Автор Тема: STAR WARS  (Прочетена 161411 пъти)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: STAR WARS
« Отговор #285 -: Декември 21, 2020, 09:48:20 pm »
...Казват на България няма да строите Южен поток и въпреки, че това казване е в разрез с нашите интереси, ние са съгласяваме защото е в синхрон с техните....
Няма да те разбере.
Страда от стокхолмски синдром   ??? :-\

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: STAR WARS
« Отговор #286 -: Декември 21, 2020, 09:49:30 pm »
Радико, хайде да разгледаме това (че не знам кой преди време ме обвиняваше в софистика):

Радико, за кражба не става дума тук!
Става дума за съвсем легална покупка ...

И това:
Атос по тази твоята логика купувача като си купи 100 кила кокаин и може да си го завре ако ще.... Да ама какво става ако те хванат дори и със грамове кока. Същото е

Хайде, купи 100 кила кокаин легално!

Дори и грамофонните плочи се продават във такъв условен режим.
Значи...ако аз си купя грамофонна плоча и реша после да ти я подаря/продам, да не вземат да ме арестуват, бре?

Значи...те не са обвинени в нарушаването на някакъв съпътстващ продажбата договор, а просто в...износ?
Ако е имало такъв договор, едва ли биха си сложили главата в торбата, явно нарушавайки го!
По тази логика, ако не са знаели (примерно), че съответните "интегралки" са от толкова стратегическо значение за САЩ? Придобили са ги законно и си ги продават - пак законно!
Това, че САЩ не са си опекли питката и имат пропуски от юридически характер, не е основание за повдигане на обвинение!
Ма...много са нахални тези американци, бе!!!
Защо не са им отказали да им ги продадат? Ако ти утре си купиш от САЩ пералня, после решиш да се пренесеш с покъщнината си в България/Италия/Турция/Русия...пък те вземат, че те окошарят, щото, видиш ли, в пералнята има някакъв чип, който, при определени условия може да управлява балистични ракети...тогава?

То е същото, както когато предявиха претенции към Путин - руските хакери помогнали на Тръмп...?
Да, но Путин им го на...пути, нали?
Щото - САЩ няма споразумение за подобни случаи с Русия, човекът им го каза - "Те (хакерите) не са нарушили закона на Русия с нищо, ние с вас не сме сключвали подобно споразумение! Ако искате - заповядайте, ще го обсъдим и подпишем!"

Супер нагло е от американска страна да имат претенции, че някой, някъде по света нарушавал техните закони, че и да искат екстрадирането му в САЩ, та да му раздадат правосъдие там...това е малко по-различно от разглеждания случай, но връзката е явна, макар и косвена!
« Последна редакция: Декември 21, 2020, 10:11:50 pm от Аtos »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: STAR WARS
« Отговор #287 -: Декември 21, 2020, 09:53:47 pm »
Ами не ги обичаш защото им завиждаш. А докато им завиждаш няма да ги стигнеш. Това последното е по скоро за съветските ръководители дето още сатрапстват в Русия. И подтикват по един или друг начин такива като теб и Витан да плюят срещу американците за да си викат горките мужици е те вижте че и там е зле като тук такава ни е съдбата.  За някои това са директни доходи за други е чрез осигуряване на известни бизнес преференции през партиини централи, във всички случай това са си Юдейски 40 сребърника.
А относно въпроса на Витан. Да погледне картинките по долу.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: STAR WARS
« Отговор #288 -: Декември 21, 2020, 09:57:26 pm »
EDM electronics, малко факти за язовир Студена, започнат е от руснаците но поради лош проект се отказват. Тогава идват германците и почват стената малко по надолу, проекта е уникален една от най здравите стени, куха е с контрафорсти. Такава стена има само още една в Белгия. Във ВЕЦа генераторите и турбините са български ама точно копие на Сименс, само нямат кожуси като оригиналните и вдигат доста шум, за разлика от тези на Сименс.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: STAR WARS
« Отговор #289 -: Декември 21, 2020, 10:00:11 pm »
Радико, това със завиждането беше много тъпо, като 90% от всичките ти изказвания. Живея в абсолютен рахатлък, ще взема да им завиждам на американците, щото от сутрин до вечер се трепели да работят, да се налапат с ГМО, като се върнат. Нека аз да си хапвам натурални продукти и да имам бол свободно време, пък те и такива като теб да робуват от сутрин до вечер за 1-2 гроша.

И като показваш тоя трактор от преди 70 г. и го сравняваш със съвременен, кой шматарок убеди с простотията си?
Ти наясно ли си колко роботизирани руски селскостопански машини се произвеждат в Русия, ами само дори вземи в един Беларус?
Няма да ти уЙдисвам на тъпотиите, да ти ги ровя. Бъхти се там за робовладелеца ти в Германия, а нека аз тук да си чеша пъпа... :D

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: STAR WARS
« Отговор #290 -: Декември 21, 2020, 10:00:37 pm »
Radiko - безпилотен КАМАЗ
-

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: STAR WARS
« Отговор #291 -: Декември 21, 2020, 10:08:51 pm »
Трактора, който показва Радико е МТЗ от 60-те години на миналият век и е от Белорусия, ако искаш да си коректен и да ти хване декиш снимката, покажи за сравнение един съвременен «Беларусь», който в момента е абсолютно конкурентен на българския пазар, продажбите никак не са му малки.

http://belarus-tractor.com/

http://belarus-tractor.com/catalog/new-items/belarus-3525-with-crawlers/

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: STAR WARS
« Отговор #292 -: Декември 21, 2020, 10:29:42 pm »
Димитре този трактор го показах като отговор на въпроса на Витан, със какво са ни помогнали американците. Зеленият както се досещате идва директно от "братята американци" може да бъде видян на живо на излизане от гр. Монтана посока село Ерден.
А другия ЮМЗто, за ваше сведение той също идва от "братята американци" които са подарили чертежите му на "братята руснаци" заедно с чертежите на "съветският" пакард, демек Волга. Заедно със съветският Вилис  и още много много. Всичко което не е заграбено от германците през войната им е подарено от американците. Е и този безпилотен камион МИТСУБИШИ дето се управлява от същите тия крадени интеграли за които стан въпрос по горе.
Атос това че става дума за съвсем легална покупка го твърдиш ти. А дали си прав???
Сам казваш по горе
Цитат
Виж, ако вече купуваш нещо с изричен съпътстващ договор 
Да точно за това става дума нещо повече даже, за надзорно производство става дума. И в България се отглежда марихуана надзорно. Ама не се продава свободно.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: STAR WARS
« Отговор #293 -: Декември 21, 2020, 10:30:53 pm »
Във САЩ всичко е частна собственност, за разлика от Русия.
Не е точно така, има разлика между източните и западните щати. При източните щати земята е над 99% часнта собственост, така е, въпреки че федералното правитество ( има право закупува земя за големи федерални проекти ).

В запданите щати обаче не е така, над 90% от земята е федрална (държавна): https://en.wikipedia.org/wiki/Federal_lands
Въпроса е че когато земята е частна, всички приордни богатства под (и на) земята са напритежателя на тази земя и това е голямата разлика и той/тя може да се разпореждат с тяк както си пожелае. Например иамаш гора 5 км2 може да си режеш дървтета колкото си искаш и даже да я оставиш гола земя (не че това е рационален пдоход но можеш) и никой не може да ти направи и забележка за това.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: STAR WARS
« Отговор #294 -: Декември 21, 2020, 11:10:25 pm »

Атос това че става дума за съвсем легална покупка го твърдиш ти. А дали си прав???
Сам казваш по горе Да точно за това става дума нещо повече даже, за надзорно производство става дума. И в България се отглежда марихуана надзорно. Ама не се продава свободно.

Значи ми казваш, че са им продали свободно нещо, което по принцип не се продава свободно?
Или пък са го ограбили?
Не видях да ги обвиняват в кражба?
Ама защо се правиш, че не разбираш, бе...?
И все натам теглиш - сравнения със забранени стоки ми правиш? Първи нарушава закона този, който продава нещо, което не е за продан!!!

Не е луд който яде зелника...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: STAR WARS
« Отговор #295 -: Декември 22, 2020, 06:28:42 am »
...Давам пример: Казват на България няма да строите Южен поток и въпреки, че това казване е в разрез с нашите интереси, ние са съгласяваме защото е в синхрон с техните. Ето затова не ги обичам тия...
Не споменаваш всичко... :)
Те казват че ако построим южен поток, те ще си разкарат военните бази от БГ (съвсем примерно). Или няма да преразгледат визовата си политика спрямо БГ. Или ако откажем южен поток, ще са склонни да преразгледат договора за "американските" ТЕЦ-ове...

Разбираш ли ... не мое да се правим на цигани и да взимаме и социални помощи, и помощи за безработни, и детски, и интеграционни добавки, и .... каквото още се сетиш. България най-накрая трябва да си избере страна и да стои на нея.
Естествено че който дава парите, ще поръчва и музиката. А ние като безпарични ще слушаме каквото пуснат по уредбата.
С'я ... просто е дошло времето да платим сметката за това, че 50 години се правихме че работим по заводите, че имахме безплатно здравеопазване и обучение, че всички ходиха на море и имаха 20 дена платен отпуск. Вече свършиха балъците, дет ни дават пари. С'я ще трябва да бачкаме и да слушаме.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: STAR WARS
« Отговор #296 -: Декември 22, 2020, 08:46:42 am »
Значи ми казваш, че са им продали свободно нещо, което по принцип не се продава свободно?
Или пък са го ограбили?
Не видях да ги обвиняват в кражба?
Ама защо се правиш, че не разбираш, бе...?
И все натам теглиш - сравнения със забранени стоки ми правиш? Първи нарушава закона този, който продава нещо, което не е за продан!!!

Не е луд който яде зелника...
Не Атос не казвам това, било им е продадено нещото при стриктно спазване на надлежния режим. Срещу представени разрешителни и там каквото е нужно а сетне продавача, производителя е подал задължителните за него декларации за продажбата. Ако не го е сторил щеше и неговото име да фигурира между обвиняемите. Простичко е такива правила и такъв режим съществуват и тук в България. И не само за оръжие, дори радиостанция за такси да си купиш попадаш под този режим и ако я ползваш не за такси а за друго то рано или късно ще попаднеш във същата ситуация да те пишат по вестниците. Е в случая наказанието е само глоба, но принципа е абсолютно аналогичен.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: STAR WARS
« Отговор #297 -: Декември 22, 2020, 09:04:16 am »
Те казват че ако построим южен поток, те ще си разкарат военните бази от БГ (съвсем примерно).
Ти случайно да членуваш в някоя НПО или да?!
Или ако откажем южен поток, ще са склонни да преразгледат договора за "американските" ТЕЦ-ове...
Унгарците отдавна си платиха неустойките за "американските" ТЕЦ-ове и сега са на плюс.

@Радико - казах ти колко простичко можеш да си купиш "забранени" неща. В някои щати и тежките наркотици не са наказуеми. Не търси под вола теле. The business is business - нищо лично.

Аве момци, не пишете тука. Ако продължавате, товарям тема: фили v/s фоби.
Там да бистрим светлото евроатлантическо бъдеще!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: STAR WARS
« Отговор #298 -: Декември 22, 2020, 12:42:04 pm »
Цитат
  @Радико - казах ти колко простичко можеш да си купиш "забранени" неща. В някои щати и тежките наркотици не са наказуеми. Не търси под вола теле. The business is business - нищо лично.
 
Витане не аз търся телето.
Ти си този които се опитва да отклони вниманието от кравата към вола.
Включих се в тази тема за да ти покажа колко са нещастни, долни и некадърни твоите любими господари. Имат най богатата на изкопаеми ресурси страна както на руди така и на нефт и въглища. Относно нефта. Имат много повече от целия арабски свят дори и като площ на добив.
Имат един от най интелигентните народи на света. И като резултат какво??? Една от най изостаналите  държави. Простият извод е, че еврейте управляващи Русия са много по ниско качество от еврейте управляващи америка.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: STAR WARS
« Отговор #299 -: Декември 22, 2020, 01:53:26 pm »

Имат един от най интелигентните народи на света.
Радико е това твърдение по горе много ме интересува на каква база е.