Автор Тема: Помощ при избор на програми за CNC  (Прочетена 12656 пъти)

Неактивен guve4

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 30
Re: Помощ при избор на програми за CNC
« Отговор #15 -: Февруари 07, 2020, 10:28:40 pm »
montanar съгласен съм за оборотите и скоростта но зависи и от материала както и от самият инструмент. Възможно е да прегрява инструмента и да се чупи или износва бързо. Също и от самата машина дали има вибрации. При високи обороти и леките вибрации правят груб назъбен сряза. Моята машинка е долу горе стабилна но над 3000мм/м при 24000 обрт. се случава и груби срязове разтрисане на машината и такива. Като за протокола и аз съм фен на бързите ходове  ;D

Неактивен guve4

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 30
Re: Помощ при избор на програми за CNC
« Отговор #16 -: Февруари 07, 2020, 10:52:50 pm »
Проблема е че като приключва с рязането на детайла това се получава в края, тоест се чупи преди да го изрязал фрезера. Не съм сигурен, но мисля че ако почне да дълбае плавно може и да изчесне този проблем.
Съжелявам че не съм прегледал снимката както трябва. Да попитам когато направи първият сряз инстромента излиза ли от материала или направо забива за 2-ри сряз. От снимка се вижда че срязването не е до края, поправи ме ако греша ,ако е така то е от настройките на ArtCAM-a.

Неактивен sasma

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 186
Re: Помощ при избор на програми за CNC
« Отговор #17 -: Февруари 12, 2020, 08:03:46 am »
Съжелявам че не съм прегледал снимката както трябва. Да попитам когато направи първият сряз инстромента излиза ли от материала или направо забива за 2-ри сряз. От снимка се вижда че срязването не е до края, поправи ме ако греша ,ако е така то е от настройките на ArtCAM-a.
Направо збива за втория сряз с което реже материала и като стигне към края се чупи материала и се образива тази пъпка.

Неактивен sasma

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 186
Re: Помощ при избор на програми за CNC
« Отговор #18 -: Февруари 12, 2020, 08:08:45 am »
Ако, може и малко помощ и с Mach3 как мога да му задам например да ми тръгне от ред 200 от G кода. Каквото и да направя все ми тръгва от 0.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Помощ при избор на програми за CNC
« Отговор #19 -: Февруари 12, 2020, 11:49:42 am »
Направи си кадърен модел и адекватно си експортни Гкода освен това явно даваш яко зор на машината - претоватваш процеса на рязане и за това стават тия ексцесий - а с Mach3  почти не съм работил - би трябвало да има таква опция каквато търсиш - поне при мен на planetCNC я има

Неактивен guve4

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 30
Re: Помощ при избор на програми за CNC
« Отговор #20 -: Февруари 13, 2020, 08:48:17 pm »
Ако, може и малко помощ и с Mach3 как мога да му задам например да ми тръгне от ред 200 от G кода. Каквото и да направя все ми тръгва от 0.
Има я опцията. Над ресет бутона е Run From Here, избираш от коя линия и натискаш. След това те пита за височина по Z скорост на предвижване и да пуснеш шпиндела. Натискаш пак старта и готово :) А за счупването монтанар е прав. Направи на няколко сряза процеса или сложи крепежни табове. От снимката се вижда че счупването е на целият материал значи го реже наведнъж.

Неактивен sasma

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 186
Re: Помощ при избор на програми за CNC
« Отговор #21 -: Февруари 19, 2020, 10:32:41 pm »
Има я опцията. Над ресет бутона е Run From Here, избираш от коя линия и натискаш. След това те пита за височина по Z скорост на предвижване и да пуснеш шпиндела. Натискаш пак старта и готово :) А за счупването монтанар е прав. Направи на няколко сряза процеса или сложи крепежни табове. От снимката се вижда че счупването е на целият материал значи го реже наведнъж.

При мене нещо не се получава, шпиндела се пуска и регулира оборотите с инвертор възможно ли да е от това.

Неактивен lda_has

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Мъж
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Скайп: lda_has
Re: Помощ при избор на програми за CNC
« Отговор #22 -: Февруари 19, 2020, 11:35:05 pm »
sasma първо намираш ред с параметри на  X, Y и Z и пускаш от него
после когато ти се покаже прозореца с параметрите погледни в долната половина има отметка за пускане на шпиндела. При пускане на програмата инструмента отива в позиция зададени от параметрите. Вече М3 е включен и шпиндела трябва да се върти но не знае с какви обороти затова отиваш на MDI меню и в прозореца задаваш SXXXXX това ти оказва оборотите на шпиндела и машината тръгва но пак не е наред защото нямаш зададено скорост на движение FXXXX задаваш и него от съшия прозорец на MDI менюто и всичко е ОК. Ако не зададеш скоростта на движение машината по подразбиране тръгва на възможно най ниската скорост и имаш усещане, че стои на едно място.

Неактивен guve4

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 30
Re: Помощ при избор на програми за CNC
« Отговор #23 -: Февруари 20, 2020, 08:03:12 pm »
При мене нещо не се получава, шпиндела се пуска и регулира оборотите с инвертор възможно ли да е от това.
Ако не си пускал никаква програма преди това демек сега си стартирал Мач3 е възможно да не ще. Без да му оказваш в MDI никакви команди трябва да стане. Избираш линията и натискаш run from here почва да брой линиите докато стигне до избраната от тебе линия след това натискаш старта и се появява едно малко прозорче в което е написано къде в координатната система се намира избраното от тебе място, което не може да се променя. По надолу в прозорчето има Rapid Height това е височината на инструмента от материала докато стигне над избраното от тебе място. Внимавай на каква дълбочина е избраното място защото инструмента се забива веднага след като стигне тези координати на тази дълбочина. Има и избор за стартиране на шпиндела както и скоростта на предвижване която се взема от Rapid Speed на програмата която си заредил и след изборът ти пак натискаш Старта . Следващият вариант е направи си копие на настройките на Мач3 и го смени с друга версия. Това е пич.