Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Соларни източници - фотоволтаици, нагревателни и др.

Термоакумулатор.

<< < (2/4) > >>

montanar:
Относно парафина изобщо не съм съгласен - пробвал съм лично - много енергия събира. (близ Х2 спрмо водата)
Но е специфичен за ползване - например има проблеми с топлопроводимоста при преходните фази течно - твърдо - течно.
За това съм се и спрял на комбинаци от малки съдове с циркулираща вода между тях.

epwpixieq-1:

--- Цитат на: montanar в Януари 19, 2020, 05:58:27 pm ---Ще се загрва с електрически ток.

--- Край на цитат ---
Може ли да обясните логиката на база на която сте се спрели на този вид топлинен "източник".

montanar:
epwpixieq-1 поне аз не се сещам за по практичен начин за краткровременно съхранение на енергия. (буферно съхранение с последваща употрба на същата тази топлина.)

Радико:
Ами лесно е да се досети човек epwpixieq-1
Монтанар скоро се похвали с придобиването на, не помня колко броя фотоволтаици. Сега се чуди къде да дене енергията която ще произведат в неудобно за него време.

montanar:
Да контекста е такъв какъвто каза Радико - трябва ми начин за буферно съхранение на излишна енергия и съм се спрял на този като един от начините за рентабилно използване на излишната.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия