Автор Тема: Анти корона вирус  (Прочетена 576874 пъти)

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 933
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1905 -: Октомври 24, 2021, 10:50:59 am »
Ти изхождаш от грешната логика, че само Хосе и Джон са американци. Такива са и Бил Гейтс, и шефовете на ФЕД, и президента, и членовете на бородвете на директорите на всичките корпорации. И държавата се управлява И от тяхно име.
juliang, доста наивно мислене имате. Колкото на европейския парламент се приемат закони от ваше име толкова и амеркикансия сенат се приемат закони от името на обикновенните хора. Добре че поне в Европа ( поне за сега ) няма федерална, общо-европейска, (по друг начин казано евро-"дърважвна") бюрокрация, че тогава ще видите от чие име тази бюрокрация десйтва. Само знайте че колкото е по-голяма една държавна (бюрократична) машина, токова по-малко тя управлява в името на обикновения човек и толкова повече е подвластна на гоемите играчи, тези които разпределят, и лобират, с големи ресурси в системата.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 446
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1906 -: Октомври 24, 2021, 12:52:26 pm »
Пикси, аз че преекспонирам нещата е ясно, интересно ми е ти дали се усещаш че ги преекспонираш?
Истината е някъде по средата.
Защо си мислиш че мнението на Гюнтер трябва да е толкова важно, колкото на собственика на фабрика, която осигурява работа на Гюнтер и на още 500 човека в селото? Естествено че човека, който развива бизнеса и дава хляб на няколко десетки и хиляди души трбява да бъде чут на първо място.
Кое е по-важно - да се направи път до къщата на баба Гицка у горната махала, или да се направи път до цеха който осигурява работа на половината село? От гледна точка на баба Гицка пътя до нейната къща е най-важното нещо, разбирам го. Но в бюджета на селото има пари само за един път. Как да се постъпи?

В по-голям мащаб можеш да видиш какво се случва в момента с фабриката за ракети на Мъск в Тексас. Скоро излезна доклада и е предоставен за обществено обсъждане. На няколко километра от площадката за изстрелване има едно село, което има една-единствена улица, дълга точно 510 метра (сега я мерих на гугъ ъртс-а). Покрай нея има не повече от 30 къщи. И с'я едни 20 човека, дет живеят в това село, надигат вой че тестовете и полетите на ракетите им пречели.
Разбираш ли ... на това място се стичат хиляди души само за да видят корабите на Мъск, инвестицията там е милиарди, в момента там работят над 2 000 човека, но 20 реднек-а гледащи кокошки се оплакват от шума и че им затварят пътя от селото до плажа. Не споменават, че Спейс Екс направи за своя сметка от един разбит път 4 лентово шосе за да може да си прекарва ракетите по него. Не... шума им пречи.
В момента бараката която преди 5 години е струвала по-малко от 30 годишния пикап на собственика вероятно може да бъде продадена за стотици хиляди долара, или да се подслоняват туристи дошли да видят космическата площадка - това няма значение. На реднек-а кокошките спрели да снасят от шума...

Какво решение да вземе сега правителството на САЩ? Да спре частната космическа програма на Мъск, който между другото е единствения дето кара американци до МКС със американски кораб, за да се погрижи за кокошките на Уили куция от Бока Чика? Да изгони Мъск от блатото в Тексас (и като го знам колко е луд - просто ще премести всичко точно на 1 км на юг, на територията на Мексико и всички ще духат супата, а на Уили прозорците пак ще падат при всеки полет)?

Естествено че големите играчи ще лобират за техните си проекти. Ролята на администрацията (или бюрокрацията) е да намери баланса. Но когато става въпрос за избор между 10 кокошки и космическата програма на САЩ, мисля че е ясно. Да, за Уили сакатия от Бока Чика не е справедливо, но ...

Кой натисна всички мобилни оператори да направят цените за роуминг в целия ЕС еднакви и равни на разговорите вътре в държавите? Много ли ще ти е гот ако като отидеш в Гърция и минута разговор да ти е 6 лева без ДДС, както е в Македония и Сърбия?

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 687
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1907 -: Октомври 24, 2021, 01:29:32 pm »
Хулио, едно единствено нещо ме занимава в твоя казус: някой казвал ли ти е, че си глупав? Но не на майтап, а на сериозно.

Роминга р'ъйш ле! А милиардите де сме палтили на ЕС до сега, защо само шепа хора хранят и они веч не се събират в полето на тАлавизора?!

Пикси каза, че в големите федерации е по-страшо. Епа прав е: в най-дъ-бест хай-тек-а им и в космоса, и на морето им се запушват тоалетните. И ето едно нещо, де не го знаех, но лобистите явно днес ще ме хвърлят от коня (стола пред компа).
-
<a href="https://www.youtube.com/v/_77cO6FzF08" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/_77cO6FzF08</a>
Или не знаеш що е лобизъм? Узаконена корупция, която с времето ***** ******* на всичко! Ай, че се отплеснахме. Sorry.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 446
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1908 -: Октомври 24, 2021, 01:52:15 pm »
Роминга р'ъйш ле! А милиардите де сме палтили на ЕС до сега, защо само шепа хора хранят и они веч не се събират в полето на тАлавизора?!
А милиардите дет ги получихме от Европа-та дали не са повече?
Да, разбирам те - ти лично не си успял да вземеш и лев, но аз лично знам десетки предприятия, които са получили безвъмездна помощ от ЕС за да си модернизират производството.
Колко пътища рехабилитираха за пари от ЕС? Да, парите ги "окрадоха" тия дет печелеха "нагласените" конкурси, ама ти караш ли по равен асфалтов път? К'во ти дреме кой прибра парите? Или ти дреме, щот не си чопнал и ти нещо от тях.
Не говоря за заеми, говоря за безвъзмездни средства.

Пикси каза, че в големите федерации е по-страшо. Епа прав е: в най-дъ-бест хай-тек-а им и в космоса, и на морето им се запушват тоалетните.

На други им се пропуква цялата структура и изпуска въздух... к'во да прайш, космос... Кажи ти за "Адмирал Кузнецов" - къде е в момента, знаеш ли? Откога е там? И колко струва всичко това което се случва с него? За Роскосмос, Рогозин и космодрума "Северен" изобщо няма да отварям и дума... То там не е и лобизъм... това си е направо геноцид върху населението.
И у нас е така, чувам че и в Германия е така... предполагам само в някоя островна държава го няма това.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1909 -: Октомври 24, 2021, 02:53:15 pm »
Цитат
  Пикси каза, че в големите федерации е по-страшо. Епа прав е: 
Радвам се, че и тримата сме на едно мнение. Само да ме си го промениш, като ти припомня, че в това число влиза и бившата  РСФСР. Срга май Руска Федерация.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 687
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1910 -: Октомври 24, 2021, 03:12:56 pm »
Купува си западняка 1 кафе от машина и след секунди руският министър показва на западният журналист касовият му бон.
Това, което американците правят с 1$ за военни разходи, руснаците го правят над това за 10 цента. А как ли им се получава?

Сега, що се отнася до приватизираните под западни инструкции предприятия, нещата са като при нас.
Но узаконена корупция под формата на лобизъм няма.

Дори запада за оня агент на ЦРУ налага санкции, вряка, кряка - въпросното употребено гумено изделие е в затвора за финансови далавери.
Ай приключваме, че тук е за вируси...

Ако някой иска да реве, протестира, опонира - има си съответните теми.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 446
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1911 -: Октомври 24, 2021, 03:47:44 pm »
...
Но узаконена корупция под формата на лобизъм няма.
...
Какъв лобизъм в кралство? Какво има да лобираш, като най-накрая един човек взима решенията? И за какво да лобираш, като на практика в повечето отрасли има монопол?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1912 -: Октомври 24, 2021, 09:32:41 pm »
Днес е ден за една неприятна равносметка
 Поне за мен. Не съм човек които злорадства. Ако бях такъв щеше да е радостна. Но как да се зарадваш, че си прав когато за долазателство се ползва злищастието на приятели и познати.  А равносметката е следната:
Имам трима познати и роднини за които съм сигурен, че действително са починали от Ковид.  И вече четирима които са пострадали след ваксиниране. Починали или със трайни да не кажа необратими последствия.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 687
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1913 -: Октомври 24, 2021, 09:41:16 pm »
А равносметката е следната:
Имам трима познати и роднини за които съм сигурен, че действително са починали от Ковид.  И вече четирима които са пострадали след ваксиниране. Починали или със трайни да не кажа необратими последствия.
За това е тази тема, а не да си обясняваме: Часът какво е, литърът защо е...

Ако може, дай тия 4-ма: колко с каква експериментална течност са се ваксинирали.
И ако знаеш, разбира се.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1914 -: Октомври 24, 2021, 09:48:50 pm »
Не знам, но двама са починали единият е мъж парализиран от кръста надолу и една жена парализирана половината тяло като след инсулт. Със сугурност ще кажат, че просто съвпадение. На инсулта с ваксината дошло и е времето. Но всички са  подтрадали 2-3 дни след ваксинирането.
П.П. не включвам една роднина която изкара Ковид, после се ваксинира и след време го изкара още веднъж много по тежко от първия път.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 373
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1915 -: Октомври 24, 2021, 11:49:07 pm »
Днес е ден за една неприятна равносметка
 Поне за мен. Не съм човек които злорадства. Ако бях такъв щеше да е радостна. Но как да се зарадваш, че си прав когато за долазателство се ползва злищастието на приятели и познати.  А равносметката е следната:
Имам трима познати и роднини за които съм сигурен, че действително са починали от Ковид.  И вече четирима които са пострадали след ваксиниране. Починали или със трайни да не кажа необратими последствия.
Пръв мой братовчед умря от ваксина. Боли ме душата, иде ми да разкъсам всички сатанисти дето замислиха това, но си оставам на старото мнение и отношение- тъпаците, които се ваксинират да мрат. Така е редно. Светът трябва да се прочисти от тях.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1916 -: Октомври 25, 2021, 10:06:27 am »
В момента в България са имунизирани 1.44 млн. човека което е окло 21% от населението при база 6.8 млн. човека. Дневно се заразяват около 13% имунизирани, което прави 38 % ефективност на ваксините, което е много зле ако се гледа само показател заразяване, но ако се проследят най-тежките случаи, смъртните то картината е друга, само 2,5 % от смъртните случаи са ваксинирани, което прави 88% ефективност на ваксините, което не е чак толкова зле.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1917 -: Октомври 25, 2021, 12:39:51 pm »
dmitarp, като цяло медицината ни в момента е на ниво жива Трагедия. И ти правиш ли разлика между статистика и Стъкмистика. Да ти предлагат някакъв мръсен бълвоч като върха на научната мисъл е направо срамно и отвратително тъпо. А и да се бориш със следствието вместо с причината за болестта води точно до тези резултати които са малко повече от нищо, тоест пак си боледуваш и разнасяш заразата. А и самите прозводители на ваксината НЕ ПОЕМАТ НИКАКВА ОТГОВОРНОСТ ЗА КАКВИТО И ДА БИЛО ПОСЛЕДСТВИЯ и после хората били глупави що не им вярват.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1918 -: Октомври 25, 2021, 12:48:57 pm »
Чета само официални данни, не споря дали са вярни или не. Имам единствено съмнения относно това, какво се разбира под ваксиниран, за мен е индивид, след 28-ми ден след пълен цикъл на ваксинация, аз се съмнявам че, 13% процента имунизирани, които се заразяват всеки ден отговарят на това условие.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1919 -: Октомври 25, 2021, 01:15:14 pm »
Нещо липсва в цялата тази статистическа информация.
А именно процента на пострадалите от ваксинирането. Ако се добави и той картината ще бъде доста по цялостна но и много по нелицеприятна.