Автор Тема: STAR WARS  (Прочетена 161441 пъти)

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: STAR WARS
« Отговор #600 -: Юли 26, 2021, 02:50:04 pm »
За да го чуете, и да го знаете. Те за това. >:(

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: STAR WARS
« Отговор #601 -: Юли 27, 2021, 12:53:33 am »
juliang, разбрах отдавна, че космоса ти е любима тема, но на мен не е. Нито се интересувам от руските постижения, нито от американски, нито ми е известен тоя модул "Наука" и не бих могъл да взема отношение.
Не получавам оргазъм нито от совалки, нито от бустари, нито от Тесла мобили. Те не влияят пряко на качеството ми на живот. Гледам и да не си пълня главата с ненужни знания, които не са авторитетни, т.е. няма да повлияят с нищо върху качеството ми на живот.

А само няколко страници по-назад:

Това го може само извънземната техника, не американската:
Боклуците Ф-35 изглеждат, като украински ЗАЗ пред Мерцедеса и не случайно са спрени от производство поради фундаментална некадърност и изпреварваща фукня.
Целият съм респектиран и радостен, като слушам тоя рев на двигателите и особено, като знам, че моите братя славяни са по-силни от всякога.  :D

Самолета има свръхзвукова крайцерска скорост, докато боклука Ф-35 при свръхзвук му се лющи боята, като прегорял на плажа от ултравиолет - боклук на боклуците.  :D

Никой вече няма шанс пред С-500, те занулиха всяка ракетна система и туриха началото на тоталното превъзходство в космическите извънземни-руски сили:  :D

Не знам... може пък да не мога да хвана кога си саркастичен, кога се шегуваш...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: STAR WARS
« Отговор #602 -: Юли 27, 2021, 09:25:41 am »
Това ви е STAR WARS. 100%
-
<a href="https://www.youtube.com/v/q3mSRvtiNSc" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/q3mSRvtiNSc</a>
-
Руснаците с РЕБ пречат на американски шпионски спътник да "нюха" над Ростов-на-Дон...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: STAR WARS
« Отговор #603 -: Юли 27, 2021, 08:12:55 pm »
Аре като сме седнали да си мерим картинките, макетите и обещанията:
<a href="https://www.youtube.com/v/7J9Jo-Ikg04" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/7J9Jo-Ikg04</a>

20 пъти скоростта на звука как ви се струва? Някви "Циркони" ли бяха, "балони" ли...

И 6-то поколение изтребител:
<a href="https://www.youtube.com/v/yDW59LCS1LQ" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/yDW59LCS1LQ</a>
50 часа автономност във въздуха и възможност както за пилотируем от човек полет, така и за напълно автономно изпълнение на задачи без присъствие на човек на борда. Възможност за "глутница" - един управляем от човек самолет и 2-3-4 безпилотни самолета около него, изпълняващи възложени от "водача на глутницата" тактически задачи или защитавайки го във въздушен бой.
Най-вероятно ще е екипиран и с боен лазер освен с класическите ракети. За това, че ще постига скорост 5 пъти скоростта на звука няма да отварям дума ... :)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: STAR WARS
« Отговор #604 -: Юли 27, 2021, 09:05:17 pm »
Kid, единственото смислено, което може да се каже по тия мультики е: хотелки.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: STAR WARS
« Отговор #605 -: Юли 27, 2021, 10:54:47 pm »
Kid, единственото смислено, което може да се каже по тия мультики е: хотелки.
Е па нема само съвецките полюции да гледаме.
Ето още едно видео:

<a href="https://www.youtube.com/v/Uzl1AkTYelU" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/Uzl1AkTYelU</a>

Ако трябва да го пробутам като неявна пропагнада, ще го представа като "съвсем обективно образователно видео обясняващо какво е 6-то поколение изтребител". А на практика си е абсолютно пропагандно филмче, но аз за разлика от някои други списващи тук имам доблестта да го кажа.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: STAR WARS
« Отговор #606 -: Юли 27, 2021, 11:06:35 pm »
Сори, не мога да се сдържа да не пусна едно архивно видео (пусто Ютуба помни много :) )

<a href="https://www.youtube.com/v/_dhRQx1jMIM" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/_dhRQx1jMIM</a>

Т'ва на вниманието на ЕДМ-а, дет се чудеше какъв е тоя модул "Наука"...

Само гледайте "високотехнологичната" сглобка на тоя модул... това е било архаично още в 2011-та... а сега сме 2021-ва... Тоя дядо в ботушите сигурно се е преселил във вечните ловни полета преди години ... а модула все още не е стигнал до МКС...
И коментарите вижте под видеото... много трол начи... :)

Честно... не ви ли е смешно да го гледате? Рзбирате ли какво имаше предвид Ксурнев със "стук топоров"?

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: STAR WARS
« Отговор #607 -: Юли 27, 2021, 11:13:12 pm »
Kid, трябва да се дружи с главата. Капиш?
Оср**те се с Ф-22, направо се наср**те с Ф-35, сега седнал да ми пуска мультики за 6-то поколение.
Аланкоолу! Ф-22 и Ф-35 не покриват 5-то поколение! Къде се мяташ на 6-то?!
Де си ръгнал като шугава офца! Защо ли не покриват!? Аре да те видим.
За протокола, Су-57 двуместната версия ще джитка с още 4 "Охотника" около себе си.
И това няма да е никак далеко.

Дисни сме гледали, Холивуд тоже. Велики аниматори са!

П.п. Модул "Наука" страда от нефинансиране 10 години.
Я кажи, как изгубихте станцията Сайлаб (в ерата на разцвета на U.S.A.) и как след като се чупихте от руската станция и нея почти угробихте. Игралният филм по действителният случай за нейното спасяване вече го пусках тук.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: STAR WARS
« Отговор #608 -: Юли 27, 2021, 11:34:00 pm »
За протокола, Су-57 двуместната версия ще джитка с още 4 "Охотника" около себе си.
И това няма да е никак далеко.

Да де...  някога ще джитка. Засега положението е следното:
Цитат
Първи полет: 29 януари 2010 г.
...
В експлоатация от: програмата продължава с производството на нов двигател за масовото производство
...
Състояние: прототип в изпитателен режим

Преведено на простонароден език: "Имаме макет, за който дори нямаме двигател. Вече 11 години."

Дано влезе в експлоатация преди тия "фантасмагории" от моите видеа :) Ма не ми се вярва много... кат гледам темпа на напредъка с модула "Наука"...

... и как след като се чупихте от руската станция и нея почти угробихте. Игралният филм по действителният случай за нейното спасяване вече го пусках тук.
Дад, тая станция мухляса малко след изстрелването. Напуснаха я щото трябваше да са на антибиотици след пребиваване в нея :)
И да ти кажа ли що мухляса? Щот рашките не могат да направят дори един климатик като хората. Първо мухляса, после заради неработещата като хората система за отнемане на влагата електрониката почна да дава фира, щото вътре в блоковете почнаха да се образуват локви...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: STAR WARS
« Отговор #609 -: Юли 28, 2021, 12:03:06 am »
1. Kid, ако не ме лъже паметта Пентаграма има около 15 пъти по-голям военен бюджет. Истински самолет 5-то поколение е много скъпо удоволствие. Като е лесно, вие защо нямате?! ЕС защо няма?!
2. Скалйаб "мухляса" и не можахте да я спасите.
3. След като спретнахте номер и съветската "мухляса". Подобен номер врътнахте и на МКС, някаква ваша къфла изкрейзила, че се запушила щатската високотехнологична тоалетна. И ивъл рашънс не я пускат в тяхната. Янките казали, че няма да я спасяват и тя с дрелката започнала да разпробива обшивката - зер рашънс тъпи, ще я спасят за собствена сметка.

Само, че руснаците спасиха своята станция, въпреки, че перфектно знаехте как да им спретнете номер. Ето пак игралният филм по действителни събития. Линчо на мен ми бе много интересен:
-
<a href="https://www.youtube.com/v/elSH6yo9ozw" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/elSH6yo9ozw</a>

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: STAR WARS
« Отговор #610 -: Юли 28, 2021, 12:41:29 am »
1. Kid, ако не ме лъже паметта Пентаграма има около 15 пъти по-голям военен бюджет. Истински самолет 5-то поколение е много скъпо удоволствие. Като е лесно, вие защо нямате?! ЕС защо няма?!

Дад, "самолет 5-то поколение" е едно доста разтегливо понятие, в което всеки си слага негови си интерпретации. И неговия самолет става 5-то поколение, а чуждите не са 5-то поколение.
Също така всяка държава създава самолеи спрямо своите нужди, които не е задължително да са същщите като на другите държави. Сещаш се че САЩ е готова да направи компромис с някои параметри на самолета само и само да може да каца на самолетоносач, защото на нея й трябват самолети които да кацат на самолетоносачи. За разлика от една друга държава, която няма нужда от самолети способни да кацат на самолетоносачи... поради липсата на самолетоносачи... :)

Та кажи кат си толкоз отворен (в цифри, не в разтягане на локуми) що е то 5-то поколение... Как да погледнем един самолет (и характеристиките му) и да кажем че е 5-то или не е 5-то...
Трябвало да бъде стелт... ма за някои държви "стелт" означава просто да не оставя 2 километра димна след зад себе си като се движи в ясен слънчев ден... за някои стелт е само отпред, за други е отпред, отзад и отстрани, за трети е и отдолу и отгоре... Някои приемат "свързаност" като наличие на радио в кабината, други искат задължително пилота на един самолет са може да стреля с оръжията на другия самолет, или самолета сам да взима решения кога и с чие оръжие да стреля...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: STAR WARS
« Отговор #611 -: Юли 28, 2021, 08:56:30 am »
Сори, не мога да се сдържа да не пусна едно архивно видео (пусто Ютуба помни много :) )

Т'ва на вниманието на ЕДМ-а, дет се чудеше какъв е тоя модул "Наука"...

Само гледайте "високотехнологичната" сглобка на тоя модул... това е било архаично още в 2011-та... а сега сме 2021-ва... Тоя дядо в ботушите сигурно се е преселил във вечните ловни полета преди години ... а модула все още не е стигнал до МКС...
И коментарите вижте под видеото... много трол начи... :)

Честно... не ви ли е смешно да го гледате? Рзбирате ли какво имаше предвид Ксурнев със "стук топоров"?

Ако не беше ти, нямаше и да науча за този модул. Но кът си рекъл да коментирам, то е следното:
Да речем, че си прав за архаичността на руския модул. Погледни обаче и от друга страна. Къде е германския, френския, английския модул? Е няма...
От двама състезатели дори да се окажеш втори, пак си на второ място. За оплакване са тия, дето въобще не са се класирали до състезанието във висшата лига.
После, доколкото ми е известно, дано не греша, тая орташка работа с МКС е на път да разпърди гърнето и руснаците готвят самостоятелна КС, като китайците. Та това което влагат - старо, ново е доколкото да поддържат нещо, което е иначе загубена кауза, щото стария модул вече за нищо не става и разбрах оня ден са го приземили в океана.

То е все едно на някоя стара кола, която си нарекъл, че скоро ще я даваш на отпадъци, да почнеш да и туряш свръх модерни компютри, да я тунинговаш в топ фирми, като AMG, само заради единия рейтинг, без грам прагматизъм. Не са толкова тъпи руснаците.  :D

Мен по ми е смешно друго  :D, съвсем аналогично на твоя смях по модула "Наука":
Нашите колонизатори, военни окупатори, демократизатори - разбирай дейндустриализатори, дерационализатори, "доброволно"  ;) ни принудиха да закупим от тях архаичните Ф-16 модел 1971 г. - набори на дядо ми, га е карал каруцата, с екстрата тая стара тенекия да й били сложили модерно електронно оборудване - авионика. То остави това, ами отново аналогично на модула "Наука", който трябвало преди 11 г. да закарат на МКС, тия стари тенекии щели да ни ги произведат постепенно за срок първите след 4 г., последните вероятно в края на века. А пък обслужването, оборудването и консумативите в тренинга с тия самолети е по-скъп от самите тях и поне 10-кратно по-скъпо от най-новите руски изтребители.  :D
Докато колонизатора ни въоръжи с тия допотопни самолети, руснаците вече ще са на летящи чинии.  :D
Вече 30 г. сме с тия говеда, а армията ни още е с руското въоръжение. Навремето руснаците от примати във военно отношение ни приеха в клуба на арийците и ни изстреляха в бъдещето с преобразяването на въоръжението на българската армия от лъкове, прашки и стрели с ракети, танкове, самолети и всичко останало, което е и до ден днешен.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: STAR WARS
« Отговор #612 -: Юли 28, 2021, 09:48:19 am »
Мен по ми е смешно друго  :D, съвсем аналогично на твоя смях по модула "Наука":
Нашите колонизатори, военни окупатори, демократизатори - разбирай дейндустриализатори, дерационализатори, "доброволно"  ;) ни принудиха да закупим от тях архаичните Ф-16 модел 1971 г. - набори на дядо ми, га е карал каруцата, с екстрата тая стара тенекия да й били сложили модерно електронно оборудване - авионика. То остави това, ами отново аналогично на модула "Наука", който трябвало преди 11 г. да закарат на МКС, тия стари тенекии щели да ни ги произведат постепенно за срок първите след 4 г., последните вероятно в края на века. А пък обслужването, оборудването и консумативите в тренинга с тия самолети е по-скъп от самите тях и поне 10-кратно по-скъпо от най-новите руски изтребители.  :D
Докато колонизатора ни въоръжи с тия допотопни самолети, руснаците вече ще са на летящи чинии.  :D
Вече 30 г. сме с тия говеда, а армията ни още е с руското въоръжение. Навремето руснаците от примати във военно отношение ни приеха в клуба на арийците и ни изстреляха в бъдещето с преобразяването на въоръжението на българската армия от лъкове, прашки и стрели с ракети, танкове, самолети и всичко останало, което е и до ден днешен.
Не е все същото, щото F16 който сме поръчали няма нищо общо с Ф16 от виетнамската войска, като изключим името. Все едно да кажеш че Брабус-а на Мерцедес е боклук, щото си се возил в Даймлер от времената на Щирлиц.
Да, не е "5-то поколение", т.е. няма вертикално излитане и кацане, не е стелт, но... отново опираме до предназначението на самолетите които купуваме, както обяснявах на Витан. За какво може да ти е полиейска кола която е стелт? Полицейската кола има точно обратна функция - тя е със сирена и буркан, разграфена е с ярко отразяващи ленти и надписи именно за да е ВИДИМА. Ние взимаме самолети за еър полисинг, а не за нападение или разузнаване. На всички ни е ясно, че с 8 самолета не можем да водим военни действия във въздуха.
Цената... тук нещата не бяха добре обяснени от правителството. Цената е висока, именно защото в нея освен самолетите е включено и всичко необходимо тези самолети да бъдат обслужвани. Първо самолета идва напълно екипиран - "качваш се и караш". След това - в цената е включено и обучение на наземния персонал. Включено е и необходимото наземно оборудване за поддръжката им.
Много се съмнявам, че можем да си поръчаме руски изтребители оборудвани с всички системи съвместими с натовските стандарти. В най-добрия случай щяхме да получим до голяма степен "голи" самолети, които след това трябваше да накичим с оборудване. А ти правилно отбелязваш, че цената на това оборудване съвсем не е символична.

Да, за тия пари можехме да поръчаме Ф35, но ... за чий ни е? За какво ни е стелт самолет? За какво ни е самолет с вертикално кацане? Нямаме си достатъчно дълги писти, или имаме самолетоносач? Или ще воюваме с някой с ескадрила от 8 самолета?

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: STAR WARS
« Отговор #613 -: Юли 28, 2021, 10:52:43 am »
Хулио, лъжеш като д'рът ссиганин. 2 000 000 000 $ за 8 консверви, чиито единствено достойнство е, че могат да фъргат ядрени бомби - аре стига моля ти се значи!!!

Сега по същество: Ф-35, тоя шит изобщо не го коментирам.
Коментирам "петото" поколение Ф-22, на когото сте му "изгубили технологията", по същият начин, по който сте изгубили и почти всичко от кацането на Луната.
Ултраскъп е щял да стане, ако са му и сложили и 360 градусова осведоменост - какво става наоколо - разбирай приемници на радар.
Умна обшивка. Това Су-57 го има.
Още за 5-то поколение на Ф-22 не му достига и двигател: свръхзвукова скорост без форсаж.

Както и други подробности, за които няма смисъл да пиша, що след 5-10 години всичкото Ф-22 ще е в музея или на металолом...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: STAR WARS
« Отговор #614 -: Юли 28, 2021, 11:11:00 am »
Джул /това име го научих от един твой почитател и най-вече ласкател  :D/, кажи ми ти, за 30 г. под крилото на НАТО, как ни се промени военното оборудване по стандартите му?

Това, което аз знам, виждам и научавам, е че всичко в нашата армия е добре познатото ни - вече допотопно, руско оборудване. Било то артилерия, самальоти, танкове, ракьоти, свързочно оборудване и т.н. Т.е. НАТО в буквалния смисъл ни разоръжи и ако един ден се разпадне, каквито индиции има все повече, ще се наложи да почваме от нулата. Даже един американски болт нямаме в армията.

И един парадокс:
Скоро разузнаването ми установи, че въпреки, че сме в НАТО, руснаците ни ПОДАРИЛИ модерна свързочна техника, представяте ли си! Ние нямаме нито една американска апаратура, като сме в нато, дори пушка нямаме, не танк, БТР или въртъльот, патрон техен нямаме.


Тия са ни курдисали да ни връщат в миналото, за какво бъдеще говорим. Те без машина на времето ни върнаха 1 век назад.