Автор Тема: Водородна продукция чрез електролиза със ултра-късо пулсиращо захранване  (Прочетена 195507 пъти)

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Това обяснява всичко. Утре ще нарисувам моята схема. Искам да дам точните елементи. Съжалявам че не мога да подкрепя думите си опити. Все още си търся осцилоскоп.
2. Описание на принципа

При конвенционалната DC електролиза на водата, водородът е генериран като резултат от трансфер на електрони от катода към абсорбираните водородни йони върху електродната повърхност. Този вид електролиза протича когато приложеното напрежение между анода и катода надвишава нивото на водното декомпозиционно напрежение от около 1.6 V, което е сума от теоретичното декомпозиционно напрежение от 1.23 V при стайна температура и допълнителното напрежение от около 0.4 V в зависимост от материала на електродите и други фактори [1]. DC електролизата e дифузно ограничен процес и потокът (токът) във водата се определя от коефициента на дифузия на йоните. Ето защо е трудно да се увеличи входното напрежение за електрохимична клетка с постоянен обем, без да се намали ефективността на електролизата.

Ние използвахме ултракъсо пулсиращо захранващо напрежение, базирано на статичен индукционен тиристор (СИТ), изобретен от Nishigawa et el. [2,3] и разработен от Shimizu et al [4,5], и индуктивно енергийна кондензираща верига (ИЕКВ) изобретена и разработена от Iida et al.[8]. СИТ е статично индуктивно устройство със специални елементи за генериране на пулсиращо високо напрежение и ИЕКВ е верига базирана на индуктивна кондензация вместо конвенционалната Кондензаторна за да се използва заедно със СИТ. Ние използвахме СИТ разработен в нашата лаборатория за целите на водната електролиза и открихме, че водна електролиза при използването на този елемент, протича чрез различен механизъм, в сравнение с конвенционалната DC електролиза. Когато ултракъсите пулсации с дължина по-малка от няколко микросекунди е приложена във водна електролитна баня, пулсациите са толкова бързи, че не се позволява образуването на стабилен нито двоен слой, нито дифузен слой, в близост до електродите.
Дължината на пулса е необходима за електролиза без формиране на дифузионния слой, и е определена [9] според формулата

Δt < (1/4D).( Xad/X)2

Тук Δt е дължината на пулса (s), D е дифузният коефициент (cm2 s-1), Xad е плътността на водородните йони на катода (cm-2) и Х (cm-3) е концентрацията на водородни йони в разтворът. Това уравнение е получено при допускане че общото количество на абсорбирани йони, Xad, е равно на дебелината на дифузния слой d(cm), умножено по Х, и тук d трябва да е по-голямо от дифузната дължина (4D Δt)1/2, в периода на пулсация, имайки предвид, че дължината на пулса трябва да е по-къса от времето за което ще се запълни дифузният слой със водородни йони. От тази формула, вземайки D=2.3х10-5 cm2 s-1 за дифузният коефициент на протона[1], X=6x1020 cm-3 за 1М разтвор на КОН и Xad= 1015 cm-2 за платинена метална повърхност, дължината на пулса е намерена да е около 3μs. Това означава, че електролизата протича без образуването на дифузен слой в настоящият експеримент, понеже дължината на пулса е една десета от критичните 3μs. Също така се знае, че времето необходимо за образуване на стабилен електричен двоен слой е от порядъка на няколко десети милисекунди [1]. Ето защо е видно, че не е възможно образуването на стабилен електрически двоен слой при приложеното ултракъсо пулсиращо захранване. Докато електрично поле с големина 2.6-47 Vcm-1 може да се използва в настоящият експеримент, липсата на процеса на образуване на стабилен електричен двоен слой, означава че водородните йони могат да бъдат движени по-бързо в сравнение с  конвенционалната DC електролиза. Тези различни механизми които възникват чрез ултракъси пулсации, водещи до липса на дифузен слой и стабилен електричен двоен слой, могат да спомогнат за получаването на високо ефективна водна електролиза.

А какво мислите за страницата която ви казах? Това също е начин за произвеждането на краткотрайни импулси.
« Последна редакция: Януари 18, 2014, 12:53:43 pm от Maistora52 »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
нано-1/милиардна 0,000,000,001
гига-1 милиард      1,000,000,000
И така коригирам се ! 200-300 ns са 200-300 милиардни 0,000,000,200-0,000,000,300 !! Т.е. 200-300 MHZ ! Респективно и бързодействието на шотки диодите ! Все пак това не променя проблема с трансформирането на такава честота !
Отново се коригирам ! Не трия горното за да е ясно от къде е грешката ми ! Това е периода ! Периода и честотата са в обратна пропорционалност ! Valex още в #65 написа вярното ! Съжалявам ! Очевидно не съм бил много в час !
От пост #67 считайте само линка за валиден !
« Последна редакция: Януари 18, 2014, 12:54:31 pm от Maistora52 »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Кузмов, а сега махни нулите на мегахерците и смятай пак. Но. каквото и да получиш пак няма да е вярно, щото тия импулси аз мога да си ги пускам с каквато честота искам. Измислихте нова теория, където времето на импулса е равно на периода на повторението му.

Намирането на информация е лесничко, не боли и не хапе Гуглето, бе хора...http://en.wikipedia.org/wiki/Duty_cycle.

« Последна редакция: Януари 18, 2014, 10:38:27 am от getca »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Тази сутрин "албанския ми реотан" работи по добре ! Досетих се че преди време Vsl ми беше писал че се занимава с Капанадзе ! И понеже отдавна ми се върти идеята да свържа Капанадзе с електролизата задавам въпрос към Vsl ! За това ли става въпрос ? Ако това ти е идеята си заслужава да се поблъскаме ! Честотния диапазон 3-5 MHZ може би ще работи  в тръбите на Капанадзе ! Трябва да посмятаме LC кръгове и да видим може ли практически да се изпълнят ! След което реални експерименти ?? Тук ще пусна видео на най добрите си резултати които постигнах с двигател алтернаторна група ! Формата е върху 6 клетков Е. (мокри клетки) ! Честотата няма нищо общо с по горе коментираната но формата може би трябва да се вземе в предвид ! Само в тази серия експерименти калкулатора ми е давал около 88% ел. ефективност ! Фарадеевата беше над 100% ! Нямам конкретни записки за да докажа това ! Реших че може повече но поради финансов недостиг спрях до тук ! Не съм се отказал !

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
getca ! Ако не си забелязал аз се поправих ! Както казва Димитър Павлов   "всеки може да стане за резил...." !  ;D

Неактивен miro13

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
Само диода не ми е ясен какъв ще да е? Помощ в таз посока?

Неактивен miro13

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
Електролизера е капацитет не индуктивност--в масовия случай при импулсно захранване е паралелна клетка + вода= 50 нF около  :) HER308 -1000в/50а пулс или UF5408-1000в/125а пулс---требе пулсов над 200а и по бърз под 30нс --тез са по 100нс.