Автор Тема: Пробив в сайта  (Прочетена 11340 пъти)

Неактивен Pegas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Всичко е една голяма лъжа!!!
Пробив в сайта
« -: Февруари 27, 2020, 08:57:45 pm »
здравейте,
Паролата за сайта ми е разбита-така ми изписва!
Излиза ми червена удивителна което е най лошата сигурност за един сайт:
Опасно: Избягвайте този сайт. Ако виждате червен предупредителен екран на цялата страница, сайтът е означен като опасен от Безопасно сърфиране. Използването му най-вероятно ще изложи на риск информацията ви.

Какво е оправданието на админа?
 
« Последна редакция: Февруари 27, 2020, 09:18:22 pm от Pegas »

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Пробив в сайта
« Отговор #1 -: Февруари 27, 2020, 09:22:38 pm »
Споко, проблема е в твоят телевизор.
Като ти са хакнали паролата, как влезе?
Моят Касперски настръхва от най-малкото. Всичко си е ОК.

Като ти гледам аватара, може да си ходил по сайтове с тройки, там можеш да завъдиш всичко.

Ето тук: https://2ip.ru/passcheck/ можеш да видиш за колко време може да ти се разбие паролата,
ако сайта позволява да се бъзикаш с него.

Неактивен Pegas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Всичко е една голяма лъжа!!!
Re: Пробив в сайта
« Отговор #2 -: Февруари 27, 2020, 09:25:15 pm »
Споко, проблема е в твоят телевизор.
Като ти са хакнали паролата, как влезе?
Моят Касперски настръхва от най-малкото. Всичко си е ОК.

Като ти гледам аватара, може да си ходил по сайтове с тройки, там можеш да завъдиш всичко.

Ето тук: https://2ip.ru/passcheck/ можеш да видиш за колко време може да ти се разбие паролата,
ако сайта позволява да се бъзикаш с него.

ха-ха
само това ли успя да измислиш?

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Пробив в сайта
« Отговор #3 -: Февруари 27, 2020, 09:39:07 pm »
Кога разбра, че ти е хакната?
Преди да влезеш, или след като си влязъл.
И ако си влязъл, какъв е механизмът, по който браузърът ти разбира, че паролата хакната?

А това, случайно не ти ли се предлага в някаква посока??

Във виртуалният, както и в реалният живот ходенето по какички води до вирусни инфекции.
Апропо, антивирусът ти изобщо работи ли?
Ако да, газ....!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Пробив в сайта
« Отговор #4 -: Февруари 27, 2020, 10:00:05 pm »
По скоро мисля, че си е качил някоя фалшива антивирусна или нещо подобно което като го качиш и започва "добросъвестно" да открива разни такива пробойни, троянци, вируси и какво ли не и накрая ти предлага да закупиш една "страхотна" антивирусна или антинезнам си какво програма за някакви дребни пари 20 до 50 долара. и кои се излъгал, излъгал кой не, утре.
качи си един Линукс да спиш спокойно бе човек.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Пробив в сайта
« Отговор #5 -: Февруари 27, 2020, 11:53:01 pm »
Pegas/Vektor, опитваш СЕ да ни правиш вятър но си забравил да си сложиш белите ръкавици..... :o

Неактивен guve4

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 30
Re: Пробив в сайта
« Отговор #6 -: Февруари 28, 2020, 12:20:56 am »
здравейте,
Паролата за сайта ми е разбита-така ми изписва!
Излиза ми червена удивителна което е най лошата сигурност за един сайт:
Опасно: Избягвайте този сайт. Ако виждате червен предупредителен екран на цялата страница, сайтът е означен като опасен от Безопасно сърфиране. Използването му най-вероятно ще изложи на риск информацията ви.

Какво е оправданието на админа?
В форума има достатъчно умни глави и разбирачи в сферата на компютрите. Нека си кажат мнението, но според мен няма нищо общо с вируси и пр. а с това, че сайта е по HTTP а не е по HTTPS и се води несигурна връзката.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Пробив в сайта
« Отговор #7 -: Февруари 28, 2020, 03:43:01 am »
но според мен няма нищо общо с вируси и пр. а с това, че сайта е по HTTP а не е по HTTPS и се води несигурна връзката.
правилно guve4, но нали трябва да се говори без да се разбира. Връзката била несигурна, ами зависи за какво. Ние тук не пишем някакви велики тайни че да имаме нужда от инкриптване на връзката. Не е лошо да се направи но изобщо не е задължително, проблеми е че след някое време новите версии на браузърите няма да поддържат такива сайтове, и тогава ще бъде проблем, но само за по новите разбира се, който си кара с по-старите версии няма да има проблем.

Радико добре го каза, макар и в по друг контекст, като не искате да си имате вирусни проблеми запознайте се Линукса. На тези които са си свикнали с клик-клик на тях ще им е трудно да се научат, ако изобщо може да се научат разбира се, макар че на днешни времена и на Линукс може да се мине само с кликване, е не толкова лесно като при Прозорчната система, но може.

Ето как изглежда този "пробив" с Мозила ( Файър Фох  - Огнената Лисица браузър ) под Линукс.

Неактивен Pegas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Всичко е една голяма лъжа!!!
Re: Пробив в сайта
« Отговор #8 -: Февруари 28, 2020, 07:03:12 am »
Много интересно как от всички сайтове в които съм рег.нат баш в мазето акаунта ми е хакнат ?
Все още очаквам компетентния отговор на администратора!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Пробив в сайта
« Отговор #9 -: Февруари 28, 2020, 08:09:25 am »
Ако наистина е хакнат твоя акаунт в мазето то ще има влизане към него от неспецифичен айпи адрес. Лесно е да се провери това. Ако няма такова влизане което е най вероятно, то очевидно проблема е в твоя компютър.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Пробив в сайта
« Отговор #10 -: Февруари 28, 2020, 08:17:09 am »
Това, че сайта няма инсталиран сертификат за криптирана връзка, теб те бърка само, ако си на Wi-Fi и твоят комшия хакер клечи денонощно да ти снифи трафика, за да ти вземе кючът от Мазето..., където си заровил имането си  :)

Само в този случай си заплашен, и то, ако въпросният ти комшия хакер е много силно мотивиран да ти вземе ключът от въпросното Мазе. Свиркай си.
А, ако още се шашкаш - купи на админа един сертификат, той ще го инсталира на ползу роду болгарскому.

Има и вариант, някой да се е подключил към кабелите ти, но няма кой да ти окаже такава чест.
Това, че нещо е възможно, не означава, че се е случило.
« Последна редакция: Февруари 28, 2020, 08:41:58 am от VITAN »

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Пробив в сайта
« Отговор #11 -: Февруари 28, 2020, 08:48:51 am »
Win 10 дава такива съобщения обикновено.

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Пробив в сайта
« Отговор #12 -: Февруари 28, 2020, 01:50:52 pm »
Специално за Pegas (Vektor) ще снабдим "мазето" със сертификат. Така де ... Ще вземе да се "гътне" човека от притеснение.
Пък и са хакнали паролата, чудно защо не са му я сменили с друга тези лоши хакери, че да ни лишат от присъствието му.
 ;D ;D