Автор Тема: Анти корона вирус  (Прочетена 535568 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1200 -: Януари 06, 2021, 12:50:35 am »
Ама разбира се, че са умрели от автомобилни катастрофи, от какво друго?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1201 -: Януари 06, 2021, 08:16:02 am »
Ама разбира се, че са умрели от автомобилни катастрофи, от какво друго?

Атос, ако отвориш статистиката ще видиш каква е годишно смъртността на хора над 70 години в проценти. По спомени е около 15%. Тоест 15% от хората над 70 години ще умрат в рамките на година.
Ако приемем че в България това са около 400 000 души, то всеки ден от нещо ще умират над 10 човека над 70 години.
А ваксинацията започва именно от възрастните хора.
Сега можеш ли да сметнеш сам каква е вероятността 1 или 2 или 5 от тия човека да умрат в рамките на 3 дни след като са се ваксинирали? За 3 дни статистически ще умрат над 30 човека.

Ама разбира се, ако не бяха се ваксинирали, всички щяха да са живи и здрави поне докато всички над 70 години не се ваксинират....

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1202 -: Януари 06, 2021, 08:29:58 am »
Ваксините обикновено се слагат на здрави хора, не зависимо на колко години са, човек преди да умре боледува, освен ако чук не го удари.
И въпреки това, аз ще се ваксинирам а вие?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 504
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1203 -: Януари 06, 2021, 08:58:42 am »
EDM, да ти напомням ли че руснаците скриха Чернобил? Смяташ ли че не могат да скрият 100-200 умрели от ваксината?

А ти знаеш ли колко ядрени аварии са скрили западняците?
Нали си добър с Гугъл-сърч, пробвай, не е една...

То и свобода на словото имаше уж, а във всички социални медии те забанват немедлено, ако линията ти на говорене противоречи на либералния модел, който в САЩ наричат грешно комунисти. То по тая логика излиза, че аз съм върл антикомунист, а такива като вас явни комунисти.

Не са по-различни похватите на запада спрямо населението. Те ако много мислеха за него нямаше да легализират дрогата, ами нямаше да може дрога да припари, както беше едно време у нас. Нямаше да има и проституция, насилие, престъпност - все неща, които бяха чужди за народа през социализма.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 504
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1204 -: Януари 06, 2021, 09:05:34 am »

И въпреки това, аз ще се ваксинирам а вие?

Ако си спортист, както разбирам от снимката ти, защо ти е това?
Вируса поразява хора със слаб имунитет. Какъв ти е имунитета можеш да определиш по това, колко често се разболяваш от настинки или грип.

Няма отговор и на въпроса колко траен е имунитета от тая ваксина, ако е 1 г. какво ще правиш на другата година, пак ли?

После най-интересния въпрос от който се страхуват дори най-големите защитници на западните ценности и блага - Ами ако има троянски кон във ваксината, бавно действащ механизъм на разрушаване на имунитета и резултат СПИН?
Ваксината е направена от хора, които създават вируси и ги патентоват, същите тия дето правиха опити с ваксини в Африка и стотици хиляди парализираха и инвалидизираха от тези опити. Може ли човек да има доверие на такива?

Подобни данни за руснаци - евгеници, фашисти, човекомразци не съм чувал. Затова аз бих се доверил на СПУТНИК, но няма да си слагам никаква ваксина.

Моята ваксина е ежедневно от 5 до 10 км. бягане + през ден фитнес в залата.
За алкохол и цигари въобще не коментирам...

А като препоръка за супер имунитет давам: ежемесечно 3-дневно гладуване. Изчиства идеално организма, когато се практикува редовно, включва процеса автофагия - самоизяждане на всички стари и болни клетки. Практикувам го вече 20 г.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1205 -: Януари 06, 2021, 09:32:48 am »

Сега можеш ли да сметнеш сам каква е вероятността 1 или 2 или 5 от тия човека да умрат в рамките на 3 дни след като са се ваксинирали? За 3 дни статистически ще умрат над 30 човека.


Че то това е валидно и за коронавируса...без ваксини.

Неактивен mind

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 382
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1206 -: Януари 06, 2021, 03:23:23 pm »
По спомени е около 15%. Тоест 15% от хората над 70 години ще умрат в рамките на година.
Ако приемем че в България това са около 400 000 души, то всеки ден от нещо ще умират над 10 човека над 70 години.
По тези данни излизат 160 на ден, не 10!

И въпреки това, аз ще се ваксинирам а вие?
След всичко, което се изписа в тази тема... не знам какво провокира подобно желание.
Нямам какво повече да кажа... жалко :(

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 504
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1207 -: Януари 06, 2021, 03:47:43 pm »
Според мен за тези които се двоумят за ваксинацията:
Не бива да се дават отговори само от камбанарията, от която ние виждаме света. Ако човек се чувства относително здрав, ако не боледува често, ако полага нарочни усилия за поддържане на здравето си, ако не го е страх, по-добре да не се ваксинира, защото ваксините както са много полезни, така и не са съвсем безвредни - те внасят бъг в имунитета въобще.

Ако обаче човек е на възраст, ако има хронични заболявания, ако не се чувства уверен в себе си и го е страх, по-добре е да се ваксинира, по-добре да поеме риска от една ваксина с незнайни характеристики, отколкото да поеме риска от вируса.

Само за две седмици почина почти цялото семейство на комшиите ми от коронавируса - сина на 53 г. и бащата на 72 г. Разболя се и майката, тя оцеля, но при тоя развой едва ли е искала горката. Така, че не е шега работа тоя вирус. От него починаха още един мой приятел и един друг комшия. Смъртността му е много по-голяма от тази на грипа.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1208 -: Януари 06, 2021, 06:00:53 pm »
Колега, кога ще се научиш да пишеш грамотно? Предполага се, че инженерите са грамотни хора? /ЕDМ/

Благодаря че ме пречисляваш към колегите! Чувствам се поласкан!? ;)
Но ми стана интересно!
Аз съм от по-простите скромни инджинери и мога да си позволя да пиша неграмотно, особенно в тема като тази с гръмко заглавие, но забележи - започваща с малка буква , нали!?  :D

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1209 -: Януари 06, 2021, 06:13:24 pm »
plcsoft според мен не е аргументация да се опитваш да се хващаш за правописа на някой - щото просто не можеш да го обориш по темата ..... правописа не е критерии за нищо освен за твоето безсилие по въпросния проблем

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 504
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1210 -: Януари 06, 2021, 06:20:09 pm »
Колега, кога ще се научиш да пишеш грамотно? Предполага се, че инженерите са грамотни хора? /ЕDМ/

Благодаря че ме пречисляваш към колегите! Чувствам се поласкан!? ;)
Но ми стана интересно!
Аз съм от по-простите скромни инджинери и мога да си позволя да пиша неграмотно, особенно в тема като тази с гръмко заглавие, но забележи - започваща с малка буква , нали!?  :D
plcsoft , къде ме гониш из темите по форума, пиши само по съответната тема, не да ми се обясняваш.
Това, че си от "по-простите инженери" не е новина, не беше необходимо да го акцентираш и да се самобичуваш, не ме изненада  :D, ако това целеше!

Моля, спазвай реда за писане, пиши грамотно и не търси провокации на политическа тематика!
Темата за която твърдиш, че била с малка буква в заглавието е създадена и написана от Радико, и той е завършил явно твоето училище, та не знае, как се пише грамотно.
На вас двамата ми е омръзнало да ви правя забележки за неграмотност. Не ви ли хваща срам от подобни забележки?

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1211 -: Януари 06, 2021, 06:21:04 pm »
plcsoft, оставяйки настрани личната жлъч, наистина, ползвай редактор, бе, човече, ако не си сигурен за правописа...
Направо е жалко как, иначе интелигентни хора, изглеждат неграмотни, това ме натъжава, не си мисли, че злобея или нещо подобно...
Пише се ПРИЧИСЛЯВАШ...
Направо не знам какво да правя вече с вашите дребни дрязги...толкова ли сме станали късогледи, та се захващаме един с друг? Това ли са ни най-големите проблеми за решаване?

Монти, забележката е от ЕDМ към plcsoft...

EDM,  и на 90 да бях, пак нямаше да се ваксинирам!

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1212 -: Януари 06, 2021, 07:32:06 pm »
И въпреки това, аз ще се ваксинирам а вие?
Нямам намерение, особенно при положение че постоянно съм в един и същи район, но за съжаление мисля че ще има икономическа принуда (в някаква степен– особенно от авиолиниите и от бизнеси които са зависими от събирането на много хора на едно място.

От друга страна, при положение че човек се движи през различни страни, самите процедури които се поставят тестове и карантини ще го принудят (за спестяване на време) да си направи ваксината. Не че ще бъде нещо по- различно отколкото да си преминал през вируса (както аз преди време), но самия документ ще е важен. Така че който си изкара документа с познати (така да се каже,  без да има ваксина) :) ще си спести време и ненужни рискове.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1213 -: Януари 06, 2021, 08:26:22 pm »
epwpixieq-1, съгласен съм с теб!
На когото му се налага да пътува, той ще е изправен пред подобни проблеми!
Системата ще използва всички възможни инструменти за "доброволна" принуда...

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Анти корона вирус
« Отговор #1214 -: Януари 07, 2021, 07:18:14 am »
plcsoft според мен не е аргументация да се опитваш да се хващаш за правописа на някой - щото просто не можеш да го обориш по темата ..... правописа не е критерии за нищо освен за твоето безсилие по въпросния проблем

Не се опитвам да се хващам за правописа на някой( не ме интересува), отговорих на другаря Перфект/ЕДМ/ че и неговите чорапи миришат!?  :)
Личното ми мнение, както написах по-рано, че когато човек пише в свободна тема като тази не е задължителен перфекционизма, нали за това е форум всеки да споделя мнение от нивото на което е, без да се "грипира" от обременяващи правила и да търси само кусури. То кусури всеки може да намира, ама за другото се иска акъл, душичка, "човещинка" не социума дресировка тип "доразвит фашизъм, демек комунизъм"!? ;)
Спирам да се отклонявам от духа на форума, че и без това само глупости пишем.......  8)
Лек ден от мен!
« Последна редакция: Януари 07, 2021, 07:35:12 am от plcsoft »