Автор Тема: Кола на Вода  (Прочетена 8707 пъти)

van

  • Гост


Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Кола на Вода
« Отговор #2 -: Март 01, 2020, 09:25:20 pm »
Имаме си работа с хиперактивен, който бълва линкове и фотографии, няма значение колко е истина и колко не. Няма умора, ей...

Неактивен sorrry

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 145
Re: Кола на Вода
« Отговор #3 -: Март 01, 2020, 09:53:18 pm »
   Позволете малко не достатъчно задълбочено и научно компетентно, но достатъчно професионално мнение, относно обикновен двг задвижван изцяло и основно на оксиводород. Не отричам възможността да се открие някакъв начин за ефективно използване, но 11 годишния ми опит в разработване и приложение на ефективни електролизери показва друго. Основно свойствата на горивото за което са конструирани двигателите са коренно различни от свойствата на оксиводорода, като такова. Скоростта на горене надвишава в пъти скоростта на фосилните горива. механизмът на двигателя не успява да поеме импулса с такава скорост. В същото време налягането което създава е нищожно пак сравнено с обикновените горива. Другото важно положение е че, оксиводородната смес си е самодостатъчна за горене. Тоест при ниски обороти, когато подаваш някакво примерно количество за да работи в нормални обороти, не е нужно въздух. също не се нуждае от въздух и при по високи обороти, а отварянето на дросела само разрежда газа и пада ефективността. Лично аз не знам как са го решили този проблем, но аз не можах. Друга важна особеност е инерционното производство на газа. Ако не се съхранява в резервоар под достатъчно налягане за работата на двигателя, няма как разчитайки само на токов контролер, да се форсира като на клипчето.
     Все пак се радвам че има ентусиазти, тъй като и аз съм един  от тях. Предпочитам да публикувам нещо което е работещо и проверено и доказано, най-малко експериментално.

Неактивен Pegas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Всичко е една голяма лъжа!!!
Re: Кола на Вода
« Отговор #4 -: Март 01, 2020, 09:55:42 pm »
   Позволете малко не достатъчно задълбочено и научно компетентно, но достатъчно професионално мнение, относно обикновен двг задвижван изцяло и основно на оксиводород. Не отричам възможността да се открие някакъв начин за ефективно използване, но 11 годишния ми опит в разработване и приложение на ефективни електролизери показва друго. Основно свойствата на горивото за което са конструирани двигателите са коренно различни от свойствата на оксиводорода, като такова. Скоростта на горене надвишава в пъти скоростта на фосилните горива. механизмът на двигателя не успява да поеме импулса с такава скорост. В същото време налягането което създава е нищожно пак сравнено с обикновените горива. Другото важно положение е че, оксиводородната смес си е самодостатъчна за горене. Тоест при ниски обороти, когато подаваш някакво примерно количество за да работи в нормални обороти, не е нужно въздух. също не се нуждае от въздух и при по високи обороти, а отварянето на дросела само разрежда газа и пада ефективността. Лично аз не знам как са го решили този проблем, но аз не можах. Друга важна особеност е инерционното производство на газа. Ако не се съхранява в резервоар под достатъчно налягане за работата на двигателя, няма как разчитайки само на токов контролер, да се форсира като на клипчето.
     Все пак се радвам че има ентусиазти, тъй като и аз съм един  от тях. Предпочитам да публикувам нещо което е работещо и проверено и доказано, най-малко експериментално.
Не можах да дочета докрая-сорри
Има тема в форума-двигател на вода от Владимир - прочтете я!

Неактивен sorrry

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 145
Re: Кола на Вода
« Отговор #5 -: Март 01, 2020, 10:10:11 pm »
  Благодаря за предложението. Чел съм я. Също така съм срещал подобни на неговите разработки. Това е доста различно, и в същото време подобно. Става въпрос за плазмена високочестотна електролиза, създавана непосредствено преди или в горивната камера. разработките са от времето преди войните, а за да се добие представа, е нещо между рботата на Влади Димитров и Мишо Кузманов с клипчетата с плазмената електролиза. Точно VAN в темата за ефективността на водата е публикувал две научни статии по темата, които са от полза за експериментаторите.

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: Кола на Вода
« Отговор #6 -: Март 02, 2020, 01:33:00 am »
Колко хубаво е написано, че и клипчета хубави и почти истински. Някой смятал ли е колко въздух претака един обикновен мотор 1.5 литра при 1000 оборота на пазен ход за една минута, е кой електролизер може да произведе тоя обем. Да като добавка към бензин или нафта може и да има подобрение в горенето и разхода, но само на електролизен газ силно ме съмнява тия буркани да произвеждат толкова много газ.

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Кола на Вода
« Отговор #7 -: Март 02, 2020, 10:17:36 am »
Еми така е, van, тъпи сме! Ама поне сме го докарали до работещи модели, които сме ги изследвали дали стават или не, и като сме видели, че не стават, сме се върнали с наведени глави да си прочетем книгите, които сме пропуснали от самонадеяност... И тогава с ужас сме установили, че хората са го знаели това и са го написали още преди 100 години...

Пък вие, умните, като гелдам сте още на ниво копиране на чужди картинки в нета и разтягане локуми по форумите.
Хубаво е човек да вярва в дедо Коледа, но малцина се осмеляват да му устроят капан и да се опитат да го хванат в него... Какво "хващат" и как се чувстват след това - нека всеки сам да си представи... аз по този начин на една Нова година залових съседа от 3-тия етаж.. след което от мъка се прогърмях (пироманиясах)...

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Кола на Вода
« Отговор #8 -: Март 02, 2020, 12:26:46 pm »
van чо аз летя, махайки с ръце!! Обличам се добре, с каска и очила, и нямам нужда от кола. Вервай ми!
Не се съмнявай!

Неактивен sorrry

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 145
Re: Кола на Вода
« Отговор #9 -: Април 02, 2020, 07:19:03 pm »
 VAN, имаш ли идея да правиш нещо с тази информация, или само я предоставяш за обсъждане. Питам защото някои от членовете на форума вече са пробвали и разработвали двигатели с добавка на ННО и могат да те уверят, че само на този газ няма как да работи двигател конструиран за гориво с други свойства.

Неактивен sorrry

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 145
Re: Кола на Вода
« Отговор #10 -: Април 05, 2020, 04:31:28 pm »
 VAN, Благодаря за предложението. Всъщност идеята за изпарител като регулатор на дебита е доста стара , но я бях забравил. Дори на експоната на Илия Вълков в политехническия музей е монтиран такъв. Не стигнах до момента на използване на изпарител. Моите проблеми стигнаха до липсата на мощност на двигателя, и за сега сме паузирали разработките. Иначе наистина става. Ако конструкцията на електролизера позволява временно съхраняване на свръх произведено количество с по- високо налягане, то изпарителя е добър вариант за регулатор. Важно е да уточня, че за атомния водород трябва малко повече енергия за получаването му от колкото за ННО. примерно 7пъти. И времето му в не молекулно състояние е милисекунди. това някак усложнява задачката. Вид решение е мощна плазма в самия цилиндър. Така до някъде се постига приличен ефект. Има изследване в което се демонстрира как в продължение на памък от оксиводород от горелката до неговия край стават серия от трансформации на газа във вода и след това отново във газ, така до като си отдаде цялата енергия и остане само вода.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Кола на Вода
« Отговор #11 -: Април 05, 2020, 05:10:40 pm »
Van, независимо дали колата  е на вода, бензин, нафта, газ или каквото си пожелаете да е входящия ви флуид за горивния процес, в крайна сметка всички са ограничени от неефективността на ДВГ. Помислете върху това. В зависимост от дизайна ефективността варира но да кажем че е средно към 30% ( като изключвам изобщо, комплектността по поддръжка на такава система, не случайно има цели индустрии които само с това се занимават ), тоест независимо какво оксидирате вие винаги губите 70% от енергията, и точно в това е проблема.

Всеки гледа на намери нещо нещо по-евтино, или нещо ново да гори със съществуващата система вместо да се концентрира върху основния въпрос, как може една система да бъде направена така че да се повиши ефективността на извличаната от горивото енергия (като мисля че е пределно ясно че няма да е тип ДВГ, въпреки че ще има "горивен процес" но използван по друг начин). ДВГ-то е отживяла концепция още от самото му зараждане като машина, но единственото което му е дало крила е било евтиното гориво и това че никой не се е интересувал от ефективност (като и в момента е така). Част от колегите знаят моето мнение по въпроса за алтернативата, понеже съм го изразявал в други теми, и затова няма смисъл да го споделям тук.