Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Разлагане на водата

Водородна продукция чрез електролиза със ултра-късо пулсиращо захранване

<< < (9/17) > >>

момчо:
Фигура 3, състояние 2 "Free willing of main curent":

Драйверът изключва Гейта на ФЕТ-а.
Тиристорът е в състояние във втората част на състояние 3.

хипотеза: тук би трябвало да има частично свиване на магнитният поток в намотката. индуцира се напрежение във вторичната намотка.

момчо:
Фигура 4, състояние 3 "Reset Pulse generation":

Дайвер-ФЕФ е изключена.
Напреженеито в Тиристора пад под нивото на "задържащото напрежение" и напрактика минава в състояние 2, т.е. липсва захранване на Гейта.
Напрежението се "концентрира" в намотка.
Поради липса на захранване се получава спад, и свиване на магнитните линии на първичната намотка.
Образува се високо напрежение във вторичната намотка.

момчо:
колкото до намотката. може да звучи малко смешничко..но ето какво пише в една книжка " Специална технология за автомобилни монтьори", Държавно Издателсво "Техника", 1965.  ;D

Получаване на ток с високо напрежение
При преминаването на тока през първичната намотка, сърцевината се намагнитва и около нея се образува магнитно поле, чиито силови линии преминават през трансформаторното желязо. При прекъсване на първичният ток чрез прекъсвача силовите линии на изчезващото магнитно поле се свиват и пресичат навивките на вторичната намотка (тъкната), в резултат на което в тях се индуцира ток с високо напрежене. При затваряне на първичната верига ( чукчето допира наковалнята) във вторичната намотка се индуцира пак ток с високо напрежение. Колкото по-голям е броят на навивките на вторичната намотка и колкото е по-голяма скоростта на изменение на магнитният поток, толко по-високо напрежение ще се индуцира във вторичната намотка. Скоростта на измененеие на магнитният поток зависи от скоростта на изменение на първичният ток.

mi68:
Електролитната клетка разглеждаме като кондензатор и това води до разтягане на задния фронт на инпулса,а това е нежелателно(същият проблем се яви и при инпулсно модулиране на лампов теслов трансформатор,магнетрон).За това се включва малка индуктивност и се образува трептящт кръг и паралелно се включва демферен(затихващ диод) в случея обратното резонансно напрежение е полезно,да излети натрупания водород,при тесвовия трансформатор лампата се запушва много-добре и маломощни лампи отдават киловатни инпулсни мощности.Индуктивноста се определя по приблизителната ф-ла  L=(10-20)R*tи където:R е съпротивлинието на електролизера за постоянен ток,tи времето на инпулса.За диода трябва да е бърз може да се включи серийно резистор за по-високо обратно напрежение,евентуално може да се ползва 1Н4007.   

момчо:
Първата картинка е "Фазов Анализ" на смесеният изходящ сигнал на схемата на Бойс. Употребявам думата "смесен" понеже всяка отделна честота 10.7 , 21.4 и 42.8KHz не се модулират взаимно, а са отделни честоти генериращи  изходящото пулсиращо магнитно поле в тородиалният трансформатор, а от там и пулисращо изходящо напрежение към клектата.
Втората картинка е визуализация на честотата на изходящото пулсиращо магнитно поле в тороида. Това е визуализация за синусуида.

Третата катринка е "Фазов Анализ" на изходящият сигнал на Пухарич, след 4 степенна модулация на носещата честота 3980Hz ( 1степен- 7960Hz, 2 степен- 15 920Hz, 3 степен- 31 840Hz, 4 степен- 63 690Hz). Четвъртата картинка е визуализация на вълната за синусуида.

Петата картинка е "Фазов Анализ" на вълна с честота която получих днес след някакви сюреалистични сметки, и числата дето получих .. направо ми се разтрепераха краченцата на стола дето седя...ще направя още една проверка за валидност, за да видя да не съм сбъркал някоя запетая.

Поздрави.  8)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия