Автор Тема: Нетрадиционно извличане на топлинна енергия ?  (Прочетена 24618 пъти)

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Споделям това видео с цел да се провокира главоблъсканица в това направление:
https://www.youtube.com/watch?v=oZoiY3FvxKo&t=199s
Видеото съм го преглеждал за първи път преди доста време, почти от дата на публикуването му, но тогава си спомням че като го видях си казах че е някаква добра манипулация, понеже ако има такива зависимости те действително са потресаващи.

За тези които не разбират езика. В сферата има около 7 литра вода в металната сфера ( и предполагаемо нищо друго, но както се вижда процеса на слагането на водата не е показан ). В началото имаме замерване което показва 101 F (38 C, това може да показва наличие на химически процес ?) и след 2 минути замерването показва 184 F ( 84 С ). Сега напълно възможно трика да е във връзка с някаква смес, която е поставена предварително във водата и това да води до нарастването на температурата ( от 46 С за тези 2 минути ), но нека колегите с критични погледи, да посочат по добре къде се вижда проблема и възможноста за измама.

Оставям, поне за сега, споменаването на Кели във филма ( по чиито идеи, презенатора казва че е работил), записките на който, виждания и установки ( поне тези които съм намерил ), след седмица главоблъскане, са все още доста непонятни за мен. Човека явно е правил нещо доста странно, но съм още съм много далеч от някакво цялостно разбиране на това което той представя, въпреки че много неща имат интересна логика.  За тези които им е интерсно и могат да асимиларт иформацията: http://www.svpvril.com/

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Нетрадиционно извличане на топлинна енергия ?
« Отговор #2 -: Декември 05, 2019, 08:35:30 pm »
https://www.youtube.com/watch?v=_iiWGel3q50
valex, видеото което показва този юнак съм го виждал, но не мисля че има нещо общо с това което аз посочих. На това видео човека си показва че включва системата директно в мрежата през изправителна схема. Работил съм с този тип, които той показва, и от тях има доста мощни. Във случая не може да се прецени какъв амераж дърпа, понеже не замерва температурата на проводниците, но така или иначе не мисля че е много висок понеже проводниците са доста тънки и биха започнали да пушат. От друга страна вижте че той включва в контакта само за 40 секунди, което показва че има сравнително висок ампераж. По тези причини не мисля че показаното има нещо във връзка със "Sonic Resonance" понеже, след изправителя имаме постоянно напрежение ( и ток ).

Устройството на видеото което аз посочих би трябвало, поне по начина на направа (по подобие на устройствата на Кели или по правилно Киили), да работи на база на акустичен принцип, под влияние на вибрационния механизъм които се вижда прикрепен на екваториалния корпус на сферата както и на централния резонатор ( малък метален прът които се спуска в центъра ). Точно на база на наслагването на тези вибрации (чисто от това което съм разбрал от Киили), които се влияят от обема на съда, тежестта на металния корпус, тежестта на централния резонатор се получава вибриране на водните молекули и при определено наслагване на тези вибрации започва проявено вибриране на водните молекули (загряването) породено от вътрешната им енергия която се "освобождава" под въздействие от тяхното вибриране с унисон на подадените честоти.

Всичко това изглежда доста нереалистично, на база на утвърдените стандартни познания, но от друга страна е доста видно че уреда не е включен към никакъв сериозен източник на мощност, та точно затова помолих за реалистични критики, но това което вие представяте не може да бъде приложено просто защото нищо на видеото не го предполага. Вгледайте се по внимателно в това което се показва и пак си помислете.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Нетрадиционно извличане на топлинна енергия ?
« Отговор #3 -: Декември 07, 2019, 08:10:37 pm »
Странно не очаквах това мълчание по въпроса (колеги критици къде се загубихте ?), като по скоро очакванията ми бяха за отявлено, силно изразени, различни предположения от нагласяване нещата във видеото с някаква разумна, подплатена с факти, логика за тази насока.

Сега по същество относно демонстрацията:

За тези две минути, според измерванията за нарастване на температурата ( които поне за сега прием за достоверни, директно от моите наблюдения, и докато ако някой от колегите не предложи сериозни логически доводи за противното ), ние имаме проявяване на нарастване на измеримата енергия в системата от 1.35 MJ за две минути! За тези които не разбират, това предполага енергия, в народен еквивалент, от 11 KWs. Това е много сериозно количество енергия за такъв кратък период от време, и най-малкото, ако имаше директно подване на напрежение (от някъде) към устройството кабелите ще трябваше да са доста забележими ( оставяме на страна вдигането на сферата и прозрачната маса ). По тази причина може логически да изключим затопляне с помощ на електрически вибрации ( ел. енергия ) по какъвто и  да е начин.

Мислих за използване на сода каустик (NaOH) или директно содиум минерал  (натрий)  пуснат предварително във водата. Това би дало необходимата енергия, имайки в предвид че при такава реакция може да имаме отделяне на потенциално 13 MJ, енергия при 7 литра вода и 1500 грама NaOH ( при съотношение на моларните маси NaOH/H2O 1/10, и по-малко при намаляване на моларното съотношение )  но първо реакцията би била доста неконтролируема и втори което е по-важното, когато водата се излива парите които излизат са вдишвани от човека и това би имало моментално влияние на неговите дихателни пътища така че той най-малкото ще се закашля силно. Използвам NaOH в някои от моите експерименти, и имам малко, лош опит, в това отношение, но при ниски концентрации, и моментно излагане, не е фатално като организма след 2-3 дена се възстановява, но ефекта на организма е моментален, в процеса на вдишване, и просто няма начин човек да не реагира от "остротата" която вдишва. На тази логика, мисля че можем да изключим използване на NaOH.

Има ли някой друг колега, с логически основани и добре аргументирани доводи, който да покаже начин по който да се съмняваме в това което виждаме на демонстрацията? Ще бъде най-малко интересно за водена на открита дискусия, върху нещо което директно контрира нашите разбирания. В крайна сметка виждаме нещо, което не знаем как да обясним логически и обоснованно, и ако не можем да намерим доводи с които да оборим "логиката" на това което виждаме. То тогава ще трябва да приемем че има неща които изобщо не разбираме. Или може би трябва да си припомним това както е казал Аристотел ( написано на задната корица на книгите от Библиотека Фантастика ) поместено на снимката.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Нетрадиционно извличане на топлинна енергия ?
« Отговор #4 -: Декември 07, 2019, 10:01:01 pm »
Странно не очаквах това мълчание по въпроса (колеги критици къде се загубихте ?), като по скоро очакванията ми бяха за отявлено, силно изразени, различни предположения от нагласяване нещата във видеото с някаква разумна, подплатена с факти, логика за тази насока.
Щом искаш - заповядай.
Лъскавата сфера всъщност е дюаров съд, или по народному - термос. Дали пък това не може да обясни всичко което виждаме на видеото? :) Щото реално на видеото няма нищо което да се види.

Неактивен mind

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 382
Re: Нетрадиционно извличане на топлинна енергия ?
« Отговор #5 -: Декември 07, 2019, 10:24:35 pm »
Аз имам няколко въпроса.
1. Каква е тая първоначална температура на водата и как е измерена? Тези уреди имат проблем с меренето през стъклена преграда. Ако не е или няма - защо не излиза пара от отвора?
2. Защо се оставят висящи кабели (плетеница) при положение, че има просто захранване с 9V батерия и отделно, защо куплунгът за нея няма връзка с горна и долна "пишка", че се налага това надене с крокодили?
3. По какъв повод се мери тока от батерията? Дали са 80mA или 180mA, всеки знае капацитета на такава батерия.
4. За какво служи този плексигласов параван и нужно ли е да бъде подпиран с тези обемисти щипки, особено дясната, която скрива част от "инсталацията"?


Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Нетрадиционно извличане на топлинна енергия ?
« Отговор #6 -: Декември 08, 2019, 02:19:05 am »
Щом искаш - заповядай.
Лъскавата сфера всъщност е дюаров съд, или по народному - термос. Дали пък това не може да обясни всичко което виждаме на видеото? :) Щото реално на видеото няма нищо което да се види.
juliang, всъщност видеото си е направо за невярване, не случайно го загърбих когато го видях за първи път преди години. При положение че физически процесите са тези получени на база на изследванията на Киили, то тук опираме до нови физически закони за дисасоцииране на материята на атомно ниво.  Простотата на представеното, леснотата за проследяване и невъобразимо голямото отдаване на топлинна енергия, което всеки може да изчисли, на база на визуална информация, е причината да  го предложа за главоблъсканица.

Както казах дайте логично обяснение а не някакъв постулат. Какво разбирате под термос, с нагревател или без, понеже както вече анализирах трудно е даже да се каже ( без да се опираме към видео монтаж ) за каквато и да е значително допълнително подавана енергия отвън. От друга страна, когато термоса, както вие го нарекохте, е без  нагревател е трудно да се обясни нарастването на топлината. Както вече казах за такова нарастване на 7 литра вода са необходими 1.35 MJ енергия освободени за 120 секунди и това прави 11 KWs! Разбира се тук се предполага че няма измама при вземането на температурните проби с лазарния пистолет.

mind, задавате правилни въпроси, ще се опитам да ви отговоря поне доколкото виждам нещата, само малко си позволих да променя реда на отговорите:
1. Каква е тая първоначална температура на водата и как е измерена? Тези уреди имат проблем с меренето през стъклена преграда. Ако не е или няма - защо не излиза пара от отвора?
Всъщност човека не измерва температурата през преградата ( предполагам че е по скоро плексиглас отколкото стъкло ), а си промушва ръката и замерва директно от черната лепенка сложена върху метала, предполагам точно с цел за да няма отразяване на лъча от полирана повърхност на сферата. В началото си помислих че може да има някакъв трик със измерването на точно тази температура, но след внимателно вглеждане, се вижда даже и точката на лъча върху черната лепенка.

От отвора не излиза пара, предполагам, понеже това което се впуска като сърцевина е завъртяно ( нямам представа дали има уплътнение ) , но се вижда усилието с което в последствие то се развърта. Тук може и да греша но това е, за сега, или поне докато излезе нова информация, интерпретацията ми.
3. По какъв повод се мери тока от батерията? Дали са 80mA или 180mA, всеки знае капацитета на такава батерия.
Предполагам само да покажат че има нищожна консумация на енергия. Консумацията според това което се казва тях е 180mA, което е съвсем във периметрите на такива 9V батериики които имат 400-600 mAh енергиен капацитет. Енергията, при положение че в действителност има такава освободена, изобщо не може и да си помислим че идва от батерията.
4. За какво служи този плексигласов параван и нужно ли е да бъде подпиран с тези обемисти щипки, особено дясната, която скрива част от "инсталацията"?
плексигласовия параван предполагам служи за защита при евентуален проблем, макар че при евентуално набиране на налягане тя няма много да помогне.
Относно щипките не мисля че нещо скриват (но ако мислите че може да се направи логически аргумент за тях моля заповядайте) още повече че човека просто откача алигаторите и след това вдига сферата, така че не мсиля че може да има нещо друго.
2. Защо се оставят висящи кабели (плетеница) при положение, че има просто захранване с 9V батерия и отделно, защо куплунгът за нея няма връзка с горна и долна "пишка", че се налага това надене с крокодили?
Плетеницата от кабели може да се проследи, и също се вижда и от обяснението. Горния и долния закрепени алигатори идват от така наречения резонатор, които е това "нещо", прикрепено към сферата отстрани на екватора. Тоест кабелите от батерийката през уреда отиват в този резонатор. Виждам един черен кабел, завършващ на алигатор, които е прикрепен към  резонатора за който не мога да си обясня как е свързан както и не мога да видя къде отива червения кабел от уреда. Мога само да предположа че червения кабел, е хванат с алигатор от черния и така се затваря веригата.

Според мен, както и да са свързани кабелите няма голямо значение за дискусията, понеже нямаме нищо друго, освен това което виждаме да отива към резонатора на сферата. Като приемем това, по тези кабелчета не може даже и фантазираме че може да мине 11 KWs енергия, и точно тук е големия ми проблем. Просто не виждам как да си обясня нарастването на температурата на водата, ако не изключим някаква теория за резонантна система която освобождава вътрешна енергия от водните клъстъри.

Отново, нека някой да изложи логична картина, без да хвърля 1-2 изречения само за да каже нещо, как това което виждаме може да е манипулация.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Нетрадиционно извличане на топлинна енергия ?
« Отговор #7 -: Декември 08, 2019, 10:28:31 am »
Както казах дайте логично обяснение а не някакъв постулат.
Логично обяснение - батерията всъщност загрява само част от външната стоманена (ако е стоманена, а не пластмасова) обвивка, а водата си е била гореща още преди началото на "опита". На видеото не се вижда да се мери температурата на самата вода, а само на стената на съда.
И малко офф - как по дяволите се прави сфера от неръждавейка (или какъвто метал е там) без някакъв видим заваръчен шев? Ако си го поръчам, ще ми струва безумни пари... а в домашни или полупрофесионални условия ще ми е невъзможно да го направя.

Второ "логично" обяснение - малко преди старта на видеото в студения съд е налята гореща вода. Нормално е стената на съда БАВНО да се нагрява и всъщност виждаме покачването на температурата вследствие на елементарен топлообмен а батерията няма нищо общо с това.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Нетрадиционно извличане на топлинна енергия ?
« Отговор #8 -: Декември 08, 2019, 11:22:25 am »
Момъка от видеото говори за ултразвуков резонанс.А щом има резонанс би следвало до има и загряване.Нищо чудно във установката да има и високо честотен ток.Най вероятно закачен на електрода на върха на сферата.Как е възможно ли?
Толкова много неща са възможни ,но не са изследвани.Наща 'наука' изследва само неща ,които консумират суровина.
Такива нища като FUELLES  не са добре приети.
  Между другото момъка много прилича на един момък от филма 'Race to the zero point'.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Нетрадиционно извличане на топлинна енергия ?
« Отговор #9 -: Декември 08, 2019, 11:44:33 am »
Ето ви още един такъв клип мисля че принципа е ясен става и с две бръснарски ножчета забити в коркова тапа.
  https://www.youtube.com/watch?v=_iiWGel3q50

Неактивен mind

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 382
Re: Нетрадиционно извличане на топлинна енергия ?
« Отговор #10 -: Декември 08, 2019, 12:26:37 pm »
директно от черната лепенка сложена върху метала
Възможно е да е лепенка, макар че смисъл от нея няма, освен ако не крие нещо. Например позистор.
Самото видео е некоректно - спестява се елементарна информация - не разбирам какво трябва да се нищи и умува?
Момъка от видеото говори за ултразвуков резонанс.А щом има резонанс би следвало до има и загряване.
Има ултразвукови вани, дори ултразвукови перални, но при тях не се наблюдава загряване. Какво магическо чудо трябва да е този резонатор?

Като гледам и останалите клипове на WITTS2014, съвсем ми прилошава.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Нетрадиционно извличане на топлинна енергия ?
« Отговор #11 -: Декември 08, 2019, 01:32:25 pm »
Всъщност при ултразвукувите вани има загряване но е много далече от това де си фантазират на клиповете.
По скоро ако изключим лъжите в тия клипчета е възможно да се ползва омическото съпротивление на чешмяната вода и високи напрежение и честота - нищо че виждаме включване в контакт - а какво има на него не знаем. Спокойно може да са 5КВ и 5ГХ и такива кабели ш издържат. (коментирам втория клип)
А първия е пълна идиотия и няма ко да се коментира.
Резонанси та резонанси - само има едно НО - резонанса лесно се създава, ОК имаме резонанс в някаква система - но големия въпрос е какво става с тоя резонанс като му закачим товар ?!?!  :P
Най елементарния приер е кола със и без амортисьори - в единия случай колата без се кандилка а в втория случай не се .... щото енергията от резонанса се гаси във амортисьорите и се отдава като топлина.
Та може да се създават резонанси колкото и каквито и да е но това на практика нищо не дава а единствено акумулира вече разходена за създаването им енергия.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Нетрадиционно извличане на топлинна енергия ?
« Отговор #12 -: Декември 08, 2019, 06:07:41 pm »
Ето ви още един такъв клип мисля че принципа е ясен става и с две бръснарски ножчета забити в коркова тапа.
  https://www.youtube.com/watch?v=_iiWGel3q50
Радико, преди да отговаряте вземете да прочетете малко. Видеото което пускате е точно същото което valex, даде на 2-рия коментар, но кой да следи, важно е да се каже нещо ей така, набързо без да се осмисля. Та няма да ви отговарям, просто прочетете отговора ми на коментара на valex.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Нетрадиционно извличане на топлинна енергия ?
« Отговор #13 -: Декември 08, 2019, 06:42:07 pm »
Логично обяснение - батерията всъщност загрява само част от външната стоманена (ако е стоманена, а не пластмасова) обвивка, а водата си е била гореща още преди началото на "опита". На видеото не се вижда да се мери температурата на самата вода, а само на стената на съда.
juliang, това е първото нещо което и аз си помислих, прочетете първите ми коментари. Тази логика обаче си противоречи с това което се вижда като замерване на температурата. Което се прави по един и същ начин с един и същи уред, на едно и също място, при разлика във времето 2 минути.
И малко офф - как по дяволите се прави сфера от неръждавейка (или какъвто метал е там) без някакъв видим заваръчен шев? Ако си го поръчам, ще ми струва безумни пари... а в домашни или полупрофесионални условия ще ми е невъзможно да го направя.
Ами има хора с познание и умения правят ги. Шев може да не се вижда, но сигурно има. Не е точно безумни пари, само 170 лева без транспортните: https://www.ebay.com/itm/STEEL-HOLLOW-BALL-TEN-INCH-10-1-PER-ORDER/121911473956?hash=item1c627d7724:g:Q9AAAOSwnH1WYhCs
Второ "логично" обяснение - малко преди старта на видеото в студения съд е налята гореща вода. Нормално е стената на съда БАВНО да се нагрява и всъщност виждаме покачването на температурата вследствие на елементарен топлообмен а батерията няма нищо общо с това.
На пръв  поглед има смисъл в това виждане, но като се замислите малко по дълбоко ще видите че не съответства на фактите които виждаме, ето как:

1. Приемаме че топлата вода е поставена предварително във сферата непосредствено преди включването на камерата и да кажем че температурата и е 95 С.
2. От началото на видеото до вземането, на опредено място„ на първото температурно замерване имаме 90 секунди, и ако приемем че температурата на сферата е била 18 С преди това, то значи за 90 секунди сферата се е нагряла с  20 С ( до тук е логично )
3. 120 секунди след първото замерване се взема второ такова, на същото място както преди, със същия уред, и показаната температура е 84 С ( тук логиката се разпада освен ако не тръгнем да измисляме нови термодинамични закони ). Нали разбирате че няма как пръвия път за 90 секунди мястото от където се взема замерването да се нагрее със 20 С, а за втория интервал, 120 С, които е само със 33% по дълъг от първия, температурата да се покачи процентно със 130%, над това на първия. Абсолютно нелогично от гледна точка на термодинамичните процеси, още повече, че е изминало определено време и трябва да включим намалената разлика във потенциала на топлината.

Така, очевидно и тази теза отпада.

От друга страна това много лесно може да се провери, колко бързо се нагрява метала, даже и в домашни условия, като се налее гореща вода в един готварски съд от нераждъвейка и се направи такова замерване.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Нетрадиционно извличане на топлинна енергия ?
« Отговор #14 -: Декември 08, 2019, 06:45:01 pm »
Като гледам и останалите клипове на WITTS2014, съвсем ми прилошава.
mind, оставете останалите клипове, тук коментираме точно определна посановка. Нека да се концентрираме въху нея.