Автор Тема: STAR WARS  (Прочетена 161439 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: STAR WARS
« Отговор #405 -: Май 17, 2021, 09:36:12 pm »
Ми не ни пробутвай руската си пропаганда тука.
1. Лукавсвто. Висш пилотаж!
2. Кои сте вие?!
Сигурно няма да повярваш, но всички потребители на този форум без трима човека единият от които си ти.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: STAR WARS
« Отговор #406 -: Май 17, 2021, 09:41:16 pm »
Теб никой не те пита.
Дай нещо повече от вибратор и ще те имам предвид.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: STAR WARS
« Отговор #407 -: Май 17, 2021, 10:23:35 pm »
Теб никой не те пита.
Дай нещо повече от вибратор и ще те имам предвид.
Напротив задал си въпроса в множествено число. А аз съм един от тези "Вие"
И не се заяждай ако обичаш защото ти и вибратор не си дал в този форум. Само проруска пропаганда.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: STAR WARS
« Отговор #408 -: Май 17, 2021, 10:26:24 pm »
1. Питах не теб.
2. Колкто лъжа съм казал, толкова и успех да видиш...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: STAR WARS
« Отговор #409 -: Май 17, 2021, 10:50:50 pm »
Благодаря за пожеланието Витане. Знам, че ти лично от свое име не си изрекъл нито една лъжа. Поне в този форум. Това, че понякога тиражираш информация която внушава неща които не са истина не значи, че ти си го изрекъл просто си приел на доверие някои неща. Нали знаеш, че най добрата лъжа е да кажеш истината така, че никой да не ти повярва.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: STAR WARS
« Отговор #410 -: Май 18, 2021, 04:47:01 pm »
Германия е (майката) на военните технологии.
 И Русия и САЩ от там имат и м16 и ак47,ракети и космически технологий. Даже на Немците им трябвало няколко месеца, за да бъдат първата ядрена държава.
 След втората световна война, всички документи и учени са (усвоени) от двете  държави. Голяма надпревара е било. Кой повече ще заграби.  ;D
  Така че не ми ги хвалете
MTM, по отношение на ракетните технологии това е така, немците са развили технологията най-рано, но трябва да се отбележи и че са работили най-дълго по нея, въпреки че забавянето при СССР е било по вина на тогавашния комунистически режим и Сталин, които са тикали в затвора или на каторга видни умове (които обикновено са буйни глави)като в това число, за 10 години на Сибирската каторга, бива изпратен и Каральов (надявам се да знаете кой е той) като враг на народа, и след като намират немските ракети и имат нужда от някой способен който да им ръководи ракетната програма, както Фон Браун е правил при немците, и в последствие при Американците, го изкарват и го правят главен ракетен дизайнер. САЩ са нямали нищо в това отношение, поне до идването там на Фон Браун.

По отношение обаче на ядрената технология САЩ и доколкото ми е известно СССР са си извървели пътния сами. По отношение на САЩ ето това е писмото от Айнщани кето е "стартирало" тяхната програма:
https://www.osti.gov/opennet/manhattan-project-history/Events/1939-1942/einstein_letter.htm

Също е интерсно да се отбележи че  военното командване на САЩ са били толкова впечателени от немската армия че след войната взаимстват много неща от нейната структура за да оптимизират ръководенето на военните им сили. От друга страна интересен факт който незнам колко хора знаят е че по времето когато САЩ са са воювали за своята независимост по-голяма част от населението е била немско-говорящо, но Английския се е наложил най-вече понеже почти всички заможни хора и бизнес организатори са били Англииско-говорящи (като а съжаление в последно време се налага усилено Испанския в предвид силната имиграция към САЩ от Латинска Америка и Мексико)

Активен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: STAR WARS
« Отговор #411 -: Май 18, 2021, 09:10:28 pm »
Пикси не се разводнявай, имаш формула за доказване! Продължаваме да чакаме да разберем дали имаш някакви сериозни разбирания по въпроса или си просто обикновен копир.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: STAR WARS
« Отговор #412 -: Май 18, 2021, 09:58:46 pm »
В процес динамичен е, в търСЕне на царския пищов.

Неактивен mind

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 382
Re: STAR WARS
« Отговор #413 -: Май 19, 2021, 03:33:39 pm »
Тази нощ е литнал Фалкън-а (този бустер лети за 6-ти път): https://youtu.be/tdgg_qwj-hI
Коментиращата мацка беше въодушевена от извивката на земята..  ама не каза коя точно извивка да гледаме  :)

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: STAR WARS
« Отговор #414 -: Май 19, 2021, 07:11:41 pm »
Твои постове ще гледаме и ще се извиваме когато намериш отговор на въпросите, които ти зададох в предната тема ;D

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: STAR WARS
« Отговор #415 -: Май 20, 2021, 09:38:46 am »
mind, обектива на камерата на ракетата е тип "рибешко око" и криви в края.  В единия случай е преувеличил кривината, в другия я е компенсирал.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: STAR WARS
« Отговор #416 -: Май 20, 2021, 11:00:01 am »
Широкоъгълната камера, когато снима наблизо, заобля края на изображението. Снима нормално само, когато се предостави на фокуса достатъчно разстояние. Така снимат екшън камерите при 160-170 гр. ъгъл.

Интересно, който отиде на ръба на Земята, ще види ли надолу космоса, като от тераса? Ако е така, да кажем на англичаните да направят малко балконинг в космическото пространство, че много обичат да скачат от терасите на Слънчака - изпочупиха плочките с главите си, става ми жал за плочките.  :D

Неактивен mind

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 382
Re: STAR WARS
« Отговор #417 -: Май 20, 2021, 11:26:44 am »
juliang, ясно ми е, но проблемът не е в камерата. Проблемът е в избора на камера, чиято реклама гласи "За един по-различен и абстрактен поглед".
В мисии за стотици милиони, ми слагат GoPro за рафтинг... че и служи като доказателство за изгледа на земята.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: STAR WARS
« Отговор #418 -: Май 20, 2021, 11:30:17 am »
Досега никой не е направил по-добра камера от Гоу-Про и по-добра от тая на Айфон. Има китайски с по 5-6 камери, дето снимали под различен ъгъл, резолюции по нам си колко пиксела, но американските камери са ненадминати по качество. Примерно Гоу Про снима на фул ей ди в пъти по-добре от останалите в режим на 4 или 8 К. Има други важни обстоятелства, които определят доброто качество.

Така че, каква камера да сложат, като просто няма по-добра екшън камера и с по-добра електронна стабилизация?

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: STAR WARS
« Отговор #419 -: Май 20, 2021, 12:44:45 pm »
mind, на първата снимка кривината е обратна!
Значи ли това, че Земята е вдлъбната?

И...вземи се качи на някой по-дълъг (и съответно по-висок) самолетен полет най-сетне!

Група ентусиасти преди няколко години издигнаха прост, малък балон с хелий чак до стратосферата, почти до "черната зона" на атмосферата, откъдето започва (визуално) открития космос. Балонът имаше мини камера и снимаше надолу. Клипът до преди известно време се мотаеше в тубата, лесно се намира.