Автор Тема: STAR WARS  (Прочетена 165487 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: STAR WARS
« Отговор #420 -: Май 20, 2021, 12:58:47 pm »
juliang, ясно ми е, но проблемът не е в камерата. Проблемът е в избора на камера, чиято реклама гласи "За един по-различен и абстрактен поглед".
В мисии за стотици милиони, ми слагат GoPro за рафтинг... че и служи като доказателство за изгледа на земята.
Ето така изглежда камера, намирала се на 100-тина метра от мястото на изстрелването на Старшип-а:


Па си помисли дали точно ГоПро е на самия кораб... :)

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: STAR WARS
« Отговор #421 -: Май 20, 2021, 02:41:00 pm »
mind, на първата снимка кривината е обратна!
Значи ли това, че Земята е вдлъбната?

И...вземи се качи на някой по-дълъг (и съответно по-висок) самолетен полет най-сетне!

Група ентусиасти преди няколко години издигнаха прост, малък балон с хелий чак до стратосферата, почти до "черната зона" на атмосферата, откъдето започва (визуално) открития космос. Балонът имаше мини камера и снимаше надолу. Клипът до преди известно време се мотаеше в тубата, лесно се намира.

Не само. Имаше и едни с един лазер по едно гладко езеро от точка А до точка Б... ;D ;D ;D

Неактивен mind

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 382
Re: STAR WARS
« Отговор #422 -: Май 21, 2021, 12:05:30 am »
И...вземи се качи на някой по-дълъг (и съответно по-висок) самолетен полет най-сетне!
Да, добре! Приемете, че аз съм се качил на този полет, но съм забравил да поискам от НАСА fisheye lens:
https://www.youtube.com/watch?v=WxZqHi-Oz98

Ето така изглежда камера, намирала се на 100-тина метра от мястото на изстрелването на Старшип-а:
Па си помисли дали точно ГоПро е на самия кораб... :)
Много добре знаете, че формата и габаритите на камерата не са от значение, а оптиката.
Значи ако сложим изпъкнала леща, камерата няма да се разтопи?
Па си помислете, дали давате добър аргумент.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: STAR WARS
« Отговор #423 -: Май 21, 2021, 12:25:11 am »
Много добре знаете, че формата и габаритите на камерата не са от значение, а оптиката.
Значи ако сложим изпъкнала леща, камерата няма да се разтопи?
Па си помислете, дали давате добър аргумент.
Малко е дълго за обяснение, но накратко - колкото по-малка е камерата, толкова по-малко площ за защита има и по-малка вероятност нещо да я удари. Именно оптиката имама предвид. Второ - колкото по-бизко е камерата до корпуса, толкова по-малки ще са усилията които ще изпитва стойката и по време на полета. А полета все пак е за да лети ракетата, не за да се прави видео. Камерата се слага където може и се слага обектив, който да може да обхване възможно най-голям ъгъл на обзора - все пак ракетата трябва да носи товар в космоса, а не камери. Всямо кило качено горе струва десетки хиляди долара. Трето - ракетата трябва да лети, а всичко де стърчи от нея пречи на ракетата да лети.
Така че камерата трябва да е малка, лека, добре защитена и с възможно най-голям ъгъл.
И като за последно да го повторя още веднъж - ракетата лети за да вдигне товар, а не за да прави блокбастър. Каквото видео излезе - такова. Пак да сме благодарни че има някакво.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: STAR WARS
« Отговор #424 -: Май 21, 2021, 12:34:59 am »
Той ако Майнд търсеше истината нямаше да спори, ама те плоскоземците нали ги знаете. Като не могат да дадат отговор на 100 въпроса, ич не ги зачекват. Търсят 101 вия, ей тъй за спора. ;D

Неактивен mind

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 382
Re: STAR WARS
« Отговор #425 -: Май 21, 2021, 02:05:42 am »
колкото по-малка е камерата, толкова по-малко площ за защита има
Чакайте малко, хем не била GoPro и по-горе ми показвате снимка на двукилограмова камера и щетите ѝ, хем сега ме убеждавате че камерата трябвало да е малка.
Тогава да попитам - колко голяма е камерата на един телефон или ако щете на един дрон? Те така ли снимат? Ако видеото не е приоритет, защо им е широкоъгълна камера? Ако е да си следят евентуални проблеми със соплото, могат да използват и нормалана, а не да ми показват колко обла може да е облата земя.
Не знам, за мен такива видеа са манипулативни, ако изобщо са действителни.
Както казва Мъск - Щом изглежда като фейк, значи е истинско.

svetlio760, колегите са атеисти и затова подходът ми към тях е с повече техническа насоченост.
Вас, като виден библейски последовател, бих ви насочил към Битие 1:6,7 и 1:16,17. Ако ви е трудно да си го представите, има картинка в Уикипедия - раздел Космология:


Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: STAR WARS
« Отговор #426 -: Май 21, 2021, 12:35:27 pm »
Ееей Mind
Май имаш същата диагноза като Монтанар само дето е с обратен знак.
Колко пъти да те попитам за полярната звезда и за южния кръст. Отговор искам написан на клавиатурата а не препратки особенно към тубата.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: STAR WARS
« Отговор #427 -: Май 21, 2021, 01:21:51 pm »
Земята е плоска, но за нея важи, че успоредните линии (меридианите) се пресичат. Паралелите въпреки името си не се явяват успоредни линии, въобще те не са прави линии, защото разтоянито между две точки измерено по паралелите не е най-кратко, а това измерено по меридианите се явява най-малко. Едно изключение е екватора, който може да се разглежда и като меридиан.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: STAR WARS
« Отговор #428 -: Май 21, 2021, 01:37:15 pm »
Земята е плоска...
А как обясняваш факта, че обикалянето и на Арктика и на Антарктида заема в пъти по-малко време, отколкото обикалянето по екватора?
Изобщо ... каква форма има плоската земя, и ако е диск - къде е центъра на диска?

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: STAR WARS
« Отговор #429 -: Май 21, 2021, 01:57:22 pm »
след като разтоянията са различни е съвсем естествено пълната обиколка да е различна, все едно да сравняваш диагонала на един квадрат с успоредни на него линии близо да върха му. Формата на плоската земя по принцип е квадрат, или приблизително квадрат, защото по природа си е с не правилна форма, центъра е всяка една точка, както и ръба на плоската земя е всяка една точко, за съжаление или за радост не можем да скочим в бездната заради силата не тежестта, ако липсваше такава сила, то спокойно щяхме да скачаме извън земята. Сега тук възниква и въпроса, как като се движеш по една линия и след известно време стигаш до същото място (обикаляш земята), при условие че тя е квадрат, всичко това се дължи на факта, който казах, че върху този квадрат успоредните линии се пресичат, този факт не може да се докаже, той се приема като аксиома, такава си е природата.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: STAR WARS
« Отговор #430 -: Май 21, 2021, 02:53:54 pm »
Хора, вземете си купете по един телескоп (поне 150мм диаметър) и наблюдавайте телата от Слънчевата система. Тогава ще се уверите (с очите си), че всички планети са сфероидни тела (не точно сфери, понеже са леко сплеснати по полюсите заради центробежните сили от въртенето). Какъв е логичният извод от тези наблюдения? Че ние също живеем на сфероид, с нищо не сме по-специални.
Наистина, насочете умствения си капацитет към по-ползотворни неща (дори у-то на Капанадзе би било по-полезно, поне се трупа някакъв опит по схемите) отколкото безумието плоска земя.

Неактивен mind

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 382
Re: STAR WARS
« Отговор #431 -: Май 21, 2021, 04:45:39 pm »
Ееей Mind
Май имаш същата диагноза като Монтанар само дето е с обратен знак.
Колко пъти да те попитам за полярната звезда и за южния кръст. Отговор искам написан на клавиатурата а не препратки особенно към тубата.
Здравей, Докторе.
Аз като отида в Париж виждам Айфеловата кула, а като отида в Италия виждам кулата в Пиза.
Това означава ли, че между Франция и Италия е станало на топка и Париж е северният полюс, а Пиза южният?
Въобще осъзнавате ли, като ги задавате тия въпроси, че изхождате от непроверими и грешни данни за разстоянието и положението на звездите?

Има свидетели живеещи в Норвегия, единият от които твърди, че в определен период от годината вижда денонощно Полярната звезда в горния десен ъгъл на къщата си. Стои там и не се мести с месеци. Как ще обясните този факт, след всичкото спираловидно-елипсовидно премятане на земята в незнайно каква посока?

А и какво пречи от тук да се вижда Южният кръст, само че силно блед, ниско над хоризонта и под различен ъгъл? Как ще го разпознаете от милиарди звезди?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: STAR WARS
« Отговор #432 -: Май 21, 2021, 04:55:00 pm »
Много е забавно да слушам за плоскоземието.  :D
Да хвърля и аз моите 5 ст. или малко масло в огъня:
Като отида на Тасос, ниско от брега или вътре от самото море виждам идеално с просто око отсрещния бряг на Халкидики, а там по карта на Гугал най-краткия морски път е 45 км. Закръглението на Земята е дъга 12 км. Струва ми се, че в тая отсечка морето е вдлъбнато, с обратна дъга на сателитна чиния.  ;D

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: STAR WARS
« Отговор #433 -: Май 21, 2021, 05:07:19 pm »
Начи още от времето когИ официално са приемали Земята за плоска, някакви хахави строители са вдигали морските фарове на кули... тъпанари, милорд, вместо да палят огньовете направо на плажа ... И ония наблюдатели в кошовете на мачтите на корабите - сигур капитаните така са наказвали неполсушните матроси.
И тия откачените съвременни инжинери, дет качват огромен АУАКС радар на самолет, вместо да го сложат на сал в морето или на джипка в полето... трошат държавна парА само... полза - никаква.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: STAR WARS
« Отговор #434 -: Май 21, 2021, 05:54:49 pm »
Здравей, Докторе.
Аз като отида в Париж виждам Айфеловата кула, а като отида в Италия виждам кулата в Пиза.
Това означава ли, че между Франция и Италия е станало на топка и Париж е северният полюс, а Пиза южният?
Въобще осъзнавате ли, като ги задавате тия въпроси, че изхождате от непроверими и грешни данни за разстоянието и положението на звездите?

Има свидетели живеещи в Норвегия, единият от които твърди, че в определен период от годината вижда денонощно Полярната звезда в горния десен ъгъл на къщата си. Стои там и не се мести с месеци. Как ще обясните този факт, след всичкото спираловидно-елипсовидно премятане на земята в незнайно каква посока?

А и какво пречи от тук да се вижда Южният кръст, само че силно блед, ниско над хоризонта и под различен ъгъл? Как ще го разпознаете от милиарди звезди?
Ами ще я вижда денонощно и на едно място защото е в Норвегия. По същия такъв начин се  вижда и от гр. Нови Уренгой във Русия и от всички места зад полярния кръг. Точно защото тези места са най отгоре на кълбото. А южният кръст може да се види от малка част от северното полукълбо през определен период от годината и се разпознава много лесно защото също като полярната звезда не си променя мястото през цялата нощ. От екватора можеш да видиш едновременно и полярната звезда и южния кръст. А сега вземи попрочети малко да се поограмотиш или се обърни към някой които за разлика от мен има правото на горното обръщение.