Алтернативни енергоизточници > MEG, INKOMP, комутатори на магнитни потоци, магнитни усилватели

Охлаждане на горещ метал с магнит

<< < (8/9) > >>

juliang:
Въглищата които се горят в Мариците реално са ... абе нещо като торф, или като пръст. Единственото им предимство е че са на повърхността и са много, наистина много. Едно време ги смесваха със съвеЦки въглища за да могат поне някак си да горят самостоятелно ,сега вече не знам какъв е процеса.

Радико:

--- Цитат на: juliang в Февруари 22, 2020, 03:01:00 pm ---Въглищата които се горят в Мариците реално са ... абе нещо като торф, или като пръст. Единственото им предимство е че са на повърхността и са много, наистина много. Едно време ги смесваха със съвеЦки въглища за да могат поне някак си да горят самостоятелно ,сега вече не знам какъв е процеса.

--- Край на цитат ---
ако трябва да сме точни представляват някакъв бъркоч от недоизгнили дърва и кал. Впоследствие са решили проблема с изгарянето като ги мелят на прах и вкарват в пещта прах  другите въглища при това положение експлоадират дори брашното експлоадира тези просто горят.

--- Цитат ---(въпреки че преди много години съм влизал в мината като част от работния ми стаж), 
--- Край на цитат ---
epwpixieq-1 какво имаш в предвид със думата Влизал.

epwpixieq-1:

--- Цитат на: Радико в Февруари 22, 2020, 06:04:04 pm ---epwpixieq-1 какво имаш в предвид със думата Влизал.

--- Край на цитат ---
По време на стажа ни трябваше да влизаме със смените на минорите, това имах в предвид, точно влизахме в мината където се копаеше (само не мога да си спомня на каква дълбочина), занимавахме се с ел. инсталациите и различните електромотори устройства. Доста отдавна беше, само си спомням че беше Януари или Февруари като навън си беше доста студено а в мината се движихме буквално по тениски под задължителното работно облекло (разбира се).

Радико:
Аха, разбирам
А сега погледни друг страница на същият сайт от които черпя информацията за калоричността на въглищата. Там можеш да видиш няколко миньора със минното оборудване на фирмата. По скоро бих казал, на фона на минното оборудване. Ако не видиш миньорите веднага не се отчаиваи, гледай внимателно. https://www.marica-iztok.com/page/minno-oborudvane-7-1.html

Pegas:
заглавие " Охлаждане на горещ метал с магнит"
влизам да чета мнения , а то става дума за въглища ?!?До колкото знам те нямат магнетични свойства !!!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия