Автор Тема: Анти корона вирус  (Прочетена 535001 пъти)

Неактивен sorrry

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 145
Re: Анти корона вирус
« Отговор #30 -: Март 20, 2020, 03:22:10 pm »
 Не се наемам да пикая срещу вятъра. Докторския екип, който гое измислил е провел необходимите изследвания с доказан ефект и резултати.  Единствено бях срещал публикация за вредно действие при злокачествени тумори, но не съм виждал потвърждение.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #31 -: Март 20, 2020, 03:41:44 pm »
Единствено бях срещал публикация за вредно действие при злокачествени тумори, но не съм виждал потвърждение.
То не ти и трябва. Не лекува това, което парадира да лекува. Обаче предизвиква здрави 'вибрации' в тъканите - разбирай откъсване на парчета от тумора и тяхното странстване към нова колония.

Неактивен sorrry

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 145
Re: Анти корона вирус
« Отговор #32 -: Март 20, 2020, 04:18:18 pm »
  Значи ща карам на чесън.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Анти корона вирус
« Отговор #33 -: Март 20, 2020, 04:37:13 pm »
Ма соррри, не СЕ стискай, само за 55 получаваш гарнитура към чесъна, която усилва действиитУ  МУ като каскада(от цветен телевизор, лампУФ).

Неактивен sorrry

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 145
Re: Анти корона вирус
« Отговор #34 -: Март 20, 2020, 05:03:59 pm »
 Аз си го подсилвам с божествената напитка:"Ра-Ки-Я"

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Анти корона вирус
« Отговор #35 -: Март 20, 2020, 05:18:39 pm »
Така е, и аз така правя, ноо ни е вменено да си купим и .айФ машина. И както вървят нещата неподчинението ще бъде каскетизирано.....

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: Анти корона вирус
« Отговор #36 -: Март 20, 2020, 07:16:57 pm »
От лекарствата с борбата  против Корона вируса, най добър ефект се получава с Хининовите производни. Аналгин хинин е най добрия.
 С  две думи: Лекарства против Маларията. Така и съобщиха по Новините.
 Но си пийте по 1-2 чаши концентрат за дезинфекция.  ;)

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Анти корона вирус
« Отговор #37 -: Март 20, 2020, 08:23:34 pm »
МТМ преди да спрат продажбата на аналгин-хинина като остаряло лекарство нямаше грипни епидемии. Температура, настинка - едно хапче и всичко е оправено. А сега как е - скъпи и неефективни лекарства, които само замазват симптомите. Но пък фармацевтичната мафия благоденства.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Анти корона вирус
« Отговор #38 -: Март 20, 2020, 08:29:45 pm »
Аналгина е опасно лекарство, особено с комбинацията с хинин, не разрешен за употреба в България и в ЕС. Дори аналгина е забранен в много държави, а в България само лекари могат да го изписват.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анти корона вирус
« Отговор #39 -: Март 20, 2020, 08:30:56 pm »
Тази сутрин по новините казаха даже Бойко го каза, че до дни ще пуснат отново аналгинхинин по аптеките. Защото производството му никога не е спирало правят го за износ за Русия. На мен няколко пъти са ми носили от завода. Последно май беше по миналата година.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анти корона вирус
« Отговор #40 -: Март 20, 2020, 08:32:34 pm »
Аналгина е опасно лекарство, особено с комбинацията с хинин, не разрешен за употреба в България и в ЕС. Дори аналгина е забранен в много държави, а в България само лекари могат да го изписват.
Опасен е да особенно цената му


Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Анти корона вирус
« Отговор #41 -: Март 20, 2020, 08:36:51 pm »
За да се разреши продажбата на аналгин-хинин най напред трябва да мине процедура за одобрение, което е меко казано съмнително да мине, ако се използва ще се използва само и единствено в болници при строг контрол.
И аспирина е евтин но никой няма намерение да го спира, защото няма опасни странични реакции при употребата му.

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: Анти корона вирус
« Отговор #42 -: Март 20, 2020, 08:46:44 pm »
Bat_Vanko за съжаление е така. Нарочно спряха ефикасните Лекарства и ни набутаха уж, техните подобни. Само, че с много високи цени и Ефект нула. А в същото време, изнасяме Хининовите Лекарства... Това на какво прилича...
 За мен е с цел печалба,на Олигарсите. Държавата въобще не я интересува. Нали Депутатите,, държавниците" си вземат Комисиона. Ко ги е*е. ПЪЛНИ БОКЛУЦИ са тия депутати, дори и Следващите ги.
 Правителството пълна нула. Тия противогрипни реформи, трябваше да , се вземат преди 3месеца назад. Вече е късно. Така че, не ми хвалете правителството. Още когато беше регистрирано в Китай. Пълна забрана за всичко от Китай. Забрана на полети, и други. Също така,  да няма връщане на нашите сънародници,докато не отшуми заразата. И още много други подробности....
 Най важното е да се пазите..  :)
 

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анти корона вирус
« Отговор #43 -: Март 20, 2020, 08:47:01 pm »
Да бе Димитре така е при нормална обстановка
На война обаче всичко е разрешено. Нещата опират до това дали има воля да се случи.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Анти корона вирус
« Отговор #44 -: Март 20, 2020, 08:47:52 pm »
Аналгина е опасно лекарство, особено с комбинацията с хинин, не разрешен за употреба в България и в ЕС.
https://apteka.framar.bg/01005117/%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B3%D0%B8%D0%BD-%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%BA%D0%B8-500-%D0%BC%D0%B3-20-%D1%81%D0%BE%D1%84%D0%B0%D1%80%D0%BC%D0%B0
Аналгин - активно вещество метамизол натрий 500 мг. 2.18 лв в продажба по интернет (т.е. без рецепта)

https://sopharmacy.bg/sopharma-analgin-chin-250mg-10tabl.html
Аналгин хин - активно вещество: метамизол натрий 250 мг. Другите съставки са: хининов хидрохлорид...
2.89 и проаджба в нета, т.е. без рецепта.

В България вече не мога да намеря какво е съдържал аналгин хинина, но в руските сайтове тази информация я има:
https://www.vidal.ru/drugs/analgin-chinin__3002
Цитат
Форма выпуска, упаковка и состав препарата Анальгин-хинин
Таблетки, покрытые пленочной оболочкой зеленого цвета, круглые, двояковыпуклые.
1 таб.
метамизол натрия   200 мг
хинина гидрохлорид   50 мг

Така че ... препарата го има, просто името му е друго, и цвета вероятно вече не е зелен