Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Други ДВГ и топлинни машини

Нетрадиционно извличане на топлинна енергия ?

(1/9) > >>

epwpixieq-1:
Споделям това видео с цел да се провокира главоблъсканица в това направление:
https://www.youtube.com/watch?v=oZoiY3FvxKo&t=199s
Видеото съм го преглеждал за първи път преди доста време, почти от дата на публикуването му, но тогава си спомням че като го видях си казах че е някаква добра манипулация, понеже ако има такива зависимости те действително са потресаващи.

За тези които не разбират езика. В сферата има около 7 литра вода в металната сфера ( и предполагаемо нищо друго, но както се вижда процеса на слагането на водата не е показан ). В началото имаме замерване което показва 101 F (38 C, това може да показва наличие на химически процес ?) и след 2 минути замерването показва 184 F ( 84 С ). Сега напълно възможно трика да е във връзка с някаква смес, която е поставена предварително във водата и това да води до нарастването на температурата ( от 46 С за тези 2 минути ), но нека колегите с критични погледи, да посочат по добре къде се вижда проблема и възможноста за измама.

Оставям, поне за сега, споменаването на Кели във филма ( по чиито идеи, презенатора казва че е работил), записките на който, виждания и установки ( поне тези които съм намерил ), след седмица главоблъскане, са все още доста непонятни за мен. Човека явно е правил нещо доста странно, но съм още съм много далеч от някакво цялостно разбиране на това което той представя, въпреки че много неща имат интересна логика.  За тези които им е интерсно и могат да асимиларт иформацията: http://www.svpvril.com/

valex:
https://www.youtube.com/watch?v=_iiWGel3q50

epwpixieq-1:

--- Цитат на: valex в Декември 05, 2019, 07:57:59 am ---https://www.youtube.com/watch?v=_iiWGel3q50

--- Край на цитат ---
valex, видеото което показва този юнак съм го виждал, но не мисля че има нещо общо с това което аз посочих. На това видео човека си показва че включва системата директно в мрежата през изправителна схема. Работил съм с този тип, които той показва, и от тях има доста мощни. Във случая не може да се прецени какъв амераж дърпа, понеже не замерва температурата на проводниците, но така или иначе не мисля че е много висок понеже проводниците са доста тънки и биха започнали да пушат. От друга страна вижте че той включва в контакта само за 40 секунди, което показва че има сравнително висок ампераж. По тези причини не мисля че показаното има нещо във връзка със "Sonic Resonance" понеже, след изправителя имаме постоянно напрежение ( и ток ).

Устройството на видеото което аз посочих би трябвало, поне по начина на направа (по подобие на устройствата на Кели или по правилно Киили), да работи на база на акустичен принцип, под влияние на вибрационния механизъм които се вижда прикрепен на екваториалния корпус на сферата както и на централния резонатор ( малък метален прът които се спуска в центъра ). Точно на база на наслагването на тези вибрации (чисто от това което съм разбрал от Киили), които се влияят от обема на съда, тежестта на металния корпус, тежестта на централния резонатор се получава вибриране на водните молекули и при определено наслагване на тези вибрации започва проявено вибриране на водните молекули (загряването) породено от вътрешната им енергия която се "освобождава" под въздействие от тяхното вибриране с унисон на подадените честоти.

Всичко това изглежда доста нереалистично, на база на утвърдените стандартни познания, но от друга страна е доста видно че уреда не е включен към никакъв сериозен източник на мощност, та точно затова помолих за реалистични критики, но това което вие представяте не може да бъде приложено просто защото нищо на видеото не го предполага. Вгледайте се по внимателно в това което се показва и пак си помислете.

epwpixieq-1:
Странно не очаквах това мълчание по въпроса (колеги критици къде се загубихте ?), като по скоро очакванията ми бяха за отявлено, силно изразени, различни предположения от нагласяване нещата във видеото с някаква разумна, подплатена с факти, логика за тази насока.

Сега по същество относно демонстрацията:

За тези две минути, според измерванията за нарастване на температурата ( които поне за сега прием за достоверни, директно от моите наблюдения, и докато ако някой от колегите не предложи сериозни логически доводи за противното ), ние имаме проявяване на нарастване на измеримата енергия в системата от 1.35 MJ за две минути! За тези които не разбират, това предполага енергия, в народен еквивалент, от 11 KWs. Това е много сериозно количество енергия за такъв кратък период от време, и най-малкото, ако имаше директно подване на напрежение (от някъде) към устройството кабелите ще трябваше да са доста забележими ( оставяме на страна вдигането на сферата и прозрачната маса ). По тази причина може логически да изключим затопляне с помощ на електрически вибрации ( ел. енергия ) по какъвто и  да е начин.

Мислих за използване на сода каустик (NaOH) или директно содиум минерал  (натрий)  пуснат предварително във водата. Това би дало необходимата енергия, имайки в предвид че при такава реакция може да имаме отделяне на потенциално 13 MJ, енергия при 7 литра вода и 1500 грама NaOH ( при съотношение на моларните маси NaOH/H2O 1/10, и по-малко при намаляване на моларното съотношение )  но първо реакцията би била доста неконтролируема и втори което е по-важното, когато водата се излива парите които излизат са вдишвани от човека и това би имало моментално влияние на неговите дихателни пътища така че той най-малкото ще се закашля силно. Използвам NaOH в някои от моите експерименти, и имам малко, лош опит, в това отношение, но при ниски концентрации, и моментно излагане, не е фатално като организма след 2-3 дена се възстановява, но ефекта на организма е моментален, в процеса на вдишване, и просто няма начин човек да не реагира от "остротата" която вдишва. На тази логика, мисля че можем да изключим използване на NaOH.

Има ли някой друг колега, с логически основани и добре аргументирани доводи, който да покаже начин по който да се съмняваме в това което виждаме на демонстрацията? Ще бъде най-малко интересно за водена на открита дискусия, върху нещо което директно контрира нашите разбирания. В крайна сметка виждаме нещо, което не знаем как да обясним логически и обоснованно, и ако не можем да намерим доводи с които да оборим "логиката" на това което виждаме. То тогава ще трябва да приемем че има неща които изобщо не разбираме. Или може би трябва да си припомним това както е казал Аристотел ( написано на задната корица на книгите от Библиотека Фантастика ) поместено на снимката.

juliang:

--- Цитат на: epwpixieq-1 в Декември 07, 2019, 08:10:37 pm ---Странно не очаквах това мълчание по въпроса (колеги критици къде се загубихте ?), като по скоро очакванията ми бяха за отявлено, силно изразени, различни предположения от нагласяване нещата във видеото с някаква разумна, подплатена с факти, логика за тази насока.

--- Край на цитат ---
Щом искаш - заповядай.
Лъскавата сфера всъщност е дюаров съд, или по народному - термос. Дали пък това не може да обясни всичко което виждаме на видеото? :) Щото реално на видеото няма нищо което да се види.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия