

Неактивен Altium

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 172
  • Неведоми са пътищата на глупака.
Re: Анти корона вирус
« Отговор #358 -: Април 14, 2020, 11:25:18 am »
По-потресаващ е факта, че в провинцията не е до липсата на доктори, а на реално функционални инфекциозни и интензивни отделения и специалисти работещи в тях. Например, в общинска болница, обслужваща над 45 000 население само едно интензивно отделение и само един кислороден апарат (респиратор), като същия работи 10 мин. и спира.

Друго съществено важно е, че няма изобщо необходимия брой обучени специалисти за работа с въпросните апарати, поне не и там където имам контакти.

Истината е, че няма здравна система, която да отговори на тази болест и затова е тази паника във властите и това фанатично ограничаване свободата на хората, под претекст опазването на тяхното здраве.
Точно това и имах предвид - здравната система няма капацитет да настани толкова болни, затова е и въведена карантина - за да се ограничи скоростта на заразяването, за да може системата да се справи с наличния си капацитет.
Понеже в другия вариант просто няма има кой да се грижи за толкова болни и ще си умрат по домовете или на улицата.

И понеже трябва да се избере между общо взето 2 варианта, то логично е да се избере по-малкото зло, нали така.
Е нашите управляващи в случая не избраха ли точно по-малкото зло, предвид капацитета на здравната система?

А и никой досега не спомена, че дори по време на карантина чрез писмено разрешително за работа пак можеш да пътуваш и да ходиш на работа, а това е важна подробност, на която конспираторите не обръщат внимание или може би нарочно избягват.
Също така избягват и това, че има предвидени за целта запаси и помощи от правителството.

А аз попитах дали има доброволци сред конспираторите по съвсем друг повод! :)
Понеже след като конспираторите не вярват на медиите, то аз предлагам на опитния конспиратор mind да намери начин да отиде бо някоя болница и на място с очите си да провери каква е истината за този вирус.
Понеже няма да го пуснат ей така, то лесният начин е да стане доброволец по ппчистването, тогава ще го пуснат и ще има достъп до отделенията с болните. 

Защото неговите тези не са логически издържани: той твърди, че медиите лъжели, но не предлага какъвто и да било друг способ за откриване на истината, тоест не може да си докаже тезата.
А според мен няма по-истински метод да се провери истината от това да се отиде на място и да се види и документира, правилно ли разсъждавам?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 614
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Анти корона вирус
« Отговор #359 -: Април 14, 2020, 03:34:44 pm »
Истината, истината и само истината!
В САЩ умират най-вече бедните, а афроамериканците са 2/3 от всички жертви. Нямат медицински застраховки, а лечението на един болен достигало до рекордните 75 000 $. Здравеопазването им е като холивудските филми, наблегнато е на хотелската част, не по същество. Бедните нямат и пари за свястна храна /ако там въобще има такава/, ядат ГМО от десетилетия и пластмаса. Скоро чух и изкуствено месо щели да им дават. А ние глупавите тук ядем още натурално месо.

https://www.youtube.com/watch?v=eC737GKUFIk&feature=emb_err_watch_on_yt

<a href="https://www.youtube.com/v/eC737GKUFIk&amp;feature=emb_err_watch_on_yt" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/eC737GKUFIk&amp;feature=emb_err_watch_on_yt</a>