Алтернативни енергоизточници > MEG, INKOMP, комутатори на магнитни потоци, магнитни усилватели

Охлаждане на горещ метал с магнит

(1/9) > >>

scarface:
Здравейте! Спомням си преди години един приятел ми беше казал че е гледал как се охлажда нагорещено желязо с магнит. Така и не разбрах какъв точно е бил експеримента, но според думите му при приближаване на магнита желязото се е охладило по-бързо от нормалното. Та въпроса ми е, дали някой е срещал подобен експеримент? Може ли да се охлади нагорещено желязо по някакъв по бърз начин, без естествено да се потапя в вода. Просто се замислих тези дни, дали няма начин да да се преобразува топлина в електричество, но не с клетка на Пелтие.

ventsy74:
Белязаният.
Никакъв шанс.

Pegas:
Имаше новина че ще пускат магнитни хладилници - как точно се охлажда хладилника така и не стана ясно..Тъй като явно се нарушавали измислените физични закони и така и не ги пуснаха тез у-ва..

В много магнитни устройства на Свободна Енергия( СЕ ) се твърдеше че има и охлаждане като страничен ефект!
Така че много вероятно е това което казвате наистина да е вярно!

montanar:
Pegas поне си направи труда да разбереш как работи магнитния Ладилник и после философствай ;)
Принципно има резон в това което казва scarface но в пренебрежимо малка степен.

ventsy74:
Работил съм в кремиковци стан1700 горещо валцуване.
 Там имаше кран със мощен магнит.Толкова мощен ,че да повдига товари в порядъка до 15-20 тона.Ако това за ,което говори скарфейс беше истина щяха да го забележат много хора.Там ламарината излиза нагорещена до червено и кранът изчакваше да изстине под определена температура за да придобие металът магнитни свойства.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия