Автор Тема: Анти корона вирус  (Прочетена 534911 пъти)

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Анти корона вирус
« Отговор #255 -: Април 01, 2020, 10:28:27 pm »
Абре, някой идва ли му на акъла да се запита, защо икономиките се самогръмнаха с таа хрема? Само от испански грип са умрели 120 000 българи когато България е била 7 милиона, а сега в света няма толкова умрели! От свински грип са умрели 4 000 човека от 5 милиона българи! Е сега как става таа работа, позагледайте се в тее цифри! В Китай от 1,5 милиарда са умрели до сега 3 312 човека! В 60 милионна Италия до сега са умрели 13 155 човека! То все още в света няма толкова заразени колкото има умрели само в България от испански грип, а да не говорим, че на времето е нямало тестове и не всички са били записвани! И на базата на тее цифри икономиките решиха да се гръмнат!!!

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #256 -: Април 01, 2020, 10:39:47 pm »
.......В Китай от 1,5 милиарда са умрели до сега 3 312 човека! В 60 милионна Италия до сега са умрели 13 155 човека! То все още в света няма толкова заразени колкото има умрели само в България от испански грип, а да не говорим, че на времето е нямало тестове и не всички са били записвани! И на базата на тее цифри икономиките решиха да се гръмнат!!!
Не са решили.
Заповядаха им.
Запада винаги е бял и пухкав, Сияйният град на Хълма (Капитолия), извора на демокрацията и винаги е за всичко добро, срещу всичко лошо.

Изгуби Сияйният град на Хълма конкуренцията с Азия, Евразия - как искаш го брой.
И дори банките излязаха на минус.
Трябва да има някакъв апокалипсис да обясни краха след системната криза.
Напечатаха 2 200 000 000 000$ като за здравей-здрасти.
Но никой не иска да купува американски дълг - вече не можеш да изнасяш инфлация...

ЕС какво? Ми так'воз - доказуем факт, че в Европейският парламент има само (ай предимно):
- евреи;
- масони;
- геьове.
Тия три мнозинства винаги са изпълнявали волята на Сияйният град на Хълма.

Още нещо неясно?
Не, че няма опасност, но и от мен 5 стотинки:
Швеция няма никаква карантина, а Финландия - яко.
Населението Щвеция:Финландия = 2 към 1.
Заразени      Щвеция:Финландия = 2 към 1.

Any questions?

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: Анти корона вирус
« Отговор #257 -: Април 02, 2020, 07:53:02 pm »
Ситуацията е следната.
 Заразата се разпространява много бързо. За 1 месец ще се зарази половин България. За 3 месеца цялата държава. Вируса не подбира, кой,ще е на смъртния одър.
 И пациентите с тежки усложнения, къде ще ги настанят, след като болниците се препълнят. По поляни, паркове и др. Ами Лекари, персонал, лекарства, откъде... Такава е и Световната картинка. Така че, не се чудете,защо е тази карантина.
В момента в БГ са около 500 болни, но има и над 2450(който са заразени, но нямат усложнение, все още) каза Годжи.тази вечер по новините.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #258 -: Април 02, 2020, 07:58:58 pm »
Не мога да дам принос в борбата с вирусната пандемия,
но мога да дам в информационната такава.

Средна възраст на умрeлите от кoронaвирус в Испaния - 80 лазарника.
Италия - с половин лазарник по-малко  ???

Активен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Анти корона вирус
« Отговор #259 -: Април 02, 2020, 08:49:13 pm »
Ето едно друго становище за короната:  :D

<a href="https://www.youtube.com/v/QJRlWDOIa1o" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/QJRlWDOIa1o</a>

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Анти корона вирус
« Отговор #260 -: Април 03, 2020, 07:48:42 am »
Материал от Щатите от преди седмица: https://www.youtube.com/watch?v=WRDsYG57qII

И материал от Министерство на здравеопазването от (поредполагам) миналата година :) http://www.mh.government.bg/media/filer_public/2019/07/29/19rh006pr.pdf

За 10 години (2007-2017) имаме 916 270 хоспитализирани и 16 777 починали от пневмония.

До вчера имаме 457 заболели и 10 починали от т.нар "коронавирус".

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Анти корона вирус
« Отговор #261 -: Април 03, 2020, 08:34:42 am »
1677 на година, от средно население около 7 млн. Ако вземем меродавно предположението, че в България се установяват 2 случая на 11, то реално заразените са 2514 човека, нека от тях 10 да са починалите. Тогава ако се заразят 4 млн. човека, а този вирус има тази способност, то починалите може да станат 16 777 и то в рамките на няколко месеца, т.е. 10 пъти повече от обичайното. Но всичко това за България са само предположения, защото няма меродавни данни.
Друго, от реално регистрираните, около 1/3 са в болница в момента, от тази 1/3 10% са в интензивното или около 15 случая на всеки 2500 евентуално заразени, средния престой в интензивното е около 20 дена на всеки. Ако за три месеца се заразят тези 4 млн., което ще стане ако няма ограничаване това прави 24 000 човека да преминат в интензивното, като едновремонно там ще се намират 5300 човека, а в България има възможност за не повече от 500 човека едновременно да са в интензивното, което неиминуемо ще увеличи жертвите с около 10 пъти, т.е ще станат над 160 000, и то само за 3 до 4 месеца, което е доста повече от смъртните случии за която и да е преходна година.

Ако вземем за пример Ю. Корея, където може да се предположи, че данните са верни, то там смъртността е около 2.9%, 174 починали на 6000 оздравели., и тези цифри ги прехвърлим върху 4 млн. прави 116 000 смъртни случаи и то без недостиг на интензивни отделения.
Така, че както и да се разсъждава, с каквито и данни да се борави картинката щеше да е доста мрачна ако не бяха се въвели ограничения, разбира се тук трябва да се отбележи, възможността на вируса да заразява, може да не е такава каквато казват маститите вирусолози. Вчера четох едно интервю с един такъв от Германия, та той каза че без ограниченията всеки един заразен може да предаде болеста на трима, което прави този вирус силно заразен и в рамките на до 15 дена би се заразила една много голяма част от България.
« Последна редакция: Април 03, 2020, 08:56:17 am от dmitarp »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Анти корона вирус
« Отговор #262 -: Април 03, 2020, 09:55:17 am »
...Ако вземем меродавно предположението, че в България се установяват 2 случая на 11, то реално заразените са 2514 човека, нека от тях 10 да са починалите. Тогава ако се заразят 4 млн. човека, а този вирус има тази способност, то починалите може да станат 16 777 и то в рамките на няколко месеца, т.е. 10 пъти повече от обичайното. Но всичко това за България са само предположения, защото няма меродавни данни.

Няма абсолютно никакви данни. Не може и да има. Тия дни се разтърсих за това ще е то PCR тест и ... не съм много очарован от това което видях. Да, теста е добър, но ... той дава само индикация че във взетата проба има ДНК последователност, която съвпада с тази която се търси. Не се проверява цялата верига, а само определено парче от около няколко стотин елемента. Да, вероятно са всели някаква характерно за този вирус парче, но ... ако вируса вече е мутирал - какво правим?
И още - във организма на абсолютно всеки човек абсолютно по всяко време циркулират всякакви вируси. Това че във организма (а то не е в организма, а в секрета, който взимат от гърлото, т.е. вируса може да е попаднал там отвън докато човек диша) има този вирус, не значи че сте болни. При PCR теста се поставя пробата, и тя се смесва с голямо количество "строителен материал", от който може да се събере само точно определена ДНК последователност - тази на вируса. Ако от пробата се получат много ДНК на вируса - има вирус. Ако никой не прояви интерес от тези матриали да сглоби нещо - няма вирус. Да, ама никой не казва КОЛКО вируса са били в пробата. Ако случайно е имало 2-5-10 вируса, попаднали случайно на лигавицата... теста ще покаже че е имало вируси, но първо те може да не са "домашни" на организма, и второ не е ясно дали те са достатъчно за да заразят дадения човек.

Та така ... никой не знае колко реално са болните, и дали болните са болни заради тоя вирус. Това че той присъства в техните организми, не означава че той ги е разболял. И ако човек няма сериозна симптоматика, също е означава че е здрав или че не е вирусоносител. И ако е носител на вируса, но няма температура и кашлица - той болен ли е или не? Попада ли в тия цифри? Щото такива без температура и кашлица изобщо не ги преглеждат ... дори и личните лекари.

Моите скромни подозрения са, че в България има десетки или стотици хиляди "заразни" "вирусоносители", и хиляди "болни". Но реално нищо им няма, и просто не са имали късмета да попаднат в ситуация в която да ги тестват. Голяма част от тях така и ще си оздравеят или изобщо няма да се разболеят, без никой да разбере.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #263 -: Април 03, 2020, 10:05:16 am »
Моите скромни подозрения са, че в България има десетки или стотици хиляди "заразни" "вирусоносители", и хиляди "болни". Но реално нищо им няма, и просто не са имали късмета да попаднат в ситуация в която да ги тестват. Голяма част от тях така и ще си оздравеят или изобщо няма да се разболеят, без никой да разбере.
Yesss!

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Анти корона вирус
« Отговор #264 -: Април 03, 2020, 10:38:18 am »
А напротив, ще се разбере и то без тестове защото около тях ще започнат да се заразяват други които ще се разболеят и при тях вече болестта ще протича съвсем видимо.

Неактивен sbk1

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 198
    • sgcar.hit.bg
Re: Анти корона вирус
« Отговор #265 -: Април 03, 2020, 10:49:49 am »
ARBIDOL (UMIFENOVIR) – ПРЕВЕНЦИЯ СРЕЩУ КОРОНАВИРУСИ И ГРИПОВЕ ТИП А И Б – 20 ТАБЛ. Х 100 МГ.

https://arbidol.ru/instruktsiya/arbidol-tabletki-50mg/

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Анти корона вирус
« Отговор #266 -: Април 03, 2020, 11:00:36 am »
За това посочих Ю. Корея, там правят много тестове и ако в действително има много скрити заразени то ще си проличи. Същото е положението и в Гермаяния там правят по 300 хил. и повече теста на седмица, но досега за пет седмици са регистрирали само 80 хил. случая. Не смятам, че в България в момента има повече от 2 до 3 хиляди заразени.
И да заразен не означава болен, но може да е преносител на болеста, може и да не е.
В Италия положението е друго, там наистина има много "скрити заразени", там се правят дори по-малко теста от минимум необходимите, и много въобще не се регистрират, там заразените вероятно гонят 1 млн.

При това положение на изолация обаче заразата няма да има пик, както се твърди, ако вирусът не реши да се самоунищожи през летните месеци, както и други подобни негови "братовчеди", все ще е така, ще регистрират по 20 до 40 на ден.
« Последна редакция: Април 03, 2020, 11:17:06 am от dmitarp »

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #267 -: Април 03, 2020, 11:04:36 am »
Кое не значи, че няма да унищожат много хора по друг начин -
и вредата от "лекарството" няма да превиши неговите ползи....

Но от Кораба Майка са дали други инструкции.

13 май започва работа икономиката?! Барем лятото да бяха изчакали...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #268 -: Април 03, 2020, 12:24:58 pm »
Уж ваксина няма:
<a href="https://www.youtube.com/v/3Pm7sAYzyHk" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/3Pm7sAYzyHk</a>
Или к'о праят о'рта на бачу Доню Тръмпата

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Анти корона вирус
« Отговор #269 -: Април 03, 2020, 11:50:15 pm »
  Вече на 17-тия ден, от както се разболях се чувствам пълноценен човек. Все още съм слаб, но се храня нормално и се надявам да се възстановя през следващите дни. Едно мога да кажа, тази болест не може да се сбърка с никакъв грип. Не знам точно коя от всичките процедури, които правех ме излекува, но е факт, че се излекувах сам в къщи и не допуснах усложнения. Може би ме спаси това, че съм нулева кръвна група, може би нещо друго, никой не знае. Аз първите дни щом усетих че съм болен, наред с другите процедури си правих инхалации с отвара от смрадлика и лайка по два пъти на ден. С много гореща отвара, свалям от котлона и започвам, кашлицата беше ужасна, но не се отказвах и така докато мога.
   Жената го кара по-тежко от мен днес и е 11-ти ден и пак вдигна температура 38,5, което не е добре, а е на антибиотик вече 7 дена. Тя е кръвна група А, не знам дали това има значение. Тя не поиска да си прави инхалации първите дни и може би затова при нея болеста протича повече време, никой не знае. Надявам се и тя да се оправи без усложнения.
   А между другото спретнах един инструментален кавър, само с две китари, на една култова песен на Металика, понеже сега съм заключен в къщи и имам много време. Не ме съдете много, нямам музикално образование, а и свиря на китарата с лявата ръка, без да обръщам струните, защото нямаше кой да ми покаже, когато бях малък и се учех, да обърна струните и така свикнах да свиря. Китарата е настроена тон ЛА  432 херца, а не както е приет ЛА 440 херца. А 432 херца е и резонансната честота на саркофага в голямата пирамида в Гиза, защо ли. Дали това не ме излекува?  ;)
   Пазете се !