Автор Тема: CNC Струг  (Прочетена 13162 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: CNC Струг
« Отговор #15 -: Юли 29, 2020, 11:37:53 pm »
Направо взехте да ме отказвате, но може и да е за добро. Във филм не ми се влиза, а и не ми се става стругар. Ще търся някоя фирма да ми изработва детайлите, но на цифров струг, защото трябва да са еднакви. Ама те повечето като видят клиент е като удавник за сламка.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: CNC Струг
« Отговор #16 -: Юли 29, 2020, 11:44:47 pm »
Не те отказваме - просто Струговането (главанта буква не е случайна) е твърде специфично и там човешкия усет е голям фактор.
Не че не може да се занимаваш с тия неща - даже е много интересно но си трябва да вложиш много време и усилия....
Крайно време е някой да направи и ЦНЦ струг.....  :P

Неактивен lda_has

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Мъж
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Скайп: lda_has
Re: CNC Струг
« Отговор #17 -: Юли 29, 2020, 11:57:05 pm »
Монти и това го мислих но трябваше да проектирам глава с много различни инструменти за различните операции да може аджеба да върши някаква работа.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: CNC Струг
« Отговор #18 -: Юли 30, 2020, 12:01:05 am »
Може да се мине в някакви рамки и без глава ...
Обърни внимание как е реализирано тук.



Демек при грамотна разстановка на инструментите и програмаирането може споконо 4 да се накичат.
(тва при условие че шпиндела е най малко реверсивен ако не и стъпков. (задължително да е серво или стъпков)

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: CNC Струг
« Отговор #19 -: Юли 30, 2020, 12:10:25 am »
Ма ко и да си говорим - за тия сериозни цели си има и сериозни машини (обработващите центри) де не са по възможностите за строеж на повечето от нас ..... аз поне не бих се нахванал с такава гад да градя.....

Ноооо има една един вариант де и ти го мислиш - въртяща глава и яко ЦНЦ смея да твърдя че едно 70% от струговите операции може да се изпълнят и с такава глава на нормално прилично ЦНЦ

Неактивен lda_has

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Мъж
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Скайп: lda_has
Re: CNC Струг
« Отговор #20 -: Юли 30, 2020, 12:24:52 am »
Монти такива машини се изработват в големи заводи с техника, не като мене в мазето  ;D и те се изработват да работят много хиляди бройки в серия. Към тях трябва да има инстументален цех за точно заточване на инстументите и такива машини по някога се изработват по вида, размера на определян детайл и само това работят. Примерно копчета за балтон казвам примерно и да се настрои за друга серия копчета се сменя 1/2 от машината.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: CNC Струг
« Отговор #21 -: Юли 30, 2020, 12:27:19 am »
А де - тва имам предвид :) ние си душиме патките тука .... (имам предвид птиците да не помислите нещо)  ;D

Неактивен lda_has

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Мъж
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Скайп: lda_has
Re: CNC Струг
« Отговор #22 -: Юли 30, 2020, 12:29:54 am »
EDM electronics дай пример на детайл може да измислим някакво приспособление да стават еднакви всичките.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: CNC Струг
« Отговор #23 -: Юли 30, 2020, 08:03:03 am »
Купи си един струг от Сливен, по-добро няма да намериш.

Неактивен mind

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 382
Re: CNC Струг
« Отговор #24 -: Юли 30, 2020, 08:43:31 am »
Най-малката серия на ЗММ - СU 325 e 26 000 лв.

Гледам, че сте се сетили за въртящата инструментална глава. Аз да добавя и хидравличният патронник, който подава заготовката. Ако това се прави ръчно, съвсем се обезмисля начинанието и ентусиазма набързо ще се изпари.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: CNC Струг
« Отговор #25 -: Юли 30, 2020, 08:46:17 am »
Колеги благодаря Ви, много ми помогнахте. Разбрах, убедих се, че тая работа няма да мине с малко усилия и средства, и че не е за мен. Просто денонощието има 24 часа, а се занимавам с толкова неща, че няма да има време да спя - шило в торба не стои.

Ще намеря фирма да ми изработва детайлите, май ще ми излезе доста по-евтино. Не е оправдано да хвърлям едни големи пари за читав ЦНЦ-струг 20-30 хил. на тоя етап - рибата в морето, турил тигана.

Иначе dmitarp прав си. Като видиш струговете на ЗММ-Сливен и китайчетата изглеждат, като дялани с тесла.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: CNC Струг
« Отговор #26 -: Декември 03, 2020, 11:00:56 am »
Ето един сериозен полу-любителски проект.
https://www.youtube.com/watch?v=o_N2YDOAv7w