Автор Тема: Резонансен Капанадзе Генератор - РКГ  (Прочетена 34522 пъти)

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Резонансен Капанадзе Генератор - РКГ
« Отговор #60 -: Февруари 12, 2020, 03:02:03 pm »
Точно така van, трябва да СЕ защитават правата на борците за свободна енергия. Не трябва да СЕ допуска оМЪСКаряването на светите им имена. Когато внука ми тръгне да прави сам електромобил по van например, и СЕ натъкне на такива хули против светите отци на СЕтая СЕтих, какво ще си помисли?

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: Резонансен Капанадзе Генератор - РКГ
« Отговор #61 -: Февруари 12, 2020, 03:53:46 pm »
Здравей van,

Намерих инфо тук:

https://realstrannik.com/forum/spaceon/1307-btg-vladimira-i-chipa?start=0

Не видях да си копи пейстнал във форума. Мнение за тая тема?

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Резонансен Капанадзе Генератор - РКГ
« Отговор #62 -: Февруари 12, 2020, 04:01:57 pm »
van, пред теб СЕ очертава светло бъдеще….Ако систематизираш и  публикуваш на хартиен носител любовните ти откровения с чичото, ще имаш надеждата да те впишат в световните анали на вечните откриватели от мазето и….гаража.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Резонансен Капанадзе Генератор - РКГ
« Отговор #63 -: Февруари 13, 2020, 10:45:27 am »
van, толкова е просто, та чак невероятно. Намери ли някой, който го е направил?

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Резонансен Капанадзе Генератор - РКГ
« Отговор #64 -: Февруари 13, 2020, 03:13:30 pm »
  van, всички тези неща дето ги качваш ги има във форума и в тях няма нищо съществено, как аджеба работи устройството на Капанадзе. Това, са свободни съчинения по картинки.
  Истината е в заявките за патенти на Капанадзе, защото това, са само заявки, той още не е получил патент за своето изобретение. Мотивите на патентната комисия в Швейцария, са че това е перпетуум мобиле и такова животно няма, не съществува и наистина е така. Но установката на Капанадзе не е перпетуум мобиле , а преобразувател на енергия и в патента е обяснено от, къде идва допълнителната енергия.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Резонансен Капанадзе Генератор - РКГ
« Отговор #65 -: Февруари 13, 2020, 03:28:42 pm »
van, забелязва СЕ че си взел нИщата присърце, или там  където ти е забавно. С настъпването на пролетта дУховния ти хормон на споделянето си е казал думата. Но, редно е да включиш и презентираш, и другите герои на твоите заигравки – освен Териел Калпанадзе и Шльока Изодзадзе, и Тесла Калайджидзе, и…..

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Резонансен Капанадзе Генератор - РКГ
« Отговор #66 -: Февруари 13, 2020, 03:41:50 pm »
Мито,ако всичко в патента на Капа беше обяснено коректно всички щяхме да сме направили вече по няколко генератора.
А то наресувана блокова схема и две бобини.
 Да енергията идвала от резонанса и до там...
 А оттам нататък мъгла .


Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Резонансен Капанадзе Генератор - РКГ
« Отговор #67 -: Февруари 13, 2020, 05:53:02 pm »
Продължавайте да си тропате по клавиатурките ;) истината обаче е една и тя е много проста но ако я осъзнаете ще ви мине мерака да сте тук.....
Но нали съм си гадно животно ще ви я кажа  :P

В природата източника на енергия е точно един - нарича се термоядрен синтез от него тръгват всички останали по същество ентропични процеси. Независимо какви са и от какво естество са са ентропия на термоядреният синтез и нищо повече.
Съмнявам се че разумен човек би могъл да оспори твърдението ми с разумни доводи без да прибягва до фантасмагорий.

Мися че Човек който поне малко умее да мисли ще стигне до тоя извод ако си напъне пипето.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Резонансен Капанадзе Генератор - РКГ
« Отговор #68 -: Февруари 13, 2020, 07:33:28 pm »
 .

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Резонансен Капанадзе Генератор - РКГ
« Отговор #69 -: Февруари 13, 2020, 07:54:18 pm »
Продължавайте да си тропате по клавиатурките ;) истината обаче е една и тя е много проста но ако я осъзнаете ще ви мине мерака да сте тук.....
Но нали съм си гадно животно ще ви я кажа  :P

В природата източника на енергия е точно един - нарича се термоядрен синтез от него тръгват всички останали по същество ентропични процеси. Независимо какви са и от какво естество са са ентропия на термоядреният синтез и нищо повече.
Съмнявам се че разумен човек би могъл да оспори твърдението ми с разумни доводи без да прибягва до фантасмагорий.

Мися че Човек който поне малко умее да мисли ще стигне до тоя извод ако си напъне пипето.
Въобще не се съмнявай. Според мен всеки що годе мислещ човек би си задал и въпроса:
какво предизвиква този термоядрен синтез. Ти зададе ли си го.
Въпроса ми разбира се е чисто риторичен. понеже очевидно не ти е силата това действие ще ти подскажа:
без гравитация няма как да се осъществи този термоядрен процес. Съвсем спокойно може да приемем, че термоядреният процес поне този във звездите е преобразуване на гравитацията във друга енергия, и в това няма никакви фантасмагории.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Резонансен Капанадзе Генератор - РКГ
« Отговор #70 -: Февруари 13, 2020, 08:07:10 pm »
Ммммда - на някой е известна само гравитацията :) даже за някой е и енегия както изглежда.
А по същество нищо не каза :) има ли друг първоизточник на енергия освен термоядрения синтез?

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Резонансен Капанадзе Генератор - РКГ
« Отговор #71 -: Февруари 13, 2020, 08:21:37 pm »
Монтана
Ето ти един първоизточник.
И тоз тропа,ма не по клавиатурата.
https://youtu.be/DJtCSsEPrTc

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Резонансен Капанадзе Генератор - РКГ
« Отговор #72 -: Февруари 13, 2020, 08:27:07 pm »
ventsy74 вторя не разбрал същността на написаното си :)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Резонансен Капанадзе Генератор - РКГ
« Отговор #73 -: Февруари 13, 2020, 08:31:47 pm »
Здравейте,
Колега VAN тази времедиаграма показва усилване с експоненциална обвивка. Любимите ми нелинен ток и десети кръг на Ада, където нещата се обръщат.

Ако имаме ударен резонанс от правоъгълен импулс, амплитудата трябва да затихва, така наречените свободни трептения. Принципно-блоковата схема се разминава с време диаграмата, но това е математическа грешка, от философска гледна точка всичко е възможно.

По нагоре се дава схема на стояща електромагнитна вълна, отлично, но какво от това? Във възел на акустична стояща вълна може да се получи левитация и да се преместват тежки блокове и камъни. В интернет може да се види капка вода в стояща звукова вълна да губи гравитация. В стояща вълна не съм обеден, че енергията се повишава. Самото наименование стояща вълна показва, че енергията е стояща или константа, енергията се превръща от кинетична в потенциална и обратно. Така като се върже товар във връх на тока и ето СЕ. Такъв трик няма. Това е така защото енергията идва от разделяне на времето и получаване на кръговрат. В електротехниката при стояща вълна имаме разделяне в пространството и времето на напрежението и тока. При създаване на стояща вълна може да се излъчи електромагнитна вълна в пространството, пространството става активно и енергията се губи безвъзвратно на 1/r , т.е линейно спада с отдалечаване от източника, казва се линейна, плоска или равнинна вълна.
При сферична вълна затихването е нелинейно 1/r^2, тук нещата са интересни. Опитът на Юнг, с полусверична вълна може да се получи интерференция и усилване в определени места, за сметка на други. Казано по друг начин преобразовател на енергия.

Ако в една бобина се пусне променлив ток и е с много малки размери спрямо четвърт вълна, не се излъчва електромагнитна вълна и получаваме трансформатор. Примерно трансформатор на 50 Хц, тъй като габарита на трансформатора е много по-малък от 6 000км, то електромагнитна вълна не се излъчва. В магнитопровода да кажем магнитната индукция е 1Т, а във въздуха 60мкТ, липсва и разсейване. Трансформаторът работи отлично без резонанс или екраниране.   

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Резонансен Капанадзе Генератор - РКГ
« Отговор #74 -: Февруари 13, 2020, 09:02:15 pm »
Цитат
Любимите ми нелинен ток и десети кръг на Ада, където нещата се обръщат.

Цитат
Ако имаме ударен резонанс от правоъгълен импулс
::) ::) ::)

Цитат
По нагоре се дава схема на стояща електромагнитна вълна, отлично, но какво от това? Във възел на акустична стояща вълна може да се получи левитация и да се преместват тежки блокове и камъни.
И полетяха камъните.  ;D
Тука все си мисля че капката де губи гравитация се опира на нещо а не губи гравитация ..... (някой ш се сетят на какво се опира)

Цитат
В стояща вълна не съм обеден, че енергията се повишава.
Еба негова мама  ::) тая вълна има енергия ОК - а ко става с нея като я обърнем в работа - тая повишена енергия де се дява?  :o

Цитат
Самото наименование стояща вълна показва, че енергията е стояща или константа, енергията се превръща от кинетична в потенциална и обратно.
Дуу жената - сега тая енергия е хем кинетична хем потенциална пък се повишава ама в случая не знаем - хубаво - кога е кинетична и кога потенциална само не ми става ясно.

Цитат
Така като се върже товар във връх на тока и ето СЕ.
И вързахме товара в връхната точка И - О! чудо - стоящата вълна вече не е стояща или си е изменила амплитудата - що става така деба и вълна рошава.  :o

И на там става манджа с цвик и люти чушки .......
Особено ми харесва това че писателя грам не казва за средата на разпространение и за какви вълни става дума ....... - щото в един момент почва да работи фотонните принципи  и там оле майко боли ме гавата .... :)