Автор Тема: Анти корона вирус  (Прочетена 534917 пъти)

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1320 -: Март 10, 2021, 11:21:17 am »
Цитат
С моята полуграмотност успях да чуя какво казва руският министър. Малко, но достатъчно.
П.П.
Ksurnev, що за куха лейка си с тези опити за завоалирани обиди?

Защото плещиш Кухи работи Минди. Да беше потърсил цялото интервю.
Ама защо???


Неактивен mind

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 382
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1321 -: Март 10, 2021, 12:42:40 pm »
Как си го представяш този "изолат" и как ще докажеш на някой че това вътре е коронавирус?
Щот е много лесно да искаш да ти доведат коронавируса за да го разпиташ лично. Но нещата не работят така.
Със същия успех можеш да поискаш доказателство за съществуването на електрона и че ще приемеш доказателство само снимка или шише с електрони за по-нататъшен анализ.
juliang, недейте да принизявате така, да го докарвате по детински и да се правите на интересен - искал съм шише с електрони???
Вие как разбирате, че един акумулатор е зареден? Нали не му броите електроните?

Науката НЕ е на това ниво. Ето ви вирус на един век, сниман преди половин:



Има стотици книги и учебници, дори най-простата уикипедия да отворите, ще намерите предостатъчно информация. Откъде я имат тази информация? Или смятате, че е съчинение по картинка?

Разбираш ли ... 100 нанометра е размер....
Разбирам... 2 нанометра е ДНК, но се знае и ДНК анализ се използва от години, ГМО също.

Та моля ти се обясни ми как точно си го представяш тоя "изолат"... преди да искаш някой да потвърди че го има.
Аз не си представям нищо, има си специалисти в областта, които знаят какво да изискат за доказателствен материал.
Ето цитат от една статия:
"De Silva maintains that using transcribed RNA rather than RNA extracted from quantified viral stocks is no reason to question the existence of SARS-CoV-2."

Горния въпрос може да го зададете на същия тоя Де Силва, който твърди:
“There are now hundreds of stocks of cultured SARS-CoV-2 in laboratories around the world”

https://www.reuters.com/article/uk-factcheck-cdc-idUSKBN27633R

Неактивен mind

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 382
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1322 -: Март 10, 2021, 12:56:19 pm »
Защото плещиш Кухи работи Минди. Да беше потърсил цялото интервю.
Ама защо???

А толкова ли беше трудно да го дадете това интервю в предния пост? Да опровергаете кое не е вярно, и кое е така и така.
Но не, по-лесно е да си покажете килийното възпитание, включително и в този пост!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1323 -: Март 10, 2021, 07:20:08 pm »
Стига глупости, момчета!
Заразените днес били...3800, ма...щото направили 17 000 теста, разбираш ли...Ако бяха направили 50 000 теста, заразените щяха да са поне 10 000.
Кой вярва още на тези тъпотии? Наистина ли има между вас още такива наивници?
При условие, че положителен тест показват и пъпеш и домат...?

Не можели да изолират вируса? Пълни глупости! Как досега ги изолираха и изследваха?  Това е вирус, не призрак! Или пък греша и е точно призрак?
Май по-вероятно ми се струва!

Ваксини?
Още по-голяма тъпотия!
Ваксините на Пфайзер са на поне 10-15 години, поне тези, които сега ни ги набутват! НИТО ЕДНА не е разработена за коронавирус19!
Кой, по дяволите, съхранява ваксини на минус 70 градуса? Този, който знае, че са стари (та чак древни).
Обратното - коронавирусът, който сега ни разхвърляха е разработен, за да се пробутат тези ваксини!

Единствено руснаците разработиха ваксина от вируса, а не вирус за ваксините, които вече имат!
Доколко е ефективна вече - времето ще покаже!
Не бъдете наивни - не се "лекувайте" с аспирин за бронхопневмония!

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1324 -: Март 10, 2021, 07:36:23 pm »
Ваксините на Пфайзер са на поне 10-15 години, поне тези, които сега ни ги набутват! НИТО ЕДНА не е разработена за коронавирус19!
Кой, по дяволите, съхранява ваксини на минус 70 градуса? Този, който знае, че са стари (та чак древни).
Обратното - коронавирусът, който сега ни разхвърляха е разработен, за да се пробутат тези ваксини!
Когато влязох в казармата, дрехите ми бяха мой набор.
Носихме към артелната едни замразени тежки заклани телета, съхранявани при -40 градуса, пак мой набор.
За -70 градуса ползвайте интерполация. Бил съм на около 18 години :)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1325 -: Март 10, 2021, 08:47:28 pm »
Цитат
Кой, по дяволите, съхранява ваксини на минус 70 градуса? Този, който знае, че са стари (та чак древни). 
Ами не. Има още една причина да се съхраняват при такава температура:
Ако искаш да скриеш какво съдържа ваксината това е перфектният начин. Просто над определена  температура след някакво време се активира вещество примерно ензим който унищожава нещо във ваксината. Времето на забавяне е сметнато така, че е достатъчно за да се ваксинира човек, но определено не стига за да се направят някакви сносни изследвания. Сега въпросният унищожител дали унищожавансъставка полезна за ваксинирания или съставка полезна за производителя... Това го оставям на вас.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1326 -: Март 10, 2021, 08:57:17 pm »
Да ве, тия дето ще разшифроват ваксината тъпи като гьонове!!
Момко, ще бастисат 100 ваксини, на 101-вата всичко ще е... хакнато!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1327 -: Март 10, 2021, 08:57:51 pm »
Това е още една възможна причина...но не е в + за тези "ваксини"!

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1328 -: Март 10, 2021, 09:13:27 pm »
За да не се чудите какво да правите нека ви дам един съвет: позавъртете се около болниците или поликлиниките, за да добиете собствен имунитет. Така няма да ви пука дали околните са имунизирани или не. И със сигурност ще разберете от коя група сте - тази, която го прекарва леко, или другата с маааааалко по тежкото преболедуване.

Неактивен mind

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 382
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1329 -: Март 10, 2021, 09:35:00 pm »
Единствено руснаците разработиха ваксина от вируса, а не вирус за ваксините, които вече имат!
Това, на базата на коя информация го твърдите?

Според мен, няма нито китайска, нито руска ваксина в истинския смисъл на думата "ваксина". За онези с "аденовирус от шимпанзе, отгледан в ембрион на абортирано бебе", въобще дума няма да отварям.

Причината е, че има една пътека, която трябва да се извърви, а според много специалисти доста ключови стъпки са пропуснати.
Давам едно видео, за което моля отделете поне 15-20 минути, да успеете да вникнете в логиката на процеса.

https://rumble.com/vd7921-22173337.html

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1330 -: Март 10, 2021, 09:50:32 pm »
Кой вярва още на тези тъпотии? Наистина ли има между вас още такива наивници?
При условие, че положителен тест показват и пъпеш и домат...?
Тоест оте*аваш мнението на всички здравни организации и вярваш на президетна на ... даже забравих на Зимбабве или на Танзания беше... Изключително компетентен специалист по микробиология си избрал на който да се довериш, честно...
И пак призовавам да се разбере как точно действа ПСР теста. Да, при него може да има фалшиво положителна индикация, но е в приемливи граници. Да, от тия 3 000 души вероятно 3 или дори 30 може да са здрави. Но това не значи че 2 700 не са вирусоносители. За момента няма по-бърз, по-точен и по-лесен начин да се определи дали даден човек е заразен (пак да повторя - заразен не значи задължително болен). Ако някой изобрети тест който да е евтин, сигурен и бърз като дрегера за алкохол, то той ще стане толкова богат, че тия от Пфайзер ще са като просяци на Орлов мост пред него. Но засега няма. Антигенните тестове са още по-зле като точност, но ги приеха от няма накъде.

Не можели да изолират вируса? Пълни глупости! Как досега ги изолираха и изследваха?  Това е вирус, не призрак! Или пък греша и е точно призрак?
Май по-вероятно ми се струва!
Изследват се проби от тъкани, заразени с вируса. Няма как да отфилтрираш и отделиш само вируса, а дори и да има... е безмислено. Какво да го правиш? Теб ти трябва наблюдение на вируса в реална среда, той не е жив организъм че да го зяпаш как щъка насам-натам. Трябва ти тъкан (по възможност жива) върху която вируса се размножава. Трява ти реакцията на тъканта, не реакцията на вируса. Трябва да се разбере какво први вируса с клетката, че да я кара да го размножава. Вируса сам по себе си не се размножава, той не може да се размножава сам.
Това е все едно да вземеш проба от цианкалий и да я изследваш опитвайки се да резбереш как трови жив човек. Ми без да видиш как взаимодейства с организма можеш да я зяпаш с години и нищо да не видиш.

Но това да го обяснявам на предубедени хора според мен е безмислено...

ОК... защо бре, защо? Да приемем че няма вирус, ама ... защо цяла година? Можеха да "занулят" всичко за 2 месеца, и изобщо да не се вкарват във филми с тия ваксини. Защо са първа, втора и трета вълна, локдауни и разпускане на мерките, като можеш да ни затворят като в Китай за 1 месец и да си направят там каквото са си наумили.
Защо ще пробуват стара ваксина срещу несъществуващ вирус, като можеха изобщо да не изобретяват нищо, или да се правят че работят и все не им се получава?
Защо не метнат тоя измислен вирус във питейната вода или в хляба, вместо да ни бият инжекции в продъжение на месеци? Или да го пръскат със самолетите - за 2 седмици ще са заразили всичко...  ще пръскат с наночастици алуминий, а не коронавирус ... егати, тия ептен за налъми ги взехте.
Аз ако ми бяха поставили за цел да заразя цялото човечетво и да го редуцирам до 100 милиона, досега 20 пъти да съм изпълнил задачата...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1331 -: Март 10, 2021, 10:31:41 pm »
Да ве, тия дето ще разшифроват ваксината тъпи като гьонове!!
Момко, ще бастисат 100 ваксини, на 101-вата всичко ще е... хакнато!
Както винаги идея си нямаш колко не си в час със нещата.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1332 -: Март 10, 2021, 10:38:15 pm »
Хора недейте така!
Това че корона вируса съществува и води до летален край е ФАКТ! Това че, се полагат определени грижи за запазване на човешката популация също е факт! И това че има много хора който си казват "абе след като аз не съм го прекарал или близките ми, значи няма нищо" и ръси какви ли не уйдурми около себе си също е Факт! Това до някъде е добре защото се подържа духа на обществото в определени норми.
Само до преди три дена и аз вярвах на тези информации за измисленият вирус. Но с очите си видях какво става с човек който е предразположен към това заболяване. Става въпрос за мъж на пред пенсионна възраст. Същият този човек до преди две седмици, ходеше из завода като Господар, колеше и бесеше без да му мигне окото. Демек в пълна функционална изправност и с нагласата на типичен дребен тиранин. ;D По-миналата седмица излезе в болнични и беше под карантина 14 дни, защото жена му която работи в банка се оказа с корона вирусна инфекция. Този понеделник сутринта дойде на работа без да си е направил предварителни изследвания просто защото му омръзнало да стой в къщи!!!! :o
 Ами още като го видях и душата ми изтръпна. :D Един такъв болнав, неадекватен, целият пребледнял и едвам говореше като постоянно завалваше думите. От 20 метра си личеше че не е онзи човек от преди две седмици, дето раздава акъли и заповеди наляво на дясно.
И му викам " ....абе колега не си добре, нещо посърнал ми се виждаш....." а той явно си даваше кураж и ми вика " нищо ми няма сигурно ще е от преумората, дето гледах жената и цяла нощ не съм спал"!?!? :o Явно въобще не се усещаше че, е болен!!! Но след оперативката се консултирахме с лекарите в градската болница и веднага го прибраха за лечение. Иначе ако го бяхме оставили на самотек сигурно щеше да умре на работното си място. Толкова неадекватен беше завалията!? Та и тук пишеш ти те !?

Неактивен xakep

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 101
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1333 -: Март 11, 2021, 02:14:28 am »
"Под публикацията на уважаван от мен лекар, ме вбесиха коментарите.
Правителството е виновно за броя на увеличаващите се случаи.
Не съм пиар на правителството!
Обаче това не е истина!
Истината е друга. Една група хора, за да спечели политически дивиденти, много сериозно се зае да убеждава българите, че такова нещо като Ковид няма.
Маските бяха, за да мълчим, болниците плащаха, за да ни пишат болни или умрели от Ковид, лекарите бяха фашисти и убийци.
Горяха маски, гонеха хора по улиците.
Та тази цялата пасмина, начело с президента, Мангъров, Слави Трифонов, Манолова, Боеца от Видин и цялата парламентарна група от БСП, здраво подклаждаше недоверието в хората.
Когато Ковид им се изсмя в лицето и тръшна някои от тях, хукнаха към болниците. За тях имаше места, даже и правителствени автомобили, дето да ги возят от другия край на България до ВМА в София. И сега има. Свиленски, който преди ден-два не излизаше от телевизиите, сега е в болница. Дали тогава е бил здрав? Едва ли! Колко хора е заразил ? Никой не знае.
И ако болниците пак се препълнят, познайте за кого няма да има линейки и легла.
Но аз се убедих, че не можеш да спасиш хора, които не искат да бъдат спасени.
Затворете заведенията!
Ами те довчера бяха официално затворени!
Колко от тях работеха нелегално? Колко бяха хванати, а колко не бяха?
И кой ходеше в тях тогава?
Министрите? Или потомците на великия Андрешко, които не могат да се откажат от купоните, плюскането и наливането?
Някой да ги е събрал насила?
Колко спазват наистина мерките?
Колко ходят болни в магазините, аптеките и на работа?
Колко крият, че са болни, за да не спазват карантината?
Не агитирам вече никого за нищо.
Който иска, да се пази.
Който не иска, да не се пази.
Крайно време е всички да се научим, че нашето здраве е наша отговорност.
Не на държавата, не на лекарите.
Не искате ваксини? Защото не знаете какво съдържат?
Ами прочетете листовката, там пише.
Дали ще разберете написаното?
Едва ли. Мнозинството не е учило химия, да не говорим за биология.
Тоест не ги е научило.
Направих си експеримент и повечето не знаеха какво е дихидрогенмонооксид.
Та как ще знаят разликата между РНК и ДНК?
Но тъй като не съм специалист по всичко, аз слушам лекарите.
Ама колко други го правят?"

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1334 -: Март 11, 2021, 07:52:03 am »
хакер, не хубаво да лижеш краката на власт имащите, не зависимо кои са те, винаги трябва да си в контра, за да не забравят защо са там.
А под изолиране на вируса се нарича доказване на съществуването му и определяне на структурата му, за целта се използват както химични така и физични методи.