Автор Тема: STAR WARS  (Прочетена 161444 пъти)

GMG

  • Гост
Re: STAR WARS
« Отговор #585 -: Юли 24, 2021, 03:11:44 am »
     Отивате лека полека в заблуда, на русите сме дали кирилицата, (и не само), а Путев вика - македонците им били братя, сърбите колеги...
 Аде вижте и прочетете малко история.. за да видите къде има надписи с орел.  ;)

Гроба на Калоян не се коментира щото ще излязат доста неща, както и артефакти за които те русите не искат да споменават.

Безусловно някои работят къртовски по въпроса, но времето ще покаже кой къде и как...
Ако извлечем изречение от контекста, ще звучи - "що се срамиш", което в сегашни условия е невалидно.
Дори и Нидялко (ndm) ще Ви го каже, особенно в грипна епидемия.  ;D

Защо заглавието няма нищо общо с темата?
Защото посерковците са навсякъде...  ;)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: STAR WARS
« Отговор #586 -: Юли 24, 2021, 05:34:02 am »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: STAR WARS
« Отговор #587 -: Юли 24, 2021, 11:58:50 am »
Витан и ЕДМ, я разкажете малко за модула "Наука"... :)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: STAR WARS
« Отговор #588 -: Юли 24, 2021, 01:36:40 pm »
Във този модул ще бъде извършен един експеримент от изключителна важност за бъдещите руски мисии до Марс.
Във този експеримент ще бъдат уточнени и прецизирани финно параметрите на технологията за безтегловна дестилация на водка която се оказва от решаваща животоспасяваща бих казал важност за бъдещето на руската космонавтика.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: STAR WARS
« Отговор #589 -: Юли 24, 2021, 05:49:25 pm »
За ЕДМ

"В ЛЕСУ НОСИЛСЯ СТУК ТОПОРОВ - РУССКИЕ СТРОИЛИ РАКЕТУ."

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: STAR WARS
« Отговор #590 -: Юли 25, 2021, 09:20:26 pm »
Ksurnev,
много странно поведение от теб.
Какво искаш да кажеш или докажеш, явно не на мен, а на тия дето ми опонират?
И ти ли мина в лагера на русофобите?
Руснаците удряли с брадвата в гората и правели ракета? - що за идиотщини говориш, подиграваш се...
Забрави ли кой първи прати космонавт в космоса?
Чий ракети ползваха до вчера американците?

На Бати си Кузмов ли си решил да се подмазваш или искаш на мен нещо да докажеш?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: STAR WARS
« Отговор #591 -: Юли 25, 2021, 09:43:37 pm »
Кажи ти за модула "Наука"...
П.с утре се надявам да съм на свестен нет...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: STAR WARS
« Отговор #592 -: Юли 25, 2021, 09:45:58 pm »
Кажи ти за модула "Наука"...
П.с утре се надявам да съм на свестен нет...
Не знам на какъв език ми говориш, какъв е този модул, бъди по-конкретен?

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: STAR WARS
« Отговор #593 -: Юли 25, 2021, 09:49:30 pm »
Кажи ти за модула "Наука"...
FOX news - говорителката казва, че новият руски изтребител
The Checkmate (преведено по смисъл - Разгром)
щял да лети със скорост: 2 пъти скоростта на светлината.
Каквато ви "науката", такава ви журналистиката, такава ви и пропагандата...
- доказателството -
<a href="https://www.youtube.com/v/EORGI5JJELk" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/EORGI5JJELk</a>
Щом си говорим за 2 пъти скоростта на светлината, значи е за раздел STAR WARS  8)

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: STAR WARS
« Отговор #594 -: Юли 26, 2021, 11:47:31 am »
EDM, аз съм българофил. Това което съм написал го казваха руснаците още 1978г, по повод на един голям взрив в Байконур.
Мой приятел, който завърши в Москва и се ожени за рускиня, свекъра му беше един от 7-те оцелели при този взрив.
Всички останали - повече от 200 души бяха загинали. В СССР тоза лаф се появи заради това.
А в кой лагер съм, надо думать, если чем.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: STAR WARS
« Отговор #595 -: Юли 26, 2021, 12:30:24 pm »
Ksurnev, не е хубаво така ни в клин ни в ръкав да даваш частни примери и да си вадим генерални изводи.
Аварии стават навсякъде. Да не вадя сега списъци с аварии на ядрени централи на запад, на използване на ядрени оръжия, на опити с живи хора и т.н.

Не бива да се сърдим на руснаците, защо нямали качествени коли и пр., все едно да се сърдиш на майка си и баща си, че са бедни или на децата си, че не са милионери. Така ти подхранваш злорадото отношение на русофобите и ставаш съпричастен с тях. Неблагодарността гради много лоша карма.

И не трябва да забравяме, че руснаците са само 130 мил., а ги сравняват с целия западен свят, който е над 1 милрд. Естествено, че дума не може да става предвид размерите. Има и други фактори, които са препятствали развитието им в това или друго отношение, като постоянните апетити на колонизатора към природните им изкопаеми, нападенията над Русия, избиването на голяма част от мъжете, затова там дълги години в строителството са работили само жени и т.н. Нямат и печатен стан за пари, постоянно им се пречи за развитието в икономиката с разни санкции с измислени и бутафорни политически причини. Постоянно противниците им правят коалиции - икономически и военни с антируска насоченост с цел изолация по всички параграфи.

Не са тия причини дето ти ги спомена, водещи до неуспехи в икономиката им. Отделно голямата територия не позволява развита инфраструктура, която е основния двигател на една икономика. Голяма територия означава големи инвестиции за създаване и поддръжка, затова там има основно 5-6 града, където е съсредоточена икономиката. Как да продадеш дадена стока на 15 000 км.

Така, като се изказваш ни в клин, ни в ръкав, какъв бил основния проблем на руснаците, като без някой да те е засягал пряко теб за нищо и се изявяваш в защита на бай си Кузмов, който е абсолютен провокатор, разбирам, искаш да му се представиш в добра светлина, като оплюеш калпавия руснак. Има по-лесен начин затова, защо трябва по този начин.

EDM electronics не е по комплиментите и никак не обича раболепието.

Ksurnev, да беше казал още в началото за тази авария и откъде произлязъл тоя лаф за чукането с брадвите в гората /че и да ме караш да търся в речника непознати за мен думи/, а не с тези недомлъвки и гатанки. Няма откъде да знам всяко нещо, което се е случвало в света, както не знам и защо Джул напира, да говоря за някакъв модул "Наука" - непонятно за мен какъв. Чел нещо там и мисли, че и аз трябва да съм го чел и да ме изпита с цел компрометира вероятно - що за тъпотия. После го питам да ми уточни, а той мълчи.

Така и не разбрах, какво искаше да кажеш с тоя лаф с брадвите и какви изводи да си правим?
Интересно ми е най-вече каква ти беше целта?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: STAR WARS
« Отговор #596 -: Юли 26, 2021, 02:24:52 pm »
...Няма откъде да знам всяко нещо, което се е случвало в света, както не знам и защо Джул напира, да говоря за някакъв модул "Наука" - непонятно за мен какъв. Чел нещо там и мисли, че и аз трябва да съм го чел и да ме изпита с цел компрометира вероятно - що за тъпотия. После го питам да ми уточни, а той мълчи.

https://www.mk.ru/science/2021/07/23/otpravlennyy-k-mks-kosmicheskiy-modul-nauka-udalos-reanimirovat.html
Цитат
...А пока вспомним историю «Науки». Модуль готовили к запуску больше четверти века. Его начали создавать в Центре им. Хруничева в далеком 1995 году...

Разбраш ли какво правят? 2021-ва година с мъка извеждат в космоса модул за МКС, който е бил проектиран през 1995-та... Представяш ли си колко "модерна" апаратура има в него? Изобщо... колко от железата и гумите в тоя модул вече са остарели от седене? Колко ще е живота на една такава установка, която вече е седяла четвърт век по разни стендове? Не говоря за това, че вероятно целта с която тоя модул е бил проектиран, вече отдавна е изпълненена по един или друг начин, опитите са проведени, резултатите са известни...

Или го погледни от другата страна - 25 години са харчени пари за проектиране, препроектиране, коригиране, кърпене на корекциите, изхвърляне на вече остаряло оборудване и произвеждне на ново, нови тествания, нови преработки ... представяш ли си какви средства са цицани в продължение на 25 години по тоя грандиозен проект? И накрая за една борйка всичко да отиде по дяволите, щото след 25 години проектиране, производство и тестове двигателите просто отказват да запалят... Щом двигателите не са запалили, представяш ли си с другото оборудване какви опити ще се проведат? Колко от това оборудване изобщо ще тръгне?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: STAR WARS
« Отговор #597 -: Юли 26, 2021, 02:35:19 pm »
juliang, разбрах отдавна, че космоса ти е любима тема, но на мен не е. Нито се интересувам от руските постижения, нито от американски, нито ми е известен тоя модул "Наука" и не бих могъл да взема отношение.
Не получавам оргазъм нито от совалки, нито от бустари, нито от Тесла мобили. Те не влияят пряко на качеството ми на живот. Гледам и да не си пълня главата с ненужни знания, които не са авторитетни, т.е. няма да повлияят с нищо върху качеството ми на живот.

Дори и да приемем, че си прав, какво очакваш от мен, да взема сега да мразя руснаците, защо не правили нещата, като американците ли?


Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: STAR WARS
« Отговор #598 -: Юли 26, 2021, 02:38:40 pm »
Цел: Да ви светна лампата, че и тогава руснаците бяхя самокритични.
Изводи: С тях майтапа  на такива теми е противопоказан, та така...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: STAR WARS
« Отговор #599 -: Юли 26, 2021, 02:43:48 pm »
Цел: Да ви светна лампата, че и тогава руснаците бяхя самокритични.
Изводи: С тях майтапа  на такива теми е противопоказан, та така...

Ksurnev, ако в началото беше казал това директно, без да си играеш на гатанки с мен, да ме изпитваш за някакви руски поговорки, щеше да спестиш доста полемика.

Поговорката "чукат брадви в гората", не кореспондира със самокритичност. На бълагрски звучи "дялано с теслата". Не ми се връзват обясненията ти.

Но не отговори на въпроса ми, защо го казваш?
Разговора не беше в тази насока преди да се намесиш с поговорките си.