Справочници, схемотехника, теория > CNC машини

Помощ при избор на програми за CNC

(1/5) > >>

sasma:
Здрашейте,
предстои ми да се хвърля в областта на CNC, всяка информация ще ми е полезна. Кои програми ползвате да за преобразувате чертежите от autocad или corel draw в G code.
Ще помпля за подробна информация, че нищо не ми е ясно за CNC.
Ще съм ви много благодарен...

montanar:
sasma чети темите по въпроса там има доста инфо и поставяй конкретни въпроси - не бихме могли да знаем какво точно те касае - темата е доста обширна.

Иначе общо казано може да се ползва всяка програма за 3Д моделиране - има и специализирани разни от които най добрата на тоя етап е ArtCAM - работи добре с вектори и прочее има вградени инстроменти за какво ли не.
Ако ти трябва за растерна обработка на CNC вече избора става много голям. Аз съм фен на Zbrush  за арт моделиране според мен е най доброто. После STLа който е изграден се пуска през CNC интерпретатор който го трансформира в Gкод например ArtCAM.
Ако ти е за работа с машинни детайли се ползват вече тежките за работа с тях solidworks, autoCAD - които имат други алгоритми за формиране на Gкод ма не почвай с тях - ш с е отчаяш.
Научи ArtCAM и после се развивай по спецификата която те касае.

Pegas:
Здравейте,от къде мога да се сдобия с MACH3 ?
Някой може ли да помогне?

montanar:
Ко ш караш с тоя мач бре Векторе - де направи машината първо  :P Мача ти е най малкия проблем.

и стига рева те ти магнет линк и направо дърпай през торент клиента си
magnet:?xt=urn:btih:323583378d409c3b49514e9c2e9003e77c83035c&dn=Mach3+Artsoft+CNC+Control+%2B+CRACK+-+Version+R3.043.066+2017%2F2018&tr=udp%3A%2F%2Ftracker.leechers-paradise.org%3A6969&tr=udp%3A%2F%2Fzer0day.ch%3A1337&tr=udp%3A%2F%2Fopen.demonii.com%3A1337&tr=udp%3A%2F%2Ftracker.coppersurfer.tk%3A6969&tr=udp%3A%2F%2Fexodus.desync.com%3A6969

sasma:
Благодаря за отговорите, почнах да се уча на ARTCAM засега се справям с задачата, но имам един проблем като завършва детайла и остава нещо като пъпка и не мога да получа идеален кръг като го реже. Дали има някакъв трик за това? В момента на писане нямам снимка но утре ще се опитам да кача за да ви стане ясно какво се получава като свършва с рязането на детайла.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия