Автор Тема: Анти корона вирус  (Прочетена 546175 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1545 -: Май 20, 2021, 11:38:56 am »
Чета днес, още не е одобрена руската ваксина в ЕС, правели някакви експертизи.
Дори за глупавия е ясно, че се протака умишлено, защото въпроса се политизира. Как набързо приеха западните ваксини, а руската и правят доксан-докуз "експертизи" и търсят по вола теле.

Истината е, че трябва на всяка цена да се доказва, че всичко руско е боклук, с което са промили впрочем мозъците на не малко елементарни хора.

Търсят и най-малкия проблем, за да изкарат ваксината опасна. Та те още преди руснаците да я пуснат и направиха такава реклама по западната преса, дори англичаните обвиниха Русия, че пак техните хакери откраднали технологията на тяхната боклучава ваксина, а парадоксално, руснаците пуснаха първи на пазара. И абдала вярва, какво му остава, живее си в света, който му нареди колонизатора. Цялото западно общество е такова.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1546 -: Май 20, 2021, 12:42:00 pm »
Нека не политизираме и разискванията, въпреки, че темата "коронавирус" отдавна е политизирана в световен мащаб.
Отдавна се знае, че западните ваксини изобщо не са разработвани за този вирус, просто ги "вадят от склада" и казват - Ето, боцкайте се и плащайте! Може и да работят.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1547 -: Май 20, 2021, 01:07:47 pm »
Чета днес, още не е одобрена руската ваксина в ЕС, правели някакви експертизи.
Дори за глупавия е ясно, че се протака умишлено, защото въпроса се политизира. Как набързо приеха западните ваксини, а руската и правят доксан-докуз "експертизи" и търсят по вола теле.

За да се използва ваксината на територията на ЕС, производителя трябва да подаде документи за одобрение. Явно производителя не е имал желание да го направи.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1548 -: Май 20, 2021, 03:18:17 pm »
За да се използва ваксината на територията на ЕС, производителя трябва да подаде документи за одобрение. Явно производителя не е имал желание да го направи.
Явно е точно обратното, но ти явно не си запознат.
Мои приятели български лекари от Швейцария ми казаха, че в Германия германците поставял и най-търсели СПУТНИК. Та в Германия има, Унгария, Австрия, а в колониална България дума не дава да се продума, ха си казал нещо по телевизията и ще те викат на обяснителен режим в американското посолство. Руска газ ще ми продавате, руски ваксини при условие, че има американски.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1549 -: Май 20, 2021, 04:01:31 pm »
EDM, ти ако искаш да продаваш примерно кола в... в Турция да речем... как мислиш се случва? Идват турците в завода ти и те молят да предоставиш екземпляр за тестване, или ти отиваш в турския "Технотест" и представяш автомобил за тестване?
Абсолютно същото е с лекарствата. Да, на ниво "държава" е разрешено правителствена агенция да издаде разрешение за ползване на дадено лекарство, както постъпиха някои държави. Внася се дадено количество, местната РЗИ или комисия за лекарствена безопасност прави тестовете и разрешава препарата за употреба в дадената държава. Да, може това да се инициира от съответната държавна структура, а не от производителя или вносителя. Но това отнема време и ресурси. Докато ваксина със сертификат за ползване в ЕС може да се използва във всяка държава от съюза без нужда от допълнитено одобрение.

А и не виждам защо сега повдигаш въпроса, когато има ваксини колкото си искаш. Ваксини със ЕС сертификат.
И защо не плачеш че не са одобрили някоя от трите китайски ваксини? Те по-лоши ли са? Неее... задължително трябва да има петолъчка на опаковката...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1550 -: Май 20, 2021, 04:13:33 pm »
Ти не четеш ли какво писах по-горе?
Файзера я одобриха априори, без експертизи, Спутника вече 5 м. откакто е подадена заявка от руснаците не я одобряват. Ти не разбираш ли, че въпроса е политически, не технически?

Я обясни по-подробно какви са тия петолъчки, да разнищим тоя въпрос?

За китайските не говоря, защото не съм чувал някой да проявява интерес, но за руските маса народ е споделял, че ако ги има, точно с нея ще се ваксинират.

Ти за какви петолъчки ми говориш, да не ти е влязла или излязла отнякъде някоя петолъчка?
Хората искат, а държавата умишлено създава дефицит, да угоди на колониалния началник.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1551 -: Май 20, 2021, 04:46:48 pm »
Какво значение имат ваксините като няма да се ваксинирам. Големият въпрос тук е да не ме задължат, но и тогава няма да го направя. Ако все пак се видя без изход, чорбата на Китай и Русия е най- малко вредна. Китайската я игнорираме, остана руската. Работата е там, че ако имам избор да си сложа руската, няма да съм длъжен да си слагам ваксина по принцип. Там където е разрешен спутника, няма геноцид. И така си се въртим в един омагьосан кръг и тук няма болест. Има само болни мозъци, които няма да ги оправят и 100 ваксини.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1552 -: Май 20, 2021, 06:44:04 pm »
Файзера я одобриха априори, без експертизи,
Файзера го одобриха под условие след тест на над 44 000 души. Да, беше във фаза 3 на клиничните изпитания. Имаше някой неща които не бяха тествани. Примерно какво се случва ако предозираш ваксината (вече е ясно че не се случва нищо фатално). Не беше ясно как реагират деца, бременни и някои болни. Вече границата за деца се сваля - мисля че стигнаха до 12 години, т.е. събрани са достатъчно данни че е безопасна и за тях. За бременни нямам спомен дали има някакви указания.

... Спутника вече 5 м. откакто е подадена заявка от руснаците не я одобряват.

Няма как да се одобри за 5 месеца. Просто няма как. Най-най минималния срок е около 1 година. Не става само с уверения от руска страна, че ваксината е безопасна и ефективна. Ваксината трябва да мине всички изпитания, предвидени за всяка друга ваксина в ЕС. Нищо лично - правилата са еднакви за всички.

За китайските не говоря, защото не съм чувал някой да проявява интерес, но за руските маса народ е споделял, че ако ги има, точно с нея ще се ваксинират.
Те маса народ искат да се върне и аналгин-хинина в аптеките. А още по-голяма маса народ искат да се върне Тодор Живков и комунизма... добре че разумните преобладават.

Кажи ми ... как точно една баба от село ще направи информиран избор коя точно ваксина да си сложи? К'во й разбира пипето от ваксини?

Неактивен nasko

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1553 -: Май 20, 2021, 07:56:03 pm »
До къде достига човешката тъпотия. Най-интересното е на края.
Какво се случва след снемане на забраните. И дали това няма да се случи и у нас?

Америка снимает маски
https://www.youtube.com/watch?v=4roAeEE3GlA

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1554 -: Май 20, 2021, 08:40:38 pm »
nasko, аз съм кръводарител. Не знам какво изследване е чела тая кака, но аз такива неща не съм наблюдавал да се случват с мен. Признавам си - цъках случайно по видеото, и след като чух това, ме загуби като зрител.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1555 -: Май 20, 2021, 11:18:31 pm »
До къде достига човешката тъпотия. Най-интересното е на края.
Какво се случва след снемане на забраните. И дали това няма да се случи и у нас?

Америка снимает маски
https://www.youtube.com/watch?v=4roAeEE3GlA
Нас не ни мъчиха толкова, че това да се случи. Ако тиквоча през жалкия си живот е направил едно добро, то това е, че тук не беше толкова зле както в Германия, да речем. Ако се позагледате ще забележите, обаче, че те смятат, че не е късно и тук да го направят толкова зле!

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1556 -: Май 20, 2021, 11:34:43 pm »
Не може.
1. В Германия не може да има революция, защото е забранена със закон (майтап бе Уили). Т.е. немците са дисциплинирани.
2. Тук балканските субекти могат да осерат всичко със своята недисциплинираност. С лекота...
3. Виж при техно-диктатура мача е равен.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1557 -: Май 21, 2021, 12:03:43 am »
Тука е като навсякъде другаде. Може както можа в Израел. Човешката психика е една и съща.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1558 -: Май 22, 2021, 08:31:56 pm »
Свежо, напоително и поучително:
-
<a href="https://www.youtube.com/v/rc5RnA7hJp8" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/rc5RnA7hJp8</a>

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1559 -: Май 24, 2021, 10:11:11 pm »
Искате български клипчета. А имате ли акъл да ги смелите? Или що е то коронобесие и има ли то почва у нас:
-
<a href="https://www.youtube.com/v/j5mig0qyk3M" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/j5mig0qyk3M</a>