Справочници, схемотехника, теория > CNC машини

CNC рутери - настройки и ремонти

<< < (2/2)

EDM electronics:

--- Цитат на: Радико в Декември 16, 2019, 02:22:35 pm ---EDM, аз не съм злопаметен и не обичам да си връщам.

--- Край на цитат ---
Радико, аз знам, че си добър човек и въпреки злините които ти сторих, ти няма да отвърнеш със същото, за което се разкайвам и ти искам публично прошка.  :D Обещавам повече няма да ти преча на фирмите да развиват дейност.  ;D

Шегата настрана:
Радико, точно такова сругче ми трябва, за изработка на фини детайли. Подобни имат китайците /без автоматиката/ и не са скъпи - около 1 500 лв. Понеже сайта не е на руски   ;) и не мога да разбера от файла, дали германците не продават готови и евентуално за колко германски марки, ако знаеш де?

Благодаря ти за инфото!  :)

lda_has:
Готово машината работи вече.
Направих няколко теста да елиминирам по начина на изключване и да стигна до повредата. Оказа се, че драйвера е имал фабричен дефект. Разглобих го и открих студена спойка на входа на DIR-. Запоих я и всичко си дойде на мястото. Машината дори работи в момента.

Радико:

--- Цитат на: EDM electronics в Декември 16, 2019, 02:43:55 pm ---Радико, аз знам, че си добър човек и въпреки злините които ти сторих, ти няма да отвърнеш със същото, за което се разкайвам и ти искам публично прошка.  :D Обещавам повече няма да ти преча на фирмите да развиват дейност.  ;D

Шегата настрана:
Радико, точно такова сругче ми трябва, за изработка на фини детайли. Подобни имат китайците /без автоматиката/ и не са скъпи - около 1 500 лв. Понеже сайта не е на руски   ;) и не мога да разбера от файла, дали германците не продават готови и евентуално за колко германски марки, ако знаеш де?

Благодаря ти за инфото!  :)

--- Край на цитат ---
Значи това стругче е доста финно. Предназначено е за моделистика както и всички останали машинки и инструменти на proxxon.
Не съм погледнал в сайта дали има онлайн поръчки, предполагам, че има. Във България може да се купят техни неща от Баумакс, даже в магазина им на военна рампа има една от фрезите показани при стругчето. Другото място за което знам е Конрад чрез представителя им Щайнберг. Но мисля, че може би ще е по добре да си купиш малко по голямо стругче и да му поставиш стъпковите мотори. Някъде виждах как правят същото но не директно а със ремъчни шайби и назъбен ремък. С подходящо предавателно число.
Такива зъбни колела и финни ремъци има във Бактрейд. Тя е пловдивска фирма, но имат магазин и в София та там ги разглеждах. Относно стругчето ако си вече на етап някакво производство по добре инвестирай в нещо по сериозно като това:
https://www.polymeta.bg/products/metalorezheshti-mashini/strugovi-mashini/universalni-strugove?v=3a52f3c22ed6 

coke2k:
Здравейте, някой с опит в LINUXCNC може ли да помогне - имам 2 проблема:
1)Не може да се извършва движение по време на пауза. Примерно паузирал съм по някаква причина и искам да изместя шпиндела на някъде , а след това да продължи от там до където е стигнал.
2)Ръчна смяна на инструмент - след като излезе съобщението за смяна на инструмент трябва да може да се сложи новия инструмент да се нулира отново Z и да се продължи.
( сега го правя като работата с различни инструменти правя на отделни файлове)
Някой справил ли се е с тези проблеми?

montanar:
coke2k последно когато го гледах тоя софт преди 3-4 години беше твърде суров за смислено използване .....
Сега не съм запознат какво е положението - но ако си му мераклия трябва доста да чаткаш програмирането и линукса и да си малко мазохист :)

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия