Алтернативни енергоизточници > Теории, хипотези, физични опити

Изкуствен интелект ( може ли да се самоусъвършенства без човешка намеса)

<< < (2/7) > >>

технократ:

--- Цитат на: montanar в Февруари 07, 2020, 02:03:34 pm ---технократ на първите два въпроса отговорите са ДА
А на последния въпрос -  най опростено речено е способност за логично и абстрактно мислене, и вземане на решения на база наличното знание. Различните видове имат различни нива на интелект.
Поне според мен е така.......

--- Край на цитат ---

Откъде си сигурен че ще може да замени изцяло човешкият интелект. Това би означавало край на човешкият интелект.

montanar:
Въпрос на време е според мен за натрупване на критична маса знания и работа по апарата .......

ventsy74:
Въпрос на време е да осъзнае, че робува на по низши и да натисне "червеното" копче.

juliang:

--- Цитат на: ventsy74 в Февруари 07, 2020, 08:41:50 pm ---Въпрос на време е да осъзнае, че робува на по низши и да натисне "червеното" копче.

--- Край на цитат ---
За да осъзнае че робува му трябват чувства. Примерно гордост, омраза... Това все още е извън възможностите за въвеждане в алгоритъм. Точно като любовта, радостта (последното да не се бърка с удоволствието/удовлетовреността - това е сравнително лесно). Или простото щастие - щастието на един идиот от това че слънцето грее, че мушичките жужат...

технократ:
Все пак понятието интелект, не може да се дефинира еднозначно. Аз смятам че има машинен интелект и човешки интелект. Последният е по гъвкав но по маломощен. Един детайл изработен от машина робот, е с много по голяма прецизност отколкото ако бъде изработен от човешка ръка. От друга страна, роботът не може да прави детайли извън неговото програмиране, докато човек може да прави всякакви детайли, така че той човека е една универсална машинка. Никой робот не може сам да се програмира и усъвършенства своя интелект, само в научнофантастичните романи това е възможно.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия