Автор Тема: Анти корона вирус  (Прочетена 542999 пъти)

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: Анти корона вирус
« Отговор #300 -: Април 05, 2020, 09:03:15 pm »
Като гледате тия клипове. Вярвате ли, че е точно така. Реялноста е друга. Но не изкате да я приемете. Но такава е,за съжаление.
 Нито сте Доктори нито Професори по Медицина. А 100 мнения давате... Те Медецинските лица трудно се справят с Вируса. Как и те не знаят.
 А ние, знаеме..  :D.
 Вземайте по 1 престилка и в Болницата.  :D да ги обучавате.  :)
 Да не забравите и лап топа, че откъде ще се учите..  :)1
 Все едно гледате клип на Тема СЕ....
 Не бойте се. Ще се справите..
 
 

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 512
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #301 -: Април 06, 2020, 08:49:18 am »
Малко цитати:

"Лечението на коронавирус в САЩ струва на американците от 45 до 75 хиляди долара. Експертите подчертават, че за повечето американци най-добрият начин да спестят медицинските разходи е да останат здрави.....

....Благодарение на нашите конгресмени, тестът за коронавирусната инфекция вече е безплатен за всички американци. Но ако вашият тест за Covid-19 е положителен и се нуждаете от болнично лечение, сметките за хоспитализация могат да достигнат десетки хиляди долари, дори ако имате медицинска застраховка.

Тези хора, които попаднат в болницата с коронавирусна инфекция, трябва да бъдат подготвени за факта, че ще трябва да платят от 42 486 до 74 310 долара, ако нямат здравна застраховка или ако застрахователната им компания реши, че получената медицински помощ не е включена в списъка на услугите, предоставяни за тяхната застраховка. Тези данни бяха публикувани наскоро от независимата нестопанска организация FAIR Health."

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Анти корона вирус
« Отговор #302 -: Април 06, 2020, 09:42:56 am »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анти корона вирус
« Отговор #303 -: Април 06, 2020, 12:34:08 pm »
Витане пак пействаш някакви руско съветски облъчващи материали нищо вярвай им така по лесно ще преглътнеш факта че живееш в такава мизерия. Дали ти е направил впечатление факта, че става дума за медицинска ЗАСТРАХОВКА а не за социална осигуровка. Застраховка значи:
Аз плащам докато съм здрав разболея ли се вие плащате докато стана отново здрав за да плащам отново аз. Застрахователните компании в Америка са по голям брой от тези предлагащи автокаско в България. Прави си изводите. Абе въобще къде си тръгнал да ги мислиш "горките хамериканци"  там не е като тук там е хомокаско както тук автокаско плащаш застраховката и след няколко часа отиваш в болницата и си редовен.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 512
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #304 -: Април 06, 2020, 12:53:09 pm »
Браво на тия, които са на бойният си пост!
Бдете, бъдете винаги будни да отблъснете всяка атака на агресора!!!
Белите господари ще са доволни.

Не мога да следя всеки журналист какво, откъде, как коректно превежда. За мен е сигурно, че един от тия, които спят в кашоните под моста, ще плати точно това....
И милиони, които са нему подобни, макар и да не спят точно там.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анти корона вирус
« Отговор #305 -: Април 06, 2020, 09:33:52 pm »
Не е бе Юлияне от кометата Борисов беше донесен. Класческият грип се появява точно при появата на Халеевата комета. Лудата крава се появи малко след  посещението на Чурюмов Герасименко. Има още няколко такива случайни съвпадения. От край време хората твърдят, че кометите вещаели болести. Не не ги вещаят, носят ги. Не е задължително за носят само болести, просто носят разни елементарни форми на живот. От къде защо и как, това са съвсем други въпроси. Обаче по ред причини властите си заравят главите в пясъка като щрауси.
Допълвам със някой интересни факти които никой не се хваща да анализира:
  https://megavselena.bg/na-juzhniya-poljus-e-rasla-gora/
Тази статия на пръв поглед няма нищо общо с коронавируса но дали. Пише че преди педесетина милиона години или по скоро. На Антарктида е растяла страхотна гора. Има и друго пишат, че по това време нивото на световния океан е било със 170 м. По високо. Това са милиарди кубически километри вода. Къде ли е отишла тази вода. Ми май най разумният отговор е, че нещо я е изхвърлило в космоса. И сега от време на време се връщат назад части от тази вода заедно със всичко във нея от онова време.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 919
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Анти корона вирус
« Отговор #306 -: Април 06, 2020, 09:34:50 pm »
За мен е сигурно, че един от тия, които спят в кашоните под моста, ще плати точно това....
И така много ми е интересно, щом като някой спи под моста, което автоматично означава че не работи и няма доход и собственост, от къде ще намери пари да "плати" (или по скоро да му ги вземат) за евентуалното си "лечение", като болницата няма право да откаже да го приеме. Разбирате ли какви глупости пишете? Все едно е да накарате някой които живее в циганско гето да плати 50 000 лева за помощна оказвана от болницата.

Може да сте сигурен че тези които спят под мостовете никога няма да платят даже и 1 долар на които и да е било, тези които плащат 30-40x а в някои случай 100x, завишени цени за болничните услуги, са данъкоплатците понеже това е прослойката във САЩ която винаги "плаща" по един или друг начин, точно защото държавната бюрокрация налага това.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 512
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #307 -: Април 06, 2020, 10:16:11 pm »
Нищо не вдявам, не ми обяснявай.
Обясни на себе си тази картинка, имай предвид, че тя вече е мноооо стара! Умножавай ако искаш по 2.
Безработицата в САЩ...
----------

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 919
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Анти корона вирус
« Отговор #308 -: Април 07, 2020, 01:55:15 am »
Обясни на себе си тази картинка, имай предвид, че тя вече е мноооо стара! Умножавай ако искаш по 2.
Безработицата в САЩ...
Извинете ме VITAN, но ставате направо смешен ( предполагам не само за моите очи, но и за очите на колегите ), не мога да разбера какво искате да изразите с поместване на тази графика. Още преди един месец беше ясно, поне за хората които разбират как е устроена икономическата система в САЩ ,че както се движат нещата безработицата ще скочи до 20% (това ще са 20-тина милиона ) до началото на Май, а вие я някакви си 3 милиона за които виждате графика и мислите че е голямо нещо от което вие си мислите че разбирате какво става. Това което се  разбира, от вашите коментари, е че изобщо нямате разибране за процесите и всичко ви се вижда като сензация (за съжаление поне коментарите да ви бяха по-технически насочени та да беше по-интересно, но уви), относно кето вие правилно отбелязвате:
Нищо не вдявам, не ми обяснявай.

Щом като това е голяма новина за вас явно абсолютно нищо не разбирате от кокономическата матрица в САЩ ( а и по принцип за икономическата матрица на света). И отново, както посочих в друга тема, не си защитавате предишното изказване а се хвърляте на нещо спроед вас "ново" и сензационно. До такава степен не уменете да водите логичен разговор че направо е учудващо че сте минали (както вие твърдите) през някакво университетско обрзование. За съжаление, честно, с такива "логически" умения които представяте, щяхте да сте точно като студентите които късх като луди в колежа, в които преподавах през периода на 2003-2004 година. Само 20% от студентите ми завършиха курса по Discrete Mathematics (https://en.wikipedia.org/wiki/Discrete_mathematics , с концентрация на комбинаторика и логика), но не се утешавайте понеже върпеки че дугите 80% са достатъчно много вие, със тези си логически разсъждения и "изкуство" да защитавате тезата си, сигурно щяхте твърдо да сте в долтните 10% на тези 80%.

И да ви напомня че темата относно "корона вируса". При положение че нямате какво да кажете в това отношение по-добре не замърсявайте дискусията с излишни коментари. Отворете си нова тема относно икономическия импакт на колабиращите икономически условия и си пишете каквото си искате там.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Анти корона вирус
« Отговор #309 -: Април 07, 2020, 09:53:34 am »
Ехоооо. Докато си чепкате вълната тука, знаете ли, какво реално се случва по света? Няколко цитата, малко да ви светне.

Цитат
Турският президент Реджеп Тайип Ердоган обяви в понеделник създаването на нов световен ред. Ерата на „парите и фондовите пазари“ приключи. Той пояснява, че е в лагера на Тръмп и Путин по целия свят.

Това заяви в понеделник турският президент Реджеп Тайип Ердоган, предаде CNN Türk. „Оказа се, че икономиката не е свързана само с парите и фондовия пазар, а и със собствения капитал. В тази нова ера методът според мотото „Нека хората живеят така, че държавата да оцелее“ ще надделее в централната система на щатите. Виждаме много ясно, че след пандемията на корона, нищо няма да е същото, както преди. Ще работим по-усилено, за да заемем силното си място в новия световен ред. В този процес имаме нужда от упорит труд и умения на всеки гражданин в страната ни. Всички сегменти от производството на стоки и услуги, от служители до работодатели, трябва да бъдат подготвени за тази нова ера.

Лидерът на турската родна партия Догу Перинчек, който е част от евразийския антиглобализационен лагер в Турция , каза Айднлик: „Бях много ентусиазиран от речта на президента. Тази реч историческа и революционна. Възрастта на онези, които се обогатяват лично, използвайки богатството на други народи, е приключила. Глобализацията е нещо от миналото. “

Изявленията на Ердоган за "парите и фондовата борса" са много интересни, тъй като следват същия подход на американския президент Доналд Тръмп и руския президент Владимир Путин. По този начин обективно се оказва, че тези трима държавници са в един и същи лагер по целия свят. Виктор Орбан, от друга страна, е най-изтъкнатият европейски представител на този лагер. Това е лагерът на „националистите“, който е против идеята за „глобалното село“ и срещу „глобалистите“ .

Например Тръмп смята, че неолибералната глобализация не само е довела до мизерия и бедност с правилата на Световната търговска организация (СТО), но е имала и икономически недостатък върху търговския баланс на САЩ. От друга страна, Путин отдавна изгони представителите на глобализацията и неолиберализма от Русия.

По-важни анализи на глобализацията и финансовите пазари:

Криза на ликвидността зад кулисите? Странното развитие на важен интерес поражда въпроси
Как бароните на Уолстрийт поставят богатството си над американското здраве
Ще бъде ли национализиран Федералният резерв на САЩ?
Дълговият балон се разраства: сега световните каскади за фалит и новите финансови кризи настъпват
Друг път за бягство, блокиран от болестната финансова система: Търговците вече не могат да доставят злато на германските спестители
Корона: Шедьовърът на масовите манипулации
BlackRock управлява германските активи и залага срещу тях едновременно
Чуждестранните централни банки продават държавни облигации на САЩ, както никога досега


Цитат
Операция "Коронавирус" се оказва, че е войната срещу наркокартелите, за която преди малко на пресконференция американският президент обяви, че мобилизира военновъздушните и военоморските сили. Темата за Ковид-19 мина набързо между другото.
Освен това Тръмп уточни, че военните действия (изполвам неговите думи, говореха за война, а не за полицейска акция) са съгласувани с 22 други държави.
В очите ми за пръв път мерките против настинката придобиват смисъл.
Гражданските полети практически са спрени или силно редуцирани, хотелите не работят, хората са закотвени у дома или се движат по ясни и контролируеми маршрути - от дома до работното място.
Ако някой иска да се скрие в момента, няма значение с колко милиарди разполага и дали ги има електронно или кеш, той никъде не може да отиде. Няма граждански полет до безопасна дестинация, който да ползва. И безопасна дестинация няма. Частен самолет, за разлика от граждански, може да бъде свален. Няма хотел, в който може да отседне. Ако някой се съгласи да предложи дома си, става автоматично съучастник.
Тръмп говореше за кокаин. Но интернет ехото повтаря милиони пъти "адренохром".
По всичко изглежда, че България е една от 22те държави.


Стария сатанински ред си отива! Ще станете свидетели на невиждани събития! Тези новини ги очаквах от самото начало на измислената карантина. Ако тогава бях писал тук, само щяхте да се смеете. Сега има факти! Много ми е интересно, как ще се развият събитията в България и какво ще се случи с нашите крадливи политици. И да не забравя. Можете да забравите за теориите Америка, срещу Русия. Това бяха нарочни сценарии на противопоставяне през годините. Причините са тайните космически проекти, в коитоучастват всички страни по света. Иде време и за тях да разберете. Извънземните технологии,скоро ще се внедрят и нищо няма да е като едно време. Вие ще видите това.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Анти корона вирус
« Отговор #310 -: Април 07, 2020, 10:19:51 am »
Това е проруска пропаганда или опит за такава. Всичко ще си бъде по стараму, даже светът още повече ще зареже държавите и глобализацията ще тръгне с още по-голяма скорост. Светът вече загърбва епидемията и след 15, 20 дена ще стъпи отново на крака, банките ще напечатът пари, ще се покаче малко инфлацията, но и икономическия напредък ще много силен и рязък.

Неактивен geordgeo

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 63
Re: Анти корона вирус
« Отговор #311 -: Април 07, 2020, 10:49:02 am »
Ехоооо. Докато си чепкате вълната тука, знаете ли, какво реално се случва по света? Няколко цитата, малко да ви светне.

Времето (моментът) е такова, че всеки, който поиска си говори с г*за и твори теории, то в тая скука какво друго да правиш. А съм сигурен, че никой нормален
човек, зает с ежедневните си дела не знае какво се случва по света, а и слабо го интересува. Най-общо казано, според мен - не се случва нищо, което
да не се е случвало и преди или казано по друг начин - няма нищо ново под слънцето... ;)

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Анти корона вирус
« Отговор #312 -: Април 07, 2020, 11:44:32 am »
Хахахаха. Тук си е останало сборище на празнословци. Ай чао. Реално сте ми безразлични.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Анти корона вирус
« Отговор #313 -: Април 07, 2020, 05:29:49 pm »
Там горе не знам какво ще стане и какво става, но знам със сигурност, че тука долу ще обеднеем поне двойно! И че вече сме диктатура!

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Анти корона вирус
« Отговор #314 -: Април 08, 2020, 05:32:52 pm »
Времето (моментът) е такова, че всеки, който поиска си говори с г*за и твори теории, то в тая скука какво друго да правиш. А съм сигурен, че никой нормален
човек, зает с ежедневните си дела не знае какво се случва по света, а и слабо го интересува. Най-общо казано, според мен - не се случва нищо, което
да не се е случвало и преди или казано по друг начин - няма нищо ново под слънцето... ;)
Според мен до сега беше аксиома, че власт се сменя с революция или война, но от сега нататък, явно власт ще се сменя с бутафория! ;D