Алтернативни енергоизточници > NEG, импулсни, трансформаторни и резонансни генератори, скаларни вълни

Помощ за генератор

(1/8) > >>

ventsy74:
Привет колеги.
Имам едно питане относно схемно решение за генератор.
Имам китайски генератор на сигнали от 1херц до 150кхц. .Снимката долу.
Въпроса ме е,мога ли да разпределя някак сигнала между два мосфета.Така ,че когато единия мосфет е отпушен,другият да е запушен. Един вид пуш пулА ако може някак да се запази и регулировкага на  запълването(склажност) би било много добре.
Благодаря предварително на отзовалите се.

EDM electronics:
Ако търсиш усилване по ток и изхода ти да повтаря напрежението на изхода на генератора /ако то се регулира/, ще е по-лесно да го постигнеш, ако ползваш биполярни транзистори - комплементарна двойка, просто правиш полумостов емитерен повторител. С полеви транзистори е по-трудно да направиш регулировка на изходното напрежение от изхода на генератора, защото се насищат при високо напрежение на гейта. Ако ти трябва само усилвател на ток за двата полупериода с фиксирано напрежение, това на захранването на полевите транзистори, трябва да поставиш драйвер за управление на полеви транзистори и тях да свържеш след него.

Ако ти трябва регулиране на напрежението в този случай с полеви транзистори+драйвер е най-добре просто да променяш захранващото напрежение на полевите транзистори, а не да ползваш това от генератора.

Говоря само за правоъгълни импулси, не за синус! За синус и то добър синус нещата стават други.

valex:
ventsy74
Каква ще е амплитудата на изходния сигнал?

Tanas:
Разбрах ли какво ще правиш?  ;)
Потенциометрите по 20к са за запълването и честотата.

Михаил Кузмов:
По принцип можеш, но от въпроса ти личи че си лаик! Трябва да почетеш, иначе имаш първата част от желанието ти. После ти трябва драйвер за мосфети, и после да изясниш какво искаш на изхода им. Виж колегите, по горе нещо са започнали да обясняват.
Прегледай и pdf документа като начало, ако е по силите ти може да продължим с акъли!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия