Автор Тема: Анти корона вирус  (Прочетена 546875 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1635 -: Юли 03, 2021, 10:02:31 am »
Мен ме вълнуват /засега/ само два въпроса по темата: защо вкараха точно сега мРНК ваксината, при положение, че можеше да се използва само старата добре позната технология на производство и защо не наблягат на алтернативни методи на лечение с добре познатите ни медикаменти, които да предотвратят последиците от вирусната инфекция, които водят до летален изход? Нима няма такива лекарства, които да предотвратят леталния изход или само ваксината е единственото решение на проблема?
Ако си зададете тези два въпроса, ще разберете, че има нещо съмнително в тази работа, независимо от това за или против ваксините сте и независимо от това дали слушате Пасков или Кунчев. Просто помислете логично!

Ти помисли логично.
Пак питам - колко десетилетия познаваме грипа? Какъв е успеха на сегашните противогрипни ваксини срещу него? Кои са "алтернативните" методи на лечение при грипни заболявания?
И да си отговлря сам - противогрипните ваксини имат "успеваемост" около 20-30%. Медикаменти директно срещу грипа не помагат, или също имат доста ниска успеваемост и отново неясни странични ефекти в далечно бъдеще. Същото е и с лекарствата за ковид - има някакви, дето май помагат, ама не в степен която е нужна.
Проблема при ковид-а е че е "чисто нов", и на практика ничий организъм не се беше сблъсквал с него и няма изграден никакъв имунитет. Докато на практика няма човек на Земята, който да не е бил болен от грип, и колкото и незначителен, все пак имаме някакъв имунитет срещу него. Не че няма да ни тръшне, просто е малко по-леко заболяването. Това обаче не пречи десетки и стотици хиляди годишно да си отиват от грип по света.

Целия зор с ваксините е максимално голяма част от човечеството да изгради поне някакъв имунитет - пък бил той и временен, пък бил той и слаб. Но да се намали това натоварване на болниците и лекарите, и да има поне някаква вероятност всеки който наистина се нуждае от интензивни грижи, да ги получи. Алтернативата е примерно в България да има 3 милиона на легло в къщи и 300 000 за болница (като в болниците реално имаме около 15 000 легла, и дори нямаме персонал за всички). Сещаш се че държавата буквално ще спре. 20 дена след това няма има какво да ядем.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 376
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1636 -: Юли 03, 2021, 11:22:36 am »
Много на ангро пишете, без да анализирате и да правите изводи от анализа.
Нали разбирате, че чайниците заради обвиненията към тях, отдавнв са разбрали всичко за произхода на вируса, и каде и кои са нулевите пациенти.
Какво ще се случи, ако това бъде обявено официално?
Ами ще настъпи финансовия крах на света, и не само финансов.

П.П. Юлиане, конските доктори са най-добрите диагнистици. Ти можеш да кажеш на доктора какво ти е, хайванчето не може.
Ако няма манометри, волтметри, и т.н. , с пръста ли ще определяме показанията.
За това не коментирай конските доктори, глупаво е.
Помисли какъв доктор си, и тогава сипвай мерудия на всякя манджа.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1637 -: Юли 03, 2021, 11:42:04 am »
Много на ангро пишете, без да анализирате и да правите изводи от анализа.
Нали разбирате, че чайниците заради обвиненията към тях, отдавнв са разбрали всичко за произхода на вируса, и каде и кои са нулевите пациенти.
Какво ще се случи, ако това бъде обявено официално?
Ами ще настъпи финансовия крах на света, и не само финансов.

И какво толкова ще настъпи? Русия си происвои (или си го върна - който както иска да го казва) Крим, и нищо не се случи. Америка води войни по целия свят, и пак нищо не се случва. Англия напусна ЕС, Меркел покани арабите в Германия и света продължава да се върти.
Теб лично какво ще те огрее като разбереш че точно определен китайски селянин е докарал вируса на пазара? Ще се променли ли нещо ако не е китайски селянин, а служител в лаборатория занимаваща се с биологично оръжие? Ще спреш да си купуваш Кока-Кола в знак на протест? Ще излезнеш на жълтите павета да настояваш България да не ползва американския шистов газ, който идва през гръцките тръби до България? Ще настояваш да прекратим договорите с американските ТЕЦ-ове, въпреки че ще останем на тъмно? Да напуснем НАТО, щото САЩ са в него?
Няма абсолютно никакво значение откъде и как е дошъл вируса. Той засегна буквално целия свят. Тъпо е да ровим и да търсим виновния. Точно както вече 30 години все още отваряме досиетата на Държавна сигурност, вместо да се съсредоточим върху сегашните проблеми в страната.

П.П. Юлиане, конските доктори са най-добрите диагнистици. Ти можеш да кажеш на доктора какво ти е, хайванчето не може.
Ако няма манометри, волтметри, и т.н. , с пръста ли ще определяме показанията.
За това не коментирай конските доктори, глупаво е.
Помисли какъв доктор си, и тогава сипвай мерудия на всякя манджа.

Конския доктор и да сбърка, грешката ще я направим на суджук и наденица... нищо толкова страшно няма да се случи.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1638 -: Юли 03, 2021, 12:32:45 pm »
Хм
И това са думи написани от модератор който уж трябва да следи и трие постове в които има личностни нападки и обиди. А то обратното. Модератора насажда език на омразата и провокира конфликти. Какво в същност още диря в това нещо това змииско гнездо дето още му викат Форум. Лека вечер на всички които мислят като мен.

Това го определям, като поредната истерия. Не е характерно за мъжете да са истерици.
Къде съзря ЛИЧНОСТНИ нападки, че и обиди на всичкото отгоре?
Не съм споменавал конкретна личност. Ако ти си се припознал в моя пост, то прочети си предния, сам се хвалиш, че си кранист или багерист, не знам точно какъв. И дори да има някакво съвпадение, чисто случайно, кое е обидното в това? Още повече аз хваля кранистите и тираджиите, като изявени ерудити, не като глупаци, или си на друго мнение?

Мен, като не веднъж сте ме наричали лично КОМУНИСТ, КАГЕБИСТ И ПУТИНИСТ, аз защо не се обиждам? Защо не се обиждам, когато ме наричат бял, българин, православен или разузнавач на КГБ на висока заплата?  ;)
Не само не се обиждам, а дори се радвам на подобни епитети. Та аз дори го афиширам, като гей на парад това? Защо гейовете си афишират кафевите шпионки, а аз да не мога да афиширам публично, да ме научи целия свят, че обичам Путин, а още повече Жириновскси, защото съм привърженик на по-радикалните методи и решения.

Престани с истериите си и по повод модераторството. То няма нищо общо в случая, дори е в твой интерес, защото ми поставя много ограничения. Няма друг, като тебе, който да се е оплаквал така и на кого не е ясно. Приличаш ми на Джо Байдан, който тръгна да обикаля целия свят, да събира коалиция НАТО-2 за война с Русия, след като ЕС му отказа.

Лукав си ти. Помня в по-предна твоя истерия, как ми се закани и каза, че такива като мен трябвало да бъдат избесени по стълбовете. Аз естествено не се вързвам на такива изхвърляния, защото съм наясно, че в реалното, а не във виртуалното пространство, не би посмял да имаш такова държане.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1639 -: Юли 03, 2021, 12:59:56 pm »
juliang,

Конският доктор Пасков, когото се опита да принизиш с епитета "конски" е специалист именно в областта на медицината, по който повод е и публичната му изява.
Той е държал изпит по обща медиците и микробиология - същия, какъвто държат студентите по хуманитарна медицина. Микробиологията действа на конете по същия начин, както и при хората и борбата с нея е същата. Самият той е поставял хиляди ваксини на животни, продава и т.н. не съм му светил още какво.

Та той коментира неща, които са в неговата материя, макар и да не е изявявал претенции, да е вирусолог. Но така или иначе знае много повече от всеки един друг от този форум, кранист, багерист или путинист.  ;)

Слушал съм много негови публични изяви. Има риторика, каквато е характерна само за човек, който е прочел много книги. Мисълта му тече със скоростта на светлината. Определям го, като ерудит по много въпроси, особено свързани с геополитиката. Не е путинист, а е антипутинист, ако това е най-важното за теб при оценката на хората.

Та, неговата идея в клипа не е точно каква би била смъртността от ваксините, той само цитира истински специалисти от ваксините и то не руснаци - западняци, че на тях по-вярвате, идеята е във заглавието на клипа - истинската причина за пандемията!

А тя накратко е съкращение на населението, което върви с пълна сила от вече поне 20 г.
И не е вярно, че 3-4-5 джи мрежите не убиват хора. Убиват ги бавно и сигурно в паралел с храните, които се продават по магазините. Питай някой лекар онколог и ще видиш, че пандемията е при тях, не при ковид отделенията.

Та мерете си приказките, като давате оценка на хора, които са се доказали пред обществото, работата си и в чужбина. Пасков е известен на поне 200 мил. население от православния свят. Не съм чул лоша дума за него.

Противоестествено е "кранист" да оценява лекар, било то и конски!  :D

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1640 -: Юли 03, 2021, 01:49:51 pm »
Възникнаха много въпроси по нагоре, а ето и отговорите на всички:
https://vk.com/video-32414643_456247564

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 376
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1641 -: Юли 03, 2021, 02:08:19 pm »
Потому...
Вот почему!
https://www.youtube.com/watch?v=DmIMPMEKTYE

И още малко.
Population of the world and countries:
Каде са умрелите от вируса?

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1642 -: Юли 03, 2021, 02:14:19 pm »
Възникнаха много въпроси по нагоре, а ето и отговорите на всички:
https://vk.com/video-32414643_456247564
Тролче, никой не го играе пряка демокрация, само Путин. От десетилетия има пряк маратон с въпроси я от жирналисти, я от милиони граждани. Траещи от 3 до 5 часа приблизително.
И никога не е бъгвал. Твоето тролско клипче е извадено от контекста. Не всичко по всяко време може да се каже...
12 държави са идвали да вземат ноу-хау как се прави, но никой от техните президенти не е имал багаж да помни и анализира колосално количество информация в главата си, за да е адекватен в отговорите си.

И не е вярно, че 3-4-5 джи мрежите не убиват хора. Убиват ги бавно и сигурно в паралел с храните, които се продават по магазините. Питай някой лекар онколог и ще видиш, че пандемията е при тях, не при ковид отделенията.
Понеже целта е хората да умират, никой нищо няма да пита. За вируса на рака.
За GSM-ите и G-тата. Съвременните мъже са по-малко плодовити от едно време. Една от причините е, че си носят телефоните в джоба на панталона и ли нещо от сорта...

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 376
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1643 -: Юли 03, 2021, 02:22:59 pm »
Списък на писателите:

Дайте да направим страница на форума във Фейсбук, за да може да си чешете езиците и клавиатурите там на воля!!!
И да се тролите, или тровите там.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1644 -: Юли 03, 2021, 02:53:39 pm »
juliang,

Конският доктор Пасков, когото се опита да принизиш с епитета "конски" е специалист именно в областта на медицината, по който повод е и публичната му изява.
Той е държал изпит по обща медиците и микробиология - същия, какъвто държат студентите по хуманитарна медицина. Микробиологията действа на конете по същия начин, както и при хората и борбата с нея е същата. Самият той е поставял хиляди ваксини на животни, продава и т.н. не съм му светил още какво.

Отново да повторим - той е ветеринаред лекар, при това не специализиран ветеринарна вирусология. Подготвен е точно колкото един добър личен лекар с широк профил - и джипи-то поставя ваксини. Но е на светлинни години от специалист във вирусологията, както и аз съм на светлинни години от специалист по ядрени реактори, макар че и двамата правим топла вода...
Съветвам те да се поразровиш и да видиш с какво се е занимавал Пасков порез последните 10 години. Изобщо не ме интересува на Путин, на Жириновски или на Навални е фен.
Пасков цитира (доколкот оразбирам, не съм гледал видеото) някакъв белгийски специалист. Що точно него? Цялата фармацевтична индустрия обяснява, че ваксините са безопасни, милиарди дози са поставени, но не - всички грешат, само шепа световно непознати специалисти са прави..
ОК, прави са. И к'во да правим? Къде са лекарствата или ваксините, създадени от тия специалисти? Безопасните и ефективни ваксини? Или може само да ревем "О, не, идва деня на Страшния съд, всички ще Омрем!!!"

Виж какво става в Русия. Как се представя прекрасната им ваксина Спутник. Виж к'во става в САЩ, с техните още по-добри ваксини. Англия с вековни традиции във фармацията и с едни от най-големите заводи и лаборатории в света - там какво се случва?

Или пък Индия - вероятно заради толкова много поставени ваксини почнаха да измират? Или в Африка?

Доказано е, че ваксините са ефективни. Не 100% ефективни, не гарантират че няма да се разболееш или да умреш, но са по-добре от нищо.
Не си мисли че съм фен на ваксините. Все още не съм си поставил, мисля да иачакам докато нещата още малко се поизбистрят - и от страна на вируса, и от страна на ваксините. Засега не виждам голяма полза от ваксините. но не е и никаква. Ефективността им е колкото на грипните, каквито също не съм си слагал.

А тя накратко е съкращение на населението, което върви с пълна сила от вече поне 20 г.

И затова вече гоним 8 милиарда. Само тази година населението се е увеличило с 41 милиона. Само днес - със 150 000. Явно плановете нещо не са ефективни. 1990-та сме били 5.2 млрд, 2000-та година сме били 6.1 милиарда, 2010-та - 6.9 млрд, до днешна дата сме около 7.9 млрд. Къде върви, и къде е пълната сила.

И не е вярно, че 3-4-5 джи мрежите не убиват хора. Убиват ги бавно и сигурно в паралел с храните, които се продават по магазините. Питай някой лекар онколог и ще видиш, че пандемията е при тях, не при ковид отделенията.
Хората трябва да умрат от нещо. Няма безсмъртни. При условие че голяма част от другите болести вече са лечими, няма как онкологичните заболявания да не вземат превес - все пак накрая числото трябва да стане 100%.
Майка ми почина от рак преди 3 години. Имаше толкова много заболявания, че преди 20 или 30 години вероятно щеше да е починала от нещо друго. Баща ми е на 87 години и е на шепа хапчета всеки ден за всяка от болестите, които има. Да е жив и здрав, но и той преди 20-30 години отдавна щеше да си е заминал.
От какво да умират тия хора питам аз?

За GSM-ите и G-тата. Съвременните мъже са по-малко плодовити от едно време. Една от причините е, че си носят телефоните в джоба на панталона и ли нещо от сорта...
Аз лично съм бил свидетел как крушка 40 вата почва да свети от ролка проводник, хвърлена на покрива на къща във Вакарел. Щот на 100-тина метра имаше една антена, дет от нея слушахме радио Хоризонт и Христо Ботев.
Как па тия Ора не умрЕха там... всички до един, за няколко години ...

Как па около телевизионната кула в Борисовата градина не изсъхнаха дърветете около нея? Там беше последот омясто, където съм виждал катерички и сърни в границите на София (бях още много малък, но си спомням).

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 462
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1645 -: Юли 04, 2021, 06:47:39 am »
Ето какво казва един молекулярен биолог за вредите от ваксините, произведени по новите технологии /в случая Спутник 5/ - https://youtu.be/mlj4sEpoFoE?t=774
Ето и статията, откъдето е откъсът във видеото - https://www.osnmedia.ru/obshhestvo/vaktsina-sputnik-v-srodni-kannibalizmu-intervyu-s-molekulyarnym-biologom-elenoj-kalle/
Тук също има няколко интересни документа относно Covid19 - https://drive.google.com/drive/folders/14L8tHVN0rAbRocH6eOGr8bTdaYa_33SO

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1646 -: Юли 04, 2021, 09:57:22 am »
miromad, давай някакви кратки, но съществени обяснения, когато се дава източник, защото тия хора тук не са свикнали да четат неща, които не са свързани с русофобията. Ако им беше дал статия на Иво Инджев, щяха наизуст да я научат, макар и тя да не им носи никакви ползи в живота, освен заблуди.

Този клип го гледах още вчера. Юри Флоров е моят учител по аюрведа. Това е абсолютен капацитет с най-малко 10 тира книги зад гърба си. От където и да го погледнеш е успял човек, дори и в бизнеса, макар и целия натрупан капитал да влага за обществени цели, а не чесане на пъпа.

Нещата за които се говори в клипа му, той също дава цитати на руски академик-вирусолог, като казва по-голям капацитет по вирусите от това няма накъде, напълно съвпадат с клипа, който дадох на Пасков, който никой на прегледа, щото е "конски" доктор, значи е неук. Ако чистеше кенефи в Германия вероятно тогава щеше да е по-интересен.  ;)

Накратко да кажа за тия, които нито четат, нито слушат:
Френския капацитет по вирусология казва, че много хора ще умрат в последствие от ваксинирането, не от ковид, защото става образно казано бъгване на имунитета, дори определя срок 2 г., макар, че Флоров твърди, този срок не го е казвал той.

Руските вирусолози казват, че руската Ваксина Спутник В също е генно модифицирана, като американската и последствията ще бъдат същите. Ако си преболедувал и се ваксинираш, това вече е опасно. Няма по-добър имунитет от преболедуването. Обяснява и защо е опасно ваксинирането, как то действа на имунитета и т.н.

Според мен, как аз мисля, че действа ваксинирането:

Представете си, че имаме прясна инсталация на Виндос. Трябва обаче да ползваме програма, която е платена и с много сериозни защити от безплатно ползване. Тогава някакви хакери ни правят КЕЙ-генератор с който да разблокират ползването, но чрез бърникане на Виндовса. Нещата се случват в крайна сметка, но тоя Виндовс после така почва да действа по отношение на останалите задачи, че иди го хвърли на боклука. После няма оправяне, само нова преинсталация, разбирай прераждане.  :D

Извода какъв е:
Ако не се ваксинираш рано или късно ще се срещнеш с вируса. Вероятността да оцелееш е 99,8 %. Вероятността да умреш е 0,02%.
Ако се ваксинираш вероятността да си бъгнеш Виндоуса е 100%. Дали ще умреш от това или не само Ванга и дядо Влайчо могат да кажат на тоя етап. Това донякъде гарантира, че няма да се умре от ковид, но отваря вратите на вероятността да умреш от всяка друга болест преждевременно умножено по процента на защита на ваксината - 98.  :D

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1647 -: Юли 06, 2021, 09:18:54 am »
В САЩ повече от 80% от бременностите след първоначалната ваксинация завършват със спонтанни аборти.

https://www.km.ru/zdorove/2021/07/05/beremennost-i-rody/889153-v-ssha-bolee-80-beremennostei-posle-vaktsinatsii-na-nac

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1648 -: Юли 06, 2021, 09:24:43 am »
това е абсурдно твърдение. Ако те ухапе един комар, кърлеж, оса или пчела ти вкарва толкова много токсини и биологичен материал от стотици вируси и бактерии , че една ваксина е като играчка, и представа си нямате колко много е издържлив един организъм на външни въздействия.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1649 -: Юли 06, 2021, 09:45:43 am »
това е абсурдно твърдение. Ако те ухапе един комар, кърлеж, оса или пчела ти вкарва толкова много токсини и биологичен материал от стотици вируси и бактерии , че една ваксина е като играчка, и представа си нямате колко много е издържлив един организъм на външни въздействия.
Кърлежите оставяме на страни.
Колко милилитра токсини и "биология" вкарва печла, оса или комар? И не говорим за организъм, а за зародиш.
А и колкото е "по-разкрепостена" една жена, толкова по-вероятно ще абортира.
Умеша ли си генетичният материал със 7 мъже (всеки носи своите вируси и бактерии), утробата и настръхва срещу всичко "ново". Статистика.